mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:01:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačja kuga
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačja kuga  (Prebrano 31966 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nastia
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #105 : torek, 18.09.2012 : 09:49:11 »

Mucka sem šla (prek tega foruma) iskat v Gameljne,tri leta nazaj, kjer jih je bilo še veliko v kletkah. Kakor sem razumela,so bili to prostoživeči kosmatinčki, ki so jih ujeli in sterilizirali in kastrirali. Muc je bil kastriran, nimam nobene pogodbe, torej to ni bla posvojitev. Hotela sem ga vrnit, ker je bil vse dni le pod posteljo, a sem se na koncu odločila,da ga obdržim in mu pripeljala frendico. Muco sem vzela pri eni hiši, kjer jih je blo več. Po enem tednu sem jo sterilizirala, pregledali so jo, cepili pa ne. Moja krivda, vem !! Ker ni blo drugih mačk okoli hiše, bila sta le na vrtu,sem enostavno zanemarila vsakršno ceplenje.

V sredo sem jo dobila domov, v petek sva imeli pregled, vse je blo ok. Ne spustim ju ven, danes pa nameravam muco peljat s povodcem. Vem, da bo hudo. Muc se še drži, ne kaže, da bi zbolel, le, noče ne pit ne jest, če muca pije in je z njegovih posodic. Imata vsak svojo, a kaj, ko tega njej ne morem dopovedat. Ko poje,ali samo obliže svoj del, gre še njegovo, če pusti.
Moram pa povedat, da sem lani oktobra začela hranot eno muco, skoz je bla v bližini, smilila se mi je. Najprej sem mislila, da ima lastnika, a očitno ni blo tko. Spomladi je imela mladičke na sosedovem kozolcu, smukala v moje stanovanje.... Jasno,je blo tud velik mačkov okrog. Parim sem dala ampule proti bolham in klopom, a vsem pač ne, ker se 2 nista pustila pobožat. No, muca je imela avgusta spet mladičke, a ni skrbela zanje. En je poginu, 3 in muco, pa so sprejeli v zavetišče Meli. Po tednu dni, je soseda našla poginule mladiče še od spomladi...nekje na kozolcu... Odkar te muce ni, ni niti moških oboževalcev okrog hiše.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #106 : torek, 18.09.2012 : 23:29:21 »

A se še spomniš, kako je bilo mucku ime, ko se je še oddajal? Temu, ki si ga na tem forumu našla.
Logiran

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačja kuga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines