mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:05:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1737772 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #3120 : ponedeljek, 18.08.2008 : 12:38:00 »

Premišljujem in študiram. Za zdaj sem prišla samo do odgovora, da ni rešitev v temu, da se posamezniki "zabašemo" z živalmi, za katere ne moremo maksimalno ustrezno poskrbet in posledično zgubimo možnost začasnega nameščanja, saj kot je ugotovila king-roy se nekaj oddanih v končni fazi zavetišču niti ne bo poznalo. Osveščanje je sicer rešitev, a kako osvestiti tiste, ki jim "dol visi"? Lovljenje in S/K mačk poteka, se trudimo, a vseeno se mi zdi, da je mačk še več kot prejšnja leta (kaj bi šele bilo, če jih ne bi). Kaj pa pri psih? Prostoživečih menda ni, torej ne gre da bi jih kar snemali s cest S/K in spuščali nazaj (itak). Sprememba zakona se sicer obeta, ampak to traja in koliko bo dejansko efekta...
Kje je potem sploh rešitev? Evtanazija? Mi je čisto jasno, da tako ne bo šlo več naprej ampak kje je tista meja? Kje se začne? Pri tistih, ki so v zavetišču že X časa in zanje ni zanimanja? Pri starejših od X mesecev? Pri črnih? Pri tistih, ki kihajo? Pri dudarjih s katerimi je največ dela? Mogoče kar po abecedi? Pri zvinih, zlomih, glivicah, FRCu...?
Ne vem no mogoče bi začeli po medijih jasno (brez olepševanja) kazati posledice. Povožene, poškodovane, psihično ubite,... Naredimo plakate z grozotami in jih polepimo povsod? Mogoče bi jim tako kliknilo...
Smetka nič ti ne zavidam položaja v katerem si in odločanja. In ja se sekiram s tabo.
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #3121 : ponedeljek, 18.08.2008 : 12:43:53 »

Mogoče bi šlo tudi uradno, s tem da VURS namesto plakatov s srčkanimi mucki, kužki, pujski, ki opozarjajo na odgovornost lastnikov, za plakate uporabi raje ubite in poškodovane živali?

Reakcija bi bila zagotovo večja...
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3122 : ponedeljek, 18.08.2008 : 12:56:52 »

Steva, se še kako strinjam: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,24356.msg425909.html#msg425909

Me grozno moti, da pihajo takole tudi na mojo slabo vest, ko gledam ta plakat. Tiste, katere mačke imam doma itak ne doseže.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #3123 : ponedeljek, 18.08.2008 : 13:07:21 »

Polona, se sekiramo. S tabo ali pa vsak posebej. Vedno isti sicer, ampak se.
Se strinjam s Tečko in Stevom. Bo treba realnost pokazat, ne več lepih slikc. Tega v življenju nekaterih od nas ni več. Že dolgo ne. In to JE realnost.

p.s. Tečka, pri črnih ne bomo začeli, anede?
Logiran
snežinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #3124 : ponedeljek, 18.08.2008 : 14:17:58 »

Jaz sem nova na tem forumu in šele zadnje čase berem zgodbe iz Horjula. Pretresajo me vse zgodbe o zapuščenih živalicah in ne morem si predstavljat, kaj je s vestjo ljudi, ki jih pahnejo v tak položaj. Ob zgodbah s srečnimi konci se mi prikrade nasmeh na obraz in to mi polepša dan. Občudujem vas vse skupaj, ker to kar počnete je res plemenito in vse premalo cenjeno v tej naši državi. In lahko razumem, da v nedogled takole ne bo šlo. Vseeno je bila moja prva reakcija ob današnjem žalostnem zapisku v dnevnik, kako bi lahko pomagali, da bi se vseeno izteklo drugače. Kako zelo si želim, da bi lahko šla k vam in poskusila rešiti nekaj živalic. Pa žal ne morem, ne še  Sad Cry Vse bo drugače, ko bom na svojem in bodo stvari odvisne od mene. Zaenkrat pa bom kljub temu, da sem samo študentka, posvojila eno živalco na daljavo. Ampak vem, da sem s tem samo kaplja v morje Sad
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3125 : ponedeljek, 18.08.2008 : 14:28:54 »

Citat
Ampak vem, da sem s tem samo kaplja v morje

Vsaka kaplja nekaj šteje. In nekoč bo iz vseh kapljic nastalo morje. Nekoč.....
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #3126 : ponedeljek, 18.08.2008 : 15:08:15 »

Da ne ostanem samo pri obljubah-častim s/k za muco ali muca.
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #3127 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:27:21 »

Mogoèe bi šlo tudi uradno, s tem da VURS namesto plakatov s srèkanimi mucki, kužki, pujski, ki opozarjajo na odgovornost lastnikov, za plakate uporabi raje ubite in poškodovane živali?

Reakcija bi bila zagotovo veèja...

Ah, če bomo čakali na VURS, se bomo še načakali... Bi kdo imel čas in pripravil kakšen primeren plakat, ki bi opozarjal na odgovorno lastništvo živali? Npr. Zakaj se oddaja toliko živali/zakaj so zavetišča polna?/zakaj ljudje zapuščajo oz. zlorabljajo živali? ipd. Slika privezane psice za kozolec ali zapuščene v gozdu. Nato pa nekaj opozoril v smislu: Ne kupujte živali svojim otrokom, če niste sami pripravljeni prevzeti odgovornosti, Sterilizacija/kastracija - zakaj, Ne podpirajte rejcev psov brez rodovnika... Dobro premislite, preden postanete skrbnik živali. Zakaj posvojiti psa iz zavetišča? Če vidite zlorabo, jo prijavite itd.

Ne vem, kar preveč je vsega, bi lahko celo brošuro napisali. Če se bo kdo lotil, jaz obljubim, da raznosim/polimam zadevo po Kranju in Škofji Loki.


Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3128 : ponedeljek, 18.08.2008 : 17:32:14 »

Nekaj imajo na spletni strani DZZZ LJ, vem da o sterilizaciji/kastraciji ziher.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #3129 : ponedeljek, 18.08.2008 : 19:53:07 »

Nekaj imajo na spletni strani DZZZ LJ, vem da o sterilizaciji/kastraciji ziher.

...Zala_ govori o plakatu, ki se ga lahko natisne (http://www.dzzz.si/modules/news/article.php?storyid=10)
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3130 : ponedeljek, 18.08.2008 : 21:50:35 »

http://www.zavetisce-horjul.net/dnevnik/?p=233
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3131 : ponedeljek, 18.08.2008 : 22:07:41 »

Pa še fant, ki je danes izgubil skoraj vse, razen svojega življenja. Tudi jaz nočem izgubiti meni dragih, zato prosim, pomagajte, kolikor lahko.




Ni me mogla strpat v kufer, ker sem prevelik in preveč prestrašen, pa sem se pripeljal kar na zadnjem sedežu na varno. Saj je varno v zavetišču, a ne?

Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #3132 : ponedeljek, 18.08.2008 : 22:33:24 »

Kaj pa začasni domovi,da se malo razbremeni zavetišče?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3133 : ponedeljek, 18.08.2008 : 22:48:18 »

No pa še jaz imam en predlog: naj župani vseh občin, ki Horjul "zalagajo" s štirinožci, še objavljajo oglase za Horjulce, ki iščejo nov dom. In naj usput v vsaki številki objavijo še en prispevek o takozvanem odgovornem lastništvu. Tudi najtrše glave, če eno in isto stvar večkrat slišijo in je vir zanje kredibilen, bodo mogoče kaj poštekale.
Tejle občinski časniki so zelo dobro brani. Vsaj Kamniške novice in domžalski Slamnik sta, gotovo imajo tudi vse druge občine kak tak časnik....
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #3134 : ponedeljek, 18.08.2008 : 22:55:59 »

Naj vsak župan namesti po dva na začasno!
Logiran
Strani: 1 ... 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines