mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:04:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 382 383 384 385 386 [387] 388 389 390 391 392 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1740925 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5790 : četrtek, 29.10.2009 : 13:48:29 »

Je še ena rešitev - najti prostovoljce, ki bi ti "razselili" mačke. Torej, najti namestitelje. Mislim, da se o tem lahko precej bolj konkretno pogovarjamo vsi, ki smo tule prisotni. Saj zadeva vse nas - torej problem ZH si lahko takoj razdelimo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #5791 : četrtek, 29.10.2009 : 13:54:10 »

Problem ni samo najti posvojitelje...posvojiteljev se vedno najde dovolj, ...tezava je kako najti prave posvojitelje in to za vse te mačke.
In tu pridemo na večni očitek in polemike o tem, da so pogoji za oddajanje zastavljeni previsoko. In sedaj na dilemo, kaj s temi 70 + mackami...ali jih spustiti v "varno okolje" v okolici zavetisca, da se kapacitete spet malo sprostijo.

Tu vidim takojšnjo "AHA" reakcijo vsih tistih, ki so vedno menili, da bi morali oddajati mačke posvojiteljem tudi za ven in še dodaten pristik raznih veterinarjev in drugih posameznikov. Kar pa problema seveda ne bo resilo.

Razselitev bi seveda bila opcija, a kakor jaz vem je tudi tu problem, kajti zacasni skrbniki imajo tudi polne kapacitete, najti ustrezne zacasne skrbnike pa je spet skoraj enako velik problem kot najti ustrezne posvojitelje...

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5792 : četrtek, 29.10.2009 : 13:58:37 »

Tu vidim takojšnjo "AHA" reakcijo vsih tistih, ki so vedno menili, da bi morali oddajati mačke posvojiteljem tudi za ven in še dodaten pristik raznih veterinarjev in drugih posameznikov. Kar pa problema seveda ne bo resilo.

Vsi ti me ne zanimajo, me ne zadevajo, se me ne tičejo, jih ne spoštujem in ne cenim njihovega mnenja, ker sem prepričana, da jih/ga nimam za kaj. Mačke, ki so bile letos sprejete, sodijo v kategorijo "nujno" iz takšnih in drugačnih razlogov. Še vedno so tu in še vedno nisem nobene spustila. Tisti, ki jih spuščajo ven, so v zares veliki meri takšni, ki jim ne pade na pamet zagotavljat ne kvalitetne hrane, ne kvalitetne veterinarske oskrbe in ne zadosti varnega okolja. Se mi zdi, da je takšne z varnim okoljem in vsem ostalim še težje najti kot karkoli drugega.

Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #5793 : četrtek, 29.10.2009 : 14:00:25 »

Je še ena rešitev - najti prostovoljce, ki bi ti "razselili" mačke. Torej, najti namestitelje. Mislim, da se o tem lahko precej bolj konkretno pogovarjamo vsi, ki smo tule prisotni. Saj zadeva vse nas - torej problem ZH si lahko takoj razdelimo.

Mene tudi zanima, kakšna je možnost glede razširitve mreže začasnih namestiteljev. Koliko mačk bi bilo potrebno ta trenutek "razseliti"?

S tem se seveda nič ne reši v smislu, da jih sedaj manj išče začasen dom, se pa (začasno) reši problem prepolnega horjulskega mačjaka, ne ustvari se problema prepolnega dvorišča pred Horjulom, kjer prihaja do konfliktov med Junom in mački, ne ustvari se konfliktov glede bodočih posvojitev, kjer se bo (prepričana sem) pričelo "metati naprej" te izpuščene mačke pred zavetiščem, hkrati pa je ideja združljiva s širšo posvojitveno in izobraževalno akcijo, ki je bila predlagana prej.









Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5794 : četrtek, 29.10.2009 : 14:02:11 »

Mene tudi zanima, kakšna je možnost glede razširitve mreže začasnih namestiteljev. Koliko mačk bi bilo potrebno ta trenutek "razseliti"?

Vsaj 20.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5795 : četrtek, 29.10.2009 : 14:05:18 »

Heh, sem pozabila prej. Imam občutek, da je pri večini tistih, ki želijo mačko in imajo res varen izhod ven, že kak horjulček. Jih je bilo namreč v preteklih letih nekaj z mojo vednostjo in strinjanjem oddanih za ven/noter. Ne dudarji, pač pa tisti, ki so bili že prej zunaj. Je pa to grozna izjema in nikakor ne pravilo, pri čemer bo tudi ostalo, ne glede na kakršnekoli krize zdaj ali kdaj kasneje.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #5796 : četrtek, 29.10.2009 : 14:12:04 »

Bi bilo torej trenutno potrebno razmišljati (prej kot o začasnih namestitvah) o tem, kje je še kdo, ki ima na voljo varno okolje in lahko sprejme še kakšnega horjulčka, ki mu bo zagotavljal kvalitetno oskrbo v vseh pogledih?



Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5797 : četrtek, 29.10.2009 : 14:12:34 »

Vsaj 20 mack - recimo, da za to rabimo med 5 do 10 namestiteljev. Na forumu je nekaj čez 10.000 članov, recimo da jih je 1/2 od teh aktivnih (na forumu) in še 1/4 od teh sposobna imet živali doma, kar znese 1250, pa recimo, da jih je polovica od teh takih, ki ze namescajo ( Grin) in je to 625 prostovoljcev  Smiley , ki še imajo možnost... Torej?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5798 : četrtek, 29.10.2009 : 14:15:47 »

Bi bilo torej trenutno potrebno razmišljati (prej kot o začasnih namestitvah) o tem, kje je še kdo, ki ima na voljo varno okolje in lahko sprejme še kakšnega horjulčka, ki mu bo zagotavljal kvalitetno oskrbo v vseh pogledih?

Sploh bi bilo za razmišljat, kje bi bil kdo, ki bi imel muca, dva, tri pod navedenimi pogoji posvojitve (torej kvalitetna hrana, notranji macki), ker je poleg enega ali dveh v ZH, ki bi potencialno lahko izjemoma sli tudi v varno okolje, nekajkrat vec tistih, ki rabijo vse ze prej nasteto vkljucno z izkljucno notranjim zivljenjem.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #5799 : četrtek, 29.10.2009 : 14:23:46 »

Sploh bi bilo za razmišljat, kje bi bil kdo, ki bi imel muca, dva, tri pod navedenimi pogoji posvojitve (torej kvalitetna hrana, notranji macki), ker je poleg enega ali dveh v ZH, ki bi potencialno lahko izjemoma sli tudi v varno okolje, nekajkrat vec tistih, ki rabijo vse ze prej nasteto vkljucno z izkljucno notranjim zivljenjem.

To vsekakor. Mišljeno je bilo za teh 20, o katerih je govora, in kjer so trenutno omenjene opcije:

1) izpustitev v horjulsko varno okolje, kjer ostanejo v polni horjulski oskrbi (kar bo za zavetišče ogromen strošek, sploh če predvidimo, da lahko zunaj pride še do kakšnih dodatnih zdravstvenih zapletov),

2) razselitev po začasnih domovih (notri), od koder se jim aktivno išče dalje stalne domove,

3) posvojitev v druga varna okolja, kjer bodo deležni enako kvalitetne oskrbe kot pred Horjulom.





Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5800 : četrtek, 29.10.2009 : 14:46:09 »

1) dvomim, da jih je 20 za ven spustit

2)
Se mi zdi, da je takšne z varnim okoljem in vsem ostalim še težje najti kot karkoli drugega.


In tudi jst sem takega mnenja. Mislim, da poznam tocno 2 primera kombinacije primerne oskrbe in varnega okolja v vsej Sloveniji. Mogoce bi se spomnila se kakega, ampak to vsekakor ni 10 ali 20.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5801 : četrtek, 29.10.2009 : 14:48:26 »

Je še ena rešitev - najti prostovoljce, ki bi ti "razselili" mačke. Torej, najti namestitelje. Mislim, da se o tem lahko precej bolj konkretno pogovarjamo vsi, ki smo tule prisotni. Saj zadeva vse nas - torej problem ZH si lahko takoj razdelimo.

Vsaj 20.

Vsaj 20 mack - recimo, da za to rabimo med 5 do 10 namestiteljev. Na forumu je nekaj čez 10.000 članov, recimo da jih je 1/2 od teh aktivnih (na forumu) in še 1/4 od teh sposobna imet živali doma, kar znese 1250, pa recimo, da jih je polovica od teh takih, ki ze namescajo ( Grin) in je to 625 prostovoljcev  Smiley , ki še imajo možnost... Torej?

Torej?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #5802 : četrtek, 29.10.2009 : 15:02:45 »

Ce mislis te prostovoljce (torej "nas"), ki so ze tako ali tako po terenu, lahko kar odmislis, saj le-ti obicajno niso v obcinskm redarstvu. Vsaj ne da bi jst vedela.
Morda bi pa hoteli biti, če bi bili dobrodošli, pa če bi imeli kakšno pristojnost. Vedno poslušamo, da je inšpektorjev premalo. Pa pošljemo prijavo in je v še takem sranju "vse OK". O tem govorim.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5803 : četrtek, 29.10.2009 : 15:11:35 »

 Smiley Sej, to - niso dobrodosli.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5804 : četrtek, 29.10.2009 : 15:20:51 »

Meni enega ali eno, lepo prosim! Kiss Eno tako, da bo Vixi čist vzhičena, ko jo/ga bo zavohala. . In lahko ji/mu tudi kaj fali.

katarina
Logiran
Strani: 1 ... 382 383 384 385 386 [387] 388 389 390 391 392 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines