mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:00:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: PES Z MANO V SLUŽBO
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: PES Z MANO V SLUŽBO  (Prebrano 25110 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« : četrtek, 28.09.2006 : 09:16:56 »

Že dolgo o tem razmišljam.
Počutila bi se bolje, pa tudi moj pes, da bi smel z menoj na delovno mesto.
Ne pa, da je sam doma dokler ne pridemo domov. Resda najraje takrat spi, vendar zato pa je pes človekov najboljši prijatelj, da je čim dalj časa z nami, ane ?
Danes pa pišem zato, ker imam psa (psičko-zlato prinašalko) v službi . Res, da je od sodelavca, ampak se prav super počutim. Naslednjič pripeljem svojo.
Delodajalci v tujini to že dobro vedo, da je delavec, ki ima psa, veliko bolj "pri stvari", če lahko ima svojega kosmatinca v pisarni.
Jaz bi bila takoj zato, vendar pri nas to še malo presega miselnost mnogih.
V "pasjih šolah" pa bi lahko uvedli še en razred "pisarnarjev".
Samo v razmislek in idejo, ki bo morda nekoč ....
lp Mojca
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 28.09.2006 : 09:24:18 »

JAAAAAAAAAAA!!!!  Cheesy

Sicer pa ni vse odvisno od šefa... Tudi sodelavci morajo biti za to in nobenega alergika ne sme biti zraven.

Ne vem pa kako bi to zgledalo pri delu s strankami.  Shocked Grin
Logiran
medom
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #2 : četrtek, 28.09.2006 : 09:55:04 »

JAZ VAM DAM ČIST PRAV!
ZAKAJ PA NE BI MEL PSA ZRAVEN U SLUŽBI (SEVEDA NE V KATERIKOLI) .
ITAK PA  PRAVJO DA ŽIVAL ČLOVEKA POMIRJA.
JAZ BI SE ZIHR BOLJ VARNO POČUTLA ČE BI MELA PSA S SABO V SLUŽBI. ŠE SPLOH KER DELAM V TRGOVINI. RAVNOKAR SEM DOBILA OZIROMA POSVOJILA NOVEGA ŠTIRINOŽNEGA PRIJATELJČKA. NEKATERI GA MOGOČE POZNATE POD IMENON MAK. 3 MESECE STAR HUSKY.

TA PES JE PRAVI PRIJATELJ! ! !

P.S.:PA SIGURNO BOLJ PRIJAZEN OD NEKATERIH SODELAVCEV!
 Cheesy
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #3 : četrtek, 28.09.2006 : 10:16:04 »

Medom
hvala ti za tvoje mišljenje, ki je tako kot moje.
Vidim, da si čisto nova. A si haskyja posvojila u Horjulu ?? Sm ga še u poned.vidla.
Javi se še v drugih temah, pa povej kako je tvoj novi sopotnik.  Kiss
Vem, da na vseh delovnih mestih pač ne gre. Za trgovino nebi ravno "zgledalo" bi bilo pa včasih že zaradi varnosti prav fajn dobrodošlo, ane ? Pa še marsikje, samo ljudje smo ali  so malo zaplankani.
lp Mojca
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : četrtek, 28.09.2006 : 12:10:18 »

Res je ta ideja fina, jaz sem jo tudi parkrat preizkusila, ampak se ni obneslo. Delala sem v večji pisarni brez predelnih sten. Vsakič, ko sem svojo psičko pripeljala s sabo, so sodelavci začeli nad njo vzdihovati, kako je luškana in sploh in oh fajn (mala dolgodlaka pasma),  Roll Eyes Kiss Roll Eyes  tako da nazadnje nihče ni nič delal, ampak so samo vsi hodili gledat k meni psičko, ji nosili salamco, jo čohali... Tako se je hitro navadila na pozornost in kar naprej silila na obhod pisarne.

Ker je storilnost občutno padla, se je morala mala navaditi počakat doma...  Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #5 : četrtek, 28.09.2006 : 12:54:48 »

o tem sem tudi jaz že ogromno razmišljala...

samo kaj pa v primeru da je pes ''trn v peti'' do raznih inšpekcij?!

pa recimo da imaš SAM podjetje... pa želiš imeti ob sebi psa- seveda tako da obiskovalcev in ostalih uslužbencev ne moti, saj niso vsi ljudje navdušeni nad kosmatinci...
ampak po zakonu je podjetje javna ustanova in psa ne moreš imeti pri sebi Undecided
pa tudi če ga imaš v prostoru, kjer ni nikogar razen tebe Lips Sealed
kaj bi dala, da so moje informacije napačne Roll Eyes
 Undecided Undecided Undecided

lp
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #6 : četrtek, 28.09.2006 : 13:08:02 »

Od kod ti te informacije  Shocked.
Potem takem psi v lokale že po zakonu ne bi smeli  Huh , al jaz kaj narobe razumem? Ali lokali niso javne ustanove in so samo javni prostori? Al kaku  Undecided?

LP Noli
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #7 : četrtek, 28.09.2006 : 13:12:07 »

Kar se zakonov tiče, v tej smeri ne vem kako je s tem. Ampak mislim, da imaš lahko psa pri sebi, če ne moti delovnega procesa, ali ljudi, strank ali pa kakšna npr.stroka... pekarna itd.itd...razumljivo.

Je še ogromno če-jev, ampak vse se da dogovorit, ane. Pod prvo sem mislila res samo v pisarni, če imaš svojo, pa sploh.

Samo v informacijo vam lahko povem, da sva z mojo psičko dobermanko Lizo na dopustu na Hrvaškem lahko šli skupaj kamorkoli. V slaščičarno, jedli vsaka svoj sladoled, v trgovine, v lokale,
v kavarno - internetkcaffe, k frizerju-pa ne enkrat.
Tako, da se mi zdi, da so tukaj veliko naprej od nas, ki smo že v Evropi.
Pri nas še v trafiko ne sme z menoj, kaj šele kam drugam....
 
lp Mojca
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 28.09.2006 : 15:35:31 »

Kot pravi liza-asta smo resnično daleč za drugimi, kar se tega tiče.

Iz moje strani lahko povem, da sem srečnica ker JE PES Z MANO V SLUŽBI in se zavedam tega. Moram pa priznat, da je bil to dejansko pogoj da si sploh umislim psa, saj bi mi bil grozen občutek, da me cele dneve čaka doma samo zato da ga imam.
Zavedala sem se, da ob celodnevni službi in ostalih obveznostih, ne bi zmogla še psu vso pozornost zagotoviti, katero si zasluži. Dokler bi prišla do doma in do njega bi bilo dneva že konec in dokler bi si zbrala zadosti energije da se še njemu posvetim, bi bila že pozna noč. Sama sebi sem bila iskrena, da bi v večini takšnih večerov bila prelena za dolg sprehod.

Moja velika sreča in seveda privileg je, da je moj direktor tudi moj oče, saj delam v družinskem podjetju. Tako smo doma dolgo predebatirali kako bi bil pes v službi izvedljiva zadeva, kaj je treba pripraviti, na kaj pomisliti in tako naprej.
Ker se v službi srečujem z velikim številom najrazličnejših strank, smo psa namestili v mojo pisarno v zgornje nadstropje, saj se stranke zadržujejo v spodnjem.
Seveda se srečanju ne da popolnoma izogibati, saj morava nekak ven in noter, ampak zaenkrat nismo doživeli negativne reakcije. Ravno nasprotno je velika večina vesela srečanja z njim in ga veselo prečohajo medtem ko jih pes v celoti preljubčka  Roll Eyes
Le čiščenje pasjih dlak je ena od dodatnih nalog, katera bi brez psa seveda odpadla  Grin
Ker je že od malega navajen na takšen ritem dneva, je zelo priden, laja nič ne, nič ne uničuje, na poti ni in nasploh se obnaša kot da ga ni.

Tako se vsak dan peljeva skupaj v službo, kjer sva skupaj v pisarni, ko sem pa spodaj v prodajnem salonu, ostane sam in se zabavlja z igračami, sedi na svojem stolu in gleda skozi okno ali pa najrajši kar prespi na svoji postelji. Malice in pavze izkoristiva za razmigavanje in igro, kar mi je pa najbolj pomembno, ko zaključim službo, se mu lahko nemudoma posvetim in greva na daljši sprehod  Cheesy
Sanjsko! Bolje se nama že skoraj ne bi moglo goditi   Wink

Kako je po zakonu, priznam, ne vem. Ne predstavljam si, da bi lahko v takšni meri posegali v poslovno politiko podjetja. Ne nazadnje poznam primer podjetnika, kateri si je dal psa, vzdrževanje psa, ter njegovo celotno šolanje v osnovna sredstva oz. davčne olajšave podjetja  Grin
Logiran

lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #9 : četrtek, 28.09.2006 : 20:16:26 »

Tudi jaz sanjam o tem, da bi enkrat, ko bom hodila v službo jemala psa s seboj. Pred nekaj časa so me sorodniki spraševali, kako lahko mislim, da bom imela dva psa in hodila v službo, se vračala pozno domov, psa pa zaprta v stanovanju. Odgovorila sem jim, da ju bom vzela s seboj v službo. Vsi so se do solz nasmejali mojim "neumnim" idejam. Edino moj fant je bil na moji strani.
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #10 : petek, 29.09.2006 : 07:52:06 »

Tudi jaz sem imela Tyro nekajkrat s sabo v službi, in odziv je bil fenomenalen. Vsi so bili bolj sproščeni, boljše volje Wink.

Kar se tiče frizerja imam pa tudi jaz takega, ki obožuje pse in je Tyra vedno dobrodošla pri njemu Wink
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #11 : petek, 29.09.2006 : 08:13:12 »

Jaz tudi malo izkoristim priliko in pripeljem psa s sabo, ko šefa ni Wink Sodelavci se ne pritožujejo, še clo bolj veseli so ko pride na obisk. Ker pa delam v bližini jezera in gozda, greva vmes na en sprehod, tko da se potem oba bolje počutiva. On ker mu ni treba doma čakat in jaz ker ga imam ob seb, ker me pomirja in ker nimam slabe vesti, da sem se dolgo zadržala v službi.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #12 : petek, 29.09.2006 : 08:20:46 »

Skogkatt
Ti si pa srečnica na kubik pa še kaj zraven. Blagor tebi, da ti uspeva to, kar si ostali lahko le želimo in sanjamo. Super si, me zelo veseli, da je tako.  Smiley
Morda se bo nekoč pri nas miselnost kaj spremenila, da bi vsi (no tam, kjer je pač možno)
vsi uživali tako kot ti že zdaj.  Smiley Smiley Smiley
Tyra
ti pa imaš dobrega frizerja, kje pa je ??
Sicer pa imam tudi jaz dobro frizerko, k lahko kavico spijem in kakšnega prižgem (ups od torka nič več)..bi skoraj pozabila.
Me pa zelo veseli, da vas še kar nekaj tako razmišlja O PSU V SLUŽBI.  Kiss
lp Mojca na del.mestu brez Lize
Logiran
medom
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #13 : sobota, 30.09.2006 : 19:52:39 »

ja res sem nova!!  Grin
 Že full dolgo sem doma težila da bi rada imela psa, ampak je bil zmeraj dober razlog, zakaj ga ne bi imela. Da nimam cajta. Zdeaj je pa ati doma, ko je šouel uv penzijo, tako da zanj poskrbi tutdi on. Sestra je bila najbolj proti temu, da bi imela psa, zdeaj ga pa skusves čas crklja, pa na sprehode vodi (tiste ta kratke za lulat), tako da včasih sploh ne pridem zraven.
Sem pa že prej, preden sem to temo videla, tuhtala o tem, da bi imela lahko psa tutdi na šihti v službi. Samo na žalost delam v taki trgovini, kjer to ne bi šlo (medicinski pripomočki pa te stvari - mogoče kdo pozna MElisa v BTC je na nov). Je ša Sicer veliko ljudi, ki pridejo k napm, pa imajo s sabo psa (od velikih do tamalih) in jih pustijo pred vhodnimi vrati. Itak jih poltem moraš iti malo pocrkljatiSmiley
Tisteim pa, ki imajo lahko psa v službi: blagor vam. Ker jaz komiaj čakam, da grem lahko daomov, da sem z Makom. Ker imam malo strahau, da se bo bolj na ateka navezual. Še dobro, da obstajajo vikendi in dopusti.   Cheesy

Tekst popravljen; vsi nadaljni teksti z manjkajočimi črkami in ločili bodo izbrisani; Jana
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #14 : sobota, 30.09.2006 : 21:52:12 »

Če bi začeli zbirati podpise, se prva podpišem. Kolikokrat se sprašujem ali smo v Eu ali ne. Dostikrat (pač velikokrat smo bili v Avstriji zato primerjava s to državo) primerjam kaj vse je dovoljeno v Avstriji-obisk gostiln, trgovin, živalskih vrtov, pri nas pa več ali manj na vratih nalepka s prečrtanim kužkom. In mi smo v Evropi....halo.Naša psička Atena, ki je bila lani prodana na Dunaj "dela" v nepremičninski firmi. Lastnica pravi, da sta skupaj enkraten par in nista v svoji delovni karieri še imeli negativne iskušnje.  Me pa osebno zanima kje na Hrvaškem je to možno, ker mi smo imeli veliko slabše iskušnje z brati hrvati, se mi zdi, da so pa še malo bolj proti živalim v skupnih prostorih kot v Sloveniji.  Da o bivanju v stanovanju, apartmajih ne govorimo.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: PES Z MANO V SLUŽBO
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines