mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 01:53:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačja kuga
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačja kuga  (Prebrano 32070 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mitri
novinec
*
Sporočil: 41


« Odgovor #15 : torek, 10.04.2007 : 13:47:25 »

Oj, jaz bi pa rada vprašala sledeče.

Mitri je hišna muca in taka bo tudi ostala. Vendar če grem na obisk k staršem (Prekmurje) imamo tam kužija mešančka. Ker bosta v kontaktu ali je potrebno to cepljenje. Eno cepljenje je bilo opravljeno v zavetišču. Kuži je pod stalno oskrbo in se ne potika okrog brez kontrole. Seveda šnoflja okrog ko gresta z očetom na sprehod je revček že parkrat kaj takega požrl, da mu je bilo slabo  Cry

Gaja
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #16 : torek, 10.04.2007 : 17:51:02 »

Ojla,

moja mačkonarja sta stanovanjska muca in sta oba cepljena, letno seveda. Zakaj bi reskiral, če lahko preprečiš? Wink Kugo ti lahko npr. v stanovanje ali hišo nekdo prinese tudi s čevlji...zato moja dva dam cepit proti kugi in respiratornim boleznim (zg. dihala) - kombinirano cepivo.

LP, Maja
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #17 : sreda, 11.04.2007 : 08:08:11 »

Mitri: sicer ti je Gargamel povedala, pa vseeno, muco cepi v vsakem primeru. Kuga je res grozna  Lips Sealed
Logiran
Mitri
novinec
*
Sporočil: 41


« Odgovor #18 : sreda, 11.04.2007 : 09:40:36 »

Morda ne razumem prav dobro  Undecided.
Mitri je cepljena (bila pri Poloni mislim, da tam enkrat decembra 2006) ali je dovolj da jo cepim npr. decembra 2007 ali je potrebno da jo že prej npr. sedaj ko greva na "kmete".

Gaja
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #19 : sreda, 11.04.2007 : 11:48:27 »

Cepljenje drži 1 leto (mislim da 12-13 mescev), tako da je verjetno ni potrebno še zdaj cepiti, ker cepivo še drži Wink Vsekakor pa nadaljuj z cepljenjem vsako leto od decembra naprej.

LP, Maja
Logiran
Mitri
novinec
*
Sporočil: 41


« Odgovor #20 : sreda, 11.04.2007 : 13:30:02 »

Hvala, Gargamel.

 Cool

Gaja
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #21 : četrtek, 19.06.2008 : 13:59:02 »

Polona (ali pa katera druga z izkusnjami) eno vprasanje. Glede na to, da sem imela doma pred kratkim par maldicev s kugo (in ena prezivela ostane pri meni, kot vem, pa so prensalci lahko se nekaj casa) me zanima kdaj je "varno" (vsaj priblizno - mesec, dva, tri, pol leta, leto ..?), da k sebi vzamem v zacasno varstvo se kaksnega mladica. Glede na to, da so vse kapacitete trenutno hudo polne, bi rada vsaj malo pomagala (ce z enim mackom, pa z enim), jasno, nocem ga pa ze v naprej obsodit na smrt ... Odraslega macka tezko vzamem, zaradi mojih zivali, predvsem psice.
Mini (ta ki je prezivela) in Bine (eden od maldicev, ki je zbolel) sta seveda pretaknila vse stanovanje, tako da sterilnega prostora nimam. Stanovanje je seveda ze bilo razkuzeno, parkrat se bo, ampak ravno UV luci pa doma nimam, da bi lahko z gotovostjo rekla, da smo "parvo frei".
Pa verjetno to zanima se katero od punc, ki ima/je imela doma kaksenga od takih nesreckotov ...
m.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 19.06.2008 : 18:24:28 »

Saj veš, "grožnja" je še nekaj let lahko, če ne razkužiš dobro. Kar pomeni: razkužiš tako, da vse pobiješ ali pa so ostali lahko ogroženi še nekaj let. Jaz se že dolgo nisem srečala s parvo ali kugo (trkam), sem se pa s klamidijo. Takrat, ko je kaj resnega, razkužujem z varikino. Glede na to, da ena ostane pri tebi, sploh ne jemlji mladičev, ki niso vsaj enkrat cepljeni in je od cepljenja preteklo manj kot deset dni vsaj še eno leto.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #23 : četrtek, 19.06.2008 : 18:36:37 »

Ok, potem je tako kot se mi je zdelo ...
Ja, itak varikina in to "za ziher" v razmerju 1:10 in ne 1:32 ... Parkrat zapored.
Hvala, m.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 19.06.2008 : 19:27:12 »

Upam, da imaš kaj na nosu, ko to delaš. Prvič sem bila zelo pametna, tudi v podobnem razmerju, pa sem v dihalne stiske padala še nekaj časa.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #25 : ponedeljek, 08.12.2008 : 15:32:56 »

Bom vprašala tukaj. Imam kar nekaj vprašanj.

Tudi sama sem imela pri sebi pred kratkim nastanjenega mladiča, ki je zbolel za kugo. Preproga, igrače, njegovo ležišče, plenice, preproga itd. - to sem vse vrgla stran. Razkuževala sem z varekino (1:10, nihče na veterini me ni opozoril, da je potrebno paziti na dihala pri tej koncentraciji) - tla, kopalnico, transporter, wc itd.

Ker gre za stanovanje, v katerem je imel muc seveda vstop v vse prostore, si ne umišljam, da je moje stanovanje sedaj dezinfecirano. Kolikokrat še ponoviti razkuževanje? Je sploh smiselno, glede na to, da so tu še kavč, prevleke itd., ki jih ne morem očistiti z varekino.

Kaj naj naredim z vso hrano za mačke, ki jo imam v stanovanju? (gre za kakšne 4 kg briketov, ki niso več originalno zaprti, priboljške itd.) Verjetno najboljše, da tudi to vržem stran? Kaj s plezali, košaro za spanje? Je z varekino razkužen boks dovolj varen za lovljenje prostoživečih mačk? Predvidevam, da ne.

Lahko čez čas začasno nastanim cepljeno mačko? Raje odraslo, predvidevam, in ne mladiča?

Hvala za vse odgovore.




Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 18.12.2008 : 20:56:01 »

Sijajno bi bilo ko bi kompetentni, tisti z izkušnjami in znanjem odgovorili na vprašanje...

Tisti ki smo imeli mačjo kugo v hiši smo nekoliko panični..
Pri nas smo zavrgli od oblazinjenih stolov do kompletne opreme mucice ki je umrla z kugo, seveda tudi hrano , čistimo in dezinficiramo z razredčeno varikino vsako režo pohištva, parketa, itd itd

Tedensko,pa na 14 dni ..in še se bojimo za naslednje mucice...

Prijazno prosimo za še kakšen nasvet !

Ali res vsaj 6 mesecev ne smemo uzeti v začasno varstvo nobeno novo mucico ?

Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #27 : petek, 10.04.2009 : 21:18:41 »

Sicer je tale tema že precej stara, ampak vseeno sem se odločila, da pišem tukaj, da ne bom odpirala nove teme. Na strani macjahisa.si sem prebrala, da mačke, ki prebolijo kugo, postanejo dosmrtno imune. Moj Jakob je kot mladič prebolel mačjo kugo, ali to pomeni, da ga ni potrebno več cepiti? Ker jaz ga vsako leto vozim na cepljenja in mi ni veterinar še nikoli rekel, da je imun. Glede na to, da gre menda pravzaprav za več virusov, se mi zdi malce neverjetno, da bi bil zdaj kar odporen na vse. Kaj menite?
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #28 : petek, 10.04.2009 : 21:57:48 »

Ja sej cepivo imaš za kugo, herpes in calici hkrati, tako da če ga ne cepiš, nima zaščite proti herpesu in calici (mačji prehlad) - po moje.
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #29 : petek, 10.04.2009 : 22:24:09 »

Seveda, butelj babji. Saj je res trivalentno. Hvala, Tinchka.
Lp.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačja kuga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines