mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 12:38:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 201348 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #2190 : petek, 07.04.2006 : 16:46:36 »

Še ena psička od Benke...

http://flatka.moj-album.com/
Logiran
Staša
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 326


« Odgovor #2191 : petek, 07.04.2006 : 17:04:27 »

Dlako pušča dejansko non stop. In mama ga v resnici češe vsak dan ... Te krtače res še nisem videla pri nas, tudi v Ameriki je niso imeli nikjer.

Kaj pa tiste krtače z zaobljenimi konicami (sistem "kvačke")? Se obnesejo bolje kot navadne?
Logiran
kalica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #2192 : petek, 07.04.2006 : 18:22:55 »

Zivjo kaline sestrice. Kako so pa kaj pridne. pri meni je malo problem, ker se cez dan cuva in je potem cist podivjana, ker ji vec dovolijo. Zanima me tudi ce imate tudi vi te tezave da skace po ljudeh ko pridejo na obisk..? No poleg tega da se ji totalno zmesa Shocked Cheesy Cheesy Pa rada grize roke, sicer nezno vendar neutrudno in ji moram vedno kaksno kost zatlacit v gobcek ce jo hocem normalno pobozat Lips Sealed Undecided No razen kadar je utrujena..
Moja je sedaj tezka 21 kg, koliko pa vasa?
No lep vikend vam zelim Wink
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2193 : petek, 07.04.2006 : 20:23:23 »

Kako je luskana in navihana Kali!  Kiss Pa plavala je ze! Shocked  Cool
Mo je sla vceraj tudi na morje in me prav zanima, ce se je opogumila.  Roll Eyes

Kalica, imas tudi ti kaksno slikico od Kale?  Cheesy
Da vidimo, ce sta si tudi po videzu tako podobni, kot po imenih.  Grin

Mamin flatko ni rodovniški flatko (žal smo bili pred leti, ko smo ga kupili, eni izmed tistih, ki so mislili, da je rodovnik le za tiste, ki nameravajo psa razstavljali ...):

Oh, kako je prisrcen!!!  Kiss Je pa res zelo kosmat.  Shocked
Je ze v letih? Kako mu je ime? Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Glede dlake in krtacenja se mi pa dozdeva, da bi utegnil zajec ticati tudi v kaksnem drugem grmu. Mogoce bi zalegla zamenjava hrane, ali pa uporaba kaksnih naravnih dodatkov, ki jih potrebujeta koza in dlaka (ce se niste poskusili). Ceprav so, kot izgleda, tudi psi, ki se golijo vse leto.

Kako je kaj z odrascanjem? Se kaj umirijo..

Ne.

Morem priznati, da me je znacaj malce presenetil, ker ne poznam nobenega psa ki bi bil tako nor na ljudi (da jih veckrat zamenja za sladoled Cheesy)

Njihov zivljenjski moto je "lizi, lizi, happy, happy"  Grin

So namreč zelo brihtni in moraš tudi sama hitro pogruntati njihovo zvitost, da jim to lahko preprečiš.

Res je. Veliko bolj so prebrisani, kot bi si mislil. In to clovek vsak dan na novo ugotavlja. Tudi na zrela leta.  Wink Grin

Citat
Meni se tako fino zdi, ko jo vidim, da ima nekaj za bregom in samo še čakam na pravi trenutek, da ji prepovem.

Meni je tudi super ta obcutek.  Smiley Ko ga enkrat vzgojis in osvojis sirok spekter zamisli, ki bi mu utegnile pasti na pamet, je lazje.  Wink Saj te vseeno kdaj preseneti in kaj zatrmoglavi, ampak v ravno pravsnjem odmerku... Roll Eyes


Pa rada grize roke, sicer nezno vendar neutrudno in ji moram vedno kaksno kost zatlacit v gobcek ce jo hocem normalno pobozat Lips Sealed Undecided No razen kadar je utrujena..

Lady je drugacna, Odija je treba pa se danes utrujat, ce ga hocemo v miru bozat, ker ce ne, zacne takoj gledat za predmeti, da bi jih pograbil in kaj uspicil.   Tongue
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #2194 : petek, 07.04.2006 : 21:06:50 »

O, kako lepe rjavčice Kiss.  Upam, da pridete na naslednje srečanje, da se nagledamo še malo rjavčkov.

Hm, mi Nare nikoli ne krtačimo, mogoče kdaj malo za hec Roll Eyes, ker ima tako dlako, da ne bi bilo drugače če bi jo krtačili (zelo gladka, ravna; tesno ob telesu). Jo pa seveda krtačimo takrat, ko menja dlako.

Staša, lep flatek, pa kok ma dolgo dlako. Kako mu je pa ime? Smiley

Zanima me tudi ce imate tudi vi te tezave da skace po ljudeh ko pridejo na obisk..?

To naša dela odkar smo dobili prvi obisk, ker je res tok navdušena nad ljudmi, da jo mora vsak pobožat, da mu neha težit. Enkrat pa je Naro znanec malo stisnil za tačko, pa ni več skakala po njemu in tudi pri drugih je bila nekaj časa bolj previdna. To bi pomagalo, če mislite Kalo odvadit skakanja.

Pa še ena slikca (za tiste ki je še niste videli) od Narinega trošenja energije, priporočljivo za hiperaktivce Cheesy:

http://flat-nara.slohosting.com/images/agillity/visoko.jpg

Lp, Ana
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #2195 : petek, 07.04.2006 : 21:24:25 »

Zanima me, ali ima kdo leglo mladičev gladkodlakih prinašalcev?
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #2196 : petek, 07.04.2006 : 21:30:13 »

Zanima me, ali ima kdo leglo mladičev gladkodlakih prinašalcev?

Žal tukaj ne smemo govoriti o tem Roll Eyes. Malo pobrskaj naokoli Wink.
Logiran
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #2197 : petek, 07.04.2006 : 22:16:12 »

Zivjo kaline sestrice. Kako so pa kaj pridne. pri meni je malo problem, ker se cez dan cuva in je potem cist podivjana, ker ji vec dovolijo. Zanima me tudi ce imate tudi vi te tezave da skace po ljudeh ko pridejo na obisk..? No poleg tega da se ji totalno zmesa Shocked Cheesy Cheesy Pa rada grize roke, sicer nezno vendar neutrudno in ji moram vedno kaksno kost zatlacit v gobcek ce jo hocem normalno pobozat Lips Sealed Undecided No razen kadar je utrujena..
Moja je sedaj tezka 21 kg, koliko pa vasa?
No lep vikend vam zelim Wink

Kali je ful pridna... je pa res, da sem veliko z njo (pač, taka služba, kaj mormo).
Pust kakšen kontakt preko albuma... tu ne smemo...

Kali in Mo (danes smo skupaj izkoristili soncen dan) sta enako veliki, na prvi pogled enako pridni... enako živahni...

Kali je bila danes pri vet-u in tehtnica je pokazala 17,5 kg...

Logiran
Staša
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 326


« Odgovor #2198 : sobota, 08.04.2006 : 00:18:39 »

Ime mu je Luka, star je 8 let, na srečo zelo zdrav in zelo živahen. Saj veste - samo govorit bi še moral... Wink

Ne vem točno, s čim ga mama hrani (nisem doma), tako da ji bom omenila še to možnost.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2199 : sobota, 08.04.2006 : 17:45:40 »

Te krtače res še nisem videla pri nas, tudi v Ameriki je niso imeli nikjer.

Kaj pa tiste krtače z zaobljenimi konicami (sistem "kvačke")? Se obnesejo bolje kot navadne?
Gotovo je ta krtača v večjih trgovinah z živalmi!  Wink Sem jo videla.
Kakšno krtačo imate pa sedaj zanj? Res čudno, da bi dlako non stop menjal. Ima mogoče zelo gosto dlako, kakšne izpuščaje,...?
Drugače pa ne priporočam tiste krtače ˝kvačke˝, ker mu hitro poškoduješ kožo in ga popraskaš. Še posebaj, če ga zelo veliko češete.

tis super slike. Potem ste kje blizu Mo, da se poznate?
Mi je pa zelo zanimivo, še vsak Benkin tamal je imel do sedaj rdečo ovratnico in vrvico.  Grin

Pehta res bodo! Cheesy Le malo pobrskaj  Wink
Logiran
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #2200 : sobota, 08.04.2006 : 18:35:53 »

tis super slike. Potem ste kje blizu Mo, da se poznate?
Mi je pa zelo zanimivo, še vsak Benkin tamal je imel do sedaj rdečo ovratnico in vrvico. Grin

Hvala... mobilni ne zmore boljših... ta ali naslednji teden "pade" primernejši fotoaparat!
Z lastnikom od Mo sva se srečala čisto naključno. Čeprav sva oba pred časom želela vzpostaviti kontakt še s katerim lastnikom bratcev ali sestric najinih psičk preko tega foruma a nekomu to očitno ni ugajalo in najina sporočila so bila izbrisana...

Še predno sem prebral post sem ji danes nabavil novo ovratnico in vrvico... in čeprav je punčka ni več rdeča temveč modra.
Logiran
Staša
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 326


« Odgovor #2201 : nedelja, 09.04.2006 : 10:36:49 »

flatka, hvala. Danes grem v MB k staršem in bom pogledala, s kakšno krtačo ga mama češe. Dlako ima pa precej gosto, ja, vendar nobrnih izpuščajev, vsaj ne da bi vedela. 
Logiran
kalica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #2202 : ponedeljek, 10.04.2006 : 08:39:56 »

Zivjo, zal ne morem dati slik gor (zaenkrat) ker imam mini paket.
Sta si pa Kali zelo podobni, samo tvoja zgleda bolj pridna.  Wink Smiley
zanima me tudi ce jo mislite dati sterilizirat in kdaj priblizno. 
Meni so svetovali da naj jo dam pri sedmih mesecih, kaj pa vi mislite. Kaj se pol kaj spremenijo? sram
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #2203 : ponedeljek, 10.04.2006 : 13:41:11 »

Zivjo, zal ne morem dati slik gor (zaenkrat) ker imam mini paket.
Sta si pa Kali zelo podobni, samo tvoja zgleda bolj pridna. Wink Smiley
zanima me tudi ce jo mislite dati sterilizirat in kdaj priblizno.
Meni so svetovali da naj jo dam pri sedmih mesecih, kaj pa vi mislite. Kaj se pol kaj spremenijo? sram
Pred prvo gonitvijo. In ne, ne spremenijo se - samo manj hrane potrebujejo oz. povedano drugače - rade se zredijo Wink
Logiran
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #2204 : ponedeljek, 10.04.2006 : 16:38:58 »

Kalica... slike daj na moj-album.com

Je sedaj Kali in pa tudi Mo ( http://flatkamo.moj-album.com ).

Kar se pridnosti tiče... recimo, da ko je sama v bližini nima nič, kar bi uničila. Na začetku so pa šli kabli, revije...
Kar se sterilizacije tiče se še nisem dokončno odločil. Premišljujem, da bi šel delati vzrejnega in ... .

Kdaj? 6-7 mesecev... katera psička se lahko kmalu goni in zamudite lahko rok pred prvo gonitvijo. Kaj se potem spremeni? Razen stranskih učinkov (ki so ali niso) je mir pred kužki in morda malo manj športna postava psičke vse. (vse to je na osnovi nasvetov in ne lastnih izkušenj).
Logiran
Strani: 1 ... 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines