mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 15:32:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 139574 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #405 : sreda, 08.04.2015 : 12:30:27 »

Ker se ponavadi pojavljajo 'zgodbe' o bulih (vsi v enem košu) in 'pasjih varuškah' v povezavi s pasjimi boji in otroki, in zato, ker je tole daleč bolj brana tema od kakšne obskurne pasemske Tongue ...

The Nanny Dog Myth Revealed - klik

Vintage Pit Bull Photos Prove What? - klik

Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #406 : sreda, 08.04.2015 : 14:59:00 »

Kašen smisel ima še podpihovati strah pred bulli?
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #407 : sreda, 08.04.2015 : 15:43:35 »

Meni je super, da kdo prikaže še drugo plat zgodbe, čeprav bodo ljudje jemali negativno. Mislim da ni bilo mišljeno kot podpihovati strah ampak lastnike teh pasem pripraviti do tega, da tako kot ostali psi potrebujejo dosledno vzgojo, nadzor in ne samo ljubezen in crklanje. Še vseeno se mi zdijo odlična izbira družinskega psa za nekoga, ki ima veselje vložiti veliko truda v vzgojo. Ampak mislim da ljudje že malce pretiravajo kako super so te pasme do otrok. Pa tudi vse te slike, ki jih ljudje pridno delijo na fb-ju o bullih in otrocih so zelo neodgovorne in naj se ljudje tega zavedajo. Škoda je samo ta, da bodo ta članek jemali ljudje po svoje eni bodo pljivali po njem da niso takšne pošašti drugi bodo pa z temi dejstvi svoj strah upravičili in nestrpnost se na ta način samo povečuje, ker si ljudje vse obrnemo v svoj prid.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #408 : sreda, 08.04.2015 : 16:10:58 »

Nobeno podpihovanje, temveč samo postavitev pasme/pasem tja, kamor sodijo - med pse. Kot katerakoli druga pasma.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #409 : sreda, 08.04.2015 : 16:43:40 »

Na prvi pogled se zdi tako. Ampak ko sem malo bolj natančno prebrala - ne, ne zdi se mi ravno uravnotežen prikaz. Pri vsaki pasmi imamo kakšen mit, če se potrudimo ponavadi od njega ostane bolj malo. Navsezadnje tudi  Dickensov Bulls Eye ni ravno precizen prikaz pasme, ali pač?
Ličinka, v prispevku ni nič o vzgoji, ljubezni in crkljanju. Prikaže pasme bull kot morilce, ki tgajo drugim psom goltance in se zelo trudi pokazati, da to niso nikoli bili družinski psi. Tudi pri komentarjih starih slik.
Po netu hodijo slikce in posnetki otrok in psov (vseh mogočih pasem) in nekateri dobivajo pik ob vseh brez razlike. Nekateri posnetki so res taki, da ti gredo lasje pokonci, ravnanje staršev pa ne samo neodgovorno ampak nevarno. Drugi pa ne, pokažejo lep odnos med otrokom in psom. fino bi bilo pokazati posnetke, ki so "benigni" in tiste nevarne, pa pokazati v čem je razlika. Saj ni tako zelo težko, vsak lahko vidi, če ve, kaj mora gledati. Ni ti treba biti ne vem kakšen uh in ah strokovnjak.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #410 : sreda, 08.04.2015 : 17:21:17 »

Da bo zato, ker sem tule nalimala dva linka z nekoliko bolj nazorno (staro) vsebino o nanny pravljici, kdo bolj ali manj proti bulom histeriral, jih zato ja ali ne kupil ali celo peticijo za njihovo prepoved sestavil, se ne bojim; v resnici ne verjamem v takšno moč mojpes.neta Wink. Računam na to, da bodo vsebino prebrali odgovorni odrasli osebki. Njim sem dejansko link namenila. Da lahko sami preberejo, da 'pasja varuška' ne obstaja. Da bodo lahko v prihodnje ocenili vrednost argumentov vseh tistih, ki kot stara lajna ponavljajo, kako so buli mazice in lubice, samo da v bližini kaj po otrocih diši. Ti odgovorni odrasli osebki se ponavadi odgovorno odločajo tako za psa kot za pasmo. In oni tudi vedo, da so bulli (APBT, SBT, ABT in njihove variacije) psi. Tapravi. Ne plišasti. Ne vem za nobeno drugo pasmo, pri kateri bi kakšen mit tako vsiljevali, kot pri bullih povezanost z otroki.

fino bi bilo pokazati posnetke, ki so "benigni" in tiste nevarne, pa pokazati v čem je razlika.

Z veseljem bi objavila kakšen tovrsten prispevek. Smiley
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #411 : sreda, 08.04.2015 : 17:44:17 »

S tem, kar si napisala zgoraj se povsem strinjam. Tudi meni gre tovrstno pisanje na živce.  Sam prispevek na linku  pa mi daje en tak neprijetno podmukel občutek. Lahko da se motim, pa mislim da se ne.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #412 : sreda, 08.04.2015 : 17:46:04 »

Kar se tiče posnetkov, pa lahko naredimo novo temo, lahko poiščem posnetke, pa jih skupaj poanaliziramo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #413 : sreda, 08.04.2015 : 18:27:06 »

Odlično! Afro
Najbolje, da jo kar odpreš, ko boš imela prvi tak filmček/fotko, pa potem nadaljujemo.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #414 : sreda, 08.04.2015 : 18:50:35 »

Lahko pa tudi kar tole temo ponucamo, če se ti zdi ok - klik. Smiley
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #415 : sreda, 08.04.2015 : 21:38:52 »

Ja, bo seveda ok. Jaz bom kaj poiskala jutri, lahko da pa seveda že prej kdo kakšen link. Naj bi bili filmčki, ker so fotografije lahko zavajajoče.
Pri tem naj se ne bi šli ali bi jaz to pustil ali ne, ampak bi samo poskusili ugotoviti, ali je bila situacija na posnetku nevarna ali ne in zakaj
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #416 : sobota, 09.05.2015 : 12:07:15 »

Ponavadi se povezuje 'pasje boje' z 'nevarnimi pasmami, zato gre spodnje semle:

"V rokah odraslega sposobnega vodnika, ki obnašanje psa pravilno usmerja, je tudi 'bojni' pes prijeten življenjski sopotnik."


Miti in resnice o nevarnih pasmah - klik
Tekst Živa in Andreja, ilustracije Eva Slavec, oktober 2005

Na zgornjem linku je vsebina letaka z 'miti in resnicami o nevarnih pasmah', ki smo ga mojpes.netovci 30. 9. 2005 delili v Kopru udeležencem tradicionalnega dobrodelnega koncerta z naslovom 'Z najboljšim prijateljem' - klik. Koncert je pripravilo Obalno društvo proti mučenju živali, na njem pa so zbirali sredstva in hrano za pse v Obalnem zavetišču. Letak je bil le eden iz nabora osveščevalnih materialov, ki smo jih delili na tamkajšnji mojpes.netovi stojnici in s katerimi smo potencialne lastnike psov seznanjali o tem, kaj morajo vedeti, predno si umislijo psa. Namreč, pse, tudi bule in ostale 'bojne pse' ali predstavnike ostalih 'nevarnih pasem', ki so pristali v zavetišču in za katere so zbirali hrano in sredstva, so njihovi lastniki najprej kupili ali posvojili, potem pa jih neodgovorno zapustili. Če bi se za pse odgovorno odločali, do zapustitev ne bi prihajalo in zapuščenih psov v zavetiščih ne bi bilo. Upam, da bo to dejstvo kdaj vendarle postalo širše zanimivo za slovenske živalovarstvenike in se bodo začeli ukvarjati z izvorom problema ter z osveščanjem ..., ne pa na splošno tiščali vse pse v roke vsakomur, ki 'pride mimo'.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #417 : sobota, 16.05.2015 : 17:56:05 »

Bom dala kar sem. Brez besed. jezen jezen jezen
https://www.dnevnik.si/1042712937/slovenija/nevarni-psi-in-pravo-je-kaksna-razlika-med-pitbulom-in-brzostrelko
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #418 : sobota, 16.05.2015 : 18:37:54 »

Očitno je vse dosedanje kroge prespal, pa bi zdaj on peljal nov krog. huh
Pravzaprav ne verjamem, da se bosta zaradi tega članka slovenska kinologija in zakonodaja kaj drugače vrteli.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #419 : sobota, 16.05.2015 : 19:34:12 »

Samo zaradi tega enega članka prav gotovo ne, a če se dovolj dolgo napihuje in ponavlja... Se bojim, da ni treba kaj dosti več kot še kakšen malce resnejši pasji pretep, v katerem bo sodelovalo kaj bulu podobnega. Zakonodaja se lahko kar hitro spremeni in upoštevanje stroke je pri tem prej izjema kot pravilo.
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines