mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:03:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačja kuga
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačja kuga  (Prebrano 32087 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #60 : torek, 25.08.2009 : 15:56:53 »

Ojla, mamaf, sele zdaj sem videla, kaj se dogaja, ker pac tezko brskam po racunalniku ...

A mi prosim sporocis tvojo tel. st. (priznam, da sem jo ze dvakrat izgubila). Lahko na mail ****.

Te poklicem Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #61 : torek, 25.08.2009 : 23:33:22 »

 Smiley No, še poročilo današnjega popoldneva. Eni dve fajn lulanji smo opravili, pa dvakrat kakali - prvič na začetku malo tekoče, nato pa je ratalo kot ena gosta marmelada. Drugič tudi ena ultra smrdljiva "marmelada". Oboje barve mlečne čokolade, rdečkastih (krvavih) sledi ni. Sem zihr, ker sem bila obakrat zraven in drugič celo belo servieto podložila, da bi bolje videla (potem je pa boga Micka pri zakopavanju debelo gledala, kam je šel kakec Grin). Torej - to ni slabo, kaj pravite? Aja - pa zakopava tudi sama in kar (če se temu lahko tako reče) "poskočno" stopi iz posteljice do WC-ja.
Druga štorija pa je pitje in hranjenje. Gospodična še vedno odločno odvrne "ne", če ji pod nos pomolim skledico z vodo ali hrano. pa smo se spet fajtali z brizgo - nekaj vode, par kapljic borovničk in par žličk zmiksanega kuhanega piščanca s par zrni riža. Jaz ji zdaj s to hrano in vodo težim vsako uro do uro in pol. A mi lahko katera, ki je imela take probleme, pove, a je to v redu, ali je preredko ali kako?
In - kaj ponuditi maci, da bi ji zadišalo (in bilo hkrati zdravi zanjo), da bi imela vsaj željo sama s prsta polizati? OZ. - če ima katera kontakt od Zmagice, bi jo prosila, če Zmagico opozori na to temo, da bo še ona kaj povedala (ne samo zaradi mene, sigurno bo kdaj še komu koristili napotki o hranjenju in zdravljenju tako bolne muce). Tale dva veterinarja, ki sta včeraj in danes skakala okoli naju, sta prav fajn, samo takele "vsakdanje stvari", ki te čakajo potem, ko ostaneš z bolno muco sam doma, pa veste samo punce, ki ste vse to že dale skozi, zato sem zelo zelo vesela vseh vaših odgovorov!
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #62 : torek, 25.08.2009 : 23:50:10 »

mamaF, meni je zmagica takrat napisala, da je svojo začasnico hranila na dve uri, tako da je po moje tvoj režim zelo v redu Smiley

Česa druga kot kuhanega piščanca pa ji osebno raje ne bi ponujala, dokler ne bo čisto v redu. Če je res kuga (ali katera druga virusna bolezen, ki ima za posledico drisko in bruhanje), je to vsekakor najprimernejša hrana.

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #63 : sreda, 26.08.2009 : 06:33:42 »

mamaF, bom zdele zmagici napisala, naj bo pozorna na tole temo in se ti kaj oglasi - ji bom dala tud tvoj GSM, a lahko -  ajprou?
Sem pa vesela vesela za mico in za vas vse, da se držite kar dobro, res!
Srečno še naprej! Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #64 : sreda, 26.08.2009 : 07:55:28 »

 Kiss Ja, Oaza, super, ti ga kr dej. Zdejle bom sicer ene tri ure bolj slabo nedosegljiva, potem bom pa prav hvaležna za Zmagicine nasvete!  Pa še jutranje novičke: me je skoraj kap, ko Micke nisem našla v košarci ... ta lumpa se pa ne stolu preteguje  Wink in me totalno nedolžno gleda (BTW učke so lepo odprte - mislim, tretje veke ni več videt!). Hrane in pijače pa se sama še vedno noče pritaknit, lumpa, zgleda, da jo plezalna ekspedicija na stol in skok z njega nista zadosti zmatrala  Tongue. Se mi pa zdi, da se tudi ona (poleg mene) občutno boljše počuti - po spanju namreč vidim, da zdaj prav udobno leži napol na hrbtu in zaprede, ko jo zbudim, še v ponedeljek je bila pa ves čas zbita skupaj v en kupček nesreče.
Zdej greva k vetu, potem vam pa spet poročam, kaj bo novega.
Punce, sej vem, da sem že malo zlajnana - ampak - brez vas mi ne bi blo lahko.  Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #65 : sreda, 26.08.2009 : 07:57:08 »

bom sicer ene tri ure bolj slabo nedosegljiva

ups - mišljeno je slabo dosegljiva ali pa nedosegljiva (ne morem telefonirat v avtu, v ambulanti pa tudi ne).
Logiran

Unikatne tablice in portretki
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #66 : sreda, 26.08.2009 : 09:50:53 »

Smiley Še vedno seveda držimo pesti!
(pa zelo dobro vam gre!)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #67 : sreda, 26.08.2009 : 12:24:24 »

 Smiley Dobili infuzijo (baje je tudi glukoza noter), spet antibiotik, zdravilo proti bruhanju in želodčni kislini. Dohtar (spet en nov, ma sem mu težila z vsemi božjimi detajli zadnjih štirih dni, da se me ni mogel kar tako znebiti  Tongue ) ji je ponudil malo "recovery" RC paštetke, polizati ni hotla, po brizgi pa je šlo kar dobro - vsaj lepo požira, če so čisto majhni "grižljaji". Do jutri naj bi po planu po požirkih popila 100 ml vode in za vsaj polovico paštetke + mojega zmiksanega piščanca. Bomo dežurali vsako uro in se "maltretirali" (popacana sem pa že zdaj po mojem "bolniškem" predpasniku tako, kot nisem bila pri obeh dojenčkih skupaj  Grin ).
Moja današnja inspiracija je Zmagica, s katero sva se slišali, ki je bistveno manjšo mucico uspela kljub krvavi driski (ki jo pri nas na srečo -še-? ni) s potrpežljivim pitanjem na vsako urco spraviti na noge. Zdaj vem, da je čisto možno, da bomo morda morali po brizgi vztrajati tudi 14 dni, ampak, če se bo obrestovalo, mi ne bo žal nobene minute Smiley
PS. Glede na to, kako se je Micka zvijala in otepala, ko smo v ambulanti merili vročino (38,5) in sva jo z dohtarjem vsak na svojem koncu kar v zraku držala, bi človek težko verjel, da  tale moja mala zverinica v bistvu še vedno visi na nitki.
Ampak se bova potrudili iz tele nitkice narediti en fajn močen štrik, ki se ne bo kar tako strgal, da bi lahko poletela proti mavrici. Se ne damo! Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mišelinka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 322


« Odgovor #68 : sreda, 26.08.2009 : 12:48:58 »

Držimo  pest in tačke, da bo pridno papcala.

 Kiss
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #69 : sreda, 26.08.2009 : 12:52:29 »

mamaF  in mala Micika Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #70 : sreda, 26.08.2009 : 12:56:24 »

mamaF - eh sej nauš verjela, kva zdele počnem... Ja cmizim od veselja nad dobrimi novicami, kaj pa drugega! Najbrž tole sicer še ni čisto dokončna zmaga - ampak zdej pa res res res ne dvomim niti pikice več, da bo vse kul! Smiley
 Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #71 : sreda, 26.08.2009 : 13:54:38 »

mamaF - eh sej nauš verjela, kva zdele počnem... Ja cmizim od veselja nad dobrimi novicami, kaj pa drugega! Najbrž tole sicer še ni čisto dokončna zmaga - ampak zdej pa res res res ne dvomim niti pikice več, da bo vse kul! Smiley
 Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Si že vse povedala...  Cry  Smiley
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #72 : sreda, 26.08.2009 : 14:19:48 »

mamaF - eh sej nauš verjela, kva zdele počnem... Ja cmizim od veselja nad dobrimi novicami, kaj pa drugega! Najbrž tole sicer še ni čisto dokončna zmaga - ampak zdej pa res res res ne dvomim niti pikice več, da bo vse kul! Smiley
 Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss


Ne bi mogla bolje povedati, jaz tudi! Kiss Cry Kiss Cry Kiss Cry
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #73 : sreda, 26.08.2009 : 14:22:00 »

Seveda bo vse kul  Wink Smiley saj mora biti, mi stiskamo fino  Kiss
Logiran
Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #74 : sreda, 26.08.2009 : 16:51:27 »

Tudi mi pošiljamo dobre želje. Kiss Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačja kuga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines