mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 16:38:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288663 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1185 : četrtek, 25.05.2006 : 08:12:53 »

Drugače pa prideš do mene pa ti jaz lahko pokažem. Wink  Glede na to, da si iz Grosuplja, sva kar blizu doma.  Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1186 : četrtek, 25.05.2006 : 13:10:56 »

No, če ne bo šlo, te bom pa res prosila za pomoč. Ti si iz Škofljice??? Tongue
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1187 : četrtek, 25.05.2006 : 13:11:22 »

Te ti bodo že prej pri vetu znali pokazat kot pri Tukanu - pri Tukanu (pri nobenem) še nisem srečala kakega pametnega trgovca (menjavajo jih pa tudi kot sp. gate) razen enega ki pa je tako šel pol delat Zooticu (v MB).

Moja pa je bla včeri skopana. In ker zgleda prej ni bila dovolj skrtačena je dobla polno vozlov (od čohanja in žulenja med kopanjem - se razumete ne? Wink ). Še danes se ubadam z vozli oz. bolje rečeno kepami, ki so nastale. Nekaj sem jih že zrihtala nekaj pa jih še ma, samo me ma že Bela puni kufer tak da delama na obroke (no sej je bla po dve uri čisto pri miru jaz sem jo pa cukala pa mučla) Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1188 : četrtek, 25.05.2006 : 15:59:16 »

Verjetno ste ze kje omenili, pa se mi ne da cele teme prebrskat, kaksne krtace uporabljate za samojede. Moram razcesat enega kosmatega buhtlja, ki ima dlako kot samojed. Sem ze poskusila s slickerjem in tistimi grabljami, ki so ful dobre, ampak njemu ne pridem do koze.  Hvala in lp
Logiran

5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1189 : četrtek, 25.05.2006 : 17:28:01 »

Jaz imam nekaj takega:  http://www.trixie.de/images/trixie/2428_g.jpg  In nimam nobenih težav s česanjem.

ajči, iz Novega Polja sem. Se lahko oglasiš mimogrede, ko greš v BTC (ali pa jaz pridem do tebe pa gremo na kakšen sprehod - samo pridem z borderko, če ne bo kaj narobe  Wink). Samo od danes do ponedeljka me ni doma, ker gremo na Gorenjsko (lahko se naslednji teden kdaj zmeniva).  Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1190 : četrtek, 25.05.2006 : 19:27:43 »

kaja, pri psih, ki imajo tako gosto dlako, s površinskim krtačenjem ne prideš nikamor. tiste "grablje" so ok samo za silo, npr. na začetku in koncu krtačenja. drugače je treba, še posebej v času izpadanja(menjavanja) dlake, počesat dlako za dlako -> http://samsmiles.org/grooming.html. se strinjam, da je dolgotrajno in da moraš biti ful potrpežljiv, ampak drugače odvečne dlake ne spraviš ven.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1191 : četrtek, 25.05.2006 : 20:20:58 »

5rca, ravno taksno imam za nasega ovcarja in je super zadeva. Ampak za tega sami mixa je pa cisto zanic. Sad
Sammy, to kosmato scene je staro 5 mesecev, igrivo, neutrudljivo in komaj kaj pri miru. In cesanje je prava umetnost. Roll Eyes Poleg tega pa jaz nisem vsak dan z njim in ker ga do zdaj nikoli niso do koze pocesali je dlaka zvozljana. Sploh po trebuscku in po zadnjih nogah ima polno vozljev, tako, da smo ga morali ze malo postrici. Bomo pa seveda vztrajali se naprej. Hvala in lp
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1192 : petek, 26.05.2006 : 11:59:17 »

Kaja: nimam drugega nasveta kot vztrajat. Moja se tut ni rada česala ampak nima druge izbire kot lepo počakat. Vsak vozlček lepo posebej. Najprej z rokami narazen, pol z enim zobom od glavnika. Potem pa z ono krtačo ki ima polno iglic - lepo vsak najmanjši šopek posebej. Traja pa zelo dolgo, vendar uspešno. Rezultat: Lep pes, ki te ima polni kufer Wink
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1193 : petek, 26.05.2006 : 13:02:34 »

Jaz sicer nimam samojeda, ampak ko smo že pri grabljah... Po mojih izkušnjah so grablje super zadeva in če nimaš ničesar drugega pri roki, se da tudi z grabljami lepo do kože prečesat celotnega psa. Delaš pač tako, kot pri kaki drugi krtači - z eno roko dvogneš dlako in z drugo češeš. Še posebej uporabne so v času izpadanja dlake. Pri mojem njufu so, od kar sem si jih nabavila, nepogrešljive. Tako da po moje oz. po mojih izkušnjah niso samo za silo, mogoče je pri samojedih drugače, ne vem...

Sicer pa lahko za vozle uporabiš tudi posebne grabljice, ki imajo namesto zobcev nekakšne nožke in so narejene posebej za vozle.

Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1194 : petek, 26.05.2006 : 15:20:15 »

n3wfka, že res, da se da tudi z "grabljami" česati na enak način kot z glavnikom, samo da je z glavnikom lažje priti do kože. kaja, jaz čist verjamem, da je težko. mislim, da je mladiče najlaže počesat tako, da leži na tleh, ti pa sediš in imaš eno nogo čez njega (najbolje na sredini telesa oz. tam, kjer ga trenutno ne češeš in pol jo pač premikaš po potrebi), tako da ga fiksiraš Grin. ali pa ga imaš na mizi za urejanje in ga držiš z eno roko na miru (prav tako leži), z drugo pa pač krtačiš, samo ne moreš potem uporabljati druge roke za "držanje" dlake, razen če ga držiš dol s komolcem. ja, zapleteno je.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1195 : sobota, 27.05.2006 : 21:30:10 »

Tole česeanje tudi meni dela sive lase. Najlažje sem jo česala, če je bil kdo zraven in jo je zamotil. Naprimer dajal ji je palico Roll Eyes, ki jo je intenzivno grizla, pa ko se je naveličala je hitro dobila eno igračko.. Undecided... jaz pa sem iskoristila priložnost in jo česala. No, to je tudi ena od uspešnih metod Shocked

Veste kaj pa še mene zanima, ali bo imela sedaj celo poletje tako grobo, žimasto Wink dlako ali ji bo zrasla nova mehka taka kot jo je imela čez zimo? Razumem, da ji je šla zdaj dol poddlaka, ki jo je pozimi grela, toda poleti sem brala, da ima samojed poleti tudi poddlako, ki pa ga v tem primeru varuje pred vročino??? Shocked Kaj je res
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1196 : nedelja, 28.05.2006 : 08:31:24 »

Kar ne morem verjeti, da je Sammy na ta dan že pred 4. leti "pricvilil" na svet Cheesy. Pripravljam mu presenečenje, upam, da bo vse ok, o tem kaj več zvečer ali jutri.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1197 : nedelja, 28.05.2006 : 20:02:01 »

Ajči, tako goste dlake kot jo je imela pozimi, zdaj poleti ziher ne bo imela.

No, najprej sem mislila, da ne bo nič, ker je začel veter zelo močno pihat, potem pa sva le uspela. S kolesom sva šla na eno mesto, kjer imajo ovce (v bistvu na dveh mestih). Žal lastnikov ni bilo in sva jih opazovala samo pri ograji. Sicer so bila vrata od ograje odprta za kakih 10 cm, ampak sva rajši ostala zunaj (na tuje posestvo se pač ne vstopa samo tak'). Bile so še kar radovedne, Sammy pa izredno miren (ne vem, ali je to posledica tega, da je nekajkrat zagrmelo; čez dve uri smo imeli nevihto) in jih je samo opazoval. Na enem mestu so bile kakšnih meter pa pol stran od naju, žal sem takrat fotoaparat že izklopila. Slikice tukaj.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1198 : nedelja, 28.05.2006 : 20:12:40 »

Vse najboljše Sammy. Kot kaže imamo vsi pomladne psičke. Glede dlake pa - vidim, da je Samyja tudi veliko manj kot pozimi. A mu bo še kaj dlake zraslo. ali bo sedaj do jeseni ostal tak - leps sta seveda tudi zdaj
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1199 : ponedeljek, 29.05.2006 : 09:07:50 »

hehe, ajči, vso podlanko mu še sploh nisem uspela "odkrtačit"  Wink. Poglej tole (poletna pri dveh letih)  Grin, ta pa je od prejšnjega poletja (moker, ker se je kopal), ta pa z morja.

Bi b'lo fajn, če bi Bela pokazala slikco, ko je njena prvič izgubila dlako. Cheesy ajči, brez skrbi, pozabi zdaj na njen videz, pa ji skrači vso podlanko ven, kolikor pač gre, da ji ne bo poleti vroče.
Logiran
Strani: 1 ... 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines