mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 04:33:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: pasme za zacetnike
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasme za zacetnike  (Prebrano 47064 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #60 : petek, 03.06.2005 : 10:51:51 »

Začetnik ali nezačetnik---to je navadna bedarija.
Mnogim tudi 20 let izkušenj in pet psov ne pomaga do zdrave pameti.
Jaz bi ljudi razdelila na talentirane in netalentirane.
Posedovanje psa v preteklosti, da edino bolj zanesljiv podatek v katero skupino potencialni lastnik sodi.
Pa še to ni nujno.
Izkušnje s stabilnim, vodljivim,mehkim psom mu lahko dajo občutel lažne samozavesti in samopovzdigovanje med izkušene kinologe.
Po drugi strani veliko izkušenj s starinskimi metodami dela lahko predstavlja zalogo babjih čenč in oviro za sprejemanje in dojemanje sobodnejših in učinkovitejših trendov vzgoj ein šolanja.
Bistvo lastnika "zahtevnih psov" (ali pasem) je da je stabilna, razvita osebnost z zdravo kmečko pametjo in pripravljenostjo se učiti in kritično poslušati.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #61 : petek, 03.06.2005 : 11:21:26 »

Začetnik ali nezačetnik---to je navadna bedarija.
Mnogim tudi 20 let izkušenj in pet psov ne pomaga do zdrave pameti.
Bistvo lastnika "zahtevnih psov" (ali pasem) je da je stabilna, razvita osebnost z zdravo kmečko pametjo in pripravljenostjo se učiti in kritično poslušati.

Ja, to je to!
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #62 : petek, 03.06.2005 : 11:42:55 »

Seveda pa puščam stvari še odprte. Dokler ga nimam na vrtu je vse mogoče.   A sedaj sem že nekaj časa pri tej pasmi Smiley
Moja priljubljena in željena pasma(že par let) pa je bil boxer, a se mi zdi, da bi to zame bil karakterno prevelik zalogaj. Meni je bil zelo všeč vizualno in priznam, da o karakterju nisem vedela kaj dosti več od tega, da je hiperaktiven. Hja, če razumsko pogledam in izklopim čustva - sem kar močno prepričana, da boxer ni pesek zame. Smiley
Vsaj ne za sedaj Smiley

No, sem se male bolj pozno vrgel na to temo in sem dvomil, če sploh spada sem tisto, kar sem zapisal o bokserjih. Zdaj sem vesel da sem.
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #63 : sobota, 11.06.2005 : 16:15:21 »

Strinjam se s tistimi, ki menijo, da je pri izbiri psa bolj pomembno, da si vsak bodoči lastnik dobro ogleda kakšne so značilnosti posamezene pasme , ne glede na to ali je začetnik ali ne. Takoj za tem je pa pomembno, kakšnega vzreditelja si bo izbral in da si vsaj kakšen mesec že ogleduje leglo in se veliko pogovarja z vzreditelji o značilnostih pasme in o mladičevi mami. Vsak mladič, ki ni dobro socialziran zna biti potecialno dosti bolj težaven ne glede na pasmo. Tretja stvar, ki je pa ni še nihče omenil, je pa spol...gotovo bo dosti večja verjetnost, da bo bolj vodlijva in manj dominanta psička, oz. dober vzreditelj lahko v leglu pomaga začetniku izbrati psa, ki mu bo bolj ustrezal. Nenazadnje pa je nujno, da si vsak lastnik pridobi najmanj osnovna znanja o sodobni vzgoji psov. Ravno zaradi zadnjega sem mi zdi, da so lahko včasih "izkušeni" lastniki še bolj problematični, ker imajo več težav spremeniti svoje navade, tako da lahko nekdo, ki je imel npr. včasih nemškega ovčarja čisto zgreši s kakšnimi bolj neodvisnimi, suverenimi pasmami, ki rabijo čisto drug pristop. Nujno pa je seveda, da gre  bodoči lastnik, ki še nima izkušenj s sodobnimi pristopi tudi v ustrezno malo šolo, kjer se lahko še v praksi seznani kako vzgojiti in naučiti sebe, da potem lahko vzgajaš svojo mrcinco.
Logiran
vojko
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #64 : sobota, 18.06.2005 : 17:21:34 »

prosil bi za ceno kakega srednje velikega psa na preveč lajavega(sosed rad strupi)lahko tudi mešanček katerega usoda je precej negotova imam hišo z vrtom in zelo pogrešamo kakega lajavca ki bi nam čuval hišo in nam bil v veselje vojkobrovc@volja.net
Logiran
vojko
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #65 : sobota, 18.06.2005 : 17:29:26 »

kar pa se tiče pasma za začetnike je vsaka ki vam povzroča veselje v bivalnem okolju ter da ga sosedje ne maltretirajo z raznimi strupi in draženjem v stanjovanju in hiši mora biti pes obvladljiv in strpen z sostanovalci vzgojen za kar poskrbi mala šola ki te nauči kako se psa obvlada ter živi z njim do bridkega konca enega ali drugega za enkrat toliko ko se bom spomnil česa pametnega se oglasim vojko Shockedhttp://
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #66 : sobota, 18.06.2005 : 19:56:08 »

Sosed rad zastrupi??? Kako lahko sploh razmišljaš o tem, da bi pripeljal kakšno žival v tak okoliš, kjer mu grozi zastupitev?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #67 : ponedeljek, 20.06.2005 : 19:57:06 »

Vojko,
pes naj živi v okolju, ki ga bo spoštovalo, sprejemalo in bo v njem lahko živel normalno pasje življenje. Jaz ne dovoljujem ne sebi ne mojim psom, da bi nas godrnjanje in sikanje sosedov kakor koli omejevalo. Pes laja, pika. Še toliko bolj, če se lahko njihov zlati vnuček po cele dneve histerično dere na dvorišču, ker ni isti trenutek, ko si je zamislil, dobil tiste frdamane žoge.
Kako lahko pričakuješ, da bo pes do vseh strpen in sploh obvladljiv, okolica pa se bo lahko izživljala nad njim. Če so sosedlje nestrpni, bodo takšni ostali tudi, pa če bo pes še tako miren, potrpežljiv in ga sploh ne bo opaziti. Torej je na tebi, da to stvar urediš in ne na pasji pohlevnosti in pripravljenosti sprejemanja vseh bedarij, ki bodo prišli na misel sosedom.

Pred leti smo komaj rešili samojeda, kateremu je sosed nastavil strup. Ti povem, da mu kaj takega nikoli več ni padlo na pamet, nas se je pa izogibal kot hudič križa. Pa kaj misli, da je kralj cele ulice, samo zato ker ima bajto na istem koncu. Hja, tudi mi jo imamo in s tem popolnoma enake pravice in obveznosti do okolice.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #68 : sreda, 22.06.2005 : 11:46:42 »

prosil bi za ceno kakega srednje velikega psa na preveč lajavega(sosed rad strupi)lahko tudi mešanček katerega usoda je precej negotova imam hišo z vrtom in zelo pogrešamo kakega lajavca ki bi nam čuval hišo in nam bil v veselje vojkobrovc@volja.net

Vojko, pravite da sosed rad strupi. Če si zmislim kako žival trpi ko je zastrupljena (naša muca je pred leti pojedla v soseščini nastavljeni strup za podgane), v kakšnih mukah umira, vsekakor odsvetujem psa. Ne reskirajte uboge živali, prosim.

Si pa lahko omislite kakšnega kričavega ptiča in ga obesite na balkon nasproti sosedovega okna  Cool Wink.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #69 : sreda, 22.06.2005 : 13:59:43 »

Kako je zdaj s tem Vojko...
iščete psa ,"ne preveč lajavega" in zelo pogrešate kakega lajavca, ki bi vam čuval hišo Roll Eyes Grin
 se mi zdi ,da še ne veste kaj bi radi Angry
sicer pa npr:
Srednjega psa,ki bi bil v veselje in ne bo kar naprej lajal lahko trenutno menda zastonj dobite v Krki- beagla, za čuvanje hiše pa vam priporčam alarm in zaklepanje.
Logiran
soncica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #70 : nedelja, 14.08.2005 : 18:47:15 »

Hojla...

Zelo sem vesela za toliko odgovorov in mnenj o pasmi za začetnike. Jaz še kar raziskujem, nabiram izkušnje - predvsem z branjem literature in različnih internetnih strani in forumov.
Do prihoda psa pa imam še vedno leto dni časa Smiley

Lep pozdrav vsem.
Lp sonček
Logiran
NaNiKa
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


« Odgovor #71 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:15:53 »

moja začetniška pasma je coton de tulear sem začetnica in verjetno si ga bom kupila samo ne vem kako zaslužiti denar stara sem pa samo 11 let mislite da je to premalo za nakup cotona??prosim da mi povete se opravičujem če to ne spada v to temo samo se začetnica tudi na foromu
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #72 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:20:33 »

Odvisni kako veliko žepnino imaš. Wink Rodovniški kužek te bo sigurno prišel več kot 100.000 sit.
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #73 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:29:50 »

moja začetniška pasma je coton de tulear sem začetnica in verjetno si ga bom kupila samo ne vem kako zaslužiti denar stara sem pa samo 11 let mislite da je to premalo za nakup cotona??prosim da mi povete se opravičujem če to ne spada v to temo samo se začetnica tudi na foromu

Mislim, da se moraš o tem posvetovati s starši, glede na to, da nimaš denarja za nakup PSA, kaj šele za nakup hrane, potrebščin, veterinarske stroške...
Poleg tega se morate pa pogovoriti tudi o tem, kdo bo za kuža skrbel, ga hranil, vozil na sprehode, pospravljal za njim...
Logiran
NaNiKa
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


« Odgovor #74 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:42:05 »

jaz seveda to je logično saj bo moj za hrano pa to mam pa  za nakup tudi samo se mi zdi to preveč 400.000sit za psa
misliš da sem dovolj stara za psa??
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: pasme za zacetnike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines