mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:04:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1737391 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #135 : torek, 06.06.2006 : 17:40:14 »

Katja, kadar imaš čas, kar pridi. Samo pokliči prej.
Logiran

bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #136 : torek, 06.06.2006 : 18:04:38 »

Saska imamo in mislim, da smo celo blizu tebe. Se bomo še zmenile kako in kdaj. Grin
Lp
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #137 : torek, 06.06.2006 : 18:11:27 »

Saska imamo in mislim, da smo celo blizu tebe. Se bomo še zmenile kako in kdaj. Grin
Lp
super Cheesy

smetka torej tudi jaz pridem ta vikend Wink bom Kimija spet malo počesala pa mojega dudarja bom prišla pogledat Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #138 : torek, 06.06.2006 : 18:17:26 »

Hehe, samo skozi šipo jo boš lahko videla. Do prvega cepljenja nič mečkanja  Tongue.
Logiran

saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #139 : torek, 06.06.2006 : 18:20:57 »

Hehe, samo skozi šipo jo boš lahko videla. Do prvega cepljenja niè meèkanja Tongue.
no saj je že to dovolj Smiley za mečkanje bo še naslednjih 20let čas Wink
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #140 : torek, 06.06.2006 : 19:32:52 »

Ne vem, v katero temo naj tole napišem pa bom kar tukaj.

Kako se vam zdi ideja, da bi septembra, ko se spet začne šola, naredili plakate s predstavitvijo zavetišča Horjul in trenutnimi zavetiščarji in jih obesili po šolah? Seveda bi rabili dovoljenje od ravnateljev/ravnateljic, ampak se mi zdi, da večini osnovnih in srednjih šol ne bi bilo težko dati nekaj prostora za plakate.
Šolarji in dijaki bi tako spoznali zavetišče, lahko sami razmislili o posvojitvi, ali pa povedali znancem.

lp
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #141 : torek, 06.06.2006 : 19:50:33 »

Mislim, da šolarji (osnovna ali srednja) niso ravno primerna populacija za take oglase. Sledi izsiljevanje staršev, ki se (nekateri) vdajo ob obljubi, da bodo otroci skrbeli za žival in ko se jo otrok naveliča, starši pa nimajo časa...
To je pač moje mnenje...
lp
T.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #142 : torek, 06.06.2006 : 19:58:51 »

Citat
Mislim, da šolarji (osnovna ali srednja) niso ravno primerna populacija za take oglase. Sledi izsiljevanje staršev, ki se (nekateri) vdajo ob obljubi, da bodo otroci skrbeli za žival in ko se jo otrok naveliča, starši pa nimajo časa...


Ja tudi meni se otroci zdijo bolj kot ne dvorezen meč. Lahko pa bi razmislili o akciji zbiranja stvari po šolah in vrtcih. Odeje igrače... 
Kaj mislite?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #143 : torek, 06.06.2006 : 20:06:04 »

Meni je pa super ideja, Nadja. Z otroci se ubadam že nekaj let...prav to bi rada, da bi z njimi čim več debatirali. Potencialne posvojitelje pa tako zavrnem, če niso vsi za in se ne zavedajo odgovornosti, ki jo žival prinaša.
Logiran

saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #144 : torek, 06.06.2006 : 20:13:10 »

srednješolec ni več otrok... Tecka in babyjazz ni vama treba vse metati v isti koš. sem srednješolka in sem pred 1 mesecem posvojila psičko iz zavetišča. za njo sem prevzela vso odgovornost razen finančne (za to poskrbi moja mama). in ne, nisem je posvojila zato, da se bom naveličala skrbeti zanjo in jo čez čas vrgla na cesto Shocked Roll Eyes kako pa napreduje si pa lahko obe ogledata v tej temi:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7219.new.html#new

jaz se strinjam z Nadjo in se to tudi meni zdi dobra ideja. Smetka bo pa sama presodila ali bodo potencialni posvojitelji primerni ali ne..
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #145 : torek, 06.06.2006 : 20:24:10 »

Veliko otrok res ni dovolj odgovornih, ampak take se hitro lahko izloči. Pa tuid kot je rekla Šapa, srednješolci so že mnogo bolj zreli.
Se mi zdi, da je treba začeti delati pri otrocih, ker se na njih še lahko vpliva.

lp
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #146 : torek, 06.06.2006 : 21:49:20 »

No poznam kar nekaj srednješolcev, ki imajo veliiiiko težav predvsem s sabo in svojimi hormoni (kam bi šli in s kom, kako zgledajo,.. in hvalabogu to je vse normalno in del odraščanja) in kaj hitro pozabijo na žival, ki jih potrebuje. Res se najdejo izjeme, vendar je še vedno več prvih - govorim (tipkam) pač po svojih izkušnjah... Drugače pa je zamisel, da bi zbirali za živali odlična  Smiley
lp
T.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #147 : torek, 06.06.2006 : 22:03:43 »

Poskusimo pa lahko,od Polone itak ne bodo šli v slabe roke,sem prepričana  Cool Jaz sem zadnje leto v osnovni šoli,pa sem sama vzgojila psičko(bernski planšar) in mi zdaj pomeni več kot karkoli drugega.Finančno seveda pomagajo starši,to sigurno.Saj pravim s(m)o izjeme,ki znamo lepo poskrbet za štirinožce,pa čeprav je v nas polno hormončkov  Roll Eyes Cheesy Wink
In tako kot je rekla Šapa,ni treba vseh metat v isti koš  Wink

lp,
Nina
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #148 : sreda, 07.06.2006 : 08:14:18 »

Rincy in Šapa:
No super, da se najdejo tudi takšni. Jaz vem, da mojima nebi 100% zaupala oskrbe živali. Čeprav se je Tomaž (8 in pol) javil, da bo Mandi v njegovi oskrbi, vseeno vedno preverjam, če je vse ok (hranjenje, čiščenje wc-ja), veterina in nakupi pa so tako ali tako moja obveza  Wink . Nisem hotela koga prizadeti ali vse metati v isti koš, govorila sem pač o večini in otrocih, ki jih poznam. Pomisli na svoje sošolce in sošolke. Koliko jih je tako odgovornih, da bi tako skrbeli za katerokoli žival?
Sama sem za svojo prvo žival začela skrbeti pri 7ih (muca najdenka) in me tudi ni minilo. Moji dve sošolki, pa sta svoje živali čisto zapustili (hvalabogu za starše).
lp
T.
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #149 : sreda, 07.06.2006 : 09:40:38 »

Rincy in Šapa!
Tole lahko vzameta kot kompliment!  Smiley Šapo sem spoznala in bila izjemno prijetno presenečena nad njenim odnosom, zrelostjo in odgovornostjo pri posvojitvi nesrečne apbt-jkice. Tisto kar si jaz želim je, da bi čim več mladih razmišljalo na ta način in imelo toliko znanja o živalih! Mogoče je prav to priložnost, da ji podobno znanje posredujemo. Lahko bi poleg plakata za posvojitve nalepili tudi plakat z inoformacijami o sterilizaciji, o odgovornem odnosu do živali,... naredili kakšno delavnico? Je pa povsem jasno, da Smetka vsega tega ne bo zmogla sama in smo ji tukaj lahko v pomoč!

lp ostržka
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines