mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:02:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dirofilarija - srčne gliste  (Prebrano 66325 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #15 : petek, 23.04.2004 : 11:21:45 »

Po informacijah, ki jih imam je najučinkoviteje preprečevanje, torej pes mora biti zaščiten, ker baje zdravljenje ni 100% (odvisno je tudi kdaj se ugotovi da je pes okužen). Tako da je vsekakor boljše za tiste, ki pridete na obalo, da se psa prej zaščiti, ker so itak te tablete tudi za gliste in ne izgubite nič. Jaz dajem psički  tablete Interceptor. Ravno danes ali jutri grem kupit tablete (v Milje), pa bom vprašal kakšne izkušnje imajo.

Sporočim ko izvem
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #16 : petek, 23.04.2004 : 11:47:58 »

Arieb zdej sem pa čisto paf  Shocked Shocked, da tekočina ne pomaga  Shocked  Sad, zakaj pa jo potem prodajajo kot preventivo Angry?
(oz. kaj sploh ni učinkovita al je nevarna če je kuža alergičen?)  Shocked

Jutri grem takoj na veterinarsko in hočem izčrpen odgovor na moje zasliševanje  Angry.

Simon_bay, kaj mi lahko poveš kolko boš/si dal za tiste tabletke? In če jih imajo v lekarni v Miljah jih tečem tudi jaz iskat  Wink
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #17 : petek, 23.04.2004 : 11:51:12 »

Živjo!
Zanima me po kolikem času se pokažejo težave če ima kuža srčne gliste.Kolikor sem prebrala tukaj rabim svojemu kužku dajati zdravilo vsaj 1 mesec prej ,da grem na morje,zanima me katero zdravilo je najboljše.Hvala!LP Grin
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #18 : petek, 23.04.2004 : 12:00:27 »

Živjo!
Ravno sem govorila z veterinarjem saj sem čist prestrašena Tongue in on prisega na stranhold (ampulo) pravi ,da je najbolj enostavno in učinkovito .Kakšne izkušnje imate vi.LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #19 : petek, 23.04.2004 : 12:07:31 »

Toplo priporocam tale clanek: http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=2&cat=1621&articleid=743
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #20 : petek, 23.04.2004 : 12:27:45 »

Cena mislim, da je bila približno 30 evrov ampak tista za pse do 10 kg, točno ceno in koliko tablet je v škatlici sporočim danes oz. jutri. Stronhold še nisem slišal kako deluje, v Italiji uporabljajo največ kar jaz vem Interceptor in Cardotek, ki pa lahko povzroči alergijo.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #21 : sobota, 24.04.2004 : 08:01:12 »

jah šit ne...vse lahko povzroči alergijo.

Mene zanima pa, če to kar ste prej napisali pomeni, da sem jaz Bluju dajala preventivno tekočino kr tako v tri dni in pes spolh ni bil zaščiten in je zdej okužen?
Arieb, lahko, da je bil pes že prej okužen z glisto, namreč odrasle gliste so zelo trdovratne...lahko so dajali preventivo, ko je bilo že prepozno...(tako se je nam zgodilo pri prejšnjem psu, ker sso se ravno pojavili ti komarji in ni blo podatkov o tem kako in kaj bi se dalo preprečit)
Veterinar zagotavlja, da tekočina pobije mlade stadije teh mikrofilarij in je zato treba dajat vsak mesec.

Tudi v članku, ki ga je dala Nanook piše, da je tista snov (Ivermitin) uporablja kot preventiva (in kolkor sem na hitro preletela je edina, ki nima dodanih snovi... Huh

AJA POZOR!!! KOMARJI, KI PRENAŠAJO ZAJEDALCE SO BILI ŽE OPAŽENI NA OBALI

Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #22 : sobota, 24.04.2004 : 10:27:25 »

Citat
Arieb, a je treba dat briketke ali tablete preden gres na morje, ali potem, ko se z morja vrnes?
Ogd. je že Missa, ker jaz nimam izkušenj z obcasnimi izleti na Obalo - živimo tu in damo prvo zaščito že marca, aprila, ko prvič vidim v zraku "bilokakšnega komarju podobnega letecega zmaja"... Letos prvič že 18.03.!

Citat
Arieb, lahko, da je bil pes že prej okužen z glisto, namreč odrasle gliste so zelo trdovratne...lahko so dajali preventivo, ko je bilo že prepozno...(tako se je nam zgodilo pri prejšnjem psu, ker sso se ravno pojavili ti komarji in ni blo podatkov o tem kako in kaj bi se dalo preprečit)
Ja, Petra, lahko; zato pa je potrebno pred prvo zaščito kužka pelajti na pregled oz. test krvi!!!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #23 : sobota, 24.04.2004 : 11:33:03 »

hmmm, zgleda, da bo treba razmislit tudi o tem  Huh
(mislim o testiranju)

Čeprav Bluju dajem preventivo že od vsega začetka...(od 5 meseca dalje)

Bom šla pogladat kdaj in kako bi lahko prišla na odvzem krvi...amapak, kaj ne to testiranje pokaže samo prisotnost mladih larv ki so še v obtoku?

In še to, ljudje z obale, kam kej hodite k veterinarju? Priporočali so mi Kozino, ima kdo izkušnje?
Zaenkrat sva namreč v Kopru, ampak no je kar je
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #24 : sobota, 24.04.2004 : 11:54:51 »

No ravno sem prišel iz Italije. V lekarni pravijo, da sta tako Cardotek kot Interceptor za filarijo učinkovita kot preventiva. V Italiji nekateri dajejo tabletke kar čez celo leto, saj preprečujejo tako tudi gliste in ni strahu, da bi se spomladi zamudilo začetek dajanja tabletk. Cardotek oziroma vse tablete, ki imajo Ivermetin se absolutno ne sme dajati Bobtailom in vsem angleškim ovčarjem saj je velika verjetnost, da so alergični, ni pa mi vedela povedat zakaj so ravno te pasme alergične. Torej vsi, ki imate bobtaile in angleške ovčarje dajajte tablete kot so Interceptor (oziroma BREZ IVERMETINA).
Cena Interceptor tabletk (8 komadov, za pse od 12-22 kg) je 40,20 evra, Cardotek so navadne 35 evrov, Cardotek plus (te naj bi bile tudi za gliste 100%, ker imajo še en dodatek) 37 evrov. Povedali pa so mi da so vse 3 vrste za filarijo dobre in da še niso imeli težav.
Novejša zaščita je cepljenje proti filariji, ki preprečuje okužbo za eno leto, vendar me je opozorila, da je že slišala za smrti po cepljenju, Shocked tako da naj se kar držim tabletk in bo vse OK!

Upam, da sem vam vse povedal in da bomo obvarovali naše pse pred komarji!

Lp, Simon
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #25 : sobota, 24.04.2004 : 14:04:02 »

Tole sem ze enkrat dala v eno drugo temo, vendar mogoce ne bo odvec, ce dam se sem.

http://hem.passagen.se/klolsson/sheltie/kim13.htm
Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #26 : sobota, 24.04.2004 : 23:19:40 »

ok ok ne me strašit... Lips Sealed

Dobro testiranje, kaj to verjetno po vsaki sezoni al kako?  Huh

to, da tekočina naj ne bi učinkovala slišim prvič, pa sem medna prav jaz odprla eno temo (še pred prenovo foruma) ravno o filariji in se ni nihče oglasil, da naj bi bila tekočina neučinkovita...
S to tekočino sem bla pa vedno točno, no še zmeraj sem...(nisem zamudila skoraj ure, kaj šele dneva)  Roll Eyes

Pa tolko ljudi( oz. skoraj vsi ki jih poznam) tukaj na obali jo daje (še v pasji šoli so nas napotili po preventivo na vet. postajo)...
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #27 : nedelja, 25.04.2004 : 10:27:09 »

Petra, danes ali jutri ti pošljem na domači e-mail (da se tema ne sprevrže v samo najino klepetanje Wink) par besed (tema: testiranje..., pri nas pripravljena tekočina..., kam k veterinarju...).

Ni se treba bat, fajn pa je, da samo seznanjeni; več izkušenj, bolje je - potem pa se tako vsak odloči, kakor je najbolj prav Cheesy
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #28 : nedelja, 25.04.2004 : 11:38:01 »

se eno vprasanje - pa ti okuzeni komarji so samo na Primorskem ali tudi drugje? Pa kateri deli Primorske - obala + zaledje ali tudi sevreni konec (od Gorice gor proti Bovcu)?
lp, m.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #29 : nedelja, 25.04.2004 : 13:10:01 »

Arieb ok  Wink

Maja01, okužen je samo obalni konec (epicenter je pa baje na Škofijah, valda, kjer smo mi  Angry) Mislim, da na obali so povsod, mogoče jih je kaj manj na območju Lucije in Portoroža, ne bom pa trdila. V Novi Gorici pa mislim, da jih ni, v Bovcu pa še manj. Wink


No danes zjutraj sem se pogovarjala s sosedo, ki ima psičko (sicer mešanko, ampak sej to  nima veze) in ji daje že 4 leta isto preventivo kot večina (to tekočino) ženska pa dela v laboratoriju (tako, da malo se spozna na te zadeve) in mi je povedala, da sta šla na pregled krvi pred kratkim in, da je bil test negativen (nativna kri in serum...tako, da nekaj pa že more pomagat a ne?)
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines