mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:16:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1737518 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1920 : četrtek, 15.11.2007 : 22:53:18 »

Res je. Horjul z osvoboditelji nima nič, z lj. društvom pa veliko. Samo na seznamu še ni(s)mo, kljub temu, da smo zadostili vsem birokratskim rečem. So pa zagotovili ustno, da bomo na seznamu.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1921 : četrtek, 15.11.2007 : 23:31:03 »

Takoj ko se bo Društvo za zaščito živali Lj lahko uradno prebralo na seznamu, se bo to seveda objavilo na spletni strani društva, kakor tudi obvestilo v temu namenjeni temi na tem forumu (Tema Namenitev dela dohodnine: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,14090.0.html). Dokler je obljuba le ustna, društvo ne namerava delati "reklame", ker pač še ni uradno potrjeno.

Do takrat pa si lahko več o ustnem zagotovilu preberete na spletni strani društva: http://www.dzzz.si/modules/novice/article.php?storyid=304.

Zdaj pa prepušam temo nazaj horjulčkom Smiley

Lp vsem, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1922 : četrtek, 15.11.2007 : 23:31:18 »

Dobro smo se vtaknili v ta svet in ostala živa bitja v njem. Dajmo zdaj skupaj kaj popravit. A ne, komaj čakate? Tako kot jaz vsak nov dan, ki prinese vse polno neobremenjujočih izzivov.

Ne more biti drugače kot tako: kolektivno smo vsi odgovorni za to, kar se dogaja v zavetišču. Našem ali pa kateremkoli drugem.
Logiran

BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #1923 : petek, 16.11.2007 : 09:40:59 »

Slišalo se bo čudno ampak se splača vprašat...oz probat: ali mi kdo zna povezat zavetiško problematiko (problem zavrženih živali...) s študenti, seveda upravičeno. Če se najde kak argument za, bi se dalo kakšen znesek spraskat... če je predstavljeno na pravilen način (kar lahko uredim bp, vendar mora biti projekt utemljen, saj študentska društva namenjajo pri projektih denar le študentom, zato tudi sprašujem za pomoč saj meni nič ne pade na pamet).  Roll Eyes
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #1924 : petek, 16.11.2007 : 09:51:44 »

Če bi to kdo res spisal bi se priporočila, da mi pošlje in bi tudi jaz probala nekaj narediti.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #1925 : petek, 16.11.2007 : 09:53:31 »

Res je kriza in upam, da ne bom razumljena napak.
Želim povedat, da ko grem na dopust ne vzamem paketa all inclusive, ker si ga pač ne morem privoščiti, a to še zdaleč ne pomeni, da se imam v hotelu **** polpenzion, kaj slabše. Morda bo treba na to pomisliti pri izbiri posvojitelja in morda kdaj ne za vsako ceno  vztrajati na pogojih do zadnje pikice. Verjetno jih je cel kup, ki se s tem ne strinjate ampak krizni pogoji zahtevajo pač drugačno ravnanje, ker konec koncev lahko je izražat neomajno podporo tule na forumu pa še kdaj kaj prispevat, nekaj povsem drugega pa je verjetno oz. je pravgotovo živet s temi problemi in stisko vsako minuto dneva.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #1926 : petek, 16.11.2007 : 09:57:34 »

Res je kriza in upam, da ne bom razumljena napak.
Želim povedat, da ko grem na dopust ne vzamem paketa all inclusive, ker si ga pač ne morem privoščiti, a to še zdaleč ne pomeni, da se imam v hotelu **** polpenzion, kaj slabše. Morda bo treba na to pomisliti pri izbiri posvojitelja in morda kdaj ne za vsako ceno  vztrajati na pogojih do zadnje pikice. Verjetno jih je cel kup, ki se s tem ne strinjate ampak krizni pogoji zahtevajo pač drugačno ravnanje, ker konec koncev lahko je izražat neomajno podporo tule na forumu pa še kdaj kaj prispevat, nekaj povsem drugega pa je verjetno oz. je pravgotovo živet s temi problemi in stisko vsako minuto dneva.
Mislim, da je to vsem jasno.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #1927 : petek, 16.11.2007 : 10:03:24 »

Pogoji so z razlogom in sicer, da potem zival ne pristane na slabsem. Ker potem dejansko nisi naredil nic, ker bos zival se enkrat dobil v zavetisce. Pogoji niso nerealni, poskrbijo pa za zival, da ji bo v prihodnosti, v novem domu dobro.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #1928 : petek, 16.11.2007 : 10:08:43 »

Pogoji so čisto normalni. Pes ne za na ketno, muce za notri, veterinarska oskrba po potrebi, primerna hrana, redno cepljenje,... Meni se zdi, da bi morali biti pogoji logični (oziroma že iz morale samoumevni) prav vsem skrbnikom živali (pa žal niso). Tako da ni treba o Poloninih pogojih čisto nič razglabljat.
Primanjkuje ljudi s srcem, moralo in zdravo pametjo. To je vse.
lp
T.
Logiran
ajka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


WWW
« Odgovor #1929 : petek, 16.11.2007 : 10:11:19 »

Želim povedat, da ko grem na dopust ne vzamem paketa all inclusive, ker si ga pač ne morem privoščiti, a to še zdaleč ne pomeni, da se imam v hotelu **** polpenzion, kaj slabše. Morda bo treba na to pomisliti pri izbiri posvojitelja in morda kdaj ne za vsako ceno  vztrajati na pogojih do zadnje pikice.
Žana nisi narobe razumljena. Ampak kaj luksuznega pri pogojih pa zahteva Smetka? Da žival ne bo na verigi, na mrazu, če ima kratko dlako, da muca ne bo veselo "špancirala" brez nadzora po cesti dokler ne rata enkrat pašteta. Čemu potem trud, da se žival spravi h sebi, vzgaja odpravlja travme, jo na lastne stroške s/k in jo potem npr. povozi ali životari na ketni celo življenje? Taka formula potem ni 1+1=2 ampak je to 1+1=-2, ker s tem nisi naredil nič oz. 2 koraka nazaj. Kakorkoli je kruto slišati je potem bolje, če žival evtaniziraš kot, da strada oz. životari celo življenje na ketni. Ker to sploh ni življenje. Tudi jaz bi rada čarobno palčko s katero bi privoščila vsem živalim na tem svetu in vsem dobrim ljudem luksuzno življenje. Tisti posvojitveni pogoji pa so minimalni osnovni pogoji, da se žival počuti dobro in osnovno varno.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1930 : petek, 16.11.2007 : 10:29:11 »

Rossy, pogodbe nisem želela objavit na netu in bo brisana.
Logiran

žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #1931 : petek, 16.11.2007 : 10:40:07 »

Navedenih je seveda nekaj skrajnih stvari - veriga, stradanje.... kar je seveda izpod kritike in nedopustno, priznam pa, da me včasih res zmotijo tiste o tem, kako mora biti muc obvezno in samo v stanovanju, pa verjetno tisto o kastraciji oz. sterilizaciji tudi mnogokaterega odvrne. ( čeprav se oddajajo v tem zavetišču s k/s) Jaz imam to pošlihtano čeprav imam dva psa in dve muci, a nekomu, ki bi imel npr.muca res skoz v stanovanju se to zdi nepotrebno. Muc je v zavetišču res veliko in še tiste najbolj ekstremno ljubke ostajajo. Jih samo zato dati usmrtit, ker bi nekdo sicer lahko zelo lepo skrbel za njih, a jih kdaj pa kdaj spustil na ograjen vrt, še sploh če živi na deželi - se mi zdi žalostno.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1932 : petek, 16.11.2007 : 10:48:47 »

Zana,
K ali S macka je v stanovanju imeti 100x lazje kot pa nekastriranega. In, saj tudi Smetka oddaja kaksnega mackona za ven. Ampak ne, ce zivis v naselju, mimo tebe poteka cesta, imela si ze npr. 3 macke, pa nobenega zunaj vec kot 1 leto, ker je potem izginil...

Mene Smetka ni nic stran nagnala, ko sem ji napisala, da bi rada mackona za ven. Ampak MI SMO DOMA ZARES NA SAMEM. Nobene ceste, nobenega soseda... nic. Skoraj varno okolje za njega...
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #1933 : petek, 16.11.2007 : 10:49:10 »

Sorry  sram
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1934 : petek, 16.11.2007 : 10:51:51 »

Kastracija ni nepotrebna za v stanovanje. Mucki pogosti markirajo po stanovanju, pa se jih ljudje raje znebijo, kot pa bi poskrbeli za to težavo. Poznam tudi zelo sitne muce, ki  med gonitvijo več dni mjavkajo pred oknom, ko želijo ven.

Smetka, kako pa zagotovite te pogoje v prihodnje? Hodi kdo še po daljšem času v kontrolo?
Logiran
Strani: 1 ... 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines