mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:59:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 507 508 509 510 511 [512] 513 514 515 516 517 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1740752 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
sansa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 219


WWW
« Odgovor #7665 : petek, 23.07.2010 : 11:19:06 »

Oooo, super! Kiss
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7666 : petek, 23.07.2010 : 11:21:36 »

Lubica Britka ...  Kiss Novim lastnikom sem pa fous do konca!
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #7667 : petek, 23.07.2010 : 11:37:03 »

Brita se v ponedeljek seli v nov dom, ki ga bo delila s Stevom.

 Kiss Kiss

Nič ne vem o tem Cheesy

Bravo za vse uspehe pri posvojitvah, z uno kuro pa že veste, kaj boste naredili.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #7668 : petek, 23.07.2010 : 11:37:17 »

Oooooooo, Brita... Cheesy Novim lastnikom Kiss...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #7669 : petek, 23.07.2010 : 16:53:17 »

Sem danes končno "skočila" do ZH (res na hitro, ker sem morala šibat nazaj na Obalo). Čisto odtrgan plac, čudaški psi, ki nič ne rjovejo in tulijo po boksih  Tongue, zadovoljni mački, dve skulirani babi in Hepičop, ki se ti prilepi na rit in te ne spusti več Kiss (Gal me je itak komaj pogledal, smotko mali). Obljubim, da si naslednjič vzamem malo več časa, ampak mi je že bolj jasno, "kaj je pa takega tam gor"  Kiss
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7670 : petek, 23.07.2010 : 16:57:14 »

Hehe, moksa Grin
firbec Tongue Wink

Je lusno gor, a ni? Smiley
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #7671 : petek, 23.07.2010 : 17:03:46 »

Jep Smiley
Je treba videt še kej druzga, ne samo domaće róute, so pravili moji nonoti Wink
Logiran
sansa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 219


WWW
« Odgovor #7672 : sobota, 24.07.2010 : 22:39:31 »

Ena cvetka:
"No-kill zavetišča za živali so po mnenju strokovnjakov za dobrobit živali neustrezna, saj ima dolgotrajno bivanje živali v zavetiščih škodljiv učinek na njihovo dobrobit," še pojasnjuje Emeršič.
http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_zgodbe/1042375731

A ma nemoj.  butnglavc Ziher ima dolgotrajno bivanje živali v zavetišču bolj škodljiv učinek na njihovo dobrobit kot entanazija. jezen
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7673 : sobota, 24.07.2010 : 22:53:35 »

sansa, sama se v celoti strinjam z njegovo izjavo. V veliki večini zavetišč (tudi mojem) preprosto niso dovolj dobri pogoji za bivanje živali na dolgi rok. Ja za nekatere, odločen ne za druge, odvisno tudi od sposobnosti prilagajanja in še mnogočesa. Jaz nikoli ne bi zadrževala živali pri življenju zgolj zaradi življenja. Če se počuti slabo, če se ne zmore prilagoditi, če ni dovolj financ in prostora za zagotoviti kvaliteto življenja, potem sem za evtanazijo in se popolnoma strinjam z Emeršičem.
Logiran

sansa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 219


WWW
« Odgovor #7674 : sobota, 24.07.2010 : 23:23:31 »

OK, seveda drži, kar si napisala. In vem, da je utopično pričakovati, da se bo na vursu razmišljalo v smer izboljšanja zakonsko določenih pogojev bivanja v zavetiščih. Pa ne morem, da ne bi... Ker se marsikaj da, če se hoče, ti to dokazuješ znova in znova.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7675 : sobota, 24.07.2010 : 23:48:46 »

Hm, glede na to, da so v vecih zavetiscih psi vec v boksih, macke pa v kletkah, kot kje drugje, se strinjam z Emersicem. Taksno zivljenje na dolgi rok ni nikakrsno oz. ni v dobrobit zivali. V primeru, ko gre za zavetisca, ki vzdrzujejo zivali le pri zivljenju, poleg cesar jim ne nudijo tistega, kar zival potrebuje - dovolj gibanja, socialne stike z drugimi psi in z ljudmi, ustrezno veterinarsko oskrbo ..., se vsekakor strinjam z evtanazijami.

Je pa problem sirsi in ne gre samo za pustiti ziveti ali evtanazirati.
Taksna zavetisca so hitro polna, posebej na podrocjih, kjer je problem zapuscenih zivali obseznejsi (taksen je tudi pri nas, pa ce priznamo ali ne). Oz. vec zivali prihaja v zavetisce, kot jih je posvojenih. Tako morajo dotok zivali v taksna zavetisca omejevati (ker pac ne praznijo prostorov), s tem pa ostajajo ostale zivali "na cesti", kar ni ok. Stroski v taksnem zavetiscu so veliko vecji, kot v "normalnih" zavetiscih, saj gre pogosto za bolne in stare zivali, za katere je vec stroskov za veterinarsko oskrbo, prehrano ... Stroske je potrebno kriti iz donacij lokalnih skupnosti in drugih, za kar je potrebna sirsa podpora. Z govorom o stroskih se moramo sprijazniti prav vsi, saj so le ti podlaga za odlicno oskrbo (dobra veterinarska oskrba stane, dobra hrana stane, dobra oprema stane ..., drugo pa pac ni relevantno, ce govorimo o ustreznem zivljenju zivali).

Pri nas zadeva (vsaj zdaj) najbrz ni izvedljiva tako, kot si nekateri no-kill zagovorniki predstavljajo. Prvic zato, ker se ni reseno nic od tistega, kar pomaga pri resevanju problema in vzdrzevanju normalnih razmer v no-kill zavetiscih: visoka splosna zavest prebivalstva o odgovorni oskrbi zivali, kar zmanjsuje stevilo zapuscanj, pozitiven odnos ljudi do sterilizacij in kastracij lastniskih zivali, s cimer se tudi omejuje trg zivali in s tem dotok novih zivali v zavetisca ..., splosen pozitiven odnos do posvojitev zapuscenih zivali, tudi starejsih in bolnih ... Drugic je problem donatorstvo, ki pri nas se ni na taksni ravni, kot je na zahodu, kjer imajo zelo dolgo donatorsko tradicijo, zaradi cesar je pri nas financiranje taksnih zavetisc vprasljivo. Na drzavo ni za racunati, ker njej je vseeno, predvsem je pa vseeno velikemu delu prebivalstva, ki pac nima tako pozitivnega odnosa do hisnih in drugih zivali, da bi namenili od svojega dohodka del sredstev za oskrbo zivali neodgovornih lastnikov. Tretjic je problem prostovoljcev, ki pac pri nas v resnici se ni tak, kot ga poznajo marsikje drugje. V taksnih zavetiscih ne gre za "takrat, ko imas cas", temvec gre za redno prostovoljstvo "po urniku", oz. za drugacne oblike, kot je pri nas zdaj bolj ali manj redno sprehajanje psov. Cetrtic je problem strokovnega osebja, predvsem ljudi, ki bi pse dnevno socializirali (strokovno) in pripravljali na posvojitve. Verjetno se kaj, pa se zdajle ne spomnim, je pa to nekako glavno.

Na zahodu se pri no-kill zavetiscih pogosto srecujejo tudi z zbiratelji, ki pac pod pretvezo no-kill zbirajo zivali. Poleg vsega tega pa so v resnici prava no-kill zavetisca redka, saj se predvsem izvaja sistem - "adoptable" and "treatable" se pustijo pri zivljenju in upajo na posvojitelje, "unadoptable" or "non-rehabilitatable" pa se evtanazirajo.

Ok, je ze Smetka napisala, pa bom vseeno dodala zgornje.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7676 : nedelja, 25.07.2010 : 10:03:07 »

Edino zavetišče, ki se ga je do zdaj dalo videti na tv, kjerneposvojljivi  psi (ki so po defoju težko prilagodljivi) dejansko lahko živijo vse življenje, pa od tega tudi nekaj imajo, je bil Dog town. Pa še tam smo videli tisto, kar so hoteli pokazati. koliko stane tisti kompleks je pa druga pesem. (op - država ne da niti centa)
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7677 : nedelja, 25.07.2010 : 18:40:31 »

Naši tamali, ki morajo preživeti čas do 15.8. v karanteni, so vsi zdravi, sterilizirani/kastrirani, dvakrat ali trikrat cepljeni, živahni, nagajivi in nasploh komaj čakajo sredino avgusta, ko bodo lahko zares začeli odhajat v nove domove. Samo sporočam, da je pri nas vse okej.









Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #7678 : nedelja, 25.07.2010 : 18:41:19 »

Veseli vrtec Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7679 : nedelja, 25.07.2010 : 18:43:35 »













Logiran

Strani: 1 ... 507 508 509 510 511 [512] 513 514 515 516 517 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines