mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:30:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stanovanjski zakon, število psov?  (Prebrano 57428 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #240 : sreda, 14.10.2009 : 13:31:09 »

Za psa vam morajo obračunati samo za čiščenje-pol osebe. To je napisano v pravilniku, ki je podzakonski akt, ki ga morajo upoštevati - kot predpise v prometu, kdaj se lahko pelješ skozi križišče Angry Tongue Roll Eyes Shocked Mislim,... "ne bodo hiteli z uveljavljanjem"..... kakšen odgovor, direktno za inšpekcijo Angry (v stilu, rdečo v križišču bom upošteval ali pa jo bom čez mesec dni.... Roll Eyes Shocked Sad )

Bom videla, kako bo obračunano za mesec september, če bodo že upoštevali nov pravilnik. Meni je že 10 eur pavšala super, pri prejšnjem upravitelju smo imeli še vodo zaračunano za psa (pol osebe) in čiščenje, pa še kaj bi se našlo.

Upravitelju se seveda ne mudi, saj se noče kar tako odpovedati dodatnim evrom, pa čeprav je znesek majhen. Roll Eyes
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #241 : sreda, 14.10.2009 : 16:06:03 »

no sej bomo vidli, kot pravim, strošek bo verjetno zame osebno itak nižji, tko da to sploh me ne moti.
bolj me moti to, da upravnik nima pojma kako razložit novi pravilnik, ampak ok, ne poznam človeka, ki bi imel upravnika ki bi dejansko kaj vedel  Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #242 : sreda, 14.10.2009 : 16:12:52 »

Mene samo plačevanje kot tako, v kolikor se res obračunava po osebah tudi ne moti. Dejansko pa ne mislim plačevat čistilki na roko za 2 enoti, ker imam pač 2 psa, tisti brez psov bodo pa npr. še naprej plačevali za 1 enoto, pa tudi če jih je po 5 ali 6 v stanovanju.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #243 : četrtek, 15.10.2009 : 11:45:06 »

Bom videla, kako bo obračunano za mesec september, če bodo že upoštevali nov pravilnik.
Pravilnik pride v tem delu v veljavo šele po štirih mesecih od objave v URL. Torej, najverjetneje bo položnica, pripravljena po tem pravilniku, šele v januarju 2010.
lp
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #244 : četrtek, 15.10.2009 : 11:53:01 »

Mene samo plačevanje kot tako, v kolikor se res obračunava po osebah tudi ne moti. Dejansko pa ne mislim plačevat čistilki na roko za 2 enoti, ker imam pač 2 psa, tisti brez psov bodo pa npr. še naprej plačevali za 1 enoto, pa tudi če jih je po 5 ali 6 v stanovanju.
Yo, kolikor razumem ta pravilnik, je uporabnik smatran za osebo in ne za enoto (pes ali stanovanje).

28. člen
(3) Lastnike psov se bremeni s stroški čiščenja skupnih prostorov za vsakega psa v višini polovice stroška, ki odpade na enega uporabnika.

29. člen
(sporočanje števila uporabnikov)
(1) Lastnik posamezne enote ali najemnik, če gre za najemno posamezno enoto, mora upravniku sporočiti podatke o številu uporabnikov.
(2) Če lastniki ali najemniki upravniku ne sporočijo števila uporabnikov posamezne enote pravočasno ali mu števila sploh ne sporočijo, upravnik upošteva, kot da to posamezno enoto uporablja dvakrat toliko oseb, kot se šteje za primerno skladno s 14. členom Pravilnika o dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem (Uradni list RS, št. 14/04, 34/04 in 62/06), pri čemer se upošteva površina stanovanja brez plačila lastne udeležbe in varščine.

Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #245 : četrtek, 15.10.2009 : 12:09:43 »

Pravilnik pride v tem delu v veljavo šele po štirih mesecih od objave v URL. Torej, najverjetneje bo položnica, pripravljena po tem pravilniku, šele v januarju 2010.
lp

Ok, hvala. Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #246 : četrtek, 15.10.2009 : 21:20:13 »

Meni so odgovorili, da se bo pes štel zraven samo pri čiščenju skupnih prostorov (pa zdej ne vem a kot cela oseba al kot pol).
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #247 : petek, 16.10.2009 : 07:50:48 »

Kot pol osebe, pa še to samo v primeru, da vam upravnik izvaja čiščenje. Če imate urejeno privat potem ti upravnik ne more nič zaračunati.

Evo, psihopati smo včeraj oddali obrazec... 2 osebi in 3 psi.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #248 : petek, 16.10.2009 : 08:19:45 »

Kot pol osebe, pa še to samo v primeru, da vam upravnik izvaja čiščenje. Če imate urejeno privat potem ti upravnik ne more nič zaračunati.

Evo, psihopati smo včeraj oddali obrazec... 2 osebi in 3 psi.
Tako je, obračunano bi moralo biti samo za pol osebe za čiščenje skupnih prostorov.
 Afro Wink tale s psihopati me je pa nasmejala....
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #249 : sreda, 16.12.2009 : 09:01:23 »

Hehe, mi smo pa dobili nov izračun stroškov. In so ga celo pravilno obračunali.  Afro
So se pa takoj zbunili sosedje...češ, da naši obiski preveč porabijo  bruham butnglavc
Seveda, sem že dogovorjena z odvetnikom, kaj bomo storili,  ker je pa to zdaj šlo preko vseh meja.  jezen jezen
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #250 : sreda, 16.12.2009 : 09:11:44 »

Ok, pri nas so paravno sedaj obesili seznam na desko - in so gladko malo napisalo, da imava 1/2 psa (po enem čudnem spletu dogodkov). A to pomeni, da bo zaračunano samo 1/4 čiščenja Cheesy:D:D:D?
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #251 : sreda, 16.12.2009 : 09:12:56 »

Ravno pravi čas se selimo ven iz bloka  .
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #252 : sreda, 16.12.2009 : 09:29:38 »

Pri nas čiščenje bloka plačujemo tako, da vsak mesec dobimo v nabiralnik kuverto v katero damo denar in vržemo kuverto v nabiralnik od osebe, ki pobira denar za čiščenje.

Včeraj sem dobila kuverto na kateri je bil napisan "nov obračun" in sicer:

2 osebi.....5€
1 pes.......1,25€
2 kužka = 1 pes.....1.25€    Shocked

Torej, da veste, jaz nimam treh psov ampak imam 1 psa in 2 kužka kar je enako 2 psa. Torej je skrajni čas, da še tretjega psa nabavim, a ne?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #253 : sreda, 16.12.2009 : 09:37:27 »

No ali pa še dva kužka Wink


Samo meni se zdi pa logično, da za kužka Smiley plačaš manj kot za psa.   Je recimo vseeno razlika če ima nekdo čivavo ali pa yorkija .... ali pa recimo, če imamo škotskega ovčarja - če se že gre za čiščenje. Bi morali dati tudi v zakon pse in kužke Cheesy
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #254 : sreda, 16.12.2009 : 10:05:11 »

Ravno pravi čas se selimo ven iz bloka  .

Enako ja. Čeprav pri nas nimamo pol toliko komplikacij kot berem tule....
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Stanovanjski zakon, število psov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines