mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 03.06.2024 : 10:19:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Občina Divača  (Prebrano 36809 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #75 : torek, 01.12.2009 : 15:23:09 »

Ni rečeno, da MKGP in VURS isto tolmačita....  Sad Je za poskusit povprašat za tolmačenje.

Ja, seveda, to je res. Vurs je vsaj izdal razlago zakonodaje v pisni obliki, za MKGP ne vem ... Ce imata razlicne poglede - cigava interpretacija je mirodajna? Joj, s cim se ukvarjamo - saj bi morala kmecka pamet vsakomur toliko nesti, da bi vedel, kako se postopa s prosotziveckami.
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #76 : torek, 01.12.2009 : 15:24:14 »

Merodajna je interpretacija organa, ki je predpis izdal.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #77 : torek, 01.12.2009 : 15:24:31 »

Ali po domače - MKGP.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #78 : torek, 01.12.2009 : 15:26:40 »

Tako je Smiley
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #79 : torek, 01.12.2009 : 15:51:34 »

Točno tako, Nika2, s komer koli bo Divača imela sklenjeno pogodbo bo prostoživečke vračala nazaj v okolje. Me prav zanima, kaj točno je bilo narejenega v sodelovanju z Vitovljami. Pojasnila z občine bom že dobila, kako pa naj dobim dokumentacijo od Vitovelj? Bomo mal pogledali, kaj je bilo narejenega in kje se nahajajo vse te prostoživeče mačke sedaj. Stavim, da ni v okolju niti ene.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #80 : torek, 01.12.2009 : 17:54:56 »

To je vse? Se skorajda nikomur ne da komentirat ali nimate kaj, ker razen redkih posameznikov tole itak nikogar ne briga? Ali pa ima le občina Divača takšno stališče, povsod drugod pa vse štima?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #81 : torek, 01.12.2009 : 18:03:54 »

V članku piše, da ZH ne upošteva ne vem katerih določil v celoti in omenja karanteno. Niti sanja se jim ne, kaj je to prostoživeča domača mačka. Tisto, kar je najhuje pa je, da se jim kljub vsem razlagam še vedno niti sanja ne.
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #82 : torek, 01.12.2009 : 18:16:21 »

Jaz bi kaj komentirala, pa nimam kaj. Pa ne zato, ker me nič ne briga, ampak imam premalo znanja, da bi lahko kaj rekla.
No, razen da so na občini butli Evil.
Logiran
šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #83 : torek, 01.12.2009 : 18:46:47 »

V članku piše, da ZH ne upošteva ne vem katerih določil v celoti in omenja karanteno. Niti sanja se jim ne, kaj je to prostoživeča domača mačka. Tisto, kar je najhuje pa je, da se jim kljub vsem razlagam še vedno niti sanja ne.
Tole o karanteni sem jaz poslušala, ko sem klicala v pristojno zavetišče za odlov prostoživečih mačk v občini Dol pri Ljubljani. Da ne govorim, da so na občini rekli, da se moram obrnit na zavetišče, v zavetišču je rekel, da bo naredil tisto kar bodo rekli na občini. Občina je seveda vztrajala na sprejemu mačk v zavetišče, jaz pa za vrnitev nazaj v okolje. In končni nasvet pristojnega zavetišča: Naj pokliče hraniteljica sama, pa bodo videli kaj se da naredit, ker prva morajo ugotoviti, če sploh gre za prostoživeče mačke.

Nevračanje prostoživečih mačk nazaj na lokacije, pa se po besedah hraniteljice, dogaja tudi v občini Litija.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #84 : torek, 01.12.2009 : 19:08:58 »

Jaz v Dolu pri Lj nisem imela problemov, je pa res, da sem se na občino obrnila glede (dveh) prostoživečk preden je prišla pod Meli.

V Ljubljani se s takim problemom še nisem srečala. So bili konflikti tako zaradi odlova kot zaradi vračanja mačk, ampak s strani fizičnih oseb. Stanje izven Ljubljane pa šele spoznavam.

p.s. Mogoče bi pa potrebovali brošuro Prostoživečke za telebane. Eno tako poenostavljeno, z miselnimi vzorci, da bo še občinarjem jasno.  butnglavc
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #85 : torek, 01.12.2009 : 19:15:39 »

Meni je prav nerodno, da se o teh stvareh sploh moramo menit. Jaz se še v življenju nisem vtikala v stvari, o katerih nimam pojma. Npr. v vodenje občine ali kaj podobnega. To je ena slab in razširjen hobi - vtikat se v strokovne odločitve, res.
Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #86 : torek, 01.12.2009 : 19:17:34 »

Ja če so jim pa prej tako fajn porihtali, da mačke niso prišle nazaj. Po zakonu ali pa ne. Koga briga, kaj je bilo z njimi, da je le volilno telo srečno.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #87 : torek, 01.12.2009 : 19:19:45 »

Mene vedno znova razp****, ko pokličejo na pomoč, ko je na neki lokaciji že 20 mačk in rečejo: "Dajte nekaj narediti. Peljite jih stran, da ne bodo tukaj." Da bi klicali takrat, ko se je pojavila prva samica (po možnosti s prvo rundo mladičev), to pa ne.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #88 : torek, 01.12.2009 : 19:39:54 »

Točno tako, Nika2, s komer koli bo Divača imela sklenjeno pogodbo bo prostoživečke vračala nazaj v okolje.

Ne bo, ker jih ne bodo šli sploh lovit. Kdo pa je tako glup, da jih gre lovit in proti njihovi volji vrnit, zato da lahko račun zavrnejo? Jaz jih imam po njihovem naročilu še 9 za porihtat, pa si jih ne morem privoščit. Pet sem si jih že, račun veterinarju je poravnan.
Logiran

riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #89 : torek, 01.12.2009 : 23:41:01 »

Jah, težit pa grozit pa stat za vratom bo treba, sej vem. Težko zdej, ko je bilo sodelovanje s ZH tako obetavno, dokler se niso ti občinarji začeli vsajat s svojimi pametnimi tolmačenji predpisov.  butnglavc Počakejmo še decembrsko dogajanje, da vidimo do kam lahko sežemo, pol pa naprej. Žal nimam drugih pametnih predlogov (Smetka čekiraj še mail  Wink)zaenkrat...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines