mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 15:49:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku  (Prebrano 43501 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #60 : sreda, 06.09.2006 : 16:22:42 »

(naloge skrbnika hišne živali)

(1) Skrbnik hišnih živali (v nadaljnjem besedilu: žival) mora storiti vse potrebno, da zagotovi dobro počutje živali, ki so v njegovi oskrbi, in preprečevati vzroke, ki lahko povzročijo bolečine, poškodbe, bolezni ali motnje v obnašanju živali.
    (2) Skrbnik živali mora zagotoviti ustrezno namestitev in skrb za živali z upoštevanjem etoloških potreb glede na vrsto živali in še posebej zagotoviti:
    1. kakovostno in količinsko ustrezno hrano in vodo;
    2. ustrezno gibanje živali glede na vrsto;
    3. ukrepe, ki preprečijo pobeg živali.

Tukaj je en del, kasneje ko bom imel cas bom sel bolj detajlno cez zakonik
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #61 : sreda, 06.09.2006 : 16:25:37 »

28. člen

(nevarni psi)

(1) Za nevarne pse se štejejo psi, ki so neizzvano enkrat ali večkrat ugriznili, napadli ali se napadalno vedejo do človeka ali drugih živali.
    (2) Nevarni psi morajo na javnih površinah obvezno biti na povodcu in nositi nagobčnik.

koliko od vas ima psa,ki niti enkrat v lifeu ni naredil karkoli od tega?Napadalno vedenje do zivali se lahko tudi smatra nenehno hudicevo bevskanje na mojega psa.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #62 : sreda, 06.09.2006 : 16:26:53 »

SamSvojMojster, me ne poznaš in me nimaš pravice obtoževati, da s psom obremenjujem okolico. Za razliko od lastnikov psov, ki jih ti srečaš, jaz VEDNO pripnem svojo psico, ko srečam psa, ki ga ne poznam. Tako da tukaj nimaš pravice, da bi me obtoževal, kar me. Tuki, ko srečam ljudi, jo pripnem ali primem za ovratnico. Tukaj nismo prišli blizu in se mi je on potem meni približal in takoj napadel.

Bi bila pa tudi jaz vesela, da mi napišeš, kje piše, da morajo biti vsi psi na povodcih, ker tega ne najdem. Meni očitajo naslednje (zakon o zaščiti živali):

Citat
8. če ne zagotovi fizičnega varstva nevarnih živali (prvi odstavek 12. člena tega zakona); in sledi:
12. člen

Skrbniki živali in prevozniki živali morajo zagotoviti fizično varstvo nevarnih živali.
    Veterinarska organizacija mora voditi register psov, ki so povzročili resne poškodbe človeku oziroma živali in so pogosto kazali napadalno vedenje (v nadaljnjem besedilu: nevaren pes).
    Vzreja, vzgoja, šolanje in vodenje nevarnih psov mora biti v skladu s predpisanimi pogoji.
    Nevarnega psa ni dovoljeno zaupati v vodenje osebam, ki nimajo ustreznega kinološkega znanja, in osebam, ki so mlajše od 16 let.

popo: hvala za nasvet, ampak ne glede nato, kaj se piše po forumih in govori po medijih mislim, da to ne more spremeniti zdravniških poročil in pričevanja prič. Pa tudi mislim, da nisem nič napisala, kar ne bi bilo res.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #63 : sreda, 06.09.2006 : 16:28:44 »

koliko od vas ima psa,ki niti enkrat v lifeu ni naredil karkoli od tega?Napadalno vedenje do zivali se lahko tudi smatra nenehno hudicevo bevskanje na mojega psa.

kot sem že napisala, mora se voditi register nevarnih psov. In moj pes se ni nikoli vedel napadalno do kogarkoli pa če verjameš ali ne.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #64 : sreda, 06.09.2006 : 16:29:03 »

ce se motim se ti iskreno opravicujem Smiley , odgovor pa imas malo nad svojim postom Smiley
lp in kar pogumno se naprej nakregaj ce je potrebno hehehe
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #65 : sreda, 06.09.2006 : 16:30:10 »

(naloge skrbnika hišne živali)
  3. ukrepe, ki preprečijo pobeg živali.


potem te ta clen sigurno ne more motiti Smiley

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #66 : sreda, 06.09.2006 : 16:30:37 »

Mislim, da je prava zakonska podlaga, ki govori o tem, da morajo biti psi na povodcu, odlok mesta Ljubljane, po katerem morajo biti vsi psi na javnih površinah na območju mesta Ljubljane na povodcu. Kazen za kršitev tega odloka 50.000 SIT

Zakon, ki ga ti navajaš, pa obvezuje samo lastnike uradno nevarnih psov (register), da jih imajo na povodcu in da nosijo nagobčnik.

Naj me kdo dopolni, točno kateri odlok mesta Ljubljane govori o tem. O tem je že bilo enkrat govora...
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #67 : sreda, 06.09.2006 : 16:35:42 »

Mislim, da je prava zakonska podlaga, ki govori o tem, da morajo biti psi na povodcu, odlok mesta Ljubljane, po katerem morajo biti vsi psi na javnih površinah na območju mesta Ljubljane na povodcu. Kazen za kršitev tega odloka 50.000 SIT

Zakon, ki ga ti navajaš, pa obvezuje samo lastnike uradno nevarnih psov (register), da jih imajo na povodcu in da nosijo nagobčnik.

Naj me kdo dopolni, točno kateri odlok mesta Ljubljane govori o tem. O tem je že bilo enkrat govora...

Ja, samo mene bremenijo samo po 45/8 členu.

Če mi bo ugotovljeno, da sem kriva, bom plačala, tako da glede tega ne skrbite. Wink
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #68 : sreda, 06.09.2006 : 16:37:35 »

evo tukaj je link ,ampak je toliko tega,jaz pa nimam casa,ali se komu da poiskati in nam posredovati link.Bi bili vsi zelo hvalezni,predvsem tisti,ki fasejo 50 jurjev ,pa ne vedo zakaj Smiley

http://www.uradni-list.si/main.cp2
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #69 : sreda, 06.09.2006 : 16:40:21 »

Mislim, da je prava zakonska podlaga, ki govori o tem, da morajo biti psi na povodcu, odlok mesta Ljubljane, po katerem morajo biti vsi psi na javnih površinah na območju mesta Ljubljane na povodcu. Kazen za kršitev tega odloka 50.000 SIT

Zakon, ki ga ti navajaš, pa obvezuje samo lastnike uradno nevarnih psov (register), da jih imajo na povodcu in da nosijo nagobčnik.

Naj me kdo dopolni, točno kateri odlok mesta Ljubljane govori o tem. O tem je že bilo enkrat govora...

Heh, ko sem jaz sprasevala za odlok za Ljubljano, so mi odgovorili, da ga Ljubljana sploh nima in da se v bistvu ravna kar po zakonu o javnem redu in miru.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #70 : sreda, 06.09.2006 : 16:45:26 »

nanook tam imas link in si daj duska Smiley Smiley Smiley , pa se meni lahko pomagas,si bom kar sprintal in mi ne bo treba iskati,potem bom pa oblepil vsa drevesa v nasem mestu z zakonikom Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #71 : sreda, 06.09.2006 : 16:46:06 »

Eh, cist zmedeno napisano, skratka jaz sem sprasevala za odlok o javnem redu in miru oz. pac karkoli, kjer je navedeno kako in kaj je s psi in je blo receno, da ga ni za Ljubljano, da so pristojni zakoni, ma nekaj takega. V glavnem point odgovora je bil-odloka ni. Bom probala najti mail.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #72 : sreda, 06.09.2006 : 16:46:49 »

Moj post je bil sicer namenjen bolj mojstru, pa nisem jasno napisala....

Mislim, da je vsem jasno, da ne gre zato, da bi ti, 5rca, hotela dokazati, kako je tvoj pes lahko izjema in spuščen, ker je šolan in ga imaš pod kontrolo, saj se mi zdi, da si pametna punca.

Tu gre za to, da si bila napadena in nihče od nas ne sme pozabiti, da ni za napad nobenega opravičila.

Meni je bilo to že od začetka teme jasno. Point ni v tistih 50 jurjih - tudi jaz bi jih plačala, samo da bi tistega prasca spravila na sodišče. Nezaslišano je, da se te policaji hočejo znebiti, češ, boste plačali 50 jurjev, ti imaš pa modrice na vratu. Mislim, kam smo prišli? Vem, da policaji svašta vidijo, ampak modrice na vratu, človek božji!!!! Vsi državljani imamo pravico do policijskega posredovanja v primerih, ko nekdo nad nami izvrši kaznivo dejanje. Dejstvo, da tvoj pes ni na povodcu tega nikakor, pod nobenim pogojem, nikoli ne bi smelo izključevati.

Ta tip je potreboval samo eno malenkost, da je pobesnel. Če ne bi bilo tvojega psa, bi našel nekaj drugega. En klik, triger, ni važno kaj. Vsekakor je nevaren okolici, veliko bolj kot tvoj pes, ki je očitno stal in sploh ni reagiral, tudi, ko te je tip davil. Takšnih tipov si ne želim v svoji okolici, saj bodo podivjali četudi bodo moji psi na povodcu. Trditev, da bi morala imeti psa na povodcu, pa se to ne bi zgodilo je tako cinična, da ne morem verjeti. Ja, dejstvo ostaja, da pes bi moral biti po odloku na povodcu, ampak dejstvo je tudi, da se okrog sprehaja pobesnel človečnjak, ki preži na prvo priložnost, da se spuca. Za to pa ni nobenega opravičila!!

Kar do konca, 5rca! Kar pogumno!

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #73 : sreda, 06.09.2006 : 16:47:16 »

nanook tam imas link in si daj duska Smiley Smiley Smiley , pa se meni lahko pomagas,si bom kar sprintal in mi ne bo treba iskati,potem bom pa oblepil vsa drevesa v nasem mestu z zakonikom Smiley

Heh, ves kaj, saj ti pravis, da pise, da mora bit na povodcu, jaz nimam casa iskat, mam ful dela cel september. Wink Jaz ne maram pravniskih zadev, tak da to rajsi prepuscam drugim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #74 : sreda, 06.09.2006 : 16:53:08 »

le pogumno srca, ce bo pa treba bomo pa hodili skupaj na forumovske sprehode in mu pokazali  50 psov,potem bo imel pa res slab dan Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines