mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 00:28:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 383 384 385 386 387 [388] 389 390 391 392 393 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1743093 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #5805 : četrtek, 29.10.2009 : 15:32:20 »

Če obstaja glede ideje o "razselitvi" po začasnih domovih v Horjulu "uradno strinjanje", je možno:

da se v teme teh 20ih, ki potrebujejo začasno namestitev, to napiše + da se iskanje namestiteljev izpostavi v posebni temi v podforumu Horjul in hkrati na vrhu foruma (kjer so sicer izpostavljene licitacije, dogodki ipd.)?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5806 : četrtek, 29.10.2009 : 15:35:18 »

1) dvomim, da jih je 20 za ven spustit

2) 

In tudi jst sem takega mnenja. Mislim, da poznam tocno 2 primera kombinacije primerne oskrbe in varnega okolja v vsej Sloveniji. Mogoce bi se spomnila se kakega, ampak to vsekakor ni 10 ali 20.



Ja, itak da jih ni 20 ven za spustit. In točno to, primerna oskrba + varno okolje = najtežje najti.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5807 : četrtek, 29.10.2009 : 15:37:02 »

Najbolje bi bilo, da gredo v začasne domove tisti, ki so tu najdlje. V tujini se bojda obnese taksna razselitev. Torej domzalski stirje, pa.... in .... Nimam v glavi točno določenih 20-ih, vem le, da jih je vsaj toliko absolutno preveč.
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #5808 : četrtek, 29.10.2009 : 15:43:39 »

Morda bi pa hoteli biti, če bi bili dobrodošli, pa če bi imeli kakšno pristojnost. Vedno poslušamo, da je inšpektorjev premalo. Pa pošljemo prijavo in je v še takem sranju "vse OK". O tem govorim.

Čisto pravno gledano ne more kar nek občan postati redar. Tudi če bi bil pripravljen to početi. Moralo bi se sprejeti prej kako zakonsko/podzakonsko določilo, ki bi to omogočalo, ki bi določilo, kakšne so pristojnosti in kdo lahko to počne, predvsem pa bi bilo pred tem treba za vsakega takega prostovoljca zagotoviti izobraževanje.

Čisto iz varovanja javne koristi ne more kar vsakdo se iti nekega pravičneža/kaznovalca/... Ko pa se gre za sprejemanje zakonskih ali drugih aktov, pa vemo, kako je (še za take, ki so za širšo javnost ocenjene kot hudičevo pomembne, traja leta in leta. živali pa žal za širšo javnost niso baš najpomembnejše). Poleg tega vsako izobraževanje stane, nekdo mora prej pripraviti načrt izobraževanja, najti izvajalca takega izobraževanja, predvsem (spet) zagotoviti DENAR, določiti, kako se bo določalo, kdo je sploh primeren, da tako nalogo opravlja (mislim, da si nihče ne želi, da bi nek pacient v tem našel svoj način samozdravljenja).

Tko to je, nič ni nič brez nič. Tvoja ideja je sicer super, ampak tako na izi to ne gre, ko se začne pogovarjati o represivnih ukrepih.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5809 : četrtek, 29.10.2009 : 15:50:50 »

Meni enega ali eno, lepo prosim! Kiss Eno tako, da bo Vixi čist vzhičena, ko jo/ga bo zavohala. . In lahko ji/mu tudi kaj fali.

katarina

 Smiley Evo, zacetek Smiley

Ostali?

Najbolje bi bilo, da gredo v začasne domove tisti, ki so tu najdlje. V tujini se bojda obnese taksna razselitev. Torej domzalski stirje, pa.... in .... Nimam v glavi točno določenih 20-ih, vem le, da jih je vsaj toliko absolutno preveč.

Torej? Kdo? Nic bit sramezljivi, situacija je kriticna. Macki so zdravi, testirani, cepljeni, kastrirani, socializirani... Ni se vam treba bat, da boste okuzili svoje ze obstojce (ce so), ni se vam treba bat kakih previjanj ipd in ni se vam treba bat, da imate premalo izkusenj za socializacijo.

No?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #5810 : četrtek, 29.10.2009 : 15:52:31 »

Najbolje bi bilo, da gredo v začasne domove tisti, ki so tu najdlje. V tujini se bojda obnese taksna razselitev. Torej domzalski stirje, pa.... in .... Nimam v glavi točno določenih 20-ih, vem le, da jih je vsaj toliko absolutno preveč.

To so domžalski štirje, mar ne? http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,24562.45.html

Najrazcartanejše tigrovje na svetu, prav zares  Kiss

Bere to temo torej kdo, ki nima stanovanja do zadnjega kotička in konca svojih finančnih možnosti poseljenega z začasniki?

In bi začasno prijaznemu, nadsociaiziranemu mačkončku nudil začasno namestitev?

Xeni in njeni živalski bandici  Kiss





Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5811 : četrtek, 29.10.2009 : 17:34:01 »

Smiley Evo, zacetek Smiley

Ostali?

Torej? Kdo? Nic bit sramezljivi, situacija je kriticna. Macki so zdravi, testirani, cepljeni, kastrirani, socializirani... Ni se vam treba bat, da boste okuzili svoje ze obstojce (ce so), ni se vam treba bat kakih previjanj ipd in ni se vam treba bat, da imate premalo izkusenj za socializacijo.

No?

In potem vse tiho je bilo.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5812 : četrtek, 29.10.2009 : 17:41:14 »

Tko to je, zato pa namesto da pišete doktorske disertacije na temo: zakaj, kam in kako naj smetka poskrbi za 20+ preveč mačk, raje ali kakšno posvojite, ali vzamite kakšno na začasno ali pa ne govorite nič ali pa odkrito napišite: sicer so muce (in smetka) res boge, zaslužijo si življenje, niso za evtanazirat, ampak to ni moja stvar, ker za njih ne mislim/ne morem fizično/finančno poskrbeti.
Tolk enga govorjenja za prazen nič...................... Sad

In situacija (kar se mačk tiče)je res grozna, na samo v Horjulu.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5813 : četrtek, 29.10.2009 : 17:46:30 »

Sem žleht, vem, ampak imam tudi sama hudo stisko zaradi vsega skupaj.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #5814 : četrtek, 29.10.2009 : 18:40:12 »

Jaz kot sem že velikokrat napisala drugače kot z € ne morem pomagati  Sad.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #5815 : četrtek, 29.10.2009 : 18:46:18 »

Ne leti na nobenega osebno. In sploh ne na tiste, ki že itak ves čas pomagate. Je pa zelo veliko tistih, ki le z jezikom otresajo in so ful pametni, žal.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5816 : četrtek, 29.10.2009 : 18:58:00 »













Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5817 : četrtek, 29.10.2009 : 19:02:39 »



















Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #5818 : četrtek, 29.10.2009 : 20:01:09 »

Ne vem, sicer, če koga zanima moje mnenje, pa bom vseeno bleknila... po vsem prebranem se mi še vedno zdi sprejemljiva tista rešitev z izpustom. Verjamem, da je zelo premišljena. Vsekakor je boljša kot evtanazija. Saj vzporedno z izpustom lahko potekajo vse omenjene aktivnosti (razselitev mačk, iskanje posvojiteljev preko jumbo plakatov,...).
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #5819 : četrtek, 29.10.2009 : 20:43:53 »

Lejte jih, no. Kdo se jim lahko upre? Same scrkljane mamine rite. Js dobim eno v soboto. Kaj pa vi? Afro
Logiran
Strani: 1 ... 383 384 385 386 387 [388] 389 390 391 392 393 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines