mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:32:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1742648 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3030 : nedelja, 03.08.2008 : 00:40:05 »

Pohvalna poteza je ta, da se je gospod spomnil na to problematiko.
Vendar je ene par stvari, ki se bi jih bila potreba doreči - marsikaj ste že omenili:
- kako se potem šteje pasme, ki jih KZS ne priznava? (kakšna druga organizacija pa npr. kennel klubi)
- kako bodo vprežni psi smatrani (tisti za tekmovanja) - glede na to, da so večinoma mešanci, vendar jih načrtno parijo
- kako lahko zapoveš sterilizacijo/kastracijo, če ni vsak pes za v narkozo (npr. moj je ravno pri posegu kastracije kmalu zapustil ta svet in ima zato še vedno moško premoženje na sebi)
- noben veterinar (ne kdorkoli drug) ne more jamčiti, da bo psica kotila brez problemov

Malo bo treba izpiliti.

LP, T
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #3031 : nedelja, 03.08.2008 : 06:15:05 »

No pa dejmo probat še ta ne vem kolkič:

Zakon o zaščiti ŽIVALI govori o zaščiti ŽIVALI. Psi so tudi živali, zato se zakon nanaša tudi na njih. Koga prizna ali ne prizna kašno interesno združenje je stvar združenja in ne zakona o zaščiti živali. Zakon torej NE ŠTEJE (in jih po moje nit ne sme) pasem, pač pa govori o njihovi zaščiti!

Osebno o vpregi nimam prav veliko pojma, še manj kašen vpliv ima to početje na zdravje psa. Take stvari se se običajno vpraša stroko, torej veterinarje. Kar se mene tiče velja to za vse športe, ki vključujejo živali.

Če znam jaz prav brat, v zakonu in niti v pobudni NI zapovedana s/k, pač pa preprečevanje nezaželenih (predlog: nenačrtovanih) mladičev. S/K je pač eden (edini 100 % zanesljiv) možen način. Zapovedana, pa še to praviloma, je sterilizacija zavetiških psic in s/k mačkov, pa še to v nekem drugem pravilniku in ne zakonu.

Seveda ne more noben veterinar jamčit, da bo vse ok, lahko pa jamči, da je zdravstveno stanje tako, da to omogoča. Psica s kaj pa vem, visokim pritiskom verjetno te možnosti nima in veterinar lahko reče "ne, toaa pa ne sme kotit", recimo. Sicer pa, kot rečeno, za strokovne odgovore se povpraša stroko - veterinarje, in ne vem zakaj bi bilo tokrat drugače.

Saj se tudi jaz. Kot zadnji kreten, ki nima pojma, kje je problem, predvsem pa kot nekdo, ki je s svojim mnenjem dregnil v neke rodovniške sfere, pa sploh nimam nobenih želja za tam biti.
Vsaka dejavnost mora biti prijavljena. Če ni in te dobijo, plačaš kazen. Le pri živalih ni treba... nič. In še tisti, ki jih imajo radi, se v takšnih situacijah začnejo vesti kot pravi lastniki, ki s svojim predmetom pač lahko počnejo kar si zaželijo.

Hvala, enako!

Bi blo fajn, če bi se posamezni lastniki rodovniških psov in vzreditelji zavedeli, da je zaščita živali eno, trženje z njimi pa nekaj drugega. Bi blo fajn, če bi nehali metat polena pod noge tistim, ki hočejo kaj nardit za to, da bi se izboljšalo stanje na področju zaščite živali namesto da skačete u luft kako bi bilo treba priviligirat rodovniške pse in to kar v zakonu o zaščiti.
Enkrat za spremembo poglejte resnici v oči in priznajte, da pogoje za problem preprodaje in šteparstva ustvarjate tisti, ki pse prodajate in kupujete in nikakor ne breja ketnarka na verigi v zadnji vasi v prekmurju. Vsi preprodajalci in šteparji psov bi zginli nekam v neznano v trenutku, ko se za psa ne bi smelo zaračunati nič. Sem prepričana! Pa z "naše strani", ki smo običajno označeni kot skrajneži ali čudaki kašne druge sorte, takega predloga še ni bilo. Če hočete "ukinit" preprodajalce in šteparje, nehajte prodajat pse.

Vsak ima lahko menje karšno pač hoče, ne zdijo se mi pa niti najmanj na mestu predlogi, da je treba v zakon o zaščiti živali kakorkoli vnest termine mešanec, rodovnik, rodovniški. Pregovarjanje okoli tega se mi zdi skrajno neodgovorna potrata časa, zato se v te debate ne nameravam več vpletat. Saj, kot je Smetka napisala nekje drugje, kdo pa pravi, da mora biti tule napisano vse, kar počnemo?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3032 : nedelja, 03.08.2008 : 06:41:08 »

Vendar je ene par stvari, ki se bi jih bila potreba doreči - marsikaj ste že omenili:
- kako se potem šteje pasme, ki jih KZS ne priznava? (kakšna druga organizacija pa npr. kennel klubi)
- kako bodo vprežni psi smatrani (tisti za tekmovanja) - glede na to, da so večinoma mešanci, vendar jih načrtno parijo

Malo bo treba izpiliti.

Interesi, interesi... Veliko bo treba še izpiliti, res je.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3033 : nedelja, 03.08.2008 : 07:40:00 »

Hja, jaz bi bila pa zelo zelo vesel, ce bi ljudje BRALI kar jaz NAPISEM in ne brali tistega, kar si prebrat ZELIJO, zato da gre lahko potem debata v drugo smer.

Se ena iz vesolja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #3034 : nedelja, 03.08.2008 : 08:15:32 »


kot jaz razumem idejo tega tukaj obravnavanega prijavljana legel, bi se ravno s tem prijavljanjem vzreja obeh vrst psov (rodovniških in nerodovniških) izenačila v tem smislu, da bi z obemi bili nujno stroški. in s tem vzreja ne bi bila več nekaj drugega kot štepanje. in s tem bi bilo upravičeno povračanje stroškov legla s strani posvojitelja/kupca. tako bi se torej vsi psi izenačili in kot take bi jih zakon lahko enotno obravnaval.

Tako tudi jaz razumem. Zato me je zanimalo kakšna bi bila torej razlika, če bi bila prijavljena ena in druga legla. Pa očitno se bom morala pobarvat. Ker berem in berem pa vedno manj razumem. S stavkom, da je vzreja nekaj drugega kot štepanje, si pač ne znam prav veliko pomagat. Razen v toliko, da ko vzrediš čistokrvne, moraš za njih v vseh pogledih poskrbet, med drugim tudi zelo pazit in prevzet odgovornost komu jih oddaš. Enako kot če bi prijavil in vzredil leglo mešancev.

Sicer se popolnoma strinjam, da rodovnik v zakonu o zaščiti živali nima kaj iskat.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3035 : nedelja, 03.08.2008 : 08:20:56 »

Ja, hudica, a smo na istem portalu ali ne? Saj je ze polno odprtih tem o vzreji in stepanju, o tem zakaj stepanje nerodovniskih ni OK itd.. In zdaj naj bi ta pobuda vzrejo in stepanje izenacila? Katastrofa! Ne samo, da nisem ZA, se PROTI sem!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #3036 : nedelja, 03.08.2008 : 08:31:14 »

Ne vem kdo zdaj bere le tisto kar mu paše...Ampak nima veze. Imaš vso ustavno pravico, da si proti.
Logiran

Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3037 : nedelja, 03.08.2008 : 08:44:33 »

Tudi jaz se strinajam da v Zakonu za zaščito živali nimajo kaj iskati rodovniški psi in mačke, pa mešanci in domače mačke itd). Zakon govori o zaščiti živali na splošno in ne o teh in onih. Se strinjam da bi bilo potrebno prijaviti vsa legla, le tako bi lahko prišli do konkretnih številk (utopično, ampak začetek je) vse ostalo (rodovnike pa delovne in lovske, pa vprežne in ne vem kater še) pa naj rešujejo drugi akti.

lpk

Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3038 : nedelja, 03.08.2008 : 09:05:25 »

Pohvalna poteza je ta, da se je gospod spomnil na to problematiko.
Vendar je ene par stvari, ki se bi jih bila potreba doreči - marsikaj ste že omenili:
- kako se potem šteje pasme, ki jih KZS ne priznava? (kakšna druga organizacija pa npr. kennel klubi)
- kako bodo vprežni psi smatrani (tisti za tekmovanja) - glede na to, da so večinoma mešanci, vendar jih načrtno parijo
- kako lahko zapoveš sterilizacijo/kastracijo, če ni vsak pes za v narkozo (npr. moj je ravno pri posegu kastracije kmalu zapustil ta svet in ima zato še vedno moško premoženje na sebi)
- noben veterinar (ne kdorkoli drug) ne more jamčiti, da bo psica kotila brez problemov

Malo bo treba izpiliti.

LP, T

Tole mi je pa dokončno dvignilo pokrov!

Mi lahko, prosim razložiš, če je večja razlika med kravo mlekarico in rodovniškim psom ali kravo mlekarico in nerodovniškim psom. Razumeš pojem ŽIVAL?
Ja, ima Smet prav, interesi...

Ne vem več, kaj naj rečem, a očitno rodovnike v zakonodajo o zaščiti ŽIVALI tlačijo tisti, ki nikoli niso bili prisiljeni delati na terenu na osnovi veljavne zakonodaje in se z le-to znajti.

In ali je komu jasno kaj je to zakon in kaj so to pravilniki?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3039 : nedelja, 03.08.2008 : 09:23:33 »

Binulja, berem tocno tisto kar sta napisali s sarabenji. Ali pac narobe zastopim in ti je razlika med vzrejo in stepanjem cisto jasna? A ne zastopis, da vzreja in stepanje nikoli ne bosta enaka, pa ce napisete milijon predlogov?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3040 : nedelja, 03.08.2008 : 09:27:29 »

Se dodatek: poleg tega v enacenju vzreje in stepanja ne vidim cisto nobene resitve kar se tice "overpopulacije" psov.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #3041 : nedelja, 03.08.2008 : 10:31:13 »

Saj je ze polno odprtih tem o vzreji in stepanju, o tem zakaj stepanje nerodovniskih ni OK itd..
Potem ne vem zakaj o tem ne debatiraš tam in hočeš to stlačit v to temo in zakon o zaščiti živali? 

Pa očitno se bom morala pobarvat.

Jaz tudi. A greva skupi h frizerju? Al bomo kr tkole  
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3042 : nedelja, 03.08.2008 : 10:32:19 »

Binulja, berem tocno tisto kar sta napisali s sarabenji. Ali pac narobe zastopim in ti je razlika med vzrejo in stepanjem cisto jasna? A ne zastopis, da vzreja in stepanje nikoli ne bosta enaka, pa ce napisete milijon predlogov?
Problem je v tem, da je kar nekaj vzrediteljev šteparjev, le da so zaviti v celofan. Vendar pa za to ni kriv noben vesten vzreditelj, pač pa sistem ki to dopušča, enako kot vzreditelji nis(m) krivi za preprodajo psov, kaj pa imam jaz s tem če en ne vzame psa pri meni pač pa leti k gospodu iz Škofje vasi samo zato ker bi pri meni moral počakati kak mesec in plačati kakih 100€ več, on pa bi psa že včeraj in čim ceneje. Kaj imam točno v tem primeru jaz (ali pa katerikoli drug pač) s tem, da je folk glup in neosveščen, če pa se po drugi strani po svojih zmožnostih tako kot mnogi drugi trudim osveščati na tem področju?
Res, tu ne vidim primerjave oz. da se popravim, ne vidim primerjave med VESTNIMI vzreditelji in šteparji. Saj vsak ki ima rodovniška legla pa tut ni kul, niti si ne zasluži naziva "vzreditelj", poznam kar nekaj takih ki so žal daleč od tega. pa spet, sem zato kriva npr. jaz?
Pa še ena primerjava z rodovniško vzrejo in psi v zavetiščih..moj mladič ne bo nobenemu azilašu "odžrl" doma, ker tisti ki pride k meni želi točno določenega psa in tak tako ali tako nima namena posvajat iz azila. Če pa je v azilu oz. se oddaja pes pasme ki jo želijo, jih napotim tja ker bo tak pes težje dobil dom kot npr. moj mladič-če bodo v azilu seveda selekcionirali interesente, vemo da v nekaterih azilih velja sistem "kdor prej pride, prej melje", ne glede na to kako je (ne)primeren.

Rodovniška legla so kobajagi pod nadzorom, je z zakonom določeno da ima psica lahko eno leglo na koledarsko leto (kar je bullsh*t, ker ima potemtakem lahko leglo jeseni 08', spomladi 09' pa ponovno, torej dve gonitvi zapored). Pri nerodovniški vzreji oz. mešancih je napisano samo, da je lastnik dolžan poskrbeti za preprečevanje neželenih mladičev, tu je spet luknja. Itak pa ni problem potolčt tistih mačic, pa noben nebo niti vedel da smo jih imeli. Tak primer je moj sosed, mačke so breje, mladčev pa nikoli, pa kaj naj mu? Zalezovati ga pač ne morem, da bi videla kaj stori z njimi in potem mogoče celo imela podlago za prijavo. Kateri inšpektor bo prišel preverit da je ta in ta mačka res breja  (so ene tri enake, tigraste), čez mesec dni pa preverit če taista mačka doma doji?


Sem se malo razpisala, kar sem hotela povedati je da problem vidite v napačni stvari Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3043 : nedelja, 03.08.2008 : 10:35:37 »

Sleepy, kdo kaj tlaci kam? A ste sprasevali in dobivali odgovore? Zakaj vas to zanima v tocno tej temi, ceprav je odprtih ze mnogo, meni ni jasno. Vam pa ocitno tudi ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #3044 : nedelja, 03.08.2008 : 10:42:48 »

jaz rodovnikov, vzrediteljev, šteparjev, mešancev... prav gotovo ne nikamor, pa tudi spraševala nisem nič, ker se s pobudo v celoti strinjam. Me niti najmanj ne zanima razlika med temi in onimi in se s tem sploh ne mislim ubadat.
Se pa morda premislim, ko bom naletela na dovolj zanimive odgovore na tole:

Mi lahko, prosim razložiš, če je večja razlika med kravo mlekarico in rodovniškim psom ali kravo mlekarico in nerodovniškim psom. Razumeš pojem ŽIVAL?
Ja, ima Smet prav, interesi...
Logiran
Strani: 1 ... 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines