mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 19:05:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1744220 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #1980 : torek, 20.11.2007 : 09:32:28 »

ja itak mrtvi...gospa, ki jih hrani je prosila delavce, ki so kopali za kabelsko, če lahko pokopljejo mačja trupelca.....
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1981 : torek, 20.11.2007 : 09:47:44 »

uh ... ok. Sem se namrec ze ustrasila, da ...
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #1982 : torek, 20.11.2007 : 15:29:07 »

žana, površna komunikacije je meni osebno greh. Ne vem sicer, kateri po vrsti, ampak prav greh Smiley. Vem, da ne misliš nič slabega, ampak vseeno bi rada izvedela, kaj je tisto nekaj manj.

No, hvala bogu. Nekaj manj si jaz predstavljam, da ne planete oz. planejo po nekomu in ga označijo, kot "malodane neprimernega/neodgovornega  lastnika", če npr. pač živali ne bo hranil z Eukanubo pač pa s cenejšim Darlingom ( se spomnim podobnega primera Jasne K.), če psu ne bo dovolil ležati na novi sedežni ampak bo pač dobil svoj prostor na vrtu .... Preskočit kar takoj na tiste najnižje o verigi, stradanju so mi res izpod kritike. Na straneh mojpes, je že toliko mojih člankov, da se da ugotovit kaj si mislim in kam sodim.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #1983 : torek, 20.11.2007 : 16:16:31 »

jaz ti lahko za hrano odgovorim...določeni psi ne prenašajo dobro "drugorazredne" hrane, recimo moj prejšni psički je ob "drugorazredni" hrani izpadala dlaka toliko, da je bilo hujše kot ob menjavi dlake. Ko je prehrano zamenjala in sem jo hranila z hrano, ki je bila malce boljša in temu primerno dražja, se je ta problem takoj končal.
kar se kavča tiče...nekateri kužki pri Poloni so izključno za na kavč, ker recimo že celo življenje živijo v hiši in niso navajeni na mraz. Noben ni za na ketno, kakšni pa imajo na izbiro pesjak in kavč.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #1984 : torek, 20.11.2007 : 17:05:42 »

darling.... hmmmm...

si težko predstavljam, da bi kdo na taki hrani doživel kvalitetnih 15 let. je pa že lažje dajat sproti za kvalitetno hrano, kot od nevemkaterega leta za veterinarje. če je že ravno treba šparat pri živali...

samo se meni to zdi tako, kot da bi se odločila za otroka, čeprav bi bila v stiski z denarjem. sebi bi potem kupovala zadeve kot doslej, otroku pa drugorazredno hrano. saj je bolje kot nič, a ne? vsi otroci pač ne morejo imeti sadja in zelenjave?

tako razmišljanje se mi poraja ob napisanem, nočem nikogar napadat.  Smiley po izkušnjah pa vem, da ljudje, ki želijo svoji živali res dobro, po pojasnilu, zakaj in čemu kvalitetno hrano, pristanejo na to sami od sebe. tako da ne vidim razloga, zakaj bi hrana bila odločilni element pri posvajanju horjulčkov.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1985 : torek, 20.11.2007 : 20:18:59 »

žana, danes smo lastniku vrnili tegale psa:



Naj zapišem nekaj dejstev: pes je star 5 mesecev, ima lepo ovratnico, je brez zajedalcev, ni boječ, je čipiran (torej tudi cepljen). Iz tega se bi dalo sklepati, da je lastnik ok in da se je kuža bog ve kako izgubil. No, naj zapišem še nekaj dejstev: kličem lastnika, povem, da kličem iz zavetišča in on pravi: iz katerega pa zdaj?? Hm... hm... in mu povem. Pa vpraša, kje je bil najden. In povem, da v Trzinu. Doma je v Ljubljani. Pove on, da je šel včeraj popoldan, kot že nekajkrat do sedaj. Ampak je vedno prišel nazaj in cvilil pred vrati, da so ga spustili noter. In da če ga sedaj ne bi bilo nazaj, da ne bi vzel novega psa. Še nekaj dejstev: od včeraj popoldan do danes popoldan ni obvestil nikogar. Še eno dejstvo: gledala sem psa in si mislila.... poglej ga, dead dog stoji pred mano. Pa ne čez 15 let.......
Sploh ne bom komentirala, sem naštela dovolj dejstev, ki kažejo, da naj bi bil lastnik ok. Vseeno grem stavit, da bo pes mrtev pred 1. letom starosti.
Hočem povedat, da:

1. iščem odgovorne skrbnike in to je vse. Kar se mene tiče, me ne bi presenetilo, če bi tale kuža jedel RC brikete in ne kakšnega šita. In, kaj mu to pomaga?
2. kar napišemo, ljudje berejo. Ne samo mi, vsi ostali, ki ne sodelujejo, tudi. Meni osebno se neštetokrat ne da napisat česarkoli že pač, pa nekako moram. Ker sem dojela, kako ljudje berejo. Primer: hodili so mi sprehajat Bučko z namenom, da jo morda posvojijo. Navsezadnje se je izkazalo, da jo imajo za napol gluho, ker so jo zamenjali s Pokijem. A veš, zakaj se oglašam? Zato, ker ljudje ne berejo natančno, pač pa takole: nekje smo prebrali, da je nekdo napol gluh. Zihr je tale.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1986 : sreda, 21.11.2007 : 15:22:50 »

Samo eno vprašanje - cel kup horjulskih živali je ponovno na bolhi. A ni bilo enkrat rečeno, da se horjulskih živalic ne sme oglaševati na bolhi?
Logiran
sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #1987 : četrtek, 22.11.2007 : 10:45:21 »

Sem jih tud jst opazila na bolhi, ja...
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #1988 : četrtek, 22.11.2007 : 10:52:56 »

ne razumem dobro kaj ima(jo) človek/ljudje od tega. a res hočejo dobro, da bi več ljudi tako zvedelo za to (no, ja kanal za pošiljanje teh sporočil je malce neprimeren...ne vem, če se tako najdejo povsem primerni lastniki) ali imajo kake druge namene..... Huh Undecided
Logiran
lyzika
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1989 : torek, 27.11.2007 : 11:49:21 »

...tale misel bo malo off topic, ampak jo je kjub temu vredno prebrati in se malo zamisliti....

"Človek premore veliko moč govora, vendar je večidel prazna in sleparska. Živali imajo majhno, a kolikor jo je, je uporabna in zanesljiva; majhna, pa zanesljiva reč je boljša od velike, a lažnive"

Leonardo da Vnci
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1990 : četrtek, 29.11.2007 : 16:52:55 »

adas mi je s temo o Reli pravkar dala idejo, da morda potrebujete rubriko "Horjulčki se javljajo iz novih domov"? Smiley
Seveda, ce je kdo zainteresiran, da bo vsake toliko kaj napisal in nam kaksno slikco pokazal. Wink
Logiran

Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #1991 : četrtek, 29.11.2007 : 20:15:49 »

Itak. A ne spremljaš teme o Kiki, pa Tački (no, Bobi ni horjulček). Pa veliko ljudi kar javlja Wink Mi bomo ziher!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1992 : četrtek, 29.11.2007 : 20:47:24 »

Ja, seveda spremljam, vendar se je vedno prikljucilo kar starim temam, zdaj pa mi je pac padla ideja, da bi imeli teme "iz novega doma", kot nekaksen blog ali nekaj podobnega. Pa se lahko da tudi link na horjulsko temo zraven, ce bi kdo zelel pogledat nazaj ... Al pa vse skupaj v Srecne zgodbe? Tam niso samo Horjulcki Smiley
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #1993 : četrtek, 29.11.2007 : 20:49:04 »

Je kar v redu tvoj prvi predlog.  Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1994 : četrtek, 29.11.2007 : 21:05:00 »

Evo ga Grin, zdaj pa pisat in slikce dodajat, da bomo na tekocem Wink.
Logiran

Strani: 1 ... 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines