mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 01:22:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: kliker  (Prebrano 82919 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #300 : petek, 02.12.2005 : 16:24:30 »

Ko jo poklicem, Tidrca pride k meni in mi skoci na nogo (tko sva trenirali, da ne bo kdo mislil, da mi zasadi zobe v stegno in mi potem binglja dol ...). Zdaj razmisljam kaj bi bilo naslednje, pomoje bova vadili preval.
m.
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #301 : nedelja, 04.12.2005 : 15:52:44 »

Tisti, ki ste se bolj poglobili v teorijo ... A bi psa preveč zmedlo, če bi uporabljala dva označevalca vedenja? Na primer lučko in dotik? Nekaterih vaj ni mogoče učit z lučko, ker je pes obrnjen tako, da je ne vidi. Pa tudi s shapingom ne morem delat, tako da delam samo z vabo. To z dotikom sem včeraj prvič zasledila, prej nisem pomislila na to. Če pa bi začela s tem, bi dotik uporabljla poleg lučke - pač odvisno od polložaja. Kaj mislite?
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #302 : nedelja, 04.12.2005 : 20:40:39 »

Ceprav sem bila tudi jaz na zacetku zelo proti klikerju, sem zdaj, ko sem pravzaprav prebrala kako se s tem dela, totalno za! V naslednjih dneh grem zadevo kupit in sprobat na nasem pesjanu.
Ko sem prebrala, da se je s klikerjem kot prvo stvar najbolj fino naucit targeting, sem tako za foro poskusila kar brez njega. In je pes pogruntal v cca 5 minutah, da se mora z gobcem dotaknit moje roke. Cheesy Samo mislim, da bo tudi za njega ucenje bolj zabavno, ce nabavim kliker Tongue
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #303 : ponedeljek, 05.12.2005 : 15:38:26 »

mene pa zanima ce je kdo sprobal kliker na dveh pseh naenkrat? oziroma ce je to sploh mozno, ne vem sploh kak se naj lotim tega Undecided.. ker je fora ce enega zaprem v drugo sobo, mi ta s katerim ostanem, ni skoncentriram, ta v drugi sobi pa se tudi dere.. tak da bi probala z obema skupaj..ma sploh smisel ucit z klikerjem dva psa naenkrat?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #304 : ponedeljek, 05.12.2005 : 15:57:20 »

Tisti, ki ste se bolj poglobili v teorijo ... A bi psa preveč zmedlo, če bi uporabljala dva označevalca vedenja? Na primer lučko in dotik? Nekaterih vaj ni mogoče učit z lučko, ker je pes obrnjen tako, da je ne vidi. Pa tudi s shapingom ne morem delat, tako da delam samo z vabo. To z dotikom sem včeraj prvič zasledila, prej nisem pomislila na to. Če pa bi začela s tem, bi dotik uporabljla poleg lučke - pač odvisno od polložaja. Kaj mislite?
a je tvoj pes gluh?
Lučka je enako dobra kot kliker po moje, samo mora utripnit.
Dotika jz ne bi uporabljala,ker je silno nepraktično, bi rekla, da celo neizvedljivo. Če je pes gluh lahko uporabljaš določen gib- npr kot tlesk s prsti , dvig roke vegeta znak ipd. Pes ki ne sliši te mor aitak gledat.
Psi se lahko navadijo ,da imata dva znaka enak pomen- jaz imam poleg klika še besedo (ena ali drugo seveda), ker klikerja pogosto nimam pri sebi.
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #305 : ponedeljek, 05.12.2005 : 19:00:47 »

Citat
a je tvoj pes gluh?
Jap.

Citat
Lučka je enako dobra kot kliker po moje, samo mora utripnit.
Lučja je skoraj enako dobra, najboljše so tiste, ki samo blinknejo in jih ni potrebno vklopit in izklopit. Edina slaba stran, kot sem že napisala, je, da je pes ne vidi, če je obrnjen vstran. Pa tud na primer sončna svetloba zelo moti. Potrebovala bi nekaj, kar bi psa doseglo tudi, če me ne bi gledal in če bi bila na premočni svetlobi.

Citat
Če je pes gluh lahko uporabljaš določen gib- npr kot tlesk s prsti , dvig roke vegeta znak ipd. Pes ki ne sliši te mor aitak gledat.
Za "ja", oziroma "dobro", uporabljam dvignjen palec, ampak tale znak uporabljam tudi brez priboljškov (če pozabiš kliker, ponavadi pozabiš tud priboljške), zato sem se odločila še za lučko, ki pa jo uporabljam izključno kot kliker, torej izključno s priboljški.

Citat
Psi se lahko navadijo ,da imata dva znaka enak pomen- jaz imam poleg klika še besedo (ena ali drugo seveda), ker klikerja pogosto nimam pri sebi.
Če te prav razumem, uporabljaš besedo v istih primerih, kot jaz dvignjen palec. Ko nimaš klikerja in priboljškov. Ampak to potem ni kao pravi kliker. Jaz bi pa potrebovala dva "prava" klikerja. Sicer pa imam tudi jaz po dva znaka za sedi, lezi, pazi ..., enega za primere, ko sem blizu in stojim in drugega za primere, ko je kužkinja blizu in me ne gleda ali pa sedim.

Citat
Dotika jz ne bi uporabljala,ker je silno nepraktično, bi rekla, da celo neizvedljivo
Pri gluhem psu je to še kako praktično. Wink Znaki z dotiki so zelo fini, če sediš v kakšni kafani in se psa samo dotakneš na določenem mestu, pa pes sede, leže, odvisno od dotika - znaka. Ne vem, zakaj bi bila stvar dotik = kliker neizvedljiva. Potrebno je samo vzpostaviti povezavo impulz, torej dotik, - hrana. Na dotik, ki pomeni "pozor" moja zelo intenzivno reagira (veliko bolj kot na vibracijsko ovratnico). Grin Pa jo lahko čisto nalahno "potapkam" po hrbtu.

Ampak zanima me, kaj mislite o tem, da bi uporabljala dva označevalca vedenja hkrati. Za določene vaje lučko, za druge, kjer lučka ni aktualna, ker psa impulz ne dosež, dotik. Slišečega psa kliker doseže, tudi če zvoka ne pričakuje in lahko vedenje lovimo. Gluh pes pa mora lučko (ali pa poseben znak) pričakovati, ker je svetloba skoraj prišibka, da bi ga dosegla, če ne bi bil pozoren nanjo. Zato bi rada uvedla še dotik, ker bi nekatere stvari lažje oklikala in pa spodbujala tudi vedenje, ki ga zdaj ne morem.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #306 : sreda, 07.12.2005 : 17:56:13 »

Jaz sem ta teden uspela naučit s klikerjem mojega psa prinašanja žogice, saj se mu je prej dobesedno upiralo "dati" karkoli v gobec. Ko smo v tečaju "B" pred nekaj leti trenirali prinašanje, smo začeli vajo tako, da je pes sedel pred tabo in ti si mu s poveljem "Drži" dal klobaso iz blaga v gobec. No, moj pes je iz drugega planeta in je s takim odporom delal to vajo, da se je kmalu kar obrnil stran, še preden je videl klobaso...

Bom tale citat uporabila za iztocnico, ceprav je iz ene 6. strani Roll Eyes

Pri nas je isto. Prinasanja je na cisto nikakrsen nacin nisem uspela nauciti (se trudim ze 6let Huh) in me res zanima, ce bi s klikerjem lahko to popravila. Cela srecna leti za zogo/palico/storzem, pol moram pa jaz za njo do predmeta, da ji ga lahko spet vrzem Grin
Ker bi izkljucno zaradi tega nabavila kliker. Nobena druga vaja ali trik nama ne dela problemov, vse se da naucit, to pa nikakor..

Tako da Flufi, ce se beres to temo, bi te prosila za postopek tega tvojega ucenja.. Pa seveda tudi druge Smiley
Logiran
Julie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« Odgovor #307 : sreda, 25.01.2006 : 17:24:19 »

   
                   

        Živjo!!! Wink Wink Smiley


Zanima me, kakšna igrača je kliker in zakaj se uporablja?? Tongue Tongue Tongue

Mejte se Wink Wink
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #308 : sreda, 25.01.2006 : 17:50:20 »

Julie preberi si temo od začetka do konca pa boš izvedla.
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #309 : ponedeljek, 06.02.2006 : 13:59:49 »

Igrače so za otroke.
Logiran
Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #310 : sreda, 08.02.2006 : 21:12:07 »

Jaz sem bil poleti v mali šoli s psom. Imam malamuta, pubertetnika, mlad je še.
Bil se najprej skeptičen okoli klikerja, sva delala brez najpej. Smo imeli potem eno predavanje o klikerju, pa so razložili, da se da s klikerjem naučit psa vse kar je fizično sposoben naredit, pa to kar hitro. Pa mi je žal, da nisva več delala s klikerjem. Pa da sedaj ne delava dosti.
V glavno gledat te mora v obraz in ne v kliker in v roke, kaj imaš za njega, pribolške itd.
Ko naredi tisto kar želiš, takoj (tisti trenutek) klik in pribolšek, potem dodaš še povelje.

A imate kakšne linke o treningu s klikerjem (priznam nisem prebral vsega v tej temi tukaj)

LpM
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #311 : četrtek, 09.02.2006 : 11:30:15 »

Malko, v brskalnik vtipkaj clicker training in dobil boš ogromno strani, kjer so opisane metode, vaje, trikci itd.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #312 : četrtek, 09.02.2006 : 11:57:14 »

- Učenje s klikerjem

Se vec clankov o klikanju pa najdes v rubriki Vzgoja na portalu mojpes.net.
Logiran

Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #313 : četrtek, 09.02.2006 : 22:28:10 »

Hvala za koristne informacije, bodo prišle zelo prav.
Se odločam kam na šolanje spomladi. Sem iz okolice LJ.
Do takrat (marca) pa vadit s klikerjem.
Kakšne so vaše izkušnje s klikerjem, kaj ste jih naučili?
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #314 : torek, 07.03.2006 : 16:39:45 »

Jaz sem danes poskušala s klikerjem. Mimogrede ali sem kupila slabega, ampak so imeli samo tega ali pa se meni zdi pretih. Baje je ta moj kliker s tremi zvočnimi ferkvencami( je trixijev). Ali kdo ve ali je ta kliker ok? Tiste prestave se mi ne zdijo ravno praktične. Moram pa priznat, da je težko delat z njim. Aja pa še to.... če delam pravilno. Dam povelje sedi, ona sede. Ko sede kliknem in potem jo nagradim. Ali je prepozno učiti psa s klikerjem pri letu in pol starosti?

             lp
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines