mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:58:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Zakon o spremembah in dopolnitvah ZZZiv (ZZZIV –C)
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakon o spremembah in dopolnitvah ZZZiv (ZZZIV –C)  (Prebrano 42426 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #60 : ponedeljek, 01.09.2014 : 22:04:44 »

Hvala!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #61 : ponedeljek, 08.09.2014 : 10:35:43 »

Z UVHVVR sporočajo sledeče:

Obveščeni smo bili, da program za usposabljanje članstva društev, ki na področju zaščite živali želijo delovati v javnem interesu, pripravljajo na BIC Ljubljana (Biotehniški izobraževalni center).
Osnutek programa pričakujemo v prihodnjih dneh, odobritev programa bi morala biti opravljena v naslednjih tednih. Kdaj bo organizirano prvo usposabljanje, pa bo odvisno od izvajalca samega.

Mitja Šedlbauer, višji svetovalec
Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin


Še link na BIC Ljubljana
http://www.bic-lj.si/

Torej, kot razumem, se bo dogajalo takole:

- BIC Ljubljana pripravlja program usposabljanja, ki ga bodo predvidoma dali v prihodnjih dneh v odobritev na UVHVVR,
- po prejemu bo UVHVVR v naslednjih tednih program odobril,
- nato bo lahko BIC razpisal termine usposabljanj, na katere se bomo lahko posamezniki prijavili.
Logiran

uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #62 : ponedeljek, 08.09.2014 : 10:56:16 »

Hvala za poizvedbo! Smiley
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #63 : ponedeljek, 08.09.2014 : 11:26:04 »

Hvala Jana. Smiley

Mi lahko kdo od društev za zaščito živali, ki delujete v javnem interesu iz prakse pove še, če za vsako leto posebej, po tistem, ko so vam izdali odločbo, da delujete v janem interesu redno oddajate poročilo o finančnem in konkretnem delovanju društva (in do kdaj datumsko?)  in na kakšen način dokazujete, da imate predpisano število članov (jim pošljete podpisane članske izjave ali je dovolj izjava, da imate določeno št. članov - članstvo je tako razvidno tudi iz vplačanih članarin na TR drušev)?

Torej, kaj so društva za zaščito živali, ki z odločbo že delujejo v javnem interesu dolžna narediti vsako leto, da ta status tudi obdržijo?

Hvala že v naprej za vaše odgovore.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #64 : petek, 26.09.2014 : 09:52:14 »

Tole so mi odgovorili iz BIC Ljubljana, ko sem vprašala, kje je zadeva glede usposabljanj za člane društev:

Sporočamo vam, da smo vložili vlogo za izvajanje Programa  za usposabljanje za pridobitev statusa društva ali organizacije, ki na področju zaščite živali deluje v javnem interesu.
Trenutno še nismo prejeli odgovora od UVHVVR.

V kolikor bomo prejeli pozitivni odgovor vam bomo sporočili vse informacije

****
Organizatorka izobraževanja odraslih
Biotehniški izobraževalni center Ljubljana, Medpodjetniški izobraževalni center
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #65 : petek, 03.10.2014 : 14:33:58 »

Letošnja poslanica UVHVVR ob dnevu živali se nanaša tudi na tematiko, ki je prav v tej temi aktualna, zato bom sem dala link:

Svetovni dan živali - Zaščita živali je dolžnost vsakogar - klik

Številni lastniki in skrbniki živali so nevedni o načelih ustrezne oskrbe za živali. Pomoč in nasvet tistih, ki vedo, kako živali pomagati, je lahko zelo dobrodošla. Še več. Veliko bolj učinkovito je preprečevati nepravilnosti z nasvetom in učenjem, kot pa s kaznovanjem, ko je nepravilnost že storjena in jo je ugotovil nadzorni organ.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #66 : sreda, 05.11.2014 : 12:14:57 »

Zivjo.

V zvezi z gornjo objavo glede Programa za usposabljanje za pridobitev statusa društva ali organizacije, ki na področju zaščite živali deluje v javnem interesu sporoča, da je BIC-ov program potrjen in da bodo v kratkem vsa društva in organizacije, ki imajo ta status, obvestili o tečaju. Tečaj bo organiziran v kratkem (ne vem kaj točno to pomeni) in pravijo, da bodo oni obvestili vse oragnizacije, ki imajo omenjeni status na področju zaščite živali.

Mi lahko kdo od društev za zaščito živali, ki delujete v javnem interesu iz prakse pove še, če za vsako leto posebej, po tistem, ko so vam izdali odločbo, da delujete v janem interesu redno oddajate poročilo o finančnem in konkretnem delovanju društva (in do kdaj datumsko?)  in na kakšen način dokazujete, da imate predpisano število članov (jim pošljete podpisane članske izjave ali je dovolj izjava, da imate določeno št. članov - članstvo je tako razvidno tudi iz vplačanih članarin na TR drušev)?

Torej, kaj so društva za zaščito živali, ki z odločbo že delujejo v javnem interesu dolžna narediti vsako leto, da ta status tudi obdržijo?

Pa še odgovor na tole - sem spregledala - finančno poročilo oz. poročilo o delovanju moraš itak (kot vsako društvo) oddajati na AJPES, vse organizacije, ki pa imajo status v JI, pa še na pristojno ministrstvo. Število članov do sedaj ni bilo pogoj (je od spremembe zakona), tako da ne vem kako bo to potrebno dokazovati. Po novem bo moralo določeno število članov imeti tudi opravljeno zgoraj omenjeno usposabljanje.

lp, m.

Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #67 : ponedeljek, 17.11.2014 : 12:58:29 »

Ups  sram, tole sem pa sregledala. Hvala za odgovor maja01. Smiley
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #68 : ponedeljek, 17.11.2014 : 12:59:02 »

Ups  sram, tole sem pa sregledala. Hvala za odgovor maja01. Smiley
*spregledala
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #69 : sreda, 26.11.2014 : 16:22:39 »

Program usposabljanja za pridobitev statusa društva ali organizacije, ki na področju zaščite živali deluje v javnem interesu bo izgleda oživel Smiley

Z BIC sporočajo, da bodo usposabljanje izvedli v 8. pedagoških urah,  predvidoma v drugi polovici januarja, v skupini z do 20 udeležencev. V primeru večjega interesa bodo usposabljanje ponovili. Usposabljanje bo na BIC, Gimnazija in veterinarska šola, Cesta v mestni log 47, Ljubljana.

Vsebina programa: osnove zakonodaje na področju zaščite živali, osnove zakonodaje na področju splošnega upravnega postopka, inšpekcijskega nadzora in prekrškovnega postopka in aktualne teme na področju zaščite živali. Cena je 80 eur (DDV vključen).

Ob zaključku usposabljanja bodo udeleženci prejeli potrdilo o prisotnosti na usposabljanju po programu za pridobitev statusa društva ali organizacije, ki na področju zaščite živali deluje v javnem interesu.

Za več informacij in morebitne predprijave se obrnite na svoje društvo.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #70 : ponedeljek, 11.05.2015 : 10:01:49 »

Tudi tule bo ok Smiley

Oskrbniki živali v zavetiščih (bodoči in tisti, ki živali že oskrbujete, nimate pa še 'papirja') in ostali iz družine "... pravnih ali fizičnih oseb, ki opravljajo dejavnost oskrbe v hotelih za hišne živali, trgovine s hišnimi živalmi ter organizatorji razstav, tekmovanj in drugih prireditev, kjer sodelujejo hišne živali ..." (15. in 16. člen Pravilnika o zaščiti hišnih živali):

usposabljanje po programu za Oskrbnike živali bo potekalo 18. 5. 2015 od 9.00 do 16.00 ure v BIC Ljubljana.

http://www.bic-lj.si/mic/index.php/teaji/tecaji-podrocja-veterine/143-oskrbnik-hiainih-afivali
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #71 : sreda, 13.05.2015 : 19:03:40 »

Na katero ministrstvo je potrebno poslati poročilo za podaljšanje statusa delovanja društva v javnem interesu po novem Pravilniku?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #72 : sreda, 13.05.2015 : 21:16:44 »

Podencica, hehehe, sva že dve optimistki, ki upava, da tole sploh kdo v Sloveniji zagotovo ve Grin

Po moje na Ministrstvo za kmetijstvo in okolje, ker je v Pravilniku o podrobnejših kriterijih za pridobitev statusa društva ali organizacije, ki na področju zaščite živali deluje v javnem interesu navedeno tole:

2. člen
(društva)
(2) Ministrstvo, pristojno za veterinarstvo, lahko zaradi preverjanja izpolnjevanja pogojev zahteva posodobljen dokument iz prejšnjega odstavka.

4. člen
(usposabljanje)
(4) Ministrstvo, pristojno za veterinarstvo, lahko zaradi preverjanja izpolnjevanja pogojev zahteva kopije potrdil o udeležbi na usposabljanju iz 5. člena tega pravilnika.

6. člen
(vrednotenje pomembnejših dosežkov)
(3) Ministrstvo, pristojno za veterinarstvo, lahko zaradi preverjanja izpolnjevanja pogojev zahteva poročilo o delu društva ali organizacije za zadnji dve leti.


Jaz bi poslala na Ministrstvo za kmetijstvo in okolje. Smiley
Pa full bi bila tečna glede povratnih informacij (a je vse, a še kaj rabijo, a se da dobit info, kje je zadeva, kdo je kontaktna oseba za informacije ...), vse živo bi spraševala Wink
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #73 : sreda, 13.05.2015 : 22:10:02 »

Ministrstvo za kmetijstvo in okolje ne obstaja več Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #74 : sreda, 13.05.2015 : 22:41:57 »

Cats ima prav. Smiley

Pod pravilnikom je podpisan

mag. Dejan Židan l.r.
Minister
za kmetijstvo in okolje


in če izhajamo iz zgornjega, je naslednik tega 'neobstoječega' ministrstva Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano - http://www.mkgp.gov.si/, pod katerega spada tudi veterinarstvo - klik (v pravilniku piše 'Ministrstvo, pristojno za veterinarstvo').

Torej, po moje je za poslat na naslov:
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
Dunajska 22
1000 Ljubljana

Lahko pa se motim, seveda Wink
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Zakon o spremembah in dopolnitvah ZZZiv (ZZZIV –C)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines