mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:55:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Pes sv. Huberta - Bloodhound (Chien de Saint-Hubert)
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes sv. Huberta - Bloodhound (Chien de Saint-Hubert)  (Prebrano 45929 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #60 : petek, 08.01.2010 : 14:17:24 »

HeHeHe, hvala za odgovore.

Na prostor ne deluje. Trmari. 5 mesecev pa puberteta pa to.

Urnik hrane je sledeč...

ob 8h , ob 13h in ob 18h. Ne vem, sem že razmišljal da bi jo pred hrano znorel samo potem pa baje spet ni dobro.

Aja, pa hvala za pohvale fotografij.
Logiran
baronek
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #61 : petek, 08.01.2010 : 14:26:00 »

Jaz sem pri svojega, dokler se ni navadil, da mora po hrani počivat, odšla v drug prostor in mu rekla spat. In je delovalo Smiley Je hitro zakapiral, da mora bit na miru po hranjenju.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #62 : petek, 08.01.2010 : 14:27:19 »

Jaz dam našemu psu po obroku kakšno stvar za glodat (bikovko ali pa priboljšek-sir zatlačim v Kong, ki ima luknje) in je tako vsaj pol ure pri miru  Smiley

Fotke so super, še posebej tretja je Cheesy
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #63 : petek, 08.01.2010 : 14:50:21 »

Meni sta pa prva in druga všeč  Cheesy
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #64 : sobota, 09.01.2010 : 07:27:54 »

grekom,se boš že navadil,da boš moral biti bolj trmast od nje.Bloodhoundi imajo tako kot Basset Houndi prepričanje,da bodo nekaj naredili samo za svojo korist in ne,da bi ustregli tebi.Vedno pravim,da so psi,ki razmišljajo s svojo glavo.
Res,še najbolj učinkuje komanda "prostor".Pa še utrdila ga bosta na ta način.Lažje je psa utrudit,ko ima prazen želodec,pa še mogoče bo potem res mirovala.Samo obrok je potem 30 min po tem ko se vrneta iz sprehoda,da se umiri.Tudi pri naših" ta mladih "je bilo to težko doseči,ampak sem vztrajala.Vsakič,ko sem pomislila,da bi mogoče pa malo popustila,sem si pred oči naslikala prizor Lojza po operaciji torzije.Vse tiste infuzije,kanile v nogah,ki so se stalno iztikale,dajanje injekcij,nošenje po stopnicah,ko je bilo treba iti na potrebo(takrat smo živeli v 7.nadstropju stolpnice).Da o tistih treh kilah(hernijah),ki jih je imel po torziji in krvavitvah niti ne govorim.Me vsakič hitro mine.Vsekakor si takšne nove izkušnje ne želim nikoli več,čeprav jih ne izključujem.Naši sedaj po obroku veselo začnejo "peglati" svoje comforte,kavče in bokse in je tako vsaj eno uro mir pri hiši,potem pa se zopet začne veselica.
LP Tjaša
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #65 : sobota, 09.01.2010 : 10:17:47 »

Ouch, hvala za napisano Tjaša. To mi da še dodaten zagon da bom res pazil.

Ko že govorimo o stopnicah... Do koliko kg se naj nosi psa po stopnicah?

L.P. Grega
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #66 : sobota, 09.01.2010 : 10:30:30 »

Vsi ti bodo rekli,da vsaj do 6 meseca starosti psa,ampak kaj ko so takrat nekatere pasme že pretežke.Če imate veliko stopnic ti priporočam,da jih ne uporabljate prepogosto t.j.da takrat,ko morate iti ven to čim bolj kvalitetno uporabite.Vsekakor pa pazite pri hoji po stopnicah navzdol,ker če so Bloodhoundi vsaj malo podobni Bassetom,si pri hoji navzdol znajo stopiti na uhelj in se zvrniti po stopnicah.Pa kakšnih predolgih sprehodov ji trenutno še ne rabite privoščiti(s tem mislim kakšnih 10 km pohodov).Preforsiranje mladega psa,ki ima še relativno neutrnjene sklepe in kosti tudi lahko privede do pridobljene displazije.
LP Tjaša
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #67 : sobota, 09.01.2010 : 10:56:36 »

Thja. Naša ima sedaj že ca. 28 kg. Jaz jo že še nesem, ampak žena...

Itak ji je trenutno "rak rana" parket. Ko se spravi s kavče po spancu se ji noge kar razpeljejo. Kot da bi imela presuhe podplate.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #68 : ponedeljek, 11.01.2010 : 14:57:54 »

Če bi bil foto natečaj Pasje grimase, bi s tretjo sliko zmagal, hahahaha.

Suki pa hitro raste. Je že prava baba.
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #69 : četrtek, 21.01.2010 : 17:53:43 »

HeHeHe. Aja, glede treninga. Grem konec marca verjetno za tri dni v avstrijo na seminar Wink
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #70 : sreda, 03.03.2010 : 20:03:57 »

Tako, mislim da je počasi čas da malce napišem izkušnje po 5 mesecih z Bloodhoundom...

Torej, kje naj začnem...

Super prijazna in cartljiva mrcina. Do tujcev precej plašna in nezaupljiva a nenapadalna. Mislim da bomo z malce socializacije in z malo šolo to uspešno odpravili. Ko je za ograjo se gre celo malce čuvaja (po malem si upa tu pa tam malce zabrundat. Ampak tako, na tiho. Da je ja ne bi oni na drugi strani slišal.), tisto o nizkih ograjah kar pozabite. Vse kar je pod 30 cm za njo ni ovira.

A sem že omenil hiperenergičnost in igrivost? Ja, pri 6 mesecih starosti je to verjetno kar normalno. Ampak tamala ima energije ko da bi Duracel na njej pisalo. Dolgi sprehodi niso noben problem, obožuje vožnjo z avtom in piskajoče žogice ter "plišeke".

Glede vonja in slinjenja... Vonja nima. Ta pes sploh ne smrdi. Razen če je zeloooo živčna. Potem se slini in dobi malce vonja. Pa seveda potoki sline ob pogledu na hrano Wink Smo pa kljub temu dosegli da lahko brez skrbi jemo v jedilnici in v dnevni sobi brez da bi gnjavila. No dobro, od začetka smo se malce prepirali pa grdo gledali, doživljali raznorazne zamere (to zelo dobro obvlada. Mi je celo enkrat pred mano na posteljo skočla in se mi pred očmi polulala ker sem jo peljal k veterinarju na inekcije. Je neko svinjarijo pojedlo in imela manjšo zastrupitev. Ko se je praskala in čohala ko jo je peklo sem se ji smejal in ji rekel da tak zgleda ko te ose napikajo. No, pa je doma kot sem že napisal pomočla posteljo). Jao, kak bluzim.

Kje smo ostali... Aja, pri hrani. Za hrano bi naredila preprosto vse. Je ultra požrešna in hvala bogu, da sva z ženo že pred prihodom tamale trenirala ignoriranje prosečih pogledov na psu staršev. Pa da ne pozabim... Kar je na kuhinjskem pultu je njeno. Tako da imamo po novem kuhinjo pospravljeno kot v razstavnem salonu.

Če je še kakšno vprašanje pa kar napišite.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #71 : sreda, 03.03.2010 : 21:24:55 »

A krade? Naši tudi, razen Thor...Samo Thor se pa slini. Včeraj srečava eno gospo, ki je nabirala zvončke, naš se pa usede, pa tačko in liter sline, ker je mislil, da bo kaj za  "papat".

Praviš, da se gre malo čuvaja, haha. No, tudi naš sem pa tja malo zabrunda (tako sam pri sebi).
Najbolj mi je smešen med spanjem, ko kaj sanja in potem malo renči, pa tačke premka,...

Koliko tehta? Zanima me tudi plečna višina.

Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #72 : četrtek, 18.03.2010 : 15:25:08 »

Zdravo, evo sem jo ravno stehtal in zmero.

36.7 kg in 64 cm. Stara je 7 mesecev in par dni.
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #73 : sobota, 20.03.2010 : 08:37:28 »

Tako, sedaj pa je moja Suki tudi uradno čudna ali pa sem do sedaj videl samo "psiho" pse.

Včeraj popoldne vandrava po parceli okrog ribnika. V betonskem kanalu ki čaka da ga bomo nekoč rabli počiva neka mačka. Moja gospodična fletno stopi do kanala, pogleda not, vidi mačko, povoha in šeta dalje. Torej, ali je tisto o mačkah in psih samo fama ali pa so bloodhoundi res mile duše. Vsak drugi pes bi neznano mačko vsaj probal odgnat s svojega teritorija. Lahko pa se tudi motim.

Isti dan zvečer gremo ob pol enajstih zvečer na veliko potrebo pred spanjem. Gospodična šeta pod orehi, nekaj zavoha, naredi okrog tistega nekaj dva kroga, nič glasa, nič dvignjene dlake, samo mahanje repa. Nato se vsede in čaka da pridem. Torej, ne bodi len, vklopim žepno svetilko in preverim kaj so madam našli. Ježka. Revež se je spremenil v "krtino" ko je slišal in začutil mrcinin vonj. Ona pa nič. Ko sem ji rekel ne, pusti, je pridno odcapljala za mano.

Torej, ne morem rečt da sem strokovnjak. Ampak do sedaj so vsi razlagali, da njihovi psi preprosto znorijo ko vidijo ježa.

Aja, pa da ne pozabim. Nimam čisto nič proti, da imam tako prijazno in dobrodušno bitje. Ker pač imam rad vse živali.
Logiran
grekom
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #74 : ponedeljek, 29.03.2010 : 07:21:58 »

Evo nove fotke (zakaj imam občutek, da sem ugrabil temo?)









Še več jih je tu http://www.flickr.com/photos/grekom/sets/72157623567399637/

Pa še nekaj fotk z mantrailing seminarja





Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Pes sv. Huberta - Bloodhound (Chien de Saint-Hubert)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines