mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:35:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1741096 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3000 : sobota, 02.08.2008 : 14:52:58 »

Ker za nastepat leglo mesancev nimas nobenih stroskov, pa tudi kakega visjega cilja kot je ohranjanje in izboljsanje pasme, ne. Ker so rodovniski vsaj do neke mere pod kontrolo KZS oz. klubov in vzrejnih pravilnikov. Ker so rodovniski vsaj tetovirani (bi bilo boljse, ce bi bili tudi cipirani ob odhodu iz legla) in evidentirani. Ni popolno. Tako katastrofalno kot pri nerodovniskih pa tudi ni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #3001 : sobota, 02.08.2008 : 14:57:35 »

Ampak če bo vsako leglo prijavljeno, lahko zahtevaš tudi cepljenja, razglistenja in čipiranja mladičev, pa preverjanje, da so res dovolj dolgo pri mami, pa... Stroški ob prijavi legla bodo pa itak.
In razlika v ceni rodovniškega in nerodovniškega se bo zmanjšala, ker se šteparjem vse skupaj ne bo več splačalo drugače, tako da se bo zagotovo več ljudi odločilo za rodovniškega.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3002 : sobota, 02.08.2008 : 14:59:59 »

Kdo dela razliko med mešanci in rodovniškimi?
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3003 : sobota, 02.08.2008 : 15:05:36 »

Citat
Ker za nastepat leglo mesancev nimas nobenih stroskov, pa tudi kakega visjega cilja kot je ohranjanje in izboljsanje pasme, ne. Ker so rodovniski vsaj do neke mere pod kontrolo KZS oz. klubov in vzrejnih pravilnikov. Ker so rodovniski vsaj tetovirani (bi bilo boljse, ce bi bili tudi cipirani ob odhodu iz legla) in evidentirani. Ni popolno. Tako katastrofalno kot pri nerodovniskih pa tudi ni.

Dosti manj katastrofalno pa tudi ne, pozabljaš, da so se odprle meje.
Se strinjam, predalčkanje ne / ali rodovniških v ZZZiv nima nobenega smisla, ne govorimo o varstvu pasem ampak ŽIVALI.
Stvar mora bit funkcionalna na terenu.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3004 : sobota, 02.08.2008 : 15:08:42 »

In na terenu bo funkcionalna takrat, ko uradni veterinar zaradi nedvoumnosti zakona ne bo mogel več reči, da nima kaj naredit.
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3005 : sobota, 02.08.2008 : 15:09:31 »

In ko bo vedel, da ima nadrejene ki podpirajo izvajanje zakonodaje
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3006 : sobota, 02.08.2008 : 15:09:48 »

Ne vem, a res ne zastopite, kaj pisem al se samo delate, da ne zastopite. Zakaj se mora vedno koncati pri rodovniski proti mesanci. Saj nisem niti proti enim niti proti drugim.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3007 : sobota, 02.08.2008 : 15:11:25 »

Mislim, da že stalno tulimo isto - rodovniški vs. mešanci - debata NIMA veze z zakonom o zaščiti živali
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #3008 : sobota, 02.08.2008 : 15:12:16 »

ZZZiv med živali šteje PSE. Ko grem snemat s ceste psa, grem po PSA. Ne vprašam in me ne zanima ali je rodovniški ali ne. Rodovnike podeljujejo KLUBI kar je interesno združenje skupine ljudi, zakon pa obravnava zaščito med drugim tudi psov (canis familiaris). Nikakor ne razumem tega boja proti ceni mešancev. Pravzaprav, če smo prav iskreni:
nisem še zasledila oglasa v stilu prodam mešanca za 200 €, sem jih pa veliko, prodam čistokrvnega tegapatega brez rodovnika.... Lastniki mešancev NE OMOGOČAMO trgovine šteparjem, ampak jo pravzaprav prodajalci rodovniških psov. Ponudba in povpraševanje. Pes, ki zgleda isto kot xy, nima papirjev, stane pol manj.... mešanca, ki zgleda isto in stane pol manj NI!
Šteparji odvzemajo posel prodajalcem rodovniških psov s ponujanjem "istozgledajočih" za precej nižjo ceno in ne tistim, ki imajo leglo mešancev. Najprej torej povzročit problem (če rečemo da so šteparji problem), potem pa pričakovat, da se v nek zakon, ki naj bi govoril o zaščiti živali vnest člen, ki bi u bistvu preprečeval konkurenco na trgu....  Undecided se samo meni tole zdi svojevrsten absurd?
Če bi bila torej ekstremist ali karkoli podobnega, bi se borila za prepoved prodaje psov in general, ker bi v trenutku, ko se za psa ne bi smelo zaračunati nič, izginili vsi šteparji.

Ne vem zakaj je treba u luft skočit in takoj zahtevat nekaj za nerodovniške, ko se govori od ZAŠČITI živali. Zato tudi sem članica enega od društev za zaščito živali in ne kakega pasemskega kljuba, čeprav sem ljubitelj bull psov. In se torej zavzemam za zaščito živali. Debate o uzakonjevnaju prodaje samo rodovniških psov so mi precej mimo.

Tko, zdej grem pa na trg po tri jablane, smreko in 20 dag embrijev  Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3009 : sobota, 02.08.2008 : 15:17:11 »

Uncas, saj ne govorim o debati rodovniski vs mesanci, ki je tudi ne zacenjam, pojasnjujem samo zakaj menim, da je podarjanje nerodovniskih psov smiselno.

Sleepy, v mojem pisanju v tej temi (ta zadnja sporocila, od danes), lahko mirno enacis nerodovniski=mesanci. Da ne bo nesporazumov. Ce je pa kaj vseeno nejasno, pa pac vprasaj. Pa malo se ohladi, saj majo na trgu kaksno sprico za solato spricat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3010 : sobota, 02.08.2008 : 15:22:18 »

Me veseli. Ampak zakaj je potem sploh prišlo do omenjanja rodovnikov?

Torej, s tem da mora stvar delovat v praksi in na terenu velja tudi upoštevanje zdajšnje situacije - rodovniki se PONAREJAJO, šteparji niso tako za časom kot stvar izgleda. Sploh iz tujine (npr madžarska) prihajajo neki fifkoti z "rodovniki". Ne računat, da je povprečen folk tolk razgledan, da bo šel preverjat rodovnik. Eden od primerov nefunkcionalnosti tvojega predloga.

Treba je najti drugo pot, ki bo predvidela skorumpiranost šteparske zalege
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3011 : sobota, 02.08.2008 : 15:27:55 »

Ne vem zakaj je prislo do omenjanja rodovnikov v smislu rodovniski versus mesanci.

Sicer pa ne vidim nobene tezave v ponarejanju tone papirologije, ki bi eventuelno bila potrebna ob predlogu par strani nazaj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3012 : sobota, 02.08.2008 : 16:01:24 »

Torej. Kakšen je nov predlog? Da naj se rodovniški kupujejo, ostali podarjajo?
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #3013 : sobota, 02.08.2008 : 16:05:19 »

Jaz pa nečesa ne razumem...Če prijaviš leglo mešancev, pomeni da so načrtovani in zaželjeni. Jih torej imaš, cepiš, razglistiš, raz...ne vem kaj, čipiraš itd. Enako kot rodovniške torej. Zakaj bi jih potem podarjal? Kakšna je pa razlika med načrtovanim in prijavljenim leglom rodovniških ter načrtovanim in prijavljenim leglom mešancev, da bi morali biti eni zastonj eni pa 1000€?
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3014 : sobota, 02.08.2008 : 16:11:28 »

Smetka, ne vem, naglas razmisljam. Binulja, zakaj pa jih ne bi podaril?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines