mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:11:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Pes sv. Huberta - Bloodhound (Chien de Saint-Hubert)
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes sv. Huberta - Bloodhound (Chien de Saint-Hubert)  (Prebrano 46106 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #45 : torek, 05.01.2010 : 13:20:21 »

Penny, presenečena boš, kako so ti psi veliki v živo.


Aha sem brala, da imajo tudi po 70kg!  Čeprav na slikah niti ne delujejo tako veliki  Smiley
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #46 : torek, 05.01.2010 : 13:22:53 »

Glede torzije želodca: razdeli obrok na več majhnih (no, sedaj itak je večkrat na dan), pazi, da ne dobi obroka pred sprehodom in po sprehodu. Psi z velikim prsnim košem so sicer bolj dovzetni. Dobro je tudi, da pes ne pije veliko vode takoj po obroku in da ne hlasta. Do tega pride, ko hrana ostane v želodcu. Sprva se želodec napihne (diletacija), zrak pritiska na steno in ostale organe ter žile, dotok krvi se prekine in pride do odmiranja. Želodec se zasuče (torzija).
Znaki: hitro, plitko dihanje, vznemirjenje, napet trebuh, pes poskuša bruhati, pa ne more, pade v šok. Treba je odreagirati hitro in poiskati veterinarsko pomoč. Več pa si preberi v temi zdravje, ali pa poišči strokovne članke.

Kakšen pa je vzrejni pravilnik v državi iz katere je psička?
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #47 : torek, 05.01.2010 : 13:28:32 »

Nekje sem zasledila (mislim da na tuji spletni strani), da še vedno raziskujejo, koliko dednost pripomore k zasuku.


Tisto vprašanje o vzrejnem pravilniku se ne nanaša na torzijo, da ne bo pomote. Bolj me zanima, če morajo imeti kakšen izpit kot pogoj za vzrejo.
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #48 : torek, 05.01.2010 : 13:54:28 »

Kakšne izpite rabijo na Slovaškem ne vem, lahko pa ti napišem očeta in mati (če je to dovoljeno?):

Mati:

CH CIRA Dubový Hrunok
SPKP 199     15.11.2005
Father:   KERRY Dubový Hrúnok
Mother:   MINA Dubový Hrúnok

Champion of Slovakia
Shows: very promissing, Excellent
CAJC, 6x CAC, 2xr.CAC, CACIB, 2x BOB
Winner of Slovakia
Working exams: PF I. price 200 points
IHF II.price
HD 0/0


Oče:

AGRIA DRAGON GALAXY "GATO"  ( black/tan )
Született: 2007.02.24. "G" alom
Szül?k: SCIPIO FAMOUS ALHAVANT ( liver )  és  AGRIA DRAGON CANABIS "WOODOO" (black/tan )
Eredményei : 2008. Hungaria Junior Champion, 2008. Derby winner , 2008. tenyésszemle és képesség vizsga, 2008. Munkavizsga
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #49 : torek, 05.01.2010 : 14:00:25 »

Bom jaz odgovorila.Za vzrejo pri nas tudi Bloodhoundi potrebujejo PNZ-preizkus naravnih zasnov.Se pravi gonjo divjadi Lips Sealed Undecided.V tujini-matični deželi pa potrebujejo večinoma telesno oceno,slikanje kolkov.Na žalost pa se boste mogli držati vzrejnih pravilnikov,ki veljajo pri nas za vzrejo,ne tistih iz matične države.
Kar se tiče torzije imam na žalost tudi tukaj osebne izkušnje.Kar je napisal ren drži,s tem,da bi dodala samo še to,da jaz mojim,ki so prav tako nagnjeni k torziji po obroku ne dovolim 1,5 ure nikakršnega norenja,skakanja,itd.ampak strogi počitek.
Kar se tiče dednosti pri zasuku je predisponirana,če je kateri od staršev imel zasuk.
LP Tjaša
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #50 : torek, 05.01.2010 : 14:04:58 »

grekom,mati tvoje psičke ima narejen delovni izpit z I.nagradnim razredom,kjer je dosegla 200 točk.To so sledarski izpiti,ki jih opravljajo vsi goniči po širni evropi.Pogoj je,da je to tekma državnega ali mednarodnega ranga,kjer se podeljuje kandidatura CACT ali CACIT.Pozitivno opravljena tekma je pogoj za pridobitev delovnega izpita in prijavo v razred delovnih na razstavah ter doseganje šampionata v lepoti.
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #51 : torek, 05.01.2010 : 15:06:33 »

Bom jaz odgovorila.Za vzrejo pri nas tudi Bloodhoundi potrebujejo PNZ-preizkus naravnih zasnov.Se pravi gonjo divjadi Lips Sealed Undecided.
Huh,  Huh torej moram med zeleno bratovščino?  Shocked

Mi je en lastnik znal povedat da je namesto da bi obstreljenega jelena zadavla revčku raje rane lizala.  Kiss
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #52 : torek, 05.01.2010 : 15:07:19 »

Huh,  Huh torej moram med zeleno bratovšèino?  Shocked

Mi je en lastnik znal povedat da je njegova psica namesto da bi obstreljenega jelena zadavla revèku raje rane lizala.  Kiss
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #53 : torek, 05.01.2010 : 15:13:58 »

Da, huberti iščejo sled...nimajo pa nagona po ubijanju.

Drugače pa obema hvala za odgovore.

Lunca, žal mi je, da je tvoj pes to doživel. Tudi jaz se tega zelo bojim.
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #54 : torek, 05.01.2010 : 15:29:08 »

Evo nove fotke so na http://www.flickr.com/photos/grekom/sets/72157623020013853/

Tu pa nekaj za pokušino Wink











Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #55 : sreda, 06.01.2010 : 07:54:22 »

grekom,ne rabiš zaradi tega med zeleno bratovščino.Tudi jaz imam lovske pse pa nisem lovec.Je pa dobro,če poznaš kakšnega,da ti bo pomagal psa pripraviti za preizkus.Pa še nekaj.Saj ne rabi žival na preizkusu zadaviti.Pomeni samo,da jo mora najti,dvigniti in glasno gnati.Takšno je delo goniča.Tisto kar si opisal ti,pa je delo barvarja(bavarca,hanoveranca ali brak jazbečarja).
Ren,res je,da je moj pes zasuk želodca doživel in na srečo preživel.Z nami je bil nato  še nadaljna štiri leta.
LP Tjaša
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #56 : petek, 08.01.2010 : 13:45:21 »

Hvala za ogovoro. Me pa zanima, kako naj šmrkljo prepričam, da po hranjenju miruje? Namreč takoj ko se naje bi rada norela in divjala. Sem probal s tem, da se vležem na kavč in jo malce pockrljam ampak vsak dan tudi nimam časa da bom opoldne s psom na kavču ležal.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #57 : petek, 08.01.2010 : 14:06:48 »

Prestavi uro hranjenja na tako uro, ko imaš čas s psom na kavču ležat. Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #58 : petek, 08.01.2010 : 14:09:18 »

Zelo lepe slike, lepega psa  Kiss
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #59 : petek, 08.01.2010 : 14:13:33 »

Hvala za ogovoro. Me pa zanima, kako naj šmrkljo prepričam, da po hranjenju miruje? Namreč takoj ko se naje bi rada norela in divjala. Sem probal s tem, da se vležem na kavč in jo malce pockrljam ampak vsak dan tudi nimam časa da bom opoldne s psom na kavču ležal.

Kaj pa, ko bi uporabil klasicen vzgojni prijem "prostor"? Verjamem, da bo treba mnogokrat ponovit, pa bo ze kapirala, da se po obroku pociva Wink
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Pes sv. Huberta - Bloodhound (Chien de Saint-Hubert)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines