mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:30:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: nega pasjih uses
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: nega pasjih uses  (Prebrano 38808 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #45 : nedelja, 26.09.2004 : 17:48:10 »

Citat
Pes je star 8 let in  zadnje par mesecev se mu ušesa stalno vnemajo. Bila je pri Zaninoviču, ki pa mu vedno predpiše Oronazol.

Otonazol in ne Oronazol.

p.s. Kokeršpanjelu dlake znotraj ušes ne rastejo, mu samo okrog ušes, kar pa se pristriže ja. Vsaj razstavne pse se.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #46 : nedelja, 26.09.2004 : 17:53:35 »

Se opravičujem, res se kiksnila pri imenu.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #47 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:53:28 »

ok hvala

Danes sem šla v lekarno in pri nas baje ne držijo veterniarskih zadev  Roll Eyes tako, da grem do vet-a danes po tekočino in kapljice.
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #48 : sobota, 23.10.2004 : 07:31:12 »

kdaj naj zacnem uporabljati clorexyderm? zadnjic sem sla na vet. kliniko kupit frontline pa sem vprasala se za to in so mi rekli, da cim kasneje, ce bo otresala glavo in se praskala. kao, da se navadi, ker bo kmalu zima in da je ne smemo prevec mehkuzit. no, pa nisem bila zadovoljna z odgovorom, zato bom vprasala se tukaj.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #49 : ponedeljek, 31.01.2005 : 18:56:38 »

Mi našemu maltežanu dlake iz ušes pulimo. Sicer imamo prav posebne škarje(no, bolj pinceta, vendar je v obliki škarij), ki se kupi pri veterinarju, vendar mi pulimo kar z prsti. Čim globje primeš, manj psa boli.

Tudi naš Bingo se zadnje čase praska po ušesu...  Roll Eyes Huh


Lp
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #50 : torek, 03.01.2006 : 19:50:15 »

Jaz moji čistim uha s to tekočino in mi je kar v redu saj priteče ful umazanije ven  Smiley
Moslim da je dobro držat redno higijeno ušes vsaj 1x na teden.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #51 : torek, 03.01.2006 : 21:00:18 »

Tara, mislim da je 1x tedensko čiščenje s tekočino prepogosto. Jaz Geri čistim na 14 dni z robčkom in tako da grem noter s prstom do kjer pač dosežem. S tekočino pa po potrebi. Naša Maša (dolga viseča ušesa poraščena tudi znotraj) je imela nekaj časa težave z ušesi. Veterinar nam je rekel da naj vsakih 14 dni pulimo dlake ven in s tekočino očistimo. Tako smo tudi delali in Maša je imela pogosto vneta ušesa. Ker dlake niso tako hitro rastle smo to prestavili na vsak mesec, čistili pa redno. To je pripeljalo do hudih vnetij. Sedaj ji že več kot 5 let čistim po tem postopku: Na 14- 30 dni ji čistim z mokrim robčkom in potem obrišem- seveda vsak teden gledam ušesa in na podlagi tega koliko so umazana se odločim kdaj čistiti. Tako da je to na koliko časa zelo odvisno. S tekočino pa čistim po potrebi- ampak ne bolj pogosto kot na 3 mesece! Ko uho očistim z robčkom vedno (ok, sliši se smešno Grin...) povoham kako diši. Če je normalnega vonja ne čistim s tekočino, če pa malo smrdi (tak značilen vonj) pa očistim s tekočino. Vneto uho zelooo smrdi, tako da če gledaš uho vsak teden ne moreš zgrešiti in lahko vedno preprečiš vnetje. Maši tudi ne pulimo več dlak z ušes in že 5 let odkar se tega postopka držimo Maša ni imela vnetih ušes Wink Tako da jaz mislim.. kot pri vsaki stvari, tudi tu ne gre za pretiravat, najbolje je čistiti po presoji in ne po ključu vsak teden, vsak mesec itd. Recimo isto delam s kremplji. Enkrat jih bolj pogosto strižem kot drugič.
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #52 : četrtek, 05.01.2006 : 15:16:50 »

Tara, mislim da je 1x tedensko čiščenje s tekočino prepogosto. Jaz Geri čistim na 14 dni z robčkom in tako da grem noter s prstom do kjer pač dosežem. S tekočino pa po potrebi. Naša Maša (dolga viseča ušesa poraščena tudi znotraj) je imela nekaj časa težave z ušesi. Veterinar nam je rekel da naj vsakih 14 dni pulimo dlake ven in s tekočino očistimo. Tako smo tudi delali in Maša je imela pogosto vneta ušesa. Ker dlake niso tako hitro rastle smo to prestavili na vsak mesec, čistili pa redno. To je pripeljalo do hudih vnetij. Sedaj ji že več kot 5 let čistim po tem postopku: Na 14- 30 dni ji čistim z mokrim robčkom in potem obrišem- seveda vsak teden gledam ušesa in na podlagi tega koliko so umazana se odločim kdaj čistiti. Tako da je to na koliko časa zelo odvisno. S tekočino pa čistim po potrebi- ampak ne bolj pogosto kot na 3 mesece! Ko uho očistim z robčkom vedno (ok, sliši se smešno Grin...) povoham kako diši. Če je normalnega vonja ne čistim s tekočino, če pa malo smrdi (tak značilen vonj) pa očistim s tekočino. Vneto uho zelooo smrdi, tako da če gledaš uho vsak teden ne moreš zgrešiti in lahko vedno preprečiš vnetje. Maši tudi ne pulimo več dlak z ušes in že 5 let odkar se tega postopka držimo Maša ni imela vnetih ušes Wink Tako da jaz mislim.. kot pri vsaki stvari, tudi tu ne gre za pretiravat, najbolje je čistiti po presoji in ne po ključu vsak teden, vsak mesec itd. Recimo isto delam s kremplji. Enkrat jih bolj pogosto strižem kot drugič.

Moj maltežan je bil pred kašne pol leta pri veterinarju. Rekel je da im malo vneta ušesa. Dal nam je kaplice za ušeca clorexy derm in sicer naj mu jih dajemo na vsake 4 dni dokler ne bo bolje. Nekaj časa je bilo vredu, potem pa se je spet pojavil vonj iz ušes in rjavo-črn izloček. Zanima me če i lahko pričel čistiti s kaplicami tako kot vi. In če ma zanima ali datete kaplice v uho ali na robček

HVALA
LP
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #53 : četrtek, 05.01.2006 : 19:27:57 »

Ja, sem zablodla, 1x na mesec ji čistim tudi jaz,(ko se spomnem) sem zdaj pogledala na koledar  sram
Tara je imela ful umazanije in mi ne vetka rekla naj ji pucam na 3 dni da se stopi, da nebi jo mučli s cevkami.Nekaj je šlo nekaj pa je mogla s cevko posesat ven. Pol sem ji še parkrat na 3 dni in je bilo ok.
Zdaj pa neki stresa z glavo in ji bom spet parkrat na 3 dni in bom vidla kako je.

Meni je vetka pokazala da se to tekočino zlije v uho da se napolne, pol ji malo pomencaš, da se uno notri zmehča in pol ji z krpico spucam uno ven.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #54 : četrtek, 05.01.2006 : 19:36:38 »

S katerimi kapljicami to čistite? Je verjetno že napisano, samo ne najdem oz. sem slepa   Roll Eyes  sram

LP,
Diana
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #55 : četrtek, 05.01.2006 : 19:54:02 »

cofko, seveda ko ima pes vnetje se daje kapljice bolj pogosto.. lahko je potrebno tudi vsak dan. Ko je pes zdrav pa je bolje čistiti enkrat na mesec ali redkeje s tekočino in ne kapljicami (!!). Tekočino za čiščenje ušes se dobi pri veterinarju ali v trgovinah za male živali. Je pa to tekočina za zdrave pse in ne za vneta ušesa. Tako da to je treba paziti. Ko čistim tedensko z robčkom je robček samo moker- vlažen (samo voda ne tekočina!), ne tako da se voda cedi ven in očistim zunanji del ušesa, kolikor ga pač dosežem s prstom. Ko pa čistim s tekočino pa naredim tako kot je že Tara napisala. Stisnem tekočino v huhelj, pomencam spodaj pri korenu uhlja in nekaj časa mencam, da tekočina lepo steče v uho, potem pa se psica sama strese in odleti tekočina ven (zato je tudi potrebno malo podržat da ne gre takoj ven). Kapljice pa so samo za takrat ko je uho res vneto, drugače pa naredite kvečjemu škodo z dajanjem kapljic Wink.
Tara, se mi je zdelo prepogosto na en teden Wink.
Mel, če si mislila redno čiščenje potem je to tekočina za čiščenje zdravih ušes, kot sem že zgoraj napisala.
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #56 : petek, 06.01.2006 : 13:34:20 »

Geri, res najlepša hvala
LP!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #57 : nedelja, 15.01.2006 : 17:13:52 »

Ima kdo kaksno pametno idejo s cim ocistiti dlako okrog usesne odprtine, ki je zaradi prekomernega izcedka zapackana? Psici se naredijo pravi vozlji, ki sem jih zdaj sicer postrigla, ampak s tem nisem nic pametnega dosegla. Prej se je izcedek ujel za te dlake, zdaj ga je pa po celem notranjem delu uhlja dovolj.
Usesa so zdrava, brez vnetja, le tekocine je vec...stara kuzica pac. Smiley lp
Logiran

n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #58 : nedelja, 15.01.2006 : 20:28:13 »

Ko je imel Šado vnetje ušes, so se mu tudi delali takšni sprijemki. Tiste manjše sem dokaj uspešno odstranila s pomočjo olja, večje sem pa raje postrigla. Poskusi z oljem. Ni nevemkaj, ampak malce pa le pomaga. Saj verjetno se ji ne delajo prav neki ogromni vozli, kot so se Šadu zaradi vnetja.  Smiley

Lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #59 : ponedeljek, 16.01.2006 : 20:38:05 »

Jaz sem taksno najbolj kriticno pri svoji kar ostrigla, drugo pa z zelo razredcenim samponom in robckom previdno umila - ceprav je to zelo zacasna in predvsem kratkotrajna resitev, ce ima povecan izcedek.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: nega pasjih uses
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines