mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:32:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stanovanjski zakon, število psov?  (Prebrano 57647 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #90 : četrtek, 23.02.2006 : 23:23:21 »

Oxy, zelo dobro si se znašla! Upam, da boš imela zdaj mir...

Tale stric mora biti pa res pravi korenjak, da niso niti muksnili!  Cool

No, hvala bogu da je tisti tip od stanovanjskega podjetja tudi tolko pri sebi, da jih je postavil na pravo mesto.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #91 : sobota, 04.03.2006 : 16:44:17 »


Prebrala sem temo, pa mi še sedaj ni nič jasno... (mogoče sem preveč površno brala sram )

Zanima me ali ti lahko kdo prepove psa, če si v lastnem stanovanju?
Kolikor sem razumela Oxy, nima nihče te pravice. Je to res?
torej, če se stanovalci ''usajajo'', ti vseeno nimajo kaj?!
Potem se mi ni treba ''žreti'' v primeru, da se selim v blok z dvema velikima mrcinama??
Ti se samo vseliš in ''pač'' s sabo pripelješ še dva psa? Roll Eyes
Kako je z zakonom?

p.s. enkrat mi je nekdo poslal nekaj o stanovanju in bivanju psa v bloku, pa moram malo prebrskat svoje dokumente Wink  Bilo je govora o tem, da je pes ''stvar'' in ni važno ali pripelješ v stanovanje 5 televizorjev ali pa pet psov Grin Grin

lp
Teja
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #92 : sobota, 04.03.2006 : 17:34:29 »

zdravo teja! ne spoznam se na to samo mislim, da ima glede psov vsaka stolpnica ali blok posebej določen koliko živali ima lahko lastnik stanovanja,....mene je preveč srbelo, ko so mi govorili da bom morala psa dati ven iz stanovanja v resnici mi pa nič ne morejo,....samo govorili so,.....ko je bil sestanek je tisti gospod iz spo-ja rekel, da se od psov ne bojo pogovarjali,zato ker ni njiker črno na belem( na papirju da kaj piše) ,....tako da nevem,....pomoje da dva psa imaš lahko,....če ne lajata in ne uničujeta lastnine od kakšnega drugega,....jaz sem se preveč žrla glede tega,...in od sestanka naprej pa lahko normalno spet živim,....ker če bi lahko kaj naredili( meni- glede psov...) pa mi niso( dva psa imam pa že 3 mes,...)tako, da verjetno nič ne morejo,....tudi prej, ko nisem imela sploh psa so mi grozili, da me bojo ven vrgli,zato ker smo preglasni in itd,....in od tega je 2 leti in jaz sem še zmeraj v istem stanovanju,.....lp
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #93 : sobota, 04.03.2006 : 18:14:22 »

Ja, res je tako kot pravi Oxy odvisno od posameznega bloka oz bolj natančno odvisno je od pogodbe o medsebojnih razmerjih, ki jo imajo (nekatere stavbe je še nimajo) sklenjeno etažni lastniki. Ker pa le ta v celoti zavezuje tudi morebitne nove lastnike, si jo je priporočljivo prebrati pred selitvijo. Ponavadi te pogodbe vsebujejo določbe o delitvi raznih skupnih stanovanjskih stroškov (če stanovalci želijo drugačno delitev od tiste predvidene v zakonu), sem pa že slišala za primere, ko je bilo v njej določeno tudi dovoljeno št. psov. Zakon o zaščiti živali govori o tem, da se posedovanje do 5 hišnih živali ne šteje za rejo, za katero bi bilo potrebno dovoljenje, drugače pa s kakšnim drugim zakonom št. psov v stanovanjih ni omejeno.
Upam, da je sedaj mogoče kaj bolj jasno napisano  Smiley.
lp
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #94 : četrtek, 09.03.2006 : 13:44:41 »

Ojla.

Pri nas v bloku se je zgodilo čisto podobno. Sosedje so poleg tega, da so hoteli, da se pri racunanju stroskov vode in odvoza smeti racuna tudi peti druzinski clan (kuza), prisli se na dve odlicni ideji:
1. da jaz dnevno pobiram pasje iztrebke po zelenici pred blokom (da sicer pobiram kakce za svojim jim ni bilo pomembno)
2. da stanovanjskemu svetu vsako leto pokazem cepilno knjizico, da se ne bi kak sosed okuzil (ceprav je moj pes bolj cist kot pol stanovalcev)
3. da poleg cistilke tudi jaz se enkrat tedensko pomijem tla v bloku (ali pa mi krijemo vecje stroske cistilke)

To, da v enem stanovanju v bloku romska druzina (pa nisem niti malo rasistka) za en praznik (mogoce bajram, ne vem) zakolje enkrat na leto kozo v kopalnici, kri pa potem curlja spodnjim sosedom na stropu njihove kopalnice, pa ni problem.

Ko so me totalno matretirali, je ati ponorel in na sestanek stanovalcev pripeljal odvetnika, ki jim je povedal, da nimajo nobene zakonske podlage za kakršnekoli bolne prepovedi ali ideje, da Maribor nima nikakršnega občinskega odloka, po katerem jaz ne bi smela imeti psa v bloku in da naj se pripravijo na tozbo, ce mi ne bodo dali miru. Pa imamo mir! Smiley Zal, ce ne gre zlepa, je potrebno postati oster.

P.S. Naj omenim, da imam mesancka velikosti brak jazbecarja.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #95 : četrtek, 09.03.2006 : 13:51:35 »

V vašem bloku živijo pa res čudni ljudje.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #96 : četrtek, 09.03.2006 : 14:05:07 »

milo rečeno Grin
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #97 : četrtek, 09.03.2006 : 14:30:04 »

Smiley

Najbolj zalostno je, da imajo moji ljubi sosedi precej hude funkcije (ravnatelj osnovne šole, zdravnica......).
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #98 : četrtek, 09.03.2006 : 14:38:17 »

Najbrž so vajeni spoštovanja in mislijo, da mora biti tudi zasebno tako  Undecided
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #99 : sobota, 17.06.2006 : 09:51:34 »

Zanima me, če kdo ve koliko je možnosti, da ti sosedje prepovejo imeti psa? Kolegica živi namreč v podnajmeniškem stanovanju, kjer ima za sosede same tečnobe. Zahtevajo, da psa odstrani, če ne pa naj se izseli sama.  Dokler si ne najde novega stanovanja pa zahtevajo, da je pes v skupnih prostorih na povodcu, kar vedno je in da ima nagobčnik. Čeprav pes NI nevaren! Opravila je tudi malo šolo sedaj pa obiskuje bbh. Ali sosedje v bloku to sploh lahko zahtevajo, čeprav pes ne laje, ne grize, pobira kakce za njim.Huh
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #100 : sobota, 17.06.2006 : 10:36:58 »

Ne sosedje, ne morejo prepovedati, da bi imel nekdo psa v bloku, edini, ki to lahko stori je
najemodajalec stanovanja, pa še ta bi moral pred sklenitvijo najemne pogodbe, najemnika opozoriti ,(oziroma naj bi se to vpisalo v pogodbo), da ne dovoli živali.
Zaradi ljubega miru, pa svetujem, da se malo prilagodi zahtevam sosedov, in jim s tem da vedeti, da jih posluša, seveda do neke meje. Volk sit in koza cela.

Vem pa iz lastnih izkušenj, da ti taka situacija lahko zelo zagreni življenje.

LP
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #101 : sobota, 17.06.2006 : 14:45:50 »

Žiži, prilagodi sosedom! Halo!!!!
Potem se naj kar odseli,al kaj.
Jolly, naj se jim tvoja prijateljica ne pusti.A sedaj si lahko pa kar že vsak zmišljuje zakone.Če se lastnica psa drži osnovnih pravil ,potem je vse ok,samo pazi naj da jo ne bodo sosedje prijavili ,če ni prijavljena v stanovanju.Za ta prekršek je velika denarna kazen,zate in za lastnika stanovanja.
Jaz bi jim že dala vetra. Angry
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #102 : sobota, 17.06.2006 : 15:09:21 »

tanja040

ja, včasih je potrebno najti kompromis, z prepirom s sosedi ne bo rešila prav ničesar, nasprotno, še bolj ji bodo težili in tečnarili, in ker živi kot podnajemnik, lahko reskira s strani najemodajalca, da ta stopi na stran sosedov pa bo imela še tu velike probleme.
Jaz to situacijo popolnoma razumem, ker sem govorila iz lastnih izkušen, sicer sem živela v lastniškem stanovanju in vsaj tega strahu ni bilo, da mi kdo odpove pogodbo. Ravno tako so sosedje vedno sikali, kako moja kokeršpanjelka Kaja svinja stopnice, pušča dlako, kako ima sosed elergijo zaradi naše psičke za vsak kakec pred blokom sva bile krivi midve in še bi lahko naštevala. Kljub temu, da sem zanjo plačevala vse stroške, kot za člana družine, celo elektriko na stopnišču so mi zaračunali tudi zanjo, da ne govorim kakšne vroče debate so bile na sestankih, kjer so zahtevali, da enkrat tedensko pomijem stopnišče, pometem pa po potrebi in pospravim okolico bloka, Pa sem sprejela še te pogoje in veselo pometala in pomivala stopnišče le okolice nisem pospravljala, razen za svojim psom. Sosedom sem zaprla usta, meni pa tudi ni padla krona z glave, sem imela vsaj mir in tišino, nekateri so me začeli celo spoštovati in mojo Kajo tudi.
Ja včasih se je treba za lastni mir, pa čeprav veš, da ne delaš nič narobe, tudi malo žrtvovati.

LepDan
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #103 : nedelja, 18.06.2006 : 13:53:06 »

No v hišnem redu, sem ga šla skupaj z njo prebrati piše, da imajo stanujoči pravico do domačih živali, če le te ne motijo sosedov - hmmm kaj je zdej mišljeno  s tem ne motijo? Pes ne laja, ne skače v ljudi, na sprehod gresta vedno starn od blokov, da se ne bi kdo obregnil da svinjata. V pogodbi med etažnimi lastniki ne piše ničesar!!! Lastnik ji dovoli psa, vendar pravi naj se po mirni poti zmeni sama, če bodo sosedje preveč tožili se zna zgodit, da bo stopil na njihovo stran. Ključ delitve stroškov je zapisan v hišnem redu in piše, da  se deli po lastništvu oz. po velikosti stanovanj. Ji torej lahko rečejo, da morajo plačati za psa kot za eno osebo? Čeprav mački v tem bloku ne plačajo ničesar??
Je pa res gadno, ker v stanovanju ni prijavljena in si ne upa preveč težiti.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #104 : nedelja, 18.06.2006 : 14:16:10 »

Žiži,ok kompromis ja, ampak tudi sosedje se morajo prilagajati, saj živijo v bloku.Tudi jaz živim v najemniškem stanovanjuin ,kar nekaj problemov sem imela s sosedi ,ker je revež tulil ,ko me ni bilo doma ,ampak samo kadar so se psičke ženile,in seveda jih je to motilo.Tisti ,ki so me hoteli poslušat sem jim zadevo razložila in so razumeli ,drugim pa sem rekla ,da naj grejo mal v naravo, ne pa sam doma viset in gledat čez okno ,kdaj kdo pride,gre,kaj nosim v vrečki,kdo je prišel na obisk,...
Moram pa reč, da si pridna,ker si vse naredila, kar so rekli ,sam jaz že nebi
V bloku živim 26 let,3 leta sem v najemu ,pod mamo živim,vsi me poznajo in me tudi spoštujejo ,saj mslim da.
Je pa čisto odvisno od človeka ,kako se bo nekomu postavil po robu.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines