mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:33:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Spet krzno, grrrr!
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Spet krzno, grrrr!  (Prebrano 52489 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #60 : petek, 26.02.2010 : 22:53:16 »

jp Cool
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #61 : petek, 26.02.2010 : 22:57:37 »

No, naj povem, da si je moj dragi, potem ko so mu v pralnici zažgali ovratnik kapuce iz umetnega  krzna, namesto tega dal delati pravega, kao zaradi boljše obstojnosti,  ...si mora poslušati moje pridige prav vsakič in za kakšne priložnosti ala "Valentinovo ti si moj s(m)rček" ga v celoti sname Roll Eyes pomoje mu je grozno žal, samo priznati noče Kiss ...

pravo krzno sux!

 Sad
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #62 : petek, 26.02.2010 : 23:04:20 »

se strinjam, Mel  Sad


jst še mačje igračke iz krzna- mišk ne kupujem  Sad
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #63 : petek, 26.02.2010 : 23:47:01 »

Ja, ker se resno sprašujem, če to le niso dvojna merila: krzno NE, usnje pa JA?

Jaz recimo nosim usnje. Ker kože od goveda valjda po klanju ne bodo mimo nesli. In konc koncev če jem meso, pristajam na razmere v štalah in tud kure rad jem, pa sem videl kje te živali odraščajo. Imam pa skozi  leta čedalje več možnosti kupit meso domačega pujsa ki ga sedaj po sto letih celo prenašam (več let prascev nisem jedel ker mi meso industrijskih tako fejst smrdi) in kupujem dvakrat na leto zalogo od doma vzrejenega bikca pa kake stare krave za juho)...edin kur še ne mislim iz proste reje kupovat, ker so precenjene.

 Če bi kje dobil dovolj jelenje kože od kakega lovca bi si dal delat en orenk reklc k usnjarju. In moja mama ima še vedno kučmo iz neke kosmate živali in šal iz lisice. Oboje je bilo uplenjeno v lovu in dano k krznjarju. Foter ima jelenjo jakno že ene 40 let. Mama svoje krženo kapo in šal pa ene 30- sam nosi ju ne že skor 20 let, hah.

V resnici sem proti gojenem krznu samo zarad tega, ker dvomim v enako kvaliteto kot je tista od prosto živeče živali oziroma od tiste ki ima vsaj nekako podobne pogoje kot bi jih imela v naravi- prisotnost vremena, letnih časov, prehrane itd.

Drugače pa mi je čisto vseeno. Vem samo da bi eno oblačilo pač dal ročno delat in bi plačal orenk več kot bi sicer, ker preprosto verjemem, da je bolje dat trikratno ceno za reklc kot če vsake dve leti kupujem eno pocen robo. Pa sem raje demode pa mam kvalitetno robo, ko še po 30 letih cvirn za šive drži , pa materijal se ne začne cufat, podloga odstopat, ne guli se itd.
Ni problem v krznu. A onesnaževanje zemlje zarad prekomernega gojenja bombaža pa nobenga ne moti, pa ko menjate obleke na dve leti ker gre vse k vragu ko vam kitajčki šivajo?

Imam eno okol 40 let staro jakno od fotra, goveje usnje, kot reklc, pa en zimski reklc tud od fotra podedovan iz volne. Oba sta brezhibna. Samo knofe sem ene dvakrat šival na novo gor v zadnjih 20 letih kar ju imam. Na 20 let podlage ko sta bila modish, pa je foter pogosto oblačil, jaz pa morda ene 30krat v 20 letih. Zadnja leta sam v omari pa anti molj vrečke v žepih.

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #64 : sobota, 27.02.2010 : 00:21:20 »

Jaz recimo nosim usnje. Ker kože od goveda valjda po klanju ne bodo mimo nesli. In konc koncev če jem meso, pristajam na razmere v štalah in tud kure rad jem, pa sem videl kje te živali odraščajo. Imam pa skozi leta čedalje več možnosti kupit meso domačega pujsa ki ga sedaj po sto letih celo prenašam (več let prascev nisem jedel ker mi meso industrijskih tako fejst smrdi) in kupujem dvakrat na leto zalogo od doma vzrejenega bikca pa kake stare krave za juho)...edin kur še ne mislim iz proste reje kupovat, ker so precenjene.

 Če bi kje dobil dovolj jelenje kože od kakega lovca bi si dal delat en orenk reklc k usnjarju. In moja mama ima še vedno kučmo iz neke kosmate živali in šal iz lisice. Oboje je bilo uplenjeno v lovu in dano k krznjarju. Foter ima jelenjo jakno že ene 40 let. Mama svoje krženo kapo in šal pa ene 30- sam nosi ju ne že skor 20 let, hah.

V resnici sem proti gojenem krznu samo zarad tega, ker dvomim v enako kvaliteto kot je tista od prosto živeče živali oziroma od tiste ki ima vsaj nekako podobne pogoje kot bi jih imela v naravi- prisotnost vremena, letnih časov, prehrane itd.

Drugače pa mi je čisto vseeno. Vem samo da bi eno oblačilo pač dal ročno delat in bi plačal orenk več kot bi sicer, ker preprosto verjemem, da je bolje dat trikratno ceno za reklc kot če vsake dve leti kupujem eno pocen robo. Pa sem raje demode pa mam kvalitetno robo, ko še po 30 letih cvirn za šive drži , pa materijal se ne začne cufat, podloga odstopat, ne guli se itd.
Ni problem v krznu. A onesnaževanje zemlje zarad prekomernega gojenja bombaža pa nobenga ne moti, pa ko menjate obleke na dve leti ker gre vse k vragu ko vam kitajčki šivajo?

Vsak ima pravico do svojega mnenja, ampak ne razumem pa kako lahko onesnaževanje zemlje zaradi bombaža, nekdo primerja z neznosnimi bolečinami, ki jih živali trpijo zato da iz njihove kože nek Armani naredi krznem plašč za fine gospe?
Kako zgleda odiranje živali, ki jih potem Armani predela v svoje 'veledragoceno' krzno si lahko preberete
tukaj.

Na tej spletni strani pa si lahko preberete kaj in kako se dogaja tem živalim, ki umirajo v strašnih bolečinah, zato da se lahko neke brezbrižne osebe potem kitijo v njihovih kožuščkih. Meni se zdi to nezaslišano in vsak ki se obleče v krznen plašč bi moral vedeti skozi kakšne muke so šle živali ki jih sedaj veselo nosi na sebi, morda bi se potem kdo zamislil in bi raje kupil cenen izdelek od Kitajčkov zaradi katerega ni na grozovit način umrlo ogromno nedolžnih živali.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #65 : sobota, 27.02.2010 : 00:40:08 »

Ammmm...a ti veš da peta recimo od večmiljonskega biznisa ne podpira finančno niti enega zavetišča. Pa kaj ta organizacija sploh je?
Sam da vidim PETA, pa se primem za pištolo. Njihov osnovni namen je bogatenje voditeljev, pa ekscesne akcije ko bi vse živali spustili v naravo. Njihova ideja je popolna prepoved lastništva nad živalmi. In njihovi filmi hudo režirane drame. Ne rečem da se ne dogajajo te zadeve, ko se delavci v institucijah obnašajo kot svinje. AMpak PETA je že dovoljkrat dokazala da fabricira zadeve. Če te pa kaj o filmanju zanima, ti pa zlahka pokažem kako se iz hitlerjevega govora naredi človekoljubno limonado. Montaža je hudo zabavna stvar. Če bi rada, ti tak film posnamem kadarkol. Z "živimi psi", pa z "živim bikom, ko ga mečejo živci ko je že davno mrtev, pa tko.

Ne rečem da se to ne dogaja. sem gledal filme ki niso petini. Sam vseeno mislim da je krzno čist ok, če je od odstreljene živali pa če si dal potem to strojit, pa šivat sam. Industrijski proizvodnji ne zaupam. Raj dam jurja za jakno ki jo bom mel 20 let, kot pa neki kvazi jelenji koži. Čevlje pa pač kupujem usnjene. Plasika je drek, za vse razmere pa tud niso vsi ostali materijali.

Kržno samo mi je pa mim. Bi mel jakno iz bivola, brez dlak. Pa jelena tudi, pobritega. Mogoče tudi iz Jaka. Pa govejo tudi. Mel sem pa kot mulc eno rakunjo kučmo. Ful huda je bla. Sam dans mam raj goretex kapo.

Strinjam se zgolj v tem, da danes krznen plašč ni neka fancy stvar in meni osebno se zdijo vsi ki niso eskimi al pa sibirci al pa laponci pa kaki švedi smešni v tistih odlakanih plaščih, pa kučmah, ko obstajajo materijali ki so lahki tanki in v katerih se zlahka premikaš. Ampak nisem pa proti usnju. Pa tut če je od divje živali. Pred leti sem recimo skor kupil v tuniziji eno hudo  dobro  jakno iz antilope. Samo tistim cigotom ne zaupam da je bila res antilopa . Bila je pa ko šus dobrra. Za 400 dolarjev.
Enivej...Nisem dvoličen, ko gledam  na usnje in magar divje živali. In absolutno me bo najmanj v mojem prepričanju spreobrnila kakšna PETA.To je vse.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #66 : nedelja, 28.02.2010 : 01:04:54 »

Vsak ima pravico do svojega mnenja, ampak ne razumem pa kako lahko onesnaževanje zemlje zaradi bombaža, nekdo primerja z neznosnimi bolečinami, ki jih živali trpijo zato da iz njihove kože nek Armani naredi krznem plašč za fine gospe?
Onesnaženje zemlje ki uničuje posdtalnico in ki zarad tvojega ljubiteljstva vsega nezivalskega glede oblek povzroča da na dve leti menjaš mikice al pa vsak mesec najlonke (pa gre v luft tolk kemikalij, pa pol v zemljo)....ja sori, a se boš sekirala ko bojo čez nadaljnih 100 let umirali tvoji otroci in vnuki v hudih bolečinah kot praviš?

To je zame dvoličnost.

Lahko se srečava samo glede tega da človek uničuje planet, pa bo na koncu iztrebil sebe.

Uni fabricirani filmčki pa....ej sori. Raj sem ekolog pa nosim naravno krzno kot da se delavci zastrupljajo ko tvoje umetno delajo, pa zrak iz dimnika, pa voda ko ga fukneš v kanto in se tisto sranje razgrajuje v podtalnico ki jo pijemo vsi iz enega zajetja 20 km stran na vse 4 konce.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #67 : nedelja, 28.02.2010 : 19:50:19 »

ej, to si se pa zmotil altervita. pravo krzno je obdelano z vsemogočimi pi*****jami, ki okolju prav tako škodujejo - če ne verjameš na to temo obstaja kar nekaj dokumentarcev, najbolj komercialen kar Discovery - How its made.
tako da ta argument ni bil najboljši.

razumem pa, kar si hotel povedat.
danes že s tem, da greš v trgovino po karkoli, nekomu škoduješ.
jaz sem našla krivca v kapitalizmu.

ampak to je že druga tema...

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #68 : ponedeljek, 01.03.2010 : 09:36:11 »

No, bi bil že čas, da bi Armanijeve umetnije nehali primerjati z usnjenimi jaknami in kavbojskimi škornji, ki jih nekateri nosimo po 20 ali 30 ali več let, anede?
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #69 : ponedeljek, 01.03.2010 : 09:38:12 »

Brez skrbi, da se tudi Armanijeve umetnije nosijo po več let.
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #70 : sobota, 06.03.2010 : 01:52:49 »

Sam da vidim PETA, pa se primem za pištolo.

Se podpišem pod tole. Angry

Sicer pa je res, da tudi če bi imel vsak od nas krznen plašč, pa bi ga nosil 20 let, bi to bilo okoljsko povsem trajnostno in vzdržno. Na žalost so dandanes stvari narejene z namenom, da ne trajajo in tudi krznenih plaščev izpred 20 let več "ne moreš" nosit, ker več niso "in" po kroju itd.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #71 : sobota, 06.03.2010 : 02:31:49 »

Se podpišem pod tole. Angry

Sicer pa je res, da tudi če bi imel vsak od nas krznen plašč, pa bi ga nosil 20 let, bi to bilo okoljsko povsem trajnostno in vzdržno. Na žalost so dandanes stvari narejene z namenom, da ne trajajo in tudi krznenih plaščev izpred 20 let več "ne moreš" nosit, ker več niso "in" po kroju itd.
ni res...klasični kroji za poslovne rekelce in plašče so klasični in evergreen.
Kadarkoli oblečem plašč Mure z riba vzorcen v eni barci me folk praša ....oooo ti si pa nov...pa ga mam brez mljev od 15 leta. res pa da ga oblečem samo dvakrat letno. In nazadnje sem kupil murino obleko za 600 evrov pred dvemi leti pa vem da bošik še  čez 30 let. tudi volna.
in čevlje od čevljarja ker mam problem z visoko nartjo, bom nosil najmanj 10 let.
sem res kmet ampak raj dam za orenk robo stokrat več, pa da cvirn drži in da je materijal ok, in da sem dolgočasen ker mam vedno iste 4 pare hlač in par srajc in tri plašče in 4 čevlje za 20 let pa ok...bunde in jakne ko se po hosti gonim, to je potrošna roba. za hlače kupim pa tiste za drvarje, pa so tudi po 5 let ok, ampak na uber okoljskih vplivih- padci, drajsanje itd
še gojzarje raje kupim za 100 evrov ali več od planike ker so ok po par let....moj čas je dragocen in ne mislim dvakrat letno po štacunah letat razen ko vmes kupim naenkrat spodnje perilo in štumfe.  Se pač dolgočasen za pogledat. se sreča da ne hodim dost v družbo in poleg spodnjega perila na dve leti dobim darila nove flise pa trenirke pa tko....
za prave obleke pa.....samo najboljši materijali, cvirn in proizvodnja. magar pri šivilji. nimam tolk denarja da bi drek kupoval.
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #72 : nedelja, 07.03.2010 : 01:07:34 »

ni res...klasični kroji za poslovne rekelce in plašče so klasični in evergreen.

Ja, to je zato, ker se moška moda se res ne spreminja kaj dosti. Ženska moda pa je šla od grozljivo širokih rokavov in ramenskih podložk v povem ozke in se sedaj nekako vrača, vendar tudi ne povsem... moja mama ima v omari tudi nekaj Murinih kostimov, perfektno ohranjenih in kvalitetnih, a kaj, ko so kroji tako zastareli, da se v njih ne počuti dobro (ima pa tudi takšno službo, da pride v ospredje tudi njen videz/urejenost). Kaj ti torej pomaga, če je zadeva še kot nova, pa se v njej ne počutiš prijetno? So rokavi za zdajšnje pojme prekratki, pa zgoraj preširoki, pa ramena preveč podložena?

Seveda, ene stvari so brezčasne tudi v ženski modi, vendar jih je precej manj kot v moški. Moška moda vsaj v preteklosti ni bila takšen biznis kot ženska in seveda se pri ženski modi mnogo bolj potrudijo, da se kroji dovolj spremenijo, da je treba garderobo vsake toliko povsem menjat, če hočeš biti vsaj "normalen", če že ne "in". Žal. Sad In tudi ko se ene stvari vračajo nazaj v modo, se zelo potrudijo, da se nikoli ne vrnejo povsem, tako da je sicer stil podoben, vseeno pa se dobro vidi, kaj je staro-zastarelo in kaj je novo-modno.

Hehe, sicer pa smo skor vsi ljudje taki, da imamo nekaj malega cot oblečenih skoz, ker so nam najbolj všeč in udobne...pa ne glede na to, če imamo drugače polne omare. Jaz sem iz tega razloga povsem opustila kupovanje "modnih" oblačil in kupujem pretežno samo še osnovne kose, takšne, ki so univerzalni in vsakdanje uporabni. In za te mi tudi ni škoda dati nekaj več denarja, ker hočem, da trajajo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #73 : nedelja, 07.03.2010 : 01:22:53 »

hja...včasih je pa kak kos kot "retro" lahko komot osebni pečat nosilca....pa ne rabi bit kao "in".
recimo v osemdesetih sem poznal človeka ki je svoj stil fural izkjučno na retro vzorcu oblek iz 60ih in 70ih in to je nabavlal po second hand storih po srednji evropi

v bistvu vsak svojo modo kreira in je zato še prekleto bolj "IN" kot tisti ki "revival retro" kupjejo od kitajcev.

Zadnji retro ki sem ga zasledil za Slovenijo recimo,  je znamka TOPER. Hec je zgolj da tisti ki pravijo da je bla neka velika marka v ex YU pozabljajo da je bila proti MONT metki en velik drek. mont je imel puh, toper pa navadno vato.
aja...to sam tolk o kvaliteti naših tekstilcev nasploh- z itvzemom svilanita in mure...pa čevljarjev in usnjarjev.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #74 : nedelja, 07.03.2010 : 19:18:46 »


Ni problem v krznu. A onesnaževanje zemlje zarad prekomernega gojenja bombaža pa nobenga ne moti, pa ko menjate obleke na dve leti ker gre vse k vragu ko vam kitajčki šivajo?


Kako ni problem? A življenje živali na krznarskih farmah je nepomembno? Živali pač ne štejejo, al kako?  A ti pa ne nosiš bombažnih nogavic? Majc? Gat? A gremo še naprej? A z avtom se voziš? Saj ko se vozimo z avtom, vsi skupaj z onesnaževanjem pobijamo živali, torej ni nič narobe, če jih še direktno par pobijemo za lastne užitke in/ali reklc. No, če bi razmišljal še naprej, bi uvidel, da z onesnaževanjem narave pobijemo tudi precej ljudi. Torej če uporabimo tvojo logiko pridemo do tega, da ni nič narobe, če vsak, ki onesnažuje naravo z avtom dodatno pobije še nekaj ljudi za lastni užitek? Zanimiva logika - ampak popolnoma napačna. Si pač eden od tistih, ki mu je očitno mučenje živali sprejemljivo in potem išče izgovore kot opravičilo za to.

Onesnaženje zemlje ki uničuje posdtalnico in ki zarad tvojega ljubiteljstva vsega nezivalskega glede oblek povzroča da na dve leti menjaš mikice al pa vsak mesec najlonke (pa gre v luft tolk kemikalij, pa pol v zemljo)....ja sori, a se boš sekirala ko bojo čez nadaljnih 100 let umirali tvoji otroci in vnuki v hudih bolečinah kot praviš?

Uni fabricirani filmčki pa....ej sori. Raj sem ekolog pa nosim naravno krzno kot da se delavci zastrupljajo ko tvoje umetno delajo, pa zrak iz dimnika, pa voda ko ga fukneš v kanto in se tisto sranje razgrajuje v podtalnico ki jo pijemo vsi iz enega zajetja 20 km stran na vse 4 konce.


Beri zgoraj. Če pa že serviraš onesnaževanje okolja - sploh veš, da je pri pridelavi usnja uporabljenih veliko nevarnih kemikalij (formaldehidi, umetna barvila, krom ...)? Veš kako nevarne in strupene so te odplake? Da ne govorim o tem, da je potrata vode pri usnjarnah ogromna. Bi bilo zanimivo preveriti tudi npr., kakšno onesnaževanje je povzrčilo podjetje Usnje Vrhnika. In, če že omenjaš podtalnico - podtalnica v bližini usnjarn vsebuje visoke vrednosti svinca, cianida in formaldehidov. Usnjarne letno proizvedejo 800.000 ton odpadkov, ki vsebujejo krom.

Da ne govorim o tem, kako nevarno je lahko tako usnje, ki je v direktnem stiksu s kožo. Ali, kako nevarno je delo v usnjarni za zdravje ljudi, ki tam delajo. Tudi "proizvodnja" živali porabi ogromno fosilnih goriv, za razliko od umetnega usnja. Študija v Bangladešu je pokazala, da je proizvodnja usnja bolj škodljiva za okolje kot proizvodnja tekstila, zdravil, gnojil in papirja.

Po drugi strani pa je večina usnja, ki se ga dobi pri nas je tako ali tako uvoženega iz Azije in Indije, katere usnjarska industrija je spada med ene bolj okrutnih. A to tudi ne šteje? Kaj pa ves gnoj iz krznarskih farm? Ves opadni material? Kaj pa življenja teh živali?

Jaz recimo nosim usnje. Ker kože od goveda valjda po klanju ne bodo mimo nesli.


Tudi če živali ne ubijejo samo zaradi usnje in je usnje res samo stranski "produkt" (me kar zmrazi ob tej besedi) je vseeno del denarja šel nazaj v krog izkoriščanja in mučenja živali. Z drugimi besedami, zaslužek tistega ki se preživlja s pobijanjem živali je večji, če lahko proda še usnje, bolj se mu splača to početi še naprej. Če bi bil npr. usnje primoran vržt stran, bi imel manj profita oz. bi se podražilo meso - kar bi za posledico imelo manj kupcev in posledično manj mučenja in pobijanja živali. Torej tudi nakup usnjenih izdelkov, ki izhajajo iz živali pobitih za meso, povečuje trpljenja in pobijanje živali. To je moj pogled na usnje in ga seveda ne nosim.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Spet krzno, grrrr!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines