mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:07:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stanovanjski zakon, število psov?  (Prebrano 57424 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #255 : sreda, 16.12.2009 : 10:52:32 »

Včeraj sem dobila kuverto na kateri je bil napisan "nov obračun" in sicer:

2 osebi.....5€
1 pes.......1,25€
2 kužka = 1 pes.....1.25€ Shocked

Torej, da veste, jaz nimam treh psov ampak imam 1 psa in 2 kužka kar je enako 2 psa. Torej je skrajni čas, da še tretjega psa nabavim, a ne?


 Grin
Svašta!
Glede tretjega PSA pa kar pogumno! Wink



Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #256 : sreda, 16.12.2009 : 14:16:45 »

meni se pa zdi ljubko in pravično tole s kužki in psi. Dejansko se s stališča obremenjevanja okolja v vesh pogledih drastična razlika, ali ima nekdo čivavo, ki jo pretežno nosi v rokah, ki nič ne umaže in popije 0,5 dcl vode dnevno in sodi bolj v kategorijo mačk (By the way- a za mačke se pa nič ne računa, da so uporabniki stanovanja ? Spet ena diskriminacija.) ali pa npr črnega ruskega terierja.
Edina pomanjkljivost je, da ni predpisa, ki bi določal mejo med kužkom in psom.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #257 : sreda, 16.12.2009 : 14:23:07 »

Določanje meje med kužkom in psom bi bilo pa po mojem mnenju že nepotrebno kompliciranje. Verjetno se niti kinologi ne bi zedinili okoli tega kateri je kateri. To je pač življenje v bloku in pač potrebno se je (včasih več včasih manj) prilagajat. Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #258 : sreda, 16.12.2009 : 14:26:29 »

Glede mačk, take pogovore smo (bolj za hec) imeli med sosedi, ker so mene zafrkavali, da sta moji mački večji od ene par psov v bajti in, da ju je treba prijavit. Glede porabe vode na mačke, pri meni je pa tako:
- pomivanje posodic za hrano in vodo (2x na dan)
- pomivanje rok (mojih) po čiščenju mačjih stranišč (2x na dan)
- pomivanje sledi, ki jih zasrane riti pustijo za sabo (po potrebi vendar redko)

Kopata se ne, tace si porihtata sama, cunje bi tako ali tako prala, ne hodita na sprehode v slabem vremenu in posledično ni treba sanirat posledic... Aja, stranišči očistim in popolnoma pomijem recimo enkrat na 5-6 tednov.

Skratka, porabim bistveno manj vode, kot če bi imela ene 10 rož v lončkih Wink
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #259 : sreda, 16.12.2009 : 14:35:41 »

Cats, si pozabila omeniti tiste hektolitre vode, ki ju popijeta!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #260 : sreda, 16.12.2009 : 14:41:46 »

Ups  sram Ampak s postano vodo iz njunih skledic zalivam mačjo travo   Grin
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #261 : sreda, 16.12.2009 : 14:45:08 »

Zakon je začel veljati 1.12. 2009.
Včeraj je prišla snažilka, plačala sem tudi za našega kosmatinca, saj je enakopraven družinski član.
Me zanima, če ga bo sedaj še imela tako rada, ko ne bom po vsakem sprehodu letela s cunjo na hodnik in brisat. Cool
V bistvu bi morali plačati šele 15. 1. 2010.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #262 : sreda, 16.12.2009 : 14:52:05 »

Saj jaz se nič ne pritožujem. Mi je kar všeč ta nova računica samo Borisa moram še prepričat, da bo razumel, da imava v bistvu samo dva psa.

Bom pa snažilko vprašala, če je sedaj kaj podražila urno postavko oziroma jo bom opozorila, da sem začela plačevati za pse. Ker pri nas en sosed zbira denar in plača snažilki koliko pa snažilka dejansko računa pa ne vem niti še nisem nikoli videla kakšnega računa. Jo bom vsekakor opozorila, da mora dobiti 2,5 € več, da ne bo ta denar slučajno kje drugje ostal.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #263 : sreda, 16.12.2009 : 14:59:02 »

Glede mačk, take pogovore smo (bolj za hec) imeli med sosedi, ker so mene zafrkavali, da sta moji mački večji od ene par psov v bajti in, da ju je treba prijavit.

He he, sej to sem namigovala.
Npr upokojena gospa iz sosednjegastopnišča , ki ima čivavo in je tudi ne vozi ven kaj dosti še najmanj v slabem vremenu, po štengah jo nosi, spije manj ko mačka pere zaradi nje najbrž nič več pa bi morala  plačat kot za enega človeka? Haloo?
In niso vsi mačkrajitaki kot ti. Imamo npr tudi take, ki njihovi mački (ne samo en) prosto hodijo not in ven v dežju in blatu, po hodniku in po lojtrci na balkon in srejejo vse povsod (za mački se seveda ne pobira) in ulovljeno golazen in svoje bolhe pa puščajo po hodnikih. Za njih je čisčenje zastonj. Ker so pač mački in so carji. Zato se jih ne cepi obvezno proti steklini, ne čipira, ne vodi na vrvicah, ne pobira dreka in ni jim treba bit pod nikakršnim nadzorom in če koga opraskajo ali ogrizejo ne pridejo v register nevarnih zveri s posebnimi ukrepi, čeprav ima večina na vsti kakšno življenje (vsaj ptičev) ,  taka so pač stališča našega naroda.
mal zaj. provikativno , ne pa v dikusijo to napišem. Itak da zakon je kakršen pač je. Bedast kot vsi ostali.
Me  pa nekaj zanima:
ali ste to dobili kakšne obrazce za prijavo, ali kako ste prijavljali člane gospodinjtva? Ker mi nismo dobili nobenega vprašalnika, ali poziva za prijavo oseb, na položnici (in obračunu št članov)  pa tudi ni nobene razlike od prejšnjih mesecev .
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #264 : sreda, 16.12.2009 : 15:01:17 »

Pri nas je upravnik v nabiralnike razdelil obrazce, in zdaj na oglasni deski visi seznam stanovanj in števila stanovalcev (ljudje+psi).
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #265 : sreda, 16.12.2009 : 15:20:13 »

Pri nas je upravnik v nabiralnike razdelil obrazce, in zdaj na oglasni deski visi seznam stanovanj in števila stanovalcev (ljudje+psi).

Tudi mi smo dobili tak obrazec, ki smo ga morali izpolniti,  s tem, da ne visi na oglasni deski.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #266 : sreda, 16.12.2009 : 19:16:02 »

Kolikor sem jaz naše obvestilo razumela je upravitelj moral poslati obrazce in če jih nismo do takrat in takrat vrnili, se nam je obetalo, da bomo grozno več plačali vsega ... in potem, ko podatke imajo, jih morajo na oglasni deski v bloku objavit, da se lahko sosedje pritožijo. Drugače so pa bolj ali manj univerzalni, zamenjane so samo glave, kdo jih pošilja. Mislim, da je eden tudi kot priloga zakonu (na internetu, na koncu zakona)
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #267 : sreda, 16.12.2009 : 20:18:27 »

Meni so pa spet pozabili zaračunati za psa, čeprav sem ga prijavila. Huh  Že eno leto se trudim legalizirati mojo mrcino, pa se ne dajo butnglavc
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #268 : četrtek, 17.12.2009 : 10:36:24 »

Meni so pa spet pozabili zaračunati za psa, čeprav sem ga prijavila. Huh  Že eno leto se trudim legalizirati mojo mrcino, pa se ne dajo butnglavc

Kaj bi dala za take sosede...
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #269 : četrtek, 17.12.2009 : 18:17:08 »

Dejansko se s stališča obremenjevanja okolja v vesh pogledih drastična razlika, ali ima nekdo čivavo, ki jo pretežno nosi v rokah, ki nič ne umaže in popije 0,5 dcl vode dnevno in sodi bolj v kategorijo mačk
Ravno take argumente imam jaz, ko mojega prepričujem, da bi imeli še kakšnega manjšega (ali dva  Azn) psa a'la čivava...namesto mačk, ki jih ne morem imeti ali namesto ptice, ki jih nočem v kletki...Pa se še ne da, zaenkrat  Azn...

Na naši oglasni deski so po oddaji vprašalnikov izobesili, da nimamo psov, sem popravila na 2 in se podpisala zraven, potem pa se je čistilka bojda hvalila, da je ona popravila podatke... Sto ludi, sto čudi, v blokih pa sploh. 
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines