mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:13:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dirofilarija - srčne gliste  (Prebrano 66599 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #75 : petek, 02.07.2004 : 13:38:26 »

Zivjo..se eno vprasanjce o preventivi proti tej nadlogi (kot da klopi in bolhe se niso dovolj Wink)! Torej, cez pribl. en teden se odpravljam na morje z vso pasjo druscino zraven. Seveda sem poskrbela tudi za nakup strongholda pa me zanima kdaj naj ga dam gor (ze kar zdaj?) in ali ga moram dati tudi se kaj po tem, recimo en mesec po morju? Huh S tem mislim, ce mogoce te filarije zivijo oz. se razvijejo kaj kasneje in je potreben se en tretma? Ravno tako me zanima ce lahko dam oboje (se frontline) na kozo ali je lahko kaj narobe? Pa se ali stonghold kaj izgublja na moci ce se pes dnevno kopa? No hvala zaenkrat... Grin
Logiran
SPUTNIK
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #76 : torek, 20.07.2004 : 09:32:58 »

Menda so komarji na jadranski obali prenašalci srčnih glist... Zanima me če se pojavljajo tudi v Istri (Pula)? Huh
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #77 : torek, 20.07.2004 : 09:40:15 »

Tale tema je ze bila odprta tukaj:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=1442

... in bo verjetno prestavljena tja!

Lp, Ursa
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #78 : sreda, 21.07.2004 : 16:23:00 »

tudi jaz imam vprašanje, vem da paničarim ampak ziher je ziher.moja xara (beagle) se s je skotila pred tremi tedni in živi še pri mamici v bližini škofje loke.brala sem, da je tudi tam veliko okuženih komarjev.ali rejci dajejo zdravila proti tem komarjem tudi mladičem, je to sploh potrebno oziroma ali bi morala o tem govoriti z rejcem?upam, da mi kdo lahko odgovori ...   Huh
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #79 : sreda, 21.07.2004 : 17:25:34 »

Barbara!
Lahko si brez skrbi glede teh srčnih glist,Sava Sara še ni srečala nobenega komarja,pa tudi sicer so naši psi vedno preventivno pod veterinarsko kontrolo,katji v največje veselje mi je imeti zdrave pse.
LP Neva
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #80 : sreda, 21.07.2004 : 17:48:12 »

v to sploh ne dvomim samo prvič slišim za te gliste pa me zanima, kako je s temi zdravili in mladički.verjetno so zdravila, ki pobijejo gliste kar močna,za mladičke pa verjetno obstaja kakšna blažja zadeva?ali pa pomagajo zdravila proti črevesnim glistam  Huh
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #81 : sreda, 21.07.2004 : 18:03:40 »

Te gliste se pojavljajo največ na primorskem in to zaradi pika komarja,naša Viva je doma v Izoli in vsako leto dobi posebno tabletko za to zaščito,tudi psom ki grdo na morje jo je priporočljivo prej dati,dobi pa se na vseh veterinarskih klinikah in se ne daje mladičkom do 4 meseca.
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #82 : nedelja, 19.12.2004 : 08:38:46 »

zdravo! mene pa zanima, ce je potrebno dajati preventivo pred dirofilarijo tudi v tem letnem casu, ker gremo cez praznike v strunjan. hvala!
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #83 : nedelja, 19.12.2004 : 14:52:07 »

Mislim, da ni potrebno, ker v tem letnem času na Primorskem ni komarjev.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #84 : četrtek, 21.04.2005 : 21:24:34 »


   Shocked  Bojda so okuženi komarji tudi že na otoku Krku. Kdo ve kaj o tem?  Undecided
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #85 : četrtek, 21.04.2005 : 21:39:58 »

Mene pa čisto okvirno zanima, kolikšna je cena takšne preventive, npr. v primeru 14 dnevnega dopustovanja v Istri?
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #86 : četrtek, 21.04.2005 : 22:05:09 »

Uma cena je približno 35 evrov (lanska cena, ampak mislim, da bistvene razlike ni) za 8 tabletk. Pri nas ne vem kakšne so cene. Preberi si vsaj prve 3 strani.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #87 : nedelja, 24.04.2005 : 14:19:56 »

Kolikor jaz vem se ta golazen pojavlja ob jadranskih obalah (tako pri nas kot na Hrvaškem).

Uma, če greste za 14 dni na morje moreš dat prevetnivo po tem, ko pridete nazaj (v roku 30 dni), ker zadeva deluje tako, da pobije mikrofilarije stare do 30 dni.

No mi smo že drugo leto na cardoteku (eno tableto smo že vzeli), ker se komarji že pojavljajo, poleg tega imamo tudi advantix proti pikanju.

No za tiste, ki ste me lani pošteno prestrašili, da sem Bluja tekla testirat in zagnala še in še panike, bližnja soseda uporablja prevetivo, ki se jo dobi na veterinarski v Kp in psico redno testira in je negativna (vsako leto). Tako, da razen neustrezne označenosti oz. deklaracije zadeva očitno deluje in služi temu, čemur je namenjena (hvala komurkoli pač).
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #88 : ponedeljek, 25.04.2005 : 09:31:54 »

Petra, jaz sem mojemu prejšnjemu psu vse življenje dajala preventivo, najprej tablete, ki sem jih kupila v Italiji, ko pa se je pri nas pojavila tekočina, sem mu dajala to. Vsako leto semo testirali in vedno je bil negativen. Mislim, da je tekočina učinkovita, kot druge oblike zdravil. Moram pa povedati, da našim psom dajem od 1.aprila do 1.decembra. Kdor tekočine ne daje točno na 30 dni ali včasih celo izpusti, ali pa daje premalo mesecev (novembra imamo na Obali še komarje-odvisno od vremena), naj se ne čudi, če bo pes zbolel. To se je zgodilo moji znanki, ker je enkrat jeseni pozabila, potem pa do naslednjega leta ni več dajala, psička je zbolela. Kar se tiče testiranj, pa sem jaz to opravila vsako leto (test pokaže tudi borelijo, erlihijo,...), italijanski veterinar pa mi je rekel, da vsako leto ni potrebno, tako da se sedaj ne morem odločiti, letos testa še nismo delali, čeprav sem preventivo že dala.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #89 : ponedeljek, 25.04.2005 : 10:14:09 »

Petra,

a daješ najprej Advantix, potem pa vsakič, ko pridete z morja še tabletko? A se te tablete dobi v Sloveniji? Jaz dajem Bubici Advantix, lani ji tablet nisem dala, pa verjetno te ampule le niso tako 100%-ne...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines