mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 14:23:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stanovanjski zakon, število psov?  (Prebrano 57773 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #225 : torek, 29.09.2009 : 20:31:38 »

SunnyDay: v službi nimam Outlooka (imamo Lotus Notes) in zato povezava na tvoj mail ne dela.
hehe, no, ce povezava ne dela, se da se vedno videt, kam kaže Tongue
No, torej andreja.frankovic@totokoki.net
Logiran
Gipsy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #226 : sreda, 30.09.2009 : 09:31:47 »

Pa res, in se je spet izkazalo tisto iz jugo filma: "svakog dana u svakom pogledu sve više napredujem".
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #227 : sreda, 30.09.2009 : 12:41:26 »

Gipsy, prosim tudi meni. Hvala
tina pika letnar afna gmail pika com
lp Tina
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #228 : sreda, 30.09.2009 : 12:45:38 »

Tudi meni prosim,prosim-se ravno dajemo nekaj okrog tega
kalinaenesa@gmail.com
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #229 : sreda, 30.09.2009 : 14:12:05 »

In kaj ste zdej pogruntali novega ? Sej povezava do novega pravilnika je itak objavljena tu ( objavila Jana ), kako se bo pa izvajalo v praksi ... bo pa čas pokazal .
Kakorkoli .... razumem in se strinjam z rem, da pes zagotovo prinese obveznosti , dolžnosti ... in teh ni malo, tud družinski proračun je kar fino obremenjen .... ampak če se že spravijo delat nov pravilnik, ki pač zajema tud stroške čiščenja za lastike psa, naj ga dodelajo kot je treba .
Sicer pa .... upravljanje večstanovanjskih stavb se že itak zaračunava ful, na računu pa je en kup postavk, ki večkrat niso popolnoma jasne....  Undecided
A včasih je pa kar laufalo brez upravnika ....
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #230 : četrtek, 01.10.2009 : 12:17:32 »

Mi smo nekje mesec-dva dni nazaj, zamenjali upravitelja. Prej smo plačevali za psa kot za polovico osebe, sedaj pa nam upravitelj zaračuna nek pavšal, in sicer 10 eur za enega psa. To je verjetno manj, kot smo prej plačevali. Je pa v bloku prijavljenih 10 psov, jih je pa najmanj 15.

Smo pa ravno včeraj od upravitelja vsi stanovalci dobili v nabiralnik kopijo novega pravilnika in obrazec za (ponovni) vpis oseb in psov v stanovanju.
Upravitelj je na dopisu zraven še napisal, da ne bodo hiteli z uveljavljanjem novega pravilnika, ker je v njem še veliko nedorečenih zadev.

Osebno ne verjamem, da nam bodo sedaj za psa zaračunavali (samo) za čiščenje. Ne glede na pravilnik, ki je, po mojem mnenju, napisan res površno oziroma preveč nasplošno.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #231 : četrtek, 01.10.2009 : 16:53:17 »

Če koga zanima ves članek, mu ga lahko pošljem, če mi seveda sporoči(te) mail.
Lahko prosim še meni: cbelica@gmail.com
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #232 : petek, 02.10.2009 : 14:36:23 »

...
Če koga zanima ves članek, mu ga lahko pošljem, če mi seveda sporoči(te) mail.

Dobila in hvala!

lp polonak
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #233 : četrtek, 08.10.2009 : 15:04:31 »

živijo, zdaj sem tudi jaz dobila ta obrazec in oprostite, smešno je, da moramo lastniki psov plačevat dodatno, izpuščene mačke pa vse poserjejo, ljudje pa tudi niso nič boljši - od tega da mečejo po tleh v bloku resn vse živo (od vreč smeti, pljuvajo, itd) do tega da plastične vreče odmetavajo v organske odpadke, enim se pa niti vreče v smeti ne da vržt, jo kar odspredaj pustijo.....
ni niti nujno, da bi plačevala po novi logiki več, ker smo do sedaj plačevali na enoto. se mi zdi pa skajno butasta sama ideja, in da se v pravilniku izključno psa omenja, kot da bi bil to en hud onesnaževalce prostorov....in še evidenco o naših psi bo zdej upravnik vodil - krasno. se bom še odločila, ali ga prijavit  Angry
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #234 : četrtek, 08.10.2009 : 19:07:54 »

se bom še odločila, ali ga prijavit  Angry

Se opravičujem, če je bilo že napisano in sem prezrla, drugače pa: kam lahko prijavim upravnika? Ker bi ga namreč tudi jaz z veseljem.

In pa še, kaj lahko upravnik naredi v primeru, da jaz npr. napišem na obrazec "nič psov", potem me pa žleht sosed prijavi, da imam tri?  Pustimo to,  da on dvakrat na teden avto pere s skupno vodo itd., to so že nianse in jih vsi poznamo.

Hvala za razsvetlitev. Pa kar kregajte me, če že piše in sem sfalila - spadam že v kategorijo "še pomnite, tovariši". Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #235 : sreda, 14.10.2009 : 10:26:46 »

mogoče se preveč poglabljam v zadevo....ampak: mi smo vedno večino stroškov, ki jih dobimo za plačat s strani upravnika, delili glede na enote. ko pa sem brala pravilnik in priloženo izjavo, jaz razumem, da se tale obrazec, na katerem je potrebno sporočit število uporabnikov in psov uporablja v primeru, da se delitev stroškov izvaja po ključu števila uporabnikov posameznih enot, ne pa če se stroški delijo po posamezni enoti ali po površini posamezne enote  Huh. mislim, sej ne vem al jaz ne znam brat uradnih aktov ali imamo butastega upravnika, ker potemtakem nima on pravice meni pobirat podatke o številu ljudi in psov v stanovanju, ker itak plačujemo po enoti.
zdaj pa, jaz sem mu pisala mail in mi ni odgovoril (oz reku da to ureja pravilnik), ker pač ni znal. koga lahko sj to vprašam? kolikor vem se v našem bloku ni spreminjal način pbračunavanja. namreč, skrbi me, da bom zdej plačevala za enoto plus za psa, čeprou ne vem kako bo to izračunal.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #236 : sreda, 14.10.2009 : 11:06:26 »

mogoče se preveč poglabljam v zadevo....ampak: mi smo vedno večino stroškov, ki jih dobimo za plačat s strani upravnika, delili glede na enote. ko pa sem brala pravilnik in priloženo izjavo, jaz razumem, da se tale obrazec, na katerem je potrebno sporočit število uporabnikov in psov uporablja v primeru, da se delitev stroškov izvaja po ključu števila uporabnikov posameznih enot, ne pa če se stroški delijo po posamezni enoti ali po površini posamezne enote Huh. mislim, sej ne vem al jaz ne znam brat uradnih aktov ali imamo butastega upravnika, ker potemtakem nima on pravice meni pobirat podatke o številu ljudi in psov v stanovanju, ker itak plačujemo po enoti.
zdaj pa, jaz sem mu pisala mail in mi ni odgovoril (oz reku da to ureja pravilnik), ker pač ni znal. koga lahko sj to vprašam? kolikor vem se v našem bloku ni spreminjal način pbračunavanja. namreč, skrbi me, da bom zdej plačevala za enoto plus za psa, čeprou ne vem kako bo to izračunal.

Načeloma bo tako, da bodo stroški, ki so vezani na stanovanje/ enoto, še naprej tako obračunavali, čiščenje (ali pa še kaj), pa tudi glede na število oseb oziroma psov v stanovanju.

Pa saj gre za minimalne sroške, verjetno razlike par evrov, tako da se verjetno ni preveč za razburjat, ne vem.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #237 : sreda, 14.10.2009 : 11:34:42 »

Fora je (kolikor jaz vem), da novi pravilnik uvaja nov način obračunavanja - za čiščenje ne več po enoti, ampak po številu članov (ljudi in psov).
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #238 : sreda, 14.10.2009 : 12:25:44 »

Obratovalni stroški se bodo obračunavali glede na število uporabnikov, to je ljudi. Sami stroški čiščenja skupnih prostorov pa se bodo obračunavali glede na število uporabnikov plus število psov. V kolikor imate v vašem bloku čiščenje urejeno preko upravnika oziroma upravniške hiše vam bodo dodatno zaračunali za psa polovico stroškov čiščenja na osebo. V kolikor pa imate čiščenje urejeno privat, torej ne preko upravniške hiše, pa se boš morala zmeniti z drugimi etažnimi lastniki kaj in koliko boš plačevala in je to stvar dogovora. Pravilnik ureja samo stroške za zadeve, ki se izvajajo preko upravnika in vam jih zaračunava upravnik.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #239 : sreda, 14.10.2009 : 12:52:31 »

Mi smo nekje mesec-dva dni nazaj, zamenjali upravitelja. Prej smo plačevali za psa kot za polovico osebe, sedaj pa nam upravitelj zaračuna nek pavšal, in sicer 10 eur za enega psa. To je verjetno manj, kot smo prej plačevali. Je pa v bloku prijavljenih 10 psov, jih je pa najmanj 15.

Smo pa ravno včeraj od upravitelja vsi stanovalci dobili v nabiralnik kopijo novega pravilnika in obrazec za (ponovni) vpis oseb in psov v stanovanju.
Upravitelj je na dopisu zraven še napisal, da ne bodo hiteli z uveljavljanjem novega pravilnika, ker je v njem še veliko nedorečenih zadev.

Osebno ne verjamem, da nam bodo sedaj za psa zaračunavali (samo) za čiščenje. Ne glede na pravilnik, ki je, po mojem mnenju, napisan res površno oziroma preveč nasplošno.

Za psa vam morajo obračunati samo za čiščenje-pol osebe. To je napisano v pravilniku, ki je podzakonski akt, ki ga morajo upoštevati - kot predpise v prometu, kdaj se lahko pelješ skozi križišče  Angry Tongue Roll Eyes Shocked Mislim,... "ne bodo hiteli z uveljavljanjem"..... kakšen odgovor, direktno za inšpekcijo Angry (v stilu, rdečo v križišču bom upošteval ali pa jo bom čez mesec dni.... Roll Eyes Shocked Sad )

Ko sem primerjala način obračuna, ki je predpisan, in kar nam pošilja upravnik, je bila edina sprememba v obračunu čiščenja. Vse ostalo je bilo obračunano tako, kot piše v pravilniku.
Edino, kar bo zame dobro, je, da psa ne bo več možno zaračunati kot osebo (moja sladka zmaga... Wink), in, da če oseba ne biva več kot 15 dni na mesec v stanovanju, stroškov ne morejo obračunati.
Sašenka- tako kot si napisala, to je to.





Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines