mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:40:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA  (Prebrano 49683 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #150 : sreda, 27.10.2010 : 19:17:06 »

Lahko mi pošlješ na messenger Smiley ****
Vem, vem, najlepša hvala Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #151 : četrtek, 28.10.2010 : 09:33:48 »

Poslano.  Smiley
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #152 : četrtek, 28.10.2010 : 17:58:52 »

Prejeto, hvala Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #153 : petek, 29.10.2010 : 11:15:34 »

Ni problema  Smiley Wink
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #154 : sreda, 03.11.2010 : 15:59:41 »

Mene zanima če bi se dalo kaj pripomoči k temu, da bi prepovedali nerodovniško vzrejo v SLO? Ves dan si že razbijam glavo z tem. ( no zdaj se vsaj za šolo ne sekiram, ko imam skrbi z psi) .
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #155 : sobota, 25.12.2010 : 10:32:14 »

Torej enemu gospodiču na bolhi, sem poslala sporočilo v zvezi z rodovniki in v zvezi z tem, da ni dobro mladiče oddajati za božič. Razložila sem mu večino težav z rodovniki. Dobim pa tole:


Spoštovana!

Vidim, da kar veliko prebereš in te živali zanimajo, obenem pa se ti opravičujem, ker sem si dovolil, da te bom tikal, saj sem od tebe kot si mi sporočila starejši krepko več kot trideset le.

Namreč sam, dobro poznam g. Jožeta VIDICA, saj dokler se ni upokojil sva bila tudi tako rekoč sodelavca. Res je tudi, da nekateri prodajalci zavajajo potencialne kupce, v sled česar so se v zadnjih letih številčno povečala kinološka društva in psarne, ki so se nekatere skomercializirale. Povem ti, da bolezni in težave z nerodovniškimi psi, ki jih ti navajaš, poznam jaz tudi za pse z rodovnikom. Prav pred cca. 10 dnevi me je poklicala oseba, ki se je zanimala za mladiča in mi pri tem pojasnila, da so ji psico evtanazirali in sicer ker je zbolela za črevesnim rakom in to stara 16 mesecev, da je imel prijatelj nemškega ovčarja z rodovnikom, starega 6 let in ima obrabljene kolke, da je drug prijatelj imel težave prav tako z nemškim ovčarjem starim 6 let, kateremu je začel šepat vid in sluh. Povem ti, da bolezen ne izbira ne pri živalih kakor tudi ne pri ljudeh in če prav imaš kakšen papir od potomcev ali ne.

Nadalje bi ti želel sporočiti lastne izkušnje, saj tega nisi zasledila nikjer in se tudi sam nisem nikoli strinjal z vzreditelji rodovniških psov. Pred leti je namreč veljala omejitev, koliko psov je lahko pridobilo rodovnika (3 do cca 5 le redke izjeme več), kaj so bili po tvojem mnenju ali mnenju kinologov psi iz gnezda, ki tega dokumenta niso dobili. »So to bili potem mešanci, ali so bili čistokrvni brez rodovnika, ali kaj?« Kaj se je v zadnjih letih potem spremenilo? Da ne bom govoril, da sem pred 15 leti doživel, da so moji psi, ki so bili brez dokumentov rodovnika se nato pojavljali kot psi z rodovnikom.

Torej mislim, da sem ti prikazal dovolj argumentov in izkušenj z vzrejo psov več kot dvajset let in to ves čas posedujem svojo psičko in svojega samca, za katera nikoli nisem posedoval dokumentov rodovnika. Sam namreč imam psa za svoje zadovoljstvo ne pa za »kitenje« z njima na razstavah! Verjemi psi niso bili namenjeni, da bi se lastniki z njimi hvalili na razstavah in z medaljami, temveč ima pes več od tega koliko se z njim gospodar ukvarja in koliko ljubezni mu vrača.

Torej ti, želim sporočiti, če boš si kdaj zaželela psa s katerim bi rada hodila po razstavah potem si moraš nabavit psa, ki poseduje dokumente za rodovnika (tudi plačilo je zato tudi primerno. To je namreč nekaj podobnega, kot če igraš nogomet kot profesionalec ali za svojo dušo), če pa želiš imeti s katerim želiš preživljati lepe trenutke v svoje zadovoljstvo pa ti toplo priporočam, da lahko izbereš tudi takšnega psa, ki nima rodovnika po možnosti čistokrvnega, pa tudi nič ni narobe z mešančki.

Moje trditve potrjujejo izkušnje, saj se moji mladiči nahajajo po celi Sloveniji vse od Lendave do Portoroža in Nove gorice od lanskega leta pa celo v Nemčiji v Münchnu .


Mičo



S spoštovanjem!



**************************


A mi lahko kdo svetue kaj naj mu odgovorim? Ker res ne vem .
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #156 : sobota, 25.12.2010 : 12:16:27 »

Lahko mu poveš, da tudi ti osebno poznaš dobro zobozdravnico, pa zato o vrtanju po zobeh ne veš prav nič več, da je očitno zgrešil bistvo in poanto rodovnika in obrača podatke v prid svojem pridobitniškem početju.

Zaželi lepe praznike in mu ne piši več.

Ta človek ne bo "spregledal" in se zato ne ubadaj več z njim, ker si boš le požla živce, veljave pa pri njem ne nosiš, ker si po njegovo premlada, da bi te jemal resno, ker kot vidiš te "poučuje".
Logiran
Bobomar
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #157 : petek, 25.01.2013 : 17:41:15 »

No dobro da sem naletel na to. Mene pa predvsem zanima zakaj so psi z rodovnikom toliko dražji kot brez? Brez rodovnika ga lahko dobiš recimo že za 200€ medtem ko so z rodovnikom od 600€ pa navzgor. Hvala.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #158 : petek, 25.01.2013 : 17:48:14 »

Zato,ker je pes brez rodovnika mešanec. Ker nimaš nobenih zagotovil, da je to res tista pasma,ki jo želiš kupiti, nobenih podatkov o prednikih, nobenih zdravstvenih testov ni bilo opravljenih pri starših.. Poglej malo po forumu, par dobrih člankov je na temo Rodovniški ali nerodovniški.  Če si želiš točno določeno pasmo,kupiš psa z rodovnikom. Če ne, posvojiš.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #159 : petek, 25.01.2013 : 17:57:32 »

No dobro da sem naletel na to. Mene pa predvsem zanima zakaj so psi z rodovnikom toliko dražji kot brez? Brez rodovnika ga lahko dobiš recimo že za 200€ medtem ko so z rodovnikom od 600€ pa navzgor. Hvala.

pri moji pasmi so psi brez rodovnika po 600€ z rodovnikom od 800€ naprej .... full smo zaslužkarji vzreditelji ane  Angry
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #160 : petek, 25.01.2013 : 19:06:51 »

No dobro da sem naletel na to. Mene pa predvsem zanima zakaj so psi z rodovnikom toliko dražji kot brez? Brez rodovnika ga lahko dobiš recimo že za 200€ medtem ko so z rodovnikom od 600€ pa navzgor. Hvala.
Rodovniški imajo narejene zdravstvene preglede, ki stanejo, šolanje za preizkušnje stane, tudi vzrejni pregled je za plačati, pa mislim da nekaj za vzrejnega referenta itd., pa da razstav ne štejemo (ampak te itak niso obvezne, tako da...). Smiley Nerodovniški pa nimajo čisto nobenih pregledov niti ničesar, redki da imajo kvalitetno hrano, so očiščeni zajedavcev in cepljeni. Sad In tudi nekateri nerodovniški so (žal) kot je napisala natis skoraj cene rodovniških.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #161 : petek, 25.01.2013 : 19:47:22 »

Za placat so tako vzrejni referent pa taksa in rodovniki pa skok pa pot do samca pa  vsi potrebni in nepotrebni testi, ce ti ni vseeno za vzrejo pa se en kup stvari.

Tezko dvomim, da bo sel kaksen stepar na Dansko parit Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #162 : petek, 25.01.2013 : 19:50:36 »

Mogoče za začetek prebereš tole: Zakaj rodovniški psi niso zastonj ... - KLIK. Vsebuje več ali manj vse odgovore na tvoja vprašanja.
Logiran

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines