mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 21:10:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dirofilarija - srčne gliste  (Prebrano 66608 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #195 : sreda, 25.07.2007 : 17:03:08 »

Joj zdaj sta obe napisali ravno obratno kot prej in obe sta se pozanimale pri veterinarju  Undecided
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #196 : sreda, 25.07.2007 : 17:04:34 »

Kje ste pa bili na morju? Ker najbolj okuženo je Slovensko primorje in Istra. Dalmacija ni tako zelo na udaru, baje, ampak je tudi možno da jo faše.

ppetra, jaz že celo pomlad in do zdaj poslušam o okuženih klopih, moj je dobil enega kljub temu, da ima vso možno zaščito. Kar se borelije tiče, vem da lahko zelo dolgo traja preden se pokažejo kakšni simptomi.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #197 : sreda, 25.07.2007 : 17:07:09 »

J,a to sem tudi jaz opazila  Huh Upam, da nisva še celo klicali na isto kliniko. Undecided

V glavenem, psa pred dopustom zaščititi z Advantixom, ki deluje na klope, bolhe in preprečuje pike komarjev, po dopustu pa za kurativo ampulo Strongholda. Po moje je to najbolj učinkovite, res pa je da je kveliko kemije. Lahko pa uporabiš tudi kakšen sprej prosti klopom namesto ampule ampak mi še nismo našli takega, ki bi deloval.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #198 : sreda, 25.07.2007 : 17:13:42 »

Sasenka, si že probala sprej Petvital za zajedalce (baje ful pomaga proti klopom). Zdaj samo upam da res noben ni bil okužen ker sva bili prejšni teden v Savudriji, ne vem pa kje jih je dobila ker so bili cisto majceni, sploh se še niso napili, tako da jih je lahko staknila tudi v Lj.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #199 : sreda, 25.07.2007 : 17:25:59 »

Če daš Stronghold pred dopustom oz. v mojem primeru prvi dan dopusta (žal je pes pri meni že po parih urah šel v vodo in je vprašanje če je sploh kaj primlo), KDAJ mu daš naslednjo ampulo Strongholda, da ubije morebitno srčno glisto?
Čez 14 dni? Ali čez 1 mesec? Zakaj se pri tabletkah mora čakat 30 dni, pri ampulah pa ne? Če tabletka ubije tisto, kar se razvije (če se razvije) po 30 dneh, kako lahko potem Stronghold deluje prej? Se pravi, da deluje Stronghold že na sama jajčeca?
Se lahko živali da Stronghold in tableta (Interceptor) ali je to že overdose?
Prosim za kakšen odgovor.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #200 : sreda, 25.07.2007 : 17:51:11 »

Eno vprašanje glede klicev na veterino.. A vprašate po veterinarju ali vam informacijo dajo na sprejemnem pultu, sej ne da dvomim v njihovo strokovnost ampak vseeno no.. Tudi mene so dvomi dajali ker sem spraševala ravno takrat ko sem ji dala frontline in so mi predlagale stronghold brez vprašat če sem že uporabla kakšno zaščito, pol sem šla pa do veterinarja in je bila čisto druga zgodba, od debate o testiranju naprej.. Sej vas nočem nič strašit, če kdo ni zaupljiv do vseh teh prepletenih informacij sedaj, je najbolje, da se po dopustu kužka testira..
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #201 : sreda, 25.07.2007 : 18:17:58 »

Ma sej to je to... tisti na pultu pravijo eno, veterinarji drugo... pa en veterinar tako drug spet drugače... človek koncu en velik kupček zmede rata...
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #202 : sreda, 25.07.2007 : 18:36:22 »

Pri vseh ampulah velja, da psa tri dni prej in dni po nanosu (najmanj) ne smeš kopati. Z vsakim kopanjem se delovanje skrajša, zato tudi pravijo, da poleti ko se psi tudi kopajo vse ampule držijo krajši čas. Jaz mojih dveh prve dni na morju nisem pustila  vodo.

Ampula Strongholda, z namenom, da ubije morebitno srčno glisto, se da v roku enega tedna po prihodu z okuženega območja.

Za tablete ne vem, ampak če je pri tabletah tako, potem je edino logično, da Stronghold deluje na jajčeca. Drugače si tega ne znam razlagati, res pa je da se glede tablet nisem zanimala.

Interceptorja pa žal ne poznam.

Ko kličem na kliniko, vedno prosim za veterinarja. Pred dopustom sem sigurno klicala na ene 6 klinik in spraševala o temu. Na treh sem dobila odgovor Advantix in po prihodu Stronghold, na eni so mi zatrjevali, da je Advantix popolnoma dovolj, kar seveda ni res, kar lahko vidi vsak laik, ki si prebere navodila, na eni so me hoteli prepričati, da srčna glista ni tak problem in da kaj se sekiram (veternarju se ni dalo preveč pogovarjati), na koncu mi je še celo rekel, da če imam toliko vprašanj, da naj se raje kar tam oglasim, na eni pa so mi svetovali Inverktin samo je potem veterinarka tako zamutila pri zaščiti za klope, da je sploh nisem razumela kaj naj mu dam, kdaj, kolikokrat, da sem se nehala pogovarjati.
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #203 : sreda, 25.07.2007 : 19:05:41 »

Ja mi smo bili maja malo na morju in jo takrat nisem nič zaščitila,...bili pa smo v Poreču, pa na Cresu,....
Sem pa na veterini vprašala kaj sedaj pa je rekla da naj dam stronghold po dopustu in to bo dovolj...
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #204 : sreda, 25.07.2007 : 19:05:56 »

Ja mi smo bili maja malo na morju in jo takrat nisem nič zaščitila,...bili pa smo v Poreču, pa na Cresu,....
Sem pa na veterini vprašala kaj sedaj pa je rekla da naj dam stronghold po dopustu in to bo dovolj... Huh
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #205 : sreda, 25.07.2007 : 20:57:22 »

Pravzaprav ne velja za vse ampule isto. Ampule se med seboj razlikujejo po načinu delovanja, kar vam pove že to, da npr. selamektin (Stronghold) deluje tudi proti določenim notranjim zajedalcem, kar ne velja za večino ostalih ampul. Zato si za potrebne podatke poglejte kaj napiše proizvajalec.

Po Stronholdu lahko pride pes v stik z vodo že po dveh urah in ne bo zato nič manj deloval kot bi sicer, božate pa ga lahko že zelo hitro po nanosu - po 30 minutah. Daje se enkrat mesečno. In kar se tiče dirofilarije, deluje na razvojno obliko tako imenovano mikrofilarijo (poenostavljeno je to tisto kar komar prenaša) - to je stadij iz katerega se kasneje razvije odrasla oblika - srčni črv ali pa druga oblika - kožna.

Pri produktih - velja tudi za zdravila (prav tako humana), bi vas opozorila na to, da ne delujejo vsi enako, tudi če so namenjeni istemu problemu (razlika pač v mehanizmu delovanja) in podobni produkti (npr ampule) ne pomenijo iste stvari, četudi se nahajajo v isti aplikacijski obliki. Tako si raje preberite na kaj delujejo, kako delujejo, itd.. Nekateri namreč lahko proti nečem delujejo, drugi pa ne. O veliko antiparazitikih imate v veterinarskih ambulantah na voljo tudi razne informacije - zgibanke. Mogoče malo povprašajte o tem.

LP, T
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #206 : torek, 04.09.2007 : 18:30:07 »

No, moje informacije od danes: Stronghold!

Nanesem ga naj 2 dni pred odpotovanjem, ponovni nanos ni potreben, razen če bivamo na rizičnem območju dlje kot 1 mesec.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #207 : torek, 04.09.2007 : 19:10:43 »

Ja, ampak Stronghold ne deluje na klope. Jaz recimo, sem iskala rešitev tako za klope kot za srčno glisto.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #208 : sreda, 16.04.2008 : 18:52:32 »

Ojla, preden grem "cez mejo"...potrebujem recept za Interceptor?

Nekako oklevam med Interceptorjem in Cardotekom...ampak glede na to, da sta oba negativna ni bojazni, da bi sestavina Interceptorja sprozila probleme. A ima mogoce kdo podatke, da lahko ivermectin- sestavina Cardoteka v tem primeru, vpliva na plodnost samcev? Sem zaznala to v eni studiji, ampak nisem mogla cele prebrat.

Hvala
Ziva
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #209 : sreda, 16.04.2008 : 18:58:40 »

Ja, ampak Stronghold ne deluje na klope. Jaz recimo, sem iskala rešitev tako za klope kot za srčno glisto.

In, si jo našla? Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines