mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:50:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1740575 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #180 : petek, 16.06.2006 : 21:05:48 »

Joj Smetka, če bi ti lahko še kako pomagala... No obljubim, da ko zadanem sedmico, "častim nadgradnjo" in hrano in ... in fizično pomagam od trenutka, ko si kupim avto vsak dan,...  Wink .
Ne obupuj, vsi mislimo nate in kepe dlak v tvoji oskrbi
lp
T.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #181 : petek, 16.06.2006 : 21:09:38 »

Potrebuješ še kaj materiala za  nove bokse?
Drugače pa barantam za nedeljo... mogoče pridemo. Še sporočim. Smiley
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #182 : petek, 16.06.2006 : 21:17:30 »

Aja točno... Pri nas imamo namen v bližnji prihodnosti "nabavit" nove deke, blazine, kovtre... Bi ti stare zadeve prav prišle za v pesjake (ležišča)? In kar bo rjuh in tega...? Saj veš čistka  Wink . No če rabiš prišparam in bom komu dala, ko bo šel k tebi... Sicer je to planirano za naslednjo plačo (naslednji mesec), samo da ne bom že česa uporabnega vrgla... Uf spet nakladam  sram
lp
T.
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #183 : sobota, 17.06.2006 : 11:20:17 »

Halo, Smetka! Si dons že kej boljše volje? Smiley Sploh si te ne upam tolažt, ker si niti predstavljat ne morm, kaj vse preživljaš v takih groznih trenutkih, kot npr. pri tejle maci z nogicami... Cry Sam vem pa, da itak ne misliš resno, da ni rezultatov, ker si ne samo rešila en kup živalskih življenj, ampak tut pridno dviguješ zavest ljudem in se razdajaš na vse strani, da bi pomagala nesrečnim kužkom in muckom. Tako da verjamem, da trenutno ne zgleda rožnato ob vseh teh mladičkih in gradnji itd. Samo, kot sta Kaja in Arončka že rekli - maš celo vojsko pomagačev za sabo, ki ti stojijo ob strani in te majo radi, tako da ne jokat in se napolni z optimističnimi mislimi. Wink Cheesy Cool Ninko in mačji enookec bosta pa že našla svoj kavč, ko se bodo ta pravi ljudje zmigal in prišli ponju. Jest grem pa zdejle nakazat cekinčke. Kiss
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #184 : sobota, 17.06.2006 : 13:28:20 »

Smetka, mi vsi te imamo radi... Kiss


Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #185 : sobota, 17.06.2006 : 14:34:06 »

Bo bolje, ne? To jaz govorim ves čas...pa mi včasih štrika zmanjka...hvala za spodbudo vsem.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #186 : sobota, 17.06.2006 : 19:13:09 »

30 mačk in 26 psov išče nov dom danes pri nas.
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #187 : sobota, 17.06.2006 : 22:34:27 »

Aja toèno... Pri nas imamo namen v bližnji prihodnosti "nabavit" nove deke, blazine, kovtre... Bi ti stare zadeve prav prišle za v pesjake (ležišèa)? In kar bo rjuh in tega...? Saj veš èistka Wink . No èe rabiš prišparam in bom komu dala, ko bo šel k tebi... Sicer je to planirano za naslednjo plaèo (naslednji mesec), samo da ne bom že èesa uporabnega vrgla... Uf spet nakladam sram
lp
T.

Se ponavljam, če slučajno nisi opazila...
lp
T.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #188 : sobota, 17.06.2006 : 22:41:34 »

O jooj, sori...ne meči stran, pride prav! Lp.
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #189 : sobota, 17.06.2006 : 22:44:30 »

Dobiš pošiljko malo po moji plači  Wink.
lp
T.
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #190 : ponedeljek, 19.06.2006 : 12:12:33 »

Če je morda kdo spregledal:

http://www.mladina.si/tednik/200624/clanek/uvo-manipulator--peter_petrovcic/
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #191 : ponedeljek, 19.06.2006 : 12:44:23 »

Smetka! Si živa?  Sad

zaskrbljena ostržka
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #192 : ponedeljek, 19.06.2006 : 18:16:29 »


Članek sem si prebrala v Mladini in tudi Polonina fotka mi je zelo všeč Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #193 : sreda, 21.06.2006 : 18:09:27 »

No tole je bilo danes objavljeno v lokalnem trzinskem časopisu, upam, da bo moje pisanje kaj seglo v srca sokrajanov:

ZAVETIŠČE ZA ŽIVALI HORJUL – OD TAM LE NA ENAKO ALI BOLJŠE

Ob pojmu zavetišče za živali, mi seveda takoj pride na misel ograjen prostor s polno pasjimi boksi, glasnim laježem tamkajšnjih začasnih prebivalcev in žalostni pogledi izza mreže, ki milo prosijo za drugo možnost. Mlajša nikoli nisem marala obiskovati zavetišč, ker smo stanovali v bloku in o psu nikoli ni bilo govora, bolečina, ki bi mi jo v srcu pustili pogledi teh živali, pa bi bila zame prevelika. Pot me je prinesla v trzinski konec, kjer sem lahko uresničila dolgoletno željo. K hiši je natanko leto nazaj prišla Alba, sibirski husky. Prav zaradi Albe sem se vključila na nekaj spletnih forumov, kjer se debatira o psih. Tako sem izvedela za Polono in njeno zavetišče za živali v Horjulu.

7. maja smo se srečali vsi, ki Polono in njeno delo nadvse cenimo, na dnevu odprtih vrat. Takrat sem prvič obiskala Horjul. Na srečo nam je bilo vreme naklonjeno, tako da so psički res prišli na svoj račun. Preko dneva smo sprehodili pse, jih česali, umili vse bokse, najbolj pridni so prekopali zemljo in posejali novo travo. Dela res ni manjkalo, pa kljub temu nisem preko dneva zasledila enega obraza, iz katerega mu ne bi žarelo zadovoljstvo ob dejstvu, da nekaj malega pa sem pripomogel k boljšemu življenju teh psičkov. Imeli smo tudi srečelov in pa seveda pojedino.

Vtisi o obisku tistega dne so še zelo živi in zdi se mi, kot da je bilo včeraj. Navdušena sem bila nad kakovostjo bivanja teh zavrženih živali. Živali so socializirane, lepo hranjene, živahne in negovane. Presenetil me je odnos psov do lastnice zavetišča. V spominu mi je ostal mali pinč Walker, ki se je cel čas vrtel okoli njegove Polone. Vzeli so jo za svojo in veliko se nas je spraševalo, ali gre kateri od nje lahko sploh na boljše ter ali ima to zavetišče sploh upravičeno tak naziv, morda bi bilo bolje, če bi se imenoval kar Horjulski hotel.
Za razliko od drugih tovrstnih zavetišč, je lastnica oseba, ki si vzame čas za vsakega obiskovalca. Do potankosti ti pove lastnosti vsakega psa in muca. Pri njej ni olepšav in načela samo da pes gre.

Od šestih psov, ki sem jih tisti dan sprehajala, jih je pet že odšlo v nove domove in jim lahko zaželim le srečno. Odšlo je že tudi 6 mladičkov, ki jih je brezsrčnež pustil stare 1 dan v zabojniku za smeti. Polonine neprespane noči zaradi hranjena so se obrestovale. Na žalost prihajajo novi in tudi ti potrebujejo novo priložnost. Sama ne morem sprejeti še enega psa, vendar sem prepričana, da bom Horjul še obiskovala in sprehodila katerega od štirinožcev.

Zavetišče ima po novem tudi internetno stran http://www.zavetisce-horjul.net/, kjer lahko preberete kaj več o trenutnih tamkajšnjih prebivalcih. Polona bo vesela vsakega vašega obiska in pomoči pri sprehajanju, česanju, zavetiščniki pa bodo veseli vsake ovratnice, povodca, odeje, ki je mogoče ostala le kot spomin na vašega ljubljenčka.

Torej dokažimo, da na svetu še obstajamo dobri ljudje.

Barbara Rink

Zraven sem priložila še eno slikco Kimija in Nike

Lep pozdrav,
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #194 : sreda, 21.06.2006 : 20:53:11 »

Lepo. Mogoče se pa bo koga dotaknilo Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines