mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 04:50:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 298340 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #135 : torek, 10.06.2003 : 19:02:56 »


Hojla horr,

Se opravičujem, če takrat, ko sem vam svetovala za tervuerena, nisem povedala, da imam tudi sama resastega belgijčka laekenoisa  Sad  

Ker smo mi našo Lejko veliko razstavljali po vsej Evropi in tudi na Češkem (in Čehom je bila zelo všeč) sem imela priložnost spoznati tudi ostale vrste belgijskih ovčarjev na Češkem. In moram reči da so mi bili po karakterju zelo všeč (saj ima večina stabilen karakter, niso živčni ali plašni) in seveda tudi po zunanjosti zato sem vam svetovala psarno "z Kovarny".  Smiley

Ja leakenoisi se prav zaradi križanja z malinoisi med seboj najbolj razlikujejo tako po videzu kot tudi po karakterju. Žal je med laekenoisi zelo malo psov s stabilnim značajem, veliko jih je nezaupljivih, plašnih in živčnih...Čeprav so nekateri laekenoisi lahko tudi odlični delovni psi. Pred leti je ena laekenoiska tekmovala celo na svet.prvenstvu v agilitiju, občasno pa se laekenoisi pojavljajo tudi na tekmah delovnih psov po programu IPO.  Smiley

Opis pasme laekenois pa si lahko prebereš med opisi pasem na mojpes.net.

Če pa bi rad videl Lejko, se pa lahko zmenimo za kak sprehod.  Smiley Je zelo prijazna do mladičkov.

Lep pozdravček tebi, Panu in ostalim lastnikom in ljubiteljem belgijčkov  Smiley

Nati
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #136 : torek, 10.06.2003 : 19:41:41 »

En kapljajoč pozdrav vsem! (sedim pri miru v zatemnjeni sobi in se potim kot vprežni konj  Tongue )

Jaz sem pa prb. 6 let nazaj prvič v živo videla laekenoisa - koga drugega kot Lejko - in sicer na Trboveljski razstavi in sem takrat že bila navdušena nad belgijci, tako da sem (vseeno še rahlo skeptično) stopila do vaju z mamo in vprašala, če je to belgijec. Reakcija  Shocked Shocked Shocked se mi je zdela malo čudna, se pa vsakič spomnim na vaju ko kdo zadane tombolo in me vpraša, če je Sambo belgijec. (včeraj se je zgodilo ravno to in sem rekla da bom začela bombončke s sabo nosit za nagrado takim srečnikom, ki ga prepoznajo)
Tako da sem še zdaj ponosna na svoje dobro sklepanje.  Cool Grin

Da je groenedael sploh ne razlagam, ker sem to naredila ene dvakrat in so me pogledali s 'potem pa svizec zavije čokolado v folijo' pogledom, tako da vedno rečem, da je to belgijec; nakar v 90% sledi njihovo prepričevanje, da so belgijci kratkodlaki in rjavi. Tongue
Nati da je groenedael?  Shocked Madona, to je pa sramota, da mi Sambota (ali Bluja, ali Ijena...) ne prepoznajo kot groenendaela, potem pa lapphunda označijo za GN-ja!  Shocked Tongue Višek.

Kje si pa dobila ti dve knjigi o belgijcih? Meni sicer ne pomagata, razen če nista prevedeni v angleščino ali španščino, a vseeno...Mogoče bi se pa našlo kaj podobnega.

Zdaj Lejke ne razstavljate več, kajne? No, če se bosta zmenila za kak sprehod bi se pa jaz rada malo prištulila, da ne bom gledala samo ostalih treh belgijcev. (če je pes problem lahko pridem tudi sama, da se še kaj naučim o belgijcih  Smiley )

Lepo se imejte, vroče vas pozdravljava Urša in pasje truplo  Tongue
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #137 : torek, 10.06.2003 : 22:57:59 »

Nati: nic hudega ni, da nam nisi povedala, vsekakor pa smo bili preseneceni nad tvojim poznanjem pasme (ceprav je na sliki bil nek drug pes). Se enkrat se ti zahvaljujem za link, zahvaljujoc tebi imamo sedaj najlepsega in najpametnejsega psa Grin Grin Grin.
Seveda bi se rad videl se teboj in se-ve-da z Lejko - zmenimo se se z Bambi in Majo, potem bomo pa pravi komplet, res vredno ogleda. Ko in ce imas cas, povej, jaz sem sedaj vecinoma prost. Upam, da Pan ne bo "pretezek", ker nasemu stare Karu vseskozi nagaja.

Lep pozdrav zaenkrat od hudica v preobleki tervisa in Mateja
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #138 : sreda, 11.06.2003 : 08:19:11 »

Hojla vsi ljubitelji belgijčkov  Smiley

Bambi: najprej sorry če sva pred leti z mamo zelo začudeno  Shocked reagirali, ko si Lejko prepoznala za belgijca. Verjetno sva bili presenečeni in veseli, da kdo pasmo pozna...
Saj zdaj vidiš sama pri Sambotu  Smiley, kako je človek vesel, če mimoidoči prepoznajo njegovega psa, a ne?

Tisto o Nati, da je GN se pa zgodi takrat ko ljudje najprej vprašajo, katere pasme je Lejka...če jih zanima jim razložim o vseh 4 pasmah belgijcev..in potem jim verjetno v ušesu ostane črni, dolgodlak  Huh pa potem Nati označijo za GN-ja. Huh Sicer je Nati običajno špic, evrazijec, črni samojed, cjow chow  Grin

Glede knjig o belgijcih: mislim da sem obe kupila pred mnogimi leti na kakšni razstavi , sta pa res zelo dobri. Žal ne vem, katere angleške knjige o belgijcih so dobre. Malo sem pobrskala po www.amazon.de in odkrila dve morebiti zanimivi knjigi, in sicer:
1. Robert Pollet : Belgian Shepherd dog (Petlove)
2. Deborah Fleming: The complete Belgian Shepherd dog
Žal ne morem svetovati  Sad, ker nobene knjige še nisem imela v rokah. Ker pa je g. Pollet priznan belgijski kinolog in sodnik, ki se veliko ukvarja z belgijskimi ovčarji, predvidevam, da je njegova knjiga kvalitetna  Cheesy

Sicer se pa da dobiti kar nekaj informacij o belgijskih ovčarjih (zgodovina, standard in še kaj) na naslednjih straneh:
www.belgiandogs.org
http://www.dovetailweb.com/epix/library.htm

horr (Matej): veseli me da ste tako zadovoljni s Panom; po fotkah sodeč mora biti krasen in obetaven tervueren  Smiley prav rada bi ga videla v živo.

Sicer se pa res lahko zmenimo vsi lastniki belgijčkov za kakšen skupni sprehod...pa če dovolite bi jaz še Nati vzela zraven
Več kužkov bo, bolj bo zabavno  Cheesy

Kdaj pa imate čas? Jaz bi lahko ta vikend ali pa naslednji teden ali pa.....še kasneje

En lep belgijski pozdravček od
Tadeje, Lejke in Nati




Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #139 : sreda, 11.06.2003 : 12:40:06 »

Nati : no problem, saj pravim da vsakič ko jaz tako oke izbuljim se spomnim na vaju.  Grin
Še en belgijski sprehod (z malo švedske pomoči  Wink ) se sliši super, glede na vročino pa na našo bližnje bivanje bi verjetno kar primeren bil Mostec, če ste ostali za. Jaz ta vikend sicer lahko šele v nedeljo, naslednji pa mislim da lahko oba dneva.
Torej s predlogi na dan!  Smiley

Ponovno stopljena Urša in Rosco  Wink
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #140 : sreda, 11.06.2003 : 15:03:43 »

onyx: Rad bi te vprasal glede drustva, so mogoce v DPBO tudi ostale 3 pasme belgijcev, ali so samo Malinoisi?
Na to stran sem naletel ze prej, ko sem se iskal psa v upanju, da bom preko te strani prisel do kaksnega stika oz. vsaj fotke kakega belgijca (natancnejse tervisa), pa sem nasel le malinoise Angry.
Zanima me ce je temu tako oz. se aktivno v drustvu vkljucujejo le lastniki malinoisev?.

Lp in se ze naprej zahvaljujem za odgovor.
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #141 : sreda, 11.06.2003 : 16:09:14 »

horr!
Večina so samo malinoisi...poznam ***, on je eden med glavnih tam...in mi je to rekel. Sicer je pa to zato ker jih ni veliko ki imajo Tervise ali Groenendaele v sloveniji... sram

Najbolj bi se bilo vključiti in pokazati kako izgledajo..hahaha Wink Wink Grin
LP
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #142 : sreda, 11.06.2003 : 18:36:53 »

Oj,
Hunden: aha, potem je temu res tako. Hja bo zgleda res treba dokazat, da belgijci niso le malinovci Wink Tongue Grin.
Si ti clanica **
LP
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #143 : četrtek, 12.06.2003 : 08:05:34 »

Hojla,

Super, da nas je toliko zainteresiranih za sprehod belgijcev...najbolje da vzamemo se kaksno kamero in fotoaparat s sabo pa jih malo poslikamo in pofilmamo Smiley, kaj pravite?

Bambi: Tvoj predlog o Mostecu (in morda naprej čez Rožnik če se nam bo dalo) se mi zdi super  Cheesy  v gozdu vseeno ni toliko vroče, pa kužki lahko letajo po mili volji

Še ostali povejte svoje predloge kje in kdaj..

Naslednji teden imam zelo natrpan urnik, od 24.6 naprej pa lahko kadarkoli.

Uživajte v kakšni prijetni senčki in hladni pijački  Smiley, saj bo danes spet čisto preveč vroče


Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #144 : četrtek, 12.06.2003 : 12:42:36 »

Hoj!

Neki me zanima. Zadnjič sva bila z Rikom pri veterinarju in tam imajo program za vpis novega psa. Pa sva se malo hecale okoli barve. Sva ga gledale in gledale, ali je rjav, ali rdeč ali oranžen. Za pomoč, je zelo podobne barve kot Pan in kuža od Hunden. Nima tipične malinovske svetle barve. Jaz bi rekla da ima barvo prerijskega volka ali lisičke. Tudi zgleda tako...

No in sva pristale na oranžni. Kako bi se pa vi opredelili? Slikco pošljem ob priliki. Bom malo Sabini zatežila da ga pofotka v soboto, če bo seveda čas za to. Ej ampak lahko bi res eno skupinsko fotko naredil, predstavitev vseh štirih pasem. A ne bi blo to cool. Moram pa jaz še stoj malo povadit...
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #145 : četrtek, 12.06.2003 : 14:05:17 »

Oj,
onyx: hvala za porocilo. No, to da je tervisov malo, me niti malo ne moti. Prav zato smo se za to pasmo tudi odlocili, ker se niso izrojeni, so zdravi in nezanimivi za preprodajalce. vsec mi je tudi (pri vseh belgijcih), da si nekaj posebnega.

Petra: Mi gremo ta vikend na morje in tudi kuza gre z nami, tako da se lahko dobimo, ce zivis blizu obale. Prisli bomo pa v marino portoroz, ker moramo spustiti coln.

Lep pozdrav in zelim vam cim hladnejsi preostanek dneva.
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #146 : četrtek, 12.06.2003 : 14:10:28 »

Oj, ja ni problem, da se dobimo. Vsekakor pa mora biti bolj zjutraj ali proti veceru, ker je pasje vroce Cheesy.

Maja: Nas kuza ima dlako barve fauve (sedaj pa ugotovi kaj je to  :-/).

Hunden: ja nich, se bo treba pa vclanit, da ne bo tistih 8 tervisov samevalo Cheesy.

LP se enkrat
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #147 : četrtek, 12.06.2003 : 22:35:47 »

Čer!

Ja jaz imam večinoma čas, samo vzeti si ga moram, tako da predlagajte datume tisti, ki imate fiksno določeno kdaj lahko in kdaj ne.
Nati : me veseli, da se strinjaš glede Mosteca, sva ravno danes šla tja in je bilo suuupeeer (senca, drevesa, voda... Cheesy ). Glede slikanja pa ni treba skrbet, sem pravi belgijski paparazzo  Wink .
Mislim, da nas večina ve, da je schipperke tudi belgijski ovčar, je pa res, da ne paše v to 'skupino', torej med te različice sicer (načeloma) identičnih psov.
(vem pa da imajo zlasti v Belgiji vzreditelji belgijskih o. tudi še kakšnega schipperkee-ja za bonus  Wink )

Maja, jaz bi rekla da je Rik bolj temen kot Pan. Pan je bolj 'blond', Rik pa po hrbtu vleče skoraj na rdečkasto rjavo. Se mi pa sanja ne kako bi opredelila to barvo.

Lepo se imejte in čimveč sence!
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #148 : petek, 13.06.2003 : 12:59:18 »

Sammy, sicer verjetno to vsak reče za svojo pasmo, ampak - belgijski folk je res čisto poseben folk! Predvsem pa nor na svoje pse...
Enkrat sva se prijateljico odpravile v Iški vintgar in je za foro rekla, da tam blizu pa živi od Sambota brat. Ob 21.30 sva nenapovedano vletele tja k njim domov, s tem da mene ne poznajo, Mojco so samo enkrat videli, pa sva bili tam skoraj eno uro in klepetali o  svojih kužetih. Shocked Grin
Sekamo!
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #149 : petek, 13.06.2003 : 13:42:11 »

Oj,
Petra: mi gremo na morje verjetno jutri zjutraj, tko da se takrat verjetno ne bomo dobili. Edina moznost bi bila v nedeljo, ko se vracamo, pa pridemo se po prikolico v marino Portoroz. No sej, pa kdaj drugich.

Maja: nas mali pes je sploj svetel za tervisa, pa se (ce je kaj verjeti genom) ko o zrasel, bo veliko temnejsi.
Tervuereni imajo (kolikor vem) le dve uradni barvi: fauve ("rdeca"- tudi bolj priznana barva) ter silver (so bolj redki).
Vzrediteljica mi je tudi povedala, da ce pridejo sami sliver tervisi in en fauve, bo zmagal le ta, pa tudi ce bo kaksen srebrni lepso. Kaj pa vem, cudno se slisi, ampak recmo da temu verjamem Cheesy.

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines