mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:28:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku  (Prebrano 43011 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #150 : sobota, 14.08.2010 : 11:36:04 »

  Yo, si me do solz nasmejala. Pravzaprav ata, ki te je nadrl  Grin Grin Grin
Na koncu bodo za katastrofo v Rusiji, pa za visje cene kruha, krivi psi. A ni to fino  Evil da imamo dezurnega krivca.
Aja, pa javor bodo tudi izkoreninili.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #151 : sobota, 14.08.2010 : 11:41:49 »

  Sicer pa... No comment.  Tongue butnglavc
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #152 : sobota, 14.08.2010 : 11:42:42 »

Sej ne vem naj se smejim ali kar zjočem... brihtne buče se sprehajajo po tem našem ljubem planetu...
Jaz sem ves čas, dokler smo živeli v Sloveniji (zdaj živimo v Avstriji) poslušala komentarje mimoidočih.
Nekaj v smislu: da naj dam psa ubit, ker se duši; ooooo, bogi pes kako ne more dihat, ne bi bilo bolše,
da jo daš uspavat?...
Moja "francoska buldoginja" namreč precej "smrči", še prav posebno na sprehodih, ker je vse tako vzemerljivo.
Moje prve reakcije so bile prijazna razlaga kako in kaj, potem pa samo še nasmeh in ignor.

Je pa zanimivo, da v tem letu, kar živimo na Dunaju še nisem slišala nikakeršne pripombe oz. vse, ki so bile
so bile popolnoma na mestu. In ja, Dunaj je zelo prijazno mesto za kužke. Skrbini psov imamo svoje dolžnosti ampak
na drugi strani tudi kup "ugodnosti".




Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #153 : sobota, 14.08.2010 : 12:15:47 »

Nekaj v smislu: da naj dam psa ubit, ker se duši; ooooo, bogi pes kako ne more dihat, ne bi bilo bolše,
da jo daš uspavat?...
Moja "francoska buldoginja" namreč precej "smrči", še prav posebno na sprehodih, ker je vse tako vzemerljivo.

Uf, imam jih tudi jaz kar nekaj na to temo. Od tistih, da bo Layli zrasla kost v možgane, ko bo stara 3 leta, pa sem pol razložila, da jih ima že okoli 10 in se delala, da iščem, kje ji kost pribija, do tistih, ko so mi tapametni svetovali, naj dam slepega in gluhega psa uspavat, pa do tazadnje take prigode, ki me je skoraj sezula 
Naš poušter Ajo sem namreč postrigla. Tko bolj na pol, ostalo bo opravila frizerka  Wink Torej postrigla sem jo po telesu in po tacah, rep in glavo sem pa pustila.
In greva midve taki lepi in uštimani na sprehod. Pa se ustavi neka urejena gospa in se mi dobesedno zjoče nad mojim pouštrom Ajo  Shocked Shocked Shocked Meni nič jasno, malo čudno gledam, pol se pa usuje plaz: "Se vam nič ne smili? Kje imate srce? Psa s tako hudim encefalitisom je treba uspavat!"
Buljim jaz, poušter Aja dela prevale kot ponavadi, gospa kričijo name, folk gleda...
Je trajalo kar nekaj časa, da mi je potegnilo, potem sem sed pa samo še režala.
V glavnem, moj poušter ima encefalitis 
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #154 : sobota, 14.08.2010 : 12:23:52 »

 Grin Grin Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #155 : sobota, 14.08.2010 : 12:26:01 »

Sej vem, da je tole tema o psih, ampak meni je včeraj en gospod poskušal razložiti, da grem na napačen wc, da je za moške wc zadaj  Grin Cheesy   Včasih res ne veš ali bi se jokal ali smejal. Pa mojega ptičarja imajo vsi za bogega, ker je v hribih pripet  Evil  Zakaj ga tko mučim  Evil 
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #156 : sobota, 14.08.2010 : 12:26:09 »

Irina, ti se kar reži. Dodaten simptom je, da je srebrna in ne črna!  jezen butnglavc
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #157 : sobota, 14.08.2010 : 12:27:27 »

Irina, ti se kar reži. Dodaten simptom je, da je srebrna in ne črna!  jezen butnglavc

  predaja
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #158 : sobota, 14.08.2010 : 12:29:47 »

predaja

To sploh ni smešno  butnglavc butnglavc butnglavc
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #159 : sobota, 14.08.2010 : 12:32:01 »

Dunaj je zelo prijazno mesto za kužke. Skrbini psov imamo svoje dolžnosti ampak
na drugi strani tudi kup "ugodnosti".

me zanima ali se dolžnosti kaj razlikujejo od naših?
ali je razlika samo v ''kulturi'' posameznih skrbnikov? al so večje kazni?? sem firbec Cheesy
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #160 : sobota, 14.08.2010 : 12:44:09 »

Teja,

predvsem je razlika v kulturi skrbnikov. Vsem nam je jasno da:
-je pes vedno na povodcu
-da se ga vozi samo na travnike, kjer je dovoljeno
-da obstajajo za naše razvajence pasja igrišča (zagrajena, kjer lahko psa spustiš)
-da počistimo za njimi.
Kakšne so kazni natančno ne vem (vem da je kazen za nepobiranje drekcev cca 40 eur). Ampak najbolj zanimivo je to,
da se striktno izvaja vsa kontrola in verjetno zato so ljudje navajeni vseh pravil, se jih dosledno držijo in je seveda življenje zato tudi precej bolj enostavno.

In predvsem tukaj nimaš občutka, da si drugorazredni državljan, ker imaš kosmatinca. Kužki so praktočno dovoljeni povsod (lokali, trgovine, fakultete, uradi...). Razen določene trgovine s hrano in bencinske črpalke ne dovolijo vstopa s psom, imajo pa pred vhodom "dog parking", ker je tudi voda za kužka Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #161 : sobota, 14.08.2010 : 13:00:14 »

hm, pri nas pa imamo CELO en pasji park, ki ima (vsaj kar se mojih psov tice) dimenzije 2x2m.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #162 : sobota, 14.08.2010 : 13:13:04 »

Ta z encefalitisom je pa še boljša od tistega javorja... Shocked Shocked Shocked Žalostno, ampak vseeno  Grin Grin Grin Grin Grin Grin ... Sem mislila, da sem samo jaz magnet za takšne, akhm, "posebneže", pa vidim, da še zdaleč nisem edina... pevka
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #163 : sobota, 14.08.2010 : 13:16:44 »

Ta z encefalitisom je pa še boljša od tistega javorja... Shocked Shocked Shocked Žalostno, ampak vseeno  Grin Grin Grin Grin Grin Grin ... Sem mislila, da sem samo jaz magnet za takšne, akhm, "posebneže", pa vidim, da še zdaleč nisem edina... pevka


No, jaz sem včasih jezna, včasih me sezuje, včasih se režim... Ampak ponavadi potem iz tega vsaj nekaj "pozitivnega" ven potegnem  Tongue Namreč, da me pri mojih letih še vedno naslavljajo ali z mulo ali z gospodično  predaja pevka bravo veselje
Vidiš, vsaka stvar je za nekaj dobra  Evil
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #164 : sobota, 14.08.2010 : 14:30:35 »

Ok, jaz sem očitno danes blond, sem šla še enkrat preverit simptome encefalitisa, če sem slučajno kaj pomešala - pa še kar ne razumem zakaj encefalitis?    (imam že cel dan takele prebliske blontne, pomoje zaradi premalo spanca, in bi mi razlagica prav prišla)
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines