mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:55:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dirofilarija - srčne gliste  (Prebrano 66596 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #60 : torek, 08.06.2004 : 22:10:28 »

Ja je ful pogosto in je treba takemu psu dat preventivo. Komarji ga bodo sigurno pikali in ogromno je okuženih. Mislim nikakor se jim ne moreš izognit skoraj (a ja ne nasedat govoricam, da komarji v Luciji niso okuženi, tisti v Kopru pa so...VSI so okuženi in dejte raje preventivo ko pridete z dopusta raje, kot, da se pes okuži s to grozljivko)
Veljalo naj bi tudi za celo istro (mislim, da so komarji okuženi)
Se pravi, teoretično, grem na razstavo v Portorož, psa med dremuckanjem v senčki pičkomar  Lips Sealed in imam potem celo sranje zaradi tega?  Angry Huh
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #61 : sreda, 09.06.2004 : 07:42:12 »

Ja teoretično ...mislim...vem, da sem panik ampak je preventiva vseeno boljša kot kurativa... Lips Sealed

V glavnem je blo tako, da ti komarji pikajo pse ponoči, ko spijo zunaj...zdej pa s pojavom teh tigrastih komarjev ki so lačni 24 ur na dan pa ne vem... Huh

Znaki bolezni...jah kašljanje (davljenje med lajanjem ), hropenje, prehitra utrujenost...moder jezik po prevelikem naporu (ki je lahko tudi vsakdanji sprehod)...
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #62 : sreda, 09.06.2004 : 10:20:29 »

ali so ti komarji fejst pogosti? mislim ker moja psička je začela kar na enkrat delat tako kot da se davi kar na lepem. Mislila sem, da se ji je kaj zataknilo samo se ji ni. Nevem modrega jezika nima. Glede zmatranosti pa nevem ker je še mladič. Saj pomoje nima teh srčnih glist ampak ali se za preventivo tudi lahko da zdravilo? In kakšno je to zdravilo mislim kako se imenuje.
lp, ana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #63 : sreda, 09.06.2004 : 10:46:32 »

Anči,

brez panike, verjetno se ji zatika kaj, kar je pojedla zunaj (trava, vejice,...) ali pa ima mogoče manjšo alergijo na kakšno zadevo. Moja Buba (ima 8 mesecev) se je nekaj časa, ko so začele cveteti trave, ful davila. Najprej mi ni bilo jasno, zakaj, potem sem jo pa opazovala in ugotovila, da se ji to dogaja samo zunaj in potem še ene pol ure, ko sva doma. Trajalo pa je skoraj en mesec, zdaj je že boljše.

Malo jo opazuj, drugače pa kar k veterinarju  Wink

Lp,
Tina
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #64 : sreda, 09.06.2004 : 14:28:56 »

Ahhhh, Anči to ni to Wink Moj je tudi še mladič pa sigurno vsak dan tako naredi, ko se mu kaj zatakne, ko je grizel palico, tudi več ur po tem ali pa preveč zdivja pa se na povodcu malo močneje zaustavi, ko le tega zmanjka.

Lp
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #65 : sreda, 09.06.2004 : 14:37:37 »

dobro saj toliko ne skrbim samo resno pa na vsake toliko časa dela kot mi ko kašljamo recimo ampak to se sliši kot da bi imela kaj v grlu in se davi nevem kako bi opisala. Mogoče ima samo nizko nebo pa se tako sliši.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #66 : sreda, 23.06.2004 : 08:06:03 »

Živjo!

Eno vprašanje (mogoče bodo bolj Primorci vedeli): v petek grem v Trst (preddopustniški shopping) pa me zanima, kje je kakšna pasja trgovina. Kupit moram Stronghold oz. karkoli (naj bi se dobila tudi neka tekočina- mogoče ve, kako se imenuje?) proti srčnim glistam (preventiva).

Hvala & lep pozdrav,
Tina
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #67 : sreda, 23.06.2004 : 08:25:05 »

TinaZ

Takih zadev v trgovinah za živali ne boš dobila, ker jih imajo samo v lekarnah, zato najboljše, da poiščeš kakšno lekarno, ki jih je pa precej že na poti do Trsta in potem v Trstu tudi nekaj..

Preventiva je najboljša v tabletah (pastiglie) Interceptor ali Cardotek (tekočino pa se dobi pri nas na vet.)
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #68 : sreda, 23.06.2004 : 10:00:35 »

Petra,

ful hvala, bomo torej šli v lekarno. Mi lahko prosim poveš, kako se reče dirofilarija (domnevam sicer, da isto) po italijansko, pa da so tablete za psa, da ne bom kot en idiot z rokami kazala, kaj hočem (mogoče bi pa začela lajat in bi me razumeli   Huh ).

Mogoče ve kdo iz Ljubljane, kje se tekočino dobi pri naših veterinarjih (nimajo je namreč vsi, večina priporoča Strongold ampule)?

OK, dovolj nadlegovanja  Wink
Lp,
Tina
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #69 : sreda, 23.06.2004 : 10:29:25 »

Hmmm tako je, če daš stronghold naj bi bilo dovolj in ti ni treba dajat še tablete... Cool

Drugače pa prideš v lekarno in rečeš, da: "Vorrei pastigllie Cardotek/Interceptor..." preventiva per la filariozi / per il cane "in bi mogli vedet zakaj gre, te bodo verjetno vprašali kolko kg ima pes (če veš napiši tukaj pa ti povem kako se reče)  Wink

Drugače pa razumejo tudi slovensko, če prav ne bo šlo drugače...mogoče se delajo, da ne razumejo  Roll Eyes
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #70 : sreda, 23.06.2004 : 10:40:06 »

Sej ji ne bi dala tablet in Strongholda- samo se mi zdi malo zoprno obremenjevat kožo s Strongholdom in Frontlinom, tako da bi ji raje dala tablete (ali tekočino) in Frontline.

Hvala za prevod, bomo uporabili, za kile pa znam povedat (zaenkrat še, ker znam številke do 10, Buba ima pa ravno 10 kil).

Lepo se imej!
Tina
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #71 : sreda, 23.06.2004 : 18:43:15 »

LP!
Imam vprašanje;
psica, s katero bom obiskala Krk ni preventivno zaščitena pred dirofilarijo. Mislila sem, da bo spala zunaj na terasi (hiša ni moja in se mi zdi nevljudno prositi, če je pes lahko notri Undecided ), sedaj pa ne vem ali jo naj dam spat raje v avto??
(Avta je navajena, saj spi v avtu tudi na lavinskih tečajih.)
Hvala za kakšen nasvet!
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #72 : sreda, 23.06.2004 : 19:28:55 »

Po mojem mnenju je v avtu mogoče nekoliko bolj varno kot zunaj, ampak komarji pridejo tudi v avto (kolikokrat jih lovim ko se vozim Angry). Tako, da mislim, da je boljša preventiva tabletke ali pa tekočina, ki jo dobiš tudi pri naših veterinarjih.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #73 : ponedeljek, 28.06.2004 : 10:07:30 »

Advantix od Bayerja naj bi pomagal tudi proti komarjem in sicer tako, da psov sploh ne pikajo  Smiley

Živjo,

Advantix ampule so proti klopom, bolham in komarjem (da ne pikajo- deluje isto kot Stronghold), držijo 4 tedne, za 10-kilskega kužka stranejo 4 ampule 27.50 evrov. Pri nas jih še nisem opazila, mi smo jih kupili v Trstu (malo smo "zamudili" lekarno za Cardotek tabletke, ker smo bili tako dolgo v pasji trgovini, potem so nas prijazno spustili nazaj še za Advantix). Upam, da res deluje. A ima kdo izkušnje s temi ampulami?

Lp,
Tina
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #74 : ponedeljek, 28.06.2004 : 18:19:18 »

Ok, jaz sem dala Bluju včeraj drugo ampulo Advantixa in morem rečt da nimam besed, klopov ni, bolh tudi ne, kar se pa komarjev tiče je tako kolikor je meni znano, da Stronghold deluje kot preventiva (pobija mlade stadije mikrofilarije) Advantix pa deluje tako, da komarji psa ne pikajo (kot npr. Autan ali Off na ljudi)...

Tako, da to ni to mislim , da se lahko advantix uporablja kot preventivo...in ni 100% vsaj po moje, da kužka ne bo pičil noben komar (lahko se najde kakšen res ful ful lačen  Shocked Grin), sej veste kako je tudi mi se lahko našpricamo z prej omenjenimi sredstvi pa nas kakšen lahko vseeno piči  Roll Eyes
Sem opazila, da so komarji sicer leteli okoli Bluja ampak pristal pa ni noben  Wink (seveda ko gre proti 4 tednu so ga tdi pikali sem pa tam)

Tudi jaz sem dala za 4 ampule, za pse nad 25 kg 28,5 eura...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines