mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 04:57:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Psi krvodajalci
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi krvodajalci  (Prebrano 74115 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : sobota, 31.08.2002 : 07:39:15 »

No, tebe smo čakali, ne pa, da jaz pametujem, pa se mi še sanja ne o čem. Grin
Če pa lahko kuža dobi pomirjevalo, pa se z Donom vračam med krvodajalce. Vmes sem si namreč že premislila, ker si nekako ne predstavljam, da bi bil sekundo pri miru, obstaja pa tudi možnost, da bi koga malce uščipnil, če bi ga preveč drezal. Torej z nagobčnikom in pomirjevalom bi šlo.

Ali lahko kri shranijo? Ker za nujne primere jaz ravno nisem, preden dobim prevoz, pa še do Lj moram priti...
lp
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 31.08.2002 : 09:04:00 »

Kri lahko spravijo za cca. 2-3 tedne, vendar drastično izgublja na kvaliteti. Bolje nekaj kot nič, imajo pa res raje "svežo".
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 02.09.2002 : 07:44:09 »

Morda pa poznaš koga, ki ima težjega psa in bi bil pripravljen pomagati?
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : ponedeljek, 02.09.2002 : 10:32:18 »

Kolegica, ki ima škotskega ovčarja (na forumu - Šado) je tudi pripravljena pomagati. Ima pa majhnega otroka in službo, tako, da pride v poštev le kakšna sobota ali nedelja. Bom pa še koga poskusila najti.
Logiran

Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #19 : torek, 03.09.2002 : 19:19:27 »

Berem tole temo...in morm rečt, čestitke vsem, ki ste se na to spomnili....saj kadar rabiš krvodajalca, skor sigurno ni dolsegljiv...  Sad

Pri nas imamo 2 dami, ki spadata v "zaželjeno" skupino (penzionerjev pa s tem ne bomo matral, a ne?!  Wink)

Zato bi še enkrat prosila, da mi natančno poveste, kako naj ju vpišem v listo darovalcev.

Lp...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : torek, 03.09.2002 : 19:40:31 »

Če hočeš lahko svoje podatke napišeš kar v tole temo. Lahko pa jih pošlješ meni in jaz te dam na svoj seznam. Seznam bom poslala vsem, ki se boste javili za krvodajalce. Vam je vsem tako prav?
Logiran

valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #21 : torek, 03.09.2002 : 20:29:17 »


 A lahko meni razložiš tole zadevo? Kam najdlje se pelje psa , oz. kakšna oddaljenost je najbolj primerna? A je to samo v nujnih primerih ? Saj sem vse prebrala , pa mi še ni čist jasno- ne me kregat !
 Pa še nekaj me zanima. Če mora biti darovalec vsaj enkrat težji , a potem jaz rabim krave - darovalke? Cheesy Cheesy Ne vem kdo drug bi bil lahko še težji od mojih dog Huh Huh

 Čao-Slavi
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : sreda, 04.09.2002 : 06:29:23 »

Psa bi morala peljati v Ljubljano, zaenkrat! Kako je po drugih klinikah ne vem! Kot je napisala Smetka, imajo najraje svežo (bljak), torej, ja, v nujnih primerih.

Tvoje dogice bi pa znale imeti težave. Imaš pa to srečo, da jih imaš več. Na eno bolno pelješ s seboj za vsak slučaj dve zdravi. Ali pa najdeš dva druga velikana, da darujeta. Bomo pa držali pesti, da nihče ne bo potreboval krvi! lp
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : sreda, 04.09.2002 : 07:23:16 »

Ne, ni panike. Za eno dogico zadošča kri druge dogice.
Logiran

Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #24 : sreda, 04.09.2002 : 10:53:41 »


Oki, tkole je....naše pse lahko ponucajo tisti iz celjske regije (lahko tudi iz ljubljanske, ker smo pač malo tu malo tam)  Smiley

Podatki so pri Kaji, če jih kdo potrebuje.

LP, Breza
Logiran
mrris
gost
« Odgovor #25 : petek, 08.11.2002 : 20:20:21 »

Jaz imam psa, ki je najbrž primeren. Star je tri leta, tehta kakih 45 kil in je zdrav ter v dobri kondiciji. Injekcije se ne boji ne vem kako, mislim, da bi bila oba pripravljena pomagati drugemu psu, ki bo kri rabil. Le tega ne vem, ali se lahko kri da na zalogo ali je potrebno biti na voljo v času operacije.

V poštev pride Ptuj, Maribor ali okolica, kam dalje bi se težje odločil. Če bo kdo rabil, naj mi samo javi.

Smiley

Logiran
yo
gost
« Odgovor #26 : sobota, 09.11.2002 : 11:51:53 »

OK
Jaz sem kar nekaj časa razmišljala - sem imela čas glede na mladost psa.
Torej, rezultat je tak:
1.
THOR se javlja, vendar po 7.1.2003, ko bo dopolnil 1 leto (baje je to spodnja starostna meja). Sva pa iz Ljubljane. Ima pa pribl. 25 kg (trenutno).
2.
Če bi kri potrebovala kakšna čivava, se pokorno javlja tudi naša ŠIA, 6.1.2003 bo dopolnila 7 let, težka pa je okoli 5 kg.

Lp, Yo

p.s. Podatke bom poslala Kaji, če bi bilo nujno, pa me bo lahko iz kje snela tudi simi, Thor ali pa jana, pa še kdo...
Logiran
reno
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 69


« Odgovor #27 : nedelja, 10.11.2002 : 20:05:41 »

Bravo Yo,ti imaš vedno genialne ideje!Tudi jaz se prijavljam.Imam psa,3.5 let , 54 kg.Mail pa imate.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #28 : torek, 17.12.2002 : 22:41:01 »

zivjo!

Sele zdele sem opazila to temo, ki se mi zdi odlicna. Naceloma (zato, ker starsa nic ne vesta o tem-ampak menin, da ne bi imela nic proti) prijavljam tudi svojega psa, ki je star 4 leta in pol, ima pa 50 kg.
Imam pa pomisleke pri darovanju, ker se sama bojim darovati kri, psa bi pa izpostavila temu samo zato, ker to ne boli mene. Ampak ce bo nuja, bomo tudi to opravili.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #29 : nedelja, 12.01.2003 : 19:50:22 »

Moja miss Oxa se je odločila postati krvodajalka, če bo potrebno! Wink Kaja preberi zasebno sporočilo. LP  
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Psi krvodajalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines