mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:52:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 200 201 202 203 204 [205] 206 207 208 209 210 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1744417 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #3060 : ponedeljek, 04.08.2008 : 16:08:10 »

Krasno Smiley
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #3061 : ponedeljek, 04.08.2008 : 19:05:53 »

Hranilnik danes dostavljen v Galija + izpraznjen mucek (bo dostavljeno v sredo).

Lp, Maja
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3062 : torek, 05.08.2008 : 17:58:38 »

Tole mi je pa dokončno dvignilo pokrov!

Mi lahko, prosim razložiš, če je večja razlika med kravo mlekarico in rodovniškim psom ali kravo mlekarico in nerodovniškim psom. Razumeš pojem ŽIVAL?
Ja, ima Smet prav, interesi...

Ne vem več, kaj naj rečem, a očitno rodovnike v zakonodajo o zaščiti ŽIVALI tlačijo tisti, ki nikoli niso bili prisiljeni delati na terenu na osnovi veljavne zakonodaje in se z le-to znajti.

In ali je komu jasno kaj je to zakon in kaj so to pravilniki?

Hm...
Moram reči, da sem določene stvari površno prebrala in mogoče slabo napisala.

Je pa moje pisanje bilo namenjeno razmišljanjem o psih in sicer o terminu rodovniški/nerodovniški. Če se bo namreč kadarkoli šlo pri pisanju kakršnihkoli pravnih aktov v to smer (nekoč v prihodnosti) potem bo treba jasno opredeliti kaj se smatra za rodovniške - kateregakoli rodovniškega psa ali le tistega, ki ga priznava določena organizacija (npr. samo pasme priznane od FCI ali pa tudi tiste, ki jih priznava npr. angleški kennel klub, itd). Vlečne pse pa sem omenila kot primer, kjer (naj bi) se dejansko po delovnih rezultatih in tudi zdravstvenih rezultatih vzrejalo (če tako lahko rečem) dejansko mešance. Pri tekmah vprežnih psov je namreč največ mešancev. Ne me razumet narobe, osebno ne podpiram nerodovniške vzreje.

To je bilo razmišljanje o razmišljanju.

Ostalo pa je namenjeno temi: Pisna poslanska pobuda MINISTRU ZA KMETIJSTVO, GOZDARSTVO IN PREHRANO REPUBLIKE SLOVENIJE

In sicer:
Citat
Psica bi morala biti veterinarsko pregledana, veterinar bi pa s podpisom na obrazcu jamčil, da je zdravstveno stanje psice tako, da omogoča varno kotitev.
Kar se tega tiče, ne bo noben veterinar jamčil za varno kotitev. Vsaka kotitev predstavlja namreč rizik. Sploh pa pri nekaterih pasmah, ki "kotijo" s carskim rezom (zato pa se pri teh pasmah uporablja carski rez).

Druga stvar pa je naslednje:
Citat
Po naši oceni bi bilo morebiti smiselno razmisliti o uvedbi takse za nesterilizirane pasje in mačje samice oz. nekastrirane pasje in mačje samce (za pse starejše od enega in mačke starejše od pol leta), in sicer, na primer v višini trikratnika cene omenjenih posegov.

Taksa za nekastrirane/nesterilizirane pse/psice in mačkone/mačke se mi zdi neprimerna, kajti s tem udariš po žepu tudi tiste, ki pač zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo kastrirati/sterilizirati svojega psa/mačke.

Tole sem mislila z mojim postom.

LP, T
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3063 : torek, 05.08.2008 : 18:00:08 »

Mislim pa da bi bilo dobro tole prestavit v drugo temo.

Pa brez zamere.

LP, T
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3064 : torek, 05.08.2008 : 18:51:33 »

Taksa za nekastrirane/nesterilizirane pse/psice in mačkone/mačke se mi zdi neprimerna, kajti s tem udariš po žepu tudi tiste, ki pač zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo kastrirati/sterilizirati svojega psa/mačke.

To je tako - izjeme potrjujejo pravila in jebiga, noben zakon ne bo idealen za vse.
Je pa teh izjem tako malo, da.....
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3065 : torek, 05.08.2008 : 19:34:50 »

Vlečne pse pa sem omenila kot primer, kjer (naj bi) se dejansko po delovnih rezultatih in tudi zdravstvenih rezultatih vzrejalo (če tako lahko rečem) dejansko mešance. Pri tekmah vprežnih psov je namreč največ mešancev. Ne me razumet narobe, osebno ne podpiram nerodovniške vzreje.

A te dni še kdo bere? Naj vzreja kdor hoče kar hoče, le prijavi naj, da bo to počel.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3066 : torek, 05.08.2008 : 21:00:36 »

Če bi res vnaprej prijavljali vse načrtovane paritve in popisali legla, bi debata o rodovniških in nerodovniških postala brezpredmetna, ker bi v parih generacijah tudi vsi mešanci bili rodovniški (beri poznali bi prednike za toliko in toliko generacij nazaj) In če smo čisto natančni, vlečni psi tudi niso mešanci ampak križanci (z rodovniki).
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3067 : torek, 05.08.2008 : 21:40:07 »

Je pa moje pisanje bilo namenjeno razmišljanjem o psih in sicer o terminu rodovniški/nerodovniški. Če se bo namreč kadarkoli šlo pri pisanju kakršnihkoli pravnih aktov v to smer (nekoč v prihodnosti) potem bo treba jasno opredeliti kaj se smatra za rodovniške - kateregakoli rodovniškega psa ali le tistega, ki ga priznava določena organizacija (npr. samo pasme priznane od FCI ali pa tudi tiste, ki jih priznava npr. angleški kennel klub, itd). Vlečne pse pa sem omenila kot primer, kjer (naj bi) se dejansko po delovnih rezultatih in tudi zdravstvenih rezultatih vzrejalo (če tako lahko rečem) dejansko mešance. Pri tekmah vprežnih psov je namreč največ mešancev. Ne me razumet narobe, osebno ne podpiram nerodovniške vzreje.

To je bilo razmišljanje o razmišljanju.


Kot sem že tuakj omenila - samo razmišljam naglas - se ne nanaša ne na Zakon o zaščiti živali in ne na omenjeni predlog. Razmišljam na glas v stilu "če bi..." Ker je nekdo vmes omenjal razmerja rodovniški/nerodovniški in je pač moj tok možganov šel v to smer...

Tako, da se ne nanaša na nič in na nikogar.

Se oproščam, če je to koga tako zelo zmotilo.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3068 : torek, 05.08.2008 : 21:41:17 »

Aja in pardon, če nisem bila dosledna pri uporabi terminov "križanec" in "mešanec".
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #3069 : sreda, 06.08.2008 : 20:36:04 »

Hranilnik danes dostavljen v Galija + izpraznjen mucek (bo dostavljeno v sredo).

Lp, Maja

Jutri po službi ga grem iskat in ga dostavim v Slončka, če bodo še imeli odprto takrat, drugače pa v petek Smiley
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #3070 : sreda, 06.08.2008 : 21:27:08 »

Naj vzreja kdor hoče kar hoče, le prijavi naj, da bo to počel.

Točno tako sem tudi jaz razumela Pečetovo pismo.
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #3071 : četrtek, 07.08.2008 : 06:43:56 »

Moram se spihat ... ker že govorimo o odgovornem lastništvu.
Včeraj sem srečala znanca iz sosednje doline, ki je imel prekrasnega bernca. Sprehajal se je z njim velikokrat tudi po naši dolini in je bil pravzaprav eden tistih, ki NISO pobirali za svojimi kužki (da je potem naš lokalni kmet težil meni, da ne pospravljam!) in ga ni imel na vrvici nikoli. Da so prišli v našo dolino, so morali prečkati 2 prometni cesti in železniške tire.
Včeraj ga srečam brez psa. Pravi, da ga je povozil vlak, ko sta šla zjutraj na sprehod. Da mu je bilo ful grozno, ampak da bo dobil novega, je že pri istem vzreditelju rezerviral novo leglo. Vprašala sem, ga, če bo zdaj psa imel na štriku, pa je rekel, da je bila tisto pač nesreča, ki se lahko zgodil komurkoli in da je bil pes vedno ob njem ... kako se je potem lahko znašel 20 m za njim na tirih?
Mi lahko kdo pove, kakšen vzreditelj še enkrat zaupa psa nekomu, ki ne poskrbi za osnovno varnost in 2. kako lahko preprečim, da bi se ponovno sprehajal po dolini z neprivezanim psom in puščal iztrebke naokoli. Policija ali kaj podobnega? Drugač prijazen gospod, samo neodgovoren u nulo ...
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #3072 : četrtek, 07.08.2008 : 09:36:40 »

Meni se zdi super ideja, da bi moral vsakdo leglo prijaviti in tako dokazati, da je zaželjeno. Vendar me skrbi primer, ko je recimo mačka breja, pa lastnik takoj pobije mladičke in ne moreš dokazati, da jih je pravzaprav kotila. Torej vprašanje: bi se tale primer razrešil, če bi lahko prijavil lastnika, da ni prijavil legla že ko je mačka breja (in ga tako pravzaprav prislil, da leglo prijavi, ker bi prišel inšpektor pogledat zadevo in takrat zahteval odgovor)? Ali pa, če bi prijavil lastnika, da je mačka imela mladiče - je to možno ugotoviti po kotenju? Torej: je možno ugotoviti čez 3 mesece, da je mačka kotila pred tremi meseci?
Osebno ne vidim problema z prodajanjem mešancev. Enako kot rodovniški so psi. In če ima vzreditelj rodovniških psov stroške z pravilno vzrejo legla, ima tudi vzreditelj mešancev stroške s pravilno vzrejo legla. Če torej imata oba stroške, naj pa še oba prodajata (seveda ne za isto ceno). Prodajanje mešancev me ne moti, moti me prodajanje "čistokrvnih brez rodovnika" po ceni rodovniškega psa. Kar se pa prodaje tiče, ne vidim problemov in niti ne vidim razloga, da bi se v zakonu ločevalo rodovniške in nerodovniške pse.
Vsekakor mislim, da popolnega zakona ni možno takoj doseči, saj se lahko šele v praksi pokažejo slabosti le-tega. Takrat bo pač treba spet delati na tem, da se zakon izboljša. Kot razumem, je tale pobuda boljša od obstoječega zakona, ker natančneje definira termin "zaželjeni" oz. "nezaželjeni", kar bi imelo posledico, da lahko inšpektorja "stisneš v kot" in mora ukrepati proti očitno nezaželjenim leglom, kar pa sedaj ni mogoče. Ne mislim, da bi zakon rešil problem šteparjev (to se mi zdi težji problem - mogoče želite preveč naenkrat?) , mislim pa, da bi rešil problem vseh ostalih "navadnih" ljudi, ki imajo sedaj legla psov in mačkov le zato, ker se jim ne da starilizirat živali oz. dati denarja za sterilizacijo ali kastracijo. Magari iz lenobe, skopušnosti ali nevednosti.
Nove pobude pa jaz ne bi šla pisat, ker sem čist premalo usposobljena za to.  Grin
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #3073 : četrtek, 07.08.2008 : 13:48:40 »

Da ne bom smetila Taxijeve teme objavljam prošnjo tukaj.
Ker Smetka ni niti malo biznismenka, prosim dekleta,ki tesno sodelujete z zavetiščen,da mi napišete (lahko tudi na zs) okvirne cene s/k za mačke.
Na  našem koncu so te stvari precej bolj poceni,zato nimam pojma koliko to stane zavetišče.
hvala in lp
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3074 : četrtek, 07.08.2008 : 15:01:30 »

No, bom jaz začela: cena sterilizacije psice je odvisna (tudi) od velikosti, saj so že za narkozo ponavadi tri kategorije na ceniku - po kilogramih oziroma po domače: za majhne, srednje in velike psičke. Mi smo dali sterilizirati dve Horjulčici - obe bolj majhni al pa tam na spodnji meji srednje velikosti, obe na isti ljubljanski kliniki. Za eno je bila cena, ki vključuje tudi vso pooperativno oskrbo in kontrole, cca.140 evrov, za drugo cca.190, ker se je malo zakompliciralo. Ljubljana je - predvidevam - pri tem najdražja.

Za pse (samčke) in muce obeh spolov pa nimam pojma oziroma izkušenj. Za muce bom vprašala mačjenorko Vesno, ki je v zadnjih 15 letih plačala s/k za kakšnih 50 okoliških muc, plus še za svojih 15, pa bo že vedla najbrž in bom potem napisala, če ne bo prej že kdo drug.

Sicer pa - punce, pokličite eno izmed klinik, vprašajte za okvirno ceno in to je to. Zavetišča imajo verjetno pri /k popuste že na količino izvedenih posegov, ampak zato pa toliko več drugih stroškov.


Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 200 201 202 203 204 [205] 206 207 208 209 210 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines