mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:10:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku  (Prebrano 43129 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #15 : torek, 05.09.2006 : 16:02:48 »

5srca


Najprej bi ti priporočala, da daš (kljub temu, da si prijavila na policiji) hkrati še kazensko ovadbo na pristojno državno tožilstvo (zaradi lahke telesne poškodbe; hujša verjetno ni nastala  Shocked)!  Bolje, da imaš vloženo na dveh koncih, saj se nikoli ne ve ... ODT pa bo tako in tako kontaktiral s policijo (tudi v ovadbi omeni, da si prijavila dogodek policiji). Na ODT pa bi jaz dala tudi zato, ker obstaja možnost, da bo policija dala postopek samo zaradi prekrška zoper javni red in mir.   sram

Najbolje pa je, da si dobiš odvetnika, toda priporočam ti, da se ozreš za kakšnim DOBRIM, morda celo takim, ki je bolj specializiran za kazensko pravo.

Pa še nekaj: če se ti le KARKOLI pozna - fotografiraj!!!!

Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #16 : torek, 05.09.2006 : 16:04:38 »

Aja, pa še nekaj: verjetno boš res tudi ti v postopku, ker nisi imela psičke na povodcu, toda, navsezadnje, če si v postopku, še ne pomeni, da boš dejansko tudi spoznana za odgovorno - zato pa so pravna sredstva, ne?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #17 : torek, 05.09.2006 : 16:13:35 »

To se je dogajalo v Novem Polju ob obvoznici. Policisti so bili iz Most.

V medije bomo verjetno dali (imam sedaj kar nekaj ponudb pa bomo videli, kako se bo izteklo). Zdaj se gremo posvetovati do odvetnika pa da vidim, kaj bo.

Ne vem še kdo je model, ker sem ga prvič v življenju videla pa sem se prej dosti tam sprehajala.

Fotografirali smo takoj, ko smo prišli domov, tako da imam tudi poškodbe slikane. Verjetno bom šla tudi še k zdravnici zaradi glavobolov in psihičnih težav (že tako sem na pomirjevalih). Še bolj je narobe to, da je izpitno obdobje in se ne morem spraviti k učenju (menda zaradi pomirjeval, ki nekako oslabijo spomin al kaj že - se ne spomnim  Wink ) in imam še tukaj težave...

Vam sporočim vse, ko pridem domov.

Drugače pa hvala vsem za podporo.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #18 : torek, 05.09.2006 : 16:39:14 »

Eh, Moste, zakaj nisem presenecena... S temi meni ni uspelo urediti popolnoma nic, res upam, da bos ti imela vec srece - in predvsem dobrega odvetnika!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #19 : torek, 05.09.2006 : 17:11:04 »

Obup!
OK, ljudje so res čudni, ampak da celo policija tako odragira!  Shocked

Hm... A je to pravna država?!

Držim pesti, da bo na koncu vse dobro!!!
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #20 : torek, 05.09.2006 : 18:13:42 »

Bila sem pri odvetniku. Gre za fizični napad, pes gor ali dol. Še enkrat bo vložil obtožnico in ko bo moje zdravljenje končano, še civilno tožbo
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #21 : torek, 05.09.2006 : 20:41:54 »

drži se!
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #22 : sreda, 06.09.2006 : 06:27:19 »

Kaj, a za tvoje poškodbe jim pa ni bilo mar?

Mislim, da sem nekje že govoril o tem, da moraš biti pri nas napadalec ali tat, da te zaščiti policija, nikakor pa ne smeš biti napaden ali oškodovan, ker potem si ena velika j***** nula.

5rca, upam, da boš kljub vsemu uredila stvari v svoj prid. Se pa sploh ne čudim, da so ljudje zadnje čase toliko naperjenei proti nam, ki se sprehajamo s psi, saj mediji delajo dobesedno iz muhe slona okoli teh pasjih napadov in ugrizov. Ni čudno, da so potem "neuki" ljudje vsi prestrašeni in se na smrt bojijo vsakega psa, ki ga vidijo.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #23 : sreda, 06.09.2006 : 06:35:15 »

Kot že mnogokrat se policisti ne odzivajo kot bi morali! Tega smo že nekateri navajeni!

Držim ti pesti, da boš uredila vse kar je potrebno, da bo pravici zadoščeno!
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #24 : sreda, 06.09.2006 : 07:27:22 »

Pravilna odločitev 5rca. Drži se.

LPK
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #25 : sreda, 06.09.2006 : 09:05:16 »


Ne morem verjet kaj berem! Pa kaj je ljudem? In ti si bila po vsem temu najhujsi kriminalc, ker si imela psa odvezanega!!! v gozdu !

Ne se jim pustit ker samo tako se bo kaj spremenilo! Ostro proti njim- modrice pa postajajo z dnevi vedno hujse in zgledajo se bolj grozno tako da slikaj sproti.

In policaji...hudo.....

Javi kako in kaj...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #26 : sreda, 06.09.2006 : 09:07:43 »

5rca, mi smo s tabo!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #27 : sreda, 06.09.2006 : 09:30:09 »

Tole kar sem prebrala  je pa   Shocked Shocked Shocked
Svašta!!!.....  Mi je že dolgo jasno  , da  to zemljo  tlači cel kup primitivcev ampak , da  po tanovem   tudi  fizično napadajo ...  to mi je pa   Shocked

Logiran
maja22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #28 : sreda, 06.09.2006 : 09:34:06 »

Punce ne mislt da se pri tem ustavi, saj je ta država očitne sestavljena iz vsaj 50% imbecilnih neodgovornih pobebavljenih državljanov.
    Angry      Kako si upa "pezde" mislim, jaz bi pomoje znorela, bi skočila nanj pa magari do konca spraskala,...sj vem da ni prov sam... pri bratrančevi babici ki ima doma kmetijo!!!!!! pa zemlja okoli je NJENAAAAA!!! plus gozd, je lovec  Angry  prišel na NJENOOO dvorišče in vpričo nje ustrelil njeno psičko  Angry   ...sama ni mogla nič!!!! samo zaprepadeno je gledala in od takrat ni več ista...mislim da jo je vse skupaj tako prizadelo da... ah in zato se tako razbesnim...

po drugi strani sicer sem pa včasih tudi malo huda na DOLOČENE lastnike psov. Vedno ko se grem sprehajat po potki, imamo lastniki mičkenih kužkov, psa na vrvici, razni rotweilerji itd. pa niso ne na povodcu ne z nagobčnikom, KER SE NE POČUTIM POTEM SPROŠČENO, KAR SICER PA NE VELJA ZA MOJGA ČARLIJA KER VESELO NALAJA TE VELIKANČKE  Grin   JST PA S CMOKOM V ŽELODCU. 
Rahla neodgovornost  s strani lastnikov, saj je "park" (za bistrico 88 lip)  zelo prometen, ampak bo boljš, saj so po večini dobri ljudje.
 Kljub vsemu pa imam rada živali in nikoli in nikdar ni nasilje rešitev, zato se raje verbalno v samoti in v civiliziranem pogovoru z najdražjim ki me zna pomirit spucam in je mir, in ne razumem tega bedaka kaj mu je padl na glavo. TAKO SE NE OBNAŠA.
LJUDJE NAJ BI BILI VISOKO RAZVITA IN INTELEKTUALNA BITJA, PA ZA NEKATERE POMISLIM DA SE VČASIH OBNAŠAJO KOT DINOZAVRI!!!!Za policaje je pa itak jasno da so tepci/NO NE ČISTO VSI AMPAK 80% PA ZIHER, sploh pa opažam da so ponavadi to fantje vsaj pri nas v domžalah je tako, ki so bili v mladosti, najbolj težavni, pobalini...pol pa maš ne...

uglavnem petra...upam da boš vseeno kmalu lažje zadihala, in strah naj čimprej zapusti tvoje misli  Kiss

V ŽIVLJENJU SE VSAKA STVAR ZGODI Z RAZLOGO IN NI GA ZLOMKA DA SE JE TUDI TEBI, POČAKAJ, MORDA IN UPAM DA BO TAKO, TI TA IZKUŠNJA NA KONCU PRINESE TUDI KAJ DOBREGA.
ljudje so najbrž še malo v strahu zaradi afere z bulmastifi (no, khm tule so imeli mediji tudi prste vmes...pa mislim da se niso preveč dobro odrezali :-(  )
Žal tudi strokovnjaki kot je g. Jože Vidic, niso dovolj da na tv ju zagotavlja to in ono, zadnjič v e+ so z njim posneli krasen prispevek, a kaj ko so ljudje zaplankani, in povsem bebasti ko nanese na to temo
ZA BOLJŠI JUTRI BREZ IDIOTOV KI S VOJIM VEDENJEM DOKAZUJEJO DA SO VREDNI POMILOVANJA

LP mAJA
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #29 : sreda, 06.09.2006 : 09:51:42 »

pri bratrančevi babici ki ima doma kmetijo!!!!!! pa zemlja okoli je NJENAAAAA!!! plus gozd, je lovec Angry prišel na NJENOOO dvorišče in vpričo nje ustrelil njeno psičko Angry ...sama ni mogla nič!!!! samo zaprepadeno je gledala in od takrat ni več ista...mislim da jo je vse skupaj tako prizadelo da... ah in zato se tako razbesnim...


Tole pa ne mešat punce Wink   Niti najmanj ni  situacija  ista.
 5rca je imela  svojo psičko pod nadzorom.Kar je popolnoma druga situacija.

Kljub temu da je gozd od  babice divjad v gozdu ni.
....da se ne bomo  narobe razumeli..... absulutno ne zagovarjam , da pride lovec na dvorišče in  tam pokonča  psa-  to je  zverinsko dejanje  in vseh obsod vredno  pa tudi po zakonu se  tako  dejanje sankcionira.

Še vedno sem pa  proti temu ,da  se psi  brez nadzora  lajhajo po  gmajni.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines