mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 12:21:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: nega pasjih uses
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: nega pasjih uses  (Prebrano 38866 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #30 : sreda, 07.07.2004 : 07:19:41 »

Pripraviti psa do tega, da je pri čiščenju ušes miren, zna biti kar zahtevno opravilo. Še posebej, če ima pes rahlo vneto uho, saj je takrat postopek zanj precej bolj neprijeten. Jaz sem poskusil s čohanjem in igro, kar sem postopoma napeljal na čiščenje oz. najprej puljenje dlake iz ušesa (pri psih s povešenimi ušesi je potrebno izpuliti dlako), pa pes še vedno ni pustil, da mu "šarim". No, potem pa so se začele borbe.  Wink Psa je potrebno spraviti na bok in mu glavo narahlo držati k tlom, da je ne more dvigniti. Tako se pes ne more vstati, saj mora zadnje tace povleči pod sebe, kar mu ne uspe, če ne dvigne glave. Počakam, da se pes umiri, ga malo božam in se z njim pogovrjam FULL prijazno. Potrebno je psu pokazati, da to, kar bomo z njim počeli, ni nič hudega. V takem položaju in po nekaj trenutkih, ko se je pes umiril, sem lahko z ušesi počel, kar mi je bilo po volji.. Seveda tega nisem izkoristil zlonamerno.  Smiley Nisem pa še uporabljal nobenih tekočin, glede na pisanja drugih pa sklepam, da je to kar priporočljivo.
Logiran
zokicar
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 71


« Odgovor #31 : nedelja, 11.07.2004 : 23:04:27 »

Drugače lahko psom čistimo ušesa z gazo.
Logiran
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #32 : petek, 30.07.2004 : 11:43:26 »

Sedaj je čiščenje ušes že rutina, tako za nas kot za Jenny. Preprosto: psa na bok in mu z eno roko čisto narahlo držiš sprednje tačke, malo nad gležnjem. Najlažje je, če so tačke nad gležnjem čisto malo prekrižane. Z drugo roko se mu lotiš ušesa. Mi smo tokrat nabavili tekočino in normalno je trznila, ko sem ji nekaj ml. nacankal v uho. Če uho ni preveč zamaščeno, morda to niti ni potrebno. Jaz vzamem kos vate (kar tiste vatne blazinice), jo dobro poškropim s čistilom in potem kar s prstom očistim uho, kolikor globoko je mogoče s prstom doseči. Sally je predlagala tudi, da okoli pincete za puljenje dlak (to so kot nekakšne škarje s topo konico, ki se na zgornjem delu zaprejo, tako da ne popustijo) namotamo vato in očistimo še globje. Jaz tega še nisem prakticiral, je pa verjetno potrebno biti veliko bolj pazljiv, kot če to delaš s prstom, saj nimaš pravega občutka, kako globoko si. Preveč namotane vate (varnost) pa prepreči doseganje konca ušesnega kanala. Tako kot pri človeku, je tudi pes občutljiv v predelu bobniča. Če bomo prišli tako daleč, bo gotovo pošteno trznil. Smiley
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #33 : petek, 30.07.2004 : 21:31:18 »

Nekateri kužki se bojijo tekočine za čiščenje ušes.Moj samo da vidi stekleničko,mi beži po celi hiši. ;DZato zdaj že nekaj časa uporabljamo Pet Safe ušesne robčke.Robčki so naoljeni in res učinkoviti!Pa še boji se jih ne. ;)In res v minutki lepo očistim uho.Uporabljam jih pri psu in tudi pri mucki.


                                Lep pozdrav,Sian.
Logiran
psička
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #34 : ponedeljek, 30.08.2004 : 13:10:59 »

mene pa zanima kolkrat mesečno/tednesko očistiš prinašalcu (mlademu) uhlje?
hvala.
lp, eva & lina
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #35 : ponedeljek, 30.08.2004 : 15:53:31 »

psicka, povsem odvisno kako hitro se usesa zapackajo (privzdignes uhelj in pogledas noter. v njem ne sme biti (prevec) rjavega usesnega masla). Nekaterim je treba cistiti tedensko, nekaterim mesecno...
m.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #36 : ponedeljek, 30.08.2004 : 16:04:50 »

Mi jih čistimo po potrebi. Dostikrat je tako, da je eno uho popolnoma čisto drugo pa malo zapackano in pač očistimo samo zapackanega. Je pa ponavadi to 1x tedensko, ko umivamo zobe (tega ne počnemo vsak dan  sram Roll Eyes ), spucamo še ušesa, ...

LP nina

Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #37 : sreda, 22.09.2004 : 19:59:46 »

Kje se pa dobijo pet safe robčki?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #38 : nedelja, 26.09.2004 : 09:42:46 »

Oj moj Blu kr konstantno stresa z glavo Undecided  (vem, da naj bi bil to znak, da je z ušesi nekaj narobe, da so vneta), ko mu masiram uho nagne glavo proti roki.
Nekaj dni nazaj sem mu z robčkom in prstom malo po školjki pomasirala in je začel praskat z nogo, se pravi, da ga srbi, zdej me pa zanima, če mu lahko s to tekočino ušesa očistim (oz. uho), kolikor sem temo preletela, naj bi se tekočina uporabljala tudi pri vnetjih (če slučajno je vnetje).

To se dobi na veterinarski al tudi v lekarni, trgovini? Koliko pa zadeva stane?
ok
hvala Smiley
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #39 : nedelja, 26.09.2004 : 16:39:31 »

Petra, za vneta ušesa se uporablja eno mazilo bele barve (pozabil ime, mislim pa da je že omenjeno na prejšnih straneh), se pa dobi pri veterinarju. Isto tekočina Clorexyderm, ali pa tudi v kaki zoo trgovini. Stane pa saj veš.....par tisoč Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #40 : nedelja, 26.09.2004 : 16:40:55 »

Aja, pa tekočina Clorexyderm ni za zdravljenje vnetih ušes, je samo za čiščenje. Lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #41 : nedelja, 26.09.2004 : 17:01:18 »

Enkrat sem že pisala o vnetih ušesih pri kokeršpanjelu od kolegice.
Pes je star 8 let in  zadnje par mesecev se mu ušesa stalno vnemajo. Bila je pri Zaninoviču, ki pa mu vedno predpiše Oronazol. Rekel je tudi, da zračenje uhljev v tem primeru ne bo pomagalo kaj dosti. Zdaj me pa zanima od česa se pravzaprav to vname? Dlake v ušesih mu redno striže, uhlje mu vedno posuši in jih spne vrh glave. Kaj se sploh še da narediti?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 26.09.2004 : 17:12:51 »

Za vneta usesa se odlicno obnese tudi netresk (oz. natresk, odvisno kako mu pravite).

Me pa zanima, ce pesjanom dlake v usesih populite, postrizete ali pustite?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #43 : nedelja, 26.09.2004 : 17:19:13 »

Sepko ne pusti pulit tako da mu strižejo.
Netresk???
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 26.09.2004 : 17:24:48 »

Jp, http://www2.arnes.si/%7eoskksavokl3/netresk.htm.

http://www.botanical.com/botanical/mgmh/h/houlee41.html
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: nega pasjih uses
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines