mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:13:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Psi krvodajalci
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi krvodajalci  (Prebrano 73892 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #30 : ponedeljek, 13.01.2003 : 12:42:51 »

sem mi zdi zelo pametno za to akcijo. klinike nimajo nobenega seznam krvodajalcov in je ponavadi odvisno od vez.moji psi so že bili krvojadajalci in so vsi zelo pridni.če pa kdo potrebuje pa naj se mi javi.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : ponedeljek, 13.01.2003 : 13:14:28 »

Nekaj se vas je javilo na forumu, drugi ste poslali vaše podatke meni, vse pa prosim, da povedo, če lahko njihove telefonske objavim na forumu. hvala in lp
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : torek, 14.01.2003 : 12:36:24 »

Na seznam lahko vkjučiš tudi mene, psice so težke približno 18 kg,če je kakšna malce manj mislim da ni krize, primerne bi bile štiri. Ena je pred leti že dala kri, ko jo je potrebovala psica od sorodnice in je bilo vse v redu. Zanima me pa, če pri nas določajo "krvne skupine"? To, da lahko dobi vsak od vsakega namreč ni čisto res. Pasje krvne skupine so nekaj drugega kot pri ljudeh, njihovo določanje pa je zelo drago. Pes lahko dobi kri od katerega koli psa brez nevarnosti samo enkrat. Če pri tem dobi kri napačne "krvne skupine", se senzibilizira in pri naslednji transfuziji pride do reakcije. V Ameriki, kjer imajo krvne banke pasjim krvodajalcem določijo krvno skupino, potem pa načeloma jemljejo kri samo od univerzalnih donorjev.
Svoje podatke lahko sporočim tebi, objavljanja na internetu (kjerkoli) pa ne maram
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #33 : torek, 14.01.2003 : 13:53:40 »

Mene pa zanima kolikšno količino krvi se psu vzame. Moj ima npr. 70 kg in me zanima koliko krvi bi mu vzeli in kakšne so morebitne težave in posledice.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #34 : četrtek, 10.07.2003 : 15:56:34 »

Takole, zdaj sem jezna in zalostna obenem!!!

Ze pred casom smo pisali, kako bomo pomagali in bla bla bla... Danes pa na kliniki v Mestnem logu ponovno primer s smrtnim izidom. Zakaj? Ker ni bilo krvi za transfuzijo.

Dekle, tudi forumovka, ki je iskala krvodajalca (pa ne prvic), mi je kasneje zaupala, da tista nasa lista nekako ne deluje, da je, ko je nekatere od vas prosila za pomoc, naletela na negativne odzive in izgovore. Tako sta njeni psici in psi njene prijateljice skoraj "ostali brez krvi", ker so bile prakticno edine razpolozljive darovalke.

No, ko je nasla mojega Thora, pa je bilo prepozno.

Glede na to, da je moj "pasji" GSM vklopljen 24h/dan, vas naprosam, da podatke posljete meni na yo_kuku@yahoo.com ali na privat sporocila.
Torej, odgovorno razmislite in ce ste RESNICNO v takih primerih pripravljeni pomagati, se enkrat potrdite oz. na novo posljite podatke:
Ime in priimek
tlf. na kateri ste dosegljivi (in kdaj)
starost psa
kilaza psa
od kod ste

Pes mora biti odrasel (vsaj 1 leto) in ne starejsi od 8 let, zazeljeno vecji - da dobimo kri tudi za vecje pse (vsaj 20 kg), zaradi morebitne potrebe uporabe pomirjevala ne sme biti npr. srcni bolnik.

Najlepsa hvala in lp!

Yo
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #35 : četrtek, 10.07.2003 : 17:36:12 »

Glede na veliko stevilo psov v Sloveniji sem tudi jaz razocarana, kajti takrat, ko nekdo potrebuje pomoc, kot zakleto, ne najdes nikogar, ki bi bil pripravljen pomagati. Na zalost je nas pes ze prestar (14 let), sicer bi bil prav gotovo krvodajalec.
Dajmo se malo bolje organizirati in se ob klicu na pomoc ne izvijajmo z raznimi izgovori.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #36 : četrtek, 10.07.2003 : 17:42:21 »


Citat

Glede na veliko stevilo psov v Sloveniji sem tudi jaz razocarana, kajti takrat, ko nekdo potrebuje pomoc, kot zakleto, ne najdes nikogar, ki bi bil pripravljen pomagati. Na zalost je nas pes ze prestar (14 let), sicer bi bil prav gotovo krvodajalec.
Dajmo se malo bolje organizirati in se ob klicu na pomoc ne izvijajmo z raznimi izgovori.


Ja, res je, Dani. In kar je najbolj zalostno je to, da je negativen odziv ze bil tudi od lastnikov psov, ki so kdaj potrebovali kri in jo tudi dobili  Shocked Shocked Shocked

Torej, lepo prosim, premislite. Tistim, ki bodo poslali svoje podatke, bom tudi sama sporocila (na privat) st. "pasjega" GSM-a, ki je vklopljen 24h dnevno, tako da me bodo lahko tudi oni poklicali, v kolikor bi sami potrebovali pomoc (ker tukaj na forumu ga ne bom objavljala  Cool).

Lp, Yo
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #37 : petek, 11.07.2003 : 07:46:25 »

Veliko ne bom pomagala, pa vseeno. Drugo leto je lahko moja psicka krvodajalka  Cheesy Cheesy (zdaj s svojo tezo ne bi resila niti komarja), ampak bo zrasla. Bo pa problem! Ker se ne bo kmalu avtoceste, rabim jaz iz Krskega.....saj veste koliko.... toliko, da bi morala zvedeti veliko prej  Angry Angry

Bomo pa sigurno pomagale, ce bomo le lahko!!!!!!!!!!!!!

LP
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #38 : petek, 11.07.2003 : 08:05:23 »

Hoj!

Moj seniorček Bronko je žal z enajstimi leti izven kategorije, tamala Xena pa ima z ovratnico in vsemi obeski na njej  Wink le 6 kg - torej, če bo kdo rabil kako kapljico... Cheesy.

Ampak.... želim pomagati tudi drugače, zato sem pripravljena koga, ki krvodajalca ima, pa nima prevoza, pripeljati in odpeljati kamor je potrebno (tudi izven Ljubljane). Med delovniki žal bolj popoldne, čez vikend pa načeloma kadarkoli. Yo ima moj gsm in me lahko da na listo "prevoznikov".

Lp
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #39 : petek, 11.07.2003 : 08:20:59 »

Se nekaj me zanima! Je mozno dati kri samo v Ljubljani? Kaj pa Celje in Maribor? Ker smo od vsepovsod, bi se lahko razdelili v skupine, ......

LP
Logiran
yo
gost
« Odgovor #40 : petek, 11.07.2003 : 08:32:46 »


Citat

Ampak.... želim pomagati tudi drugače, zato sem pripravljena koga, ki krvodajalca ima, pa nima prevoza, pripeljati in odpeljati kamor je potrebno (tudi izven Ljubljane). Med delovniki žal bolj popoldne, čez vikend pa načeloma kadarkoli. Yo ima moj gsm in me lahko da na listo "prevoznikov".


Xena, srce  Kiss ves da si na listi  Cheesy Saj pocasi bo se kaj uspelo morda. Jaz imam krvodajalca, pa sem brez prevoza, tako da... ja, seveda, si ze na listi  Wink Wink Wink

Citat

Se nekaj me zanima! Je mozno dati kri samo v Ljubljani? Kaj pa Celje in Maribor? Ker smo od vsepovsod, bi se lahko razdelili v skupine, ......


To se pripravljam izvedet v teh dneh. Bo treba kar preklicat vse klinike in povprasat. Tudi pri tem lahko pomagate.

Lp, Yo
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #41 : petek, 11.07.2003 : 08:42:10 »

Navdušeno pozdravljem te ideje in pripravljenost pomoči!!!
Tudi našo psičko bom prijavila, žal pa bo lahko darovala šele čez slabo leto, stara je namreč šele dobre 4 mesece. Ker pa vem, kaj pomeni izgubiti prijatelja, sem prepričana da bova kasneje komu pomagali.

b.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #42 : petek, 11.07.2003 : 08:44:50 »

Yo, moje poročilo:
V Topolšici ni nikoli slisala za kaj takega  Grin Grin,
V Brezicah zaenkrat ne, ker niso obcutili potrebe,
V Novem mestu tudi ne, ko potrebujejo poklicejo koga in gre iz zile v zilo...

LP
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #43 : petek, 11.07.2003 : 08:49:31 »

Preverjeno:
V kliniki za male zivali Maribor d.o.o. Precna ulica 9 b, tudi vzamejo kri, (ce sem prav razumela, jo lahko dajo tudi v zamrzovalnik)...

LP
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #44 : nedelja, 13.07.2003 : 12:36:30 »

Hojla,

sem poslala Kaji na privat vprasanje, pa ga kljub vsemu postavljam se vam: ali je pes lahko krvodajalec, ce jemlje Rymadil? Drugace Redik 'ustreza' vsem ostalim pogojem (sest let in pol, 40 kg, v dobri kondiciji). Moj mali Darcek, ki se bo moral celo zivljenje fiksat z zdravilom za lazje dihanje, pa tudi ni najbolj primeren za to, kajne? Ce bo mogoce, bom rada pomagala (no ja, moja kuzka). Hvala in lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Psi krvodajalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines