mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 12:29:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 73155 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #60 : četrtek, 03.02.2005 : 22:20:44 »

Citat
Živali je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.

Tudi za take je zakon poskrbel!  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #61 : četrtek, 03.02.2005 : 22:44:21 »

Samo...kaj pa ce laufa brez povodca. Potem dejansko ni voden. Undecided  Grin Ah, bi bilo fajn prijaviti, samo potem bodo pa spet sami lutali naokrog. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PRIMROSE
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #62 : torek, 14.06.2005 : 15:47:22 »

Pozdrav. Ali mi lahlo kdo svetuje glede zaščite psička med vožnjo -ob upoštevanju dejstva, da nimamo karavana (kar se zna kmalu spremeniti...).
Mucka prevažamo v transportnem boksu (manjših dimenzij in zato na zadnjem sedežu), psička pa je pasme srednji šnavcer in potrebuje več prostora. Dog Bag se mi zdi nekoliko prenežen (pa tudi mucek je svojega že uničil-pogrizel, strgal mrežo, itd...), razmišljam pa o pasjem varnostnem pasu. Dobre sem videla v Celovškem FressNap-u.
Prosim za čimveč pasjih informacij. Hvala in LP,
 Shocked
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #63 : sreda, 15.06.2005 : 10:20:32 »

Jaz sem že v tej temi ali pa kje drugje o tem pisala, jaz ga zelo priporočam, moja se ga je brez problema navadla in v avtu nimamo nikakšnih problemov, pripeta pa je lahko bodisi na zdnjem sedežu (običajno) ali pa tudi na sprednjem, kadar je posebno pridna in jo lahko malo čoham med vožnjo. Kupla pa sem ga v Zooticu v Cityparku, pazi na velikost.
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #64 : nedelja, 24.07.2005 : 00:06:39 »

Mene pa zanima naslednje: če želim jaz psa vzeti z menoj na morje in gremo z avtomobilom na daljšo pot (hrvaška) ali je nujno da je pes privezan na zadnjem sedežu z oprsnico oziroma je v prtljažniku z zascitno mrezo ali je mogoče možno da je pes spredaj pri nogah sopotnika....ima kdo kakršnekoli izkušnje s tem  in če mi lahko poveste če na meji (ali pa ce te ustavijo policisti) kaj komplicirajo ce je pes pri nogah sopotnika oziroma leži naprivezan na zadnjih sedezih avtomobila 
Zelim le resne odgovore in mnenja saj bi mi te informacije zelo koristile!

Lp Klea Ars in Lisa Kiss

 
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #65 : nedelja, 24.07.2005 : 10:11:43 »

Vem samo, da v določenih državah zahtevajo zaradi varnosti, da je pes ali privezan na varnostni pas ali pa v boksu (zaščitna ograja, mreža v prtljažniku). Tako je v Italiji. Glede Hrvaške točno nevem, pred leti so nekaj govorili, da bodo tudi oni to zahtevali. Zdaj pa nevem ali so ali ne. Priporočam pa na vsak način, da je pes med vožnjo zavarovan! Če ni privezan na varnostni pas ali ni v boksu se lahko pri močnem zaviranju hudo poškoduje. Predvesm pa, če je na zadnjem sedežu (na prvega ja sploh ne sme). Pri močnem zaviranju ga vrže direktno v spredno šipo in mimogrede, če je velik kuža, še polomi vozniku ali sovozniku tilnik. Ni se za hecat s takšnimi stvarmi! Preveč nesreč sem že videla, ko je pes ko raketa letel skozi šipo (in žalostno je to, da je že dovolj hitrost 40 km/h). Psa imeti pri nogah sopotnika je pa tudi preveč nevarno, ker ko se psu dosadi, rabi samo hitro skočiti in lahko premakne brzino, ali pa skoči vozniku na noge oz. pedale, volan... Oprsnice za varnostni pas ali boksi za v avto niso več tako dargi da si nebi jih mogli privoščit. Sploh pa na varnosti ne bi smeli šparati, je res?
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #66 : nedelja, 24.07.2005 : 11:45:00 »

Hvala ti za odgovor se popolnoma strinjam s teboj glede varnosti Wink Mislim da se bom kar odlocila za oprsnico saj se lahko kuza tako ali tako tudi ce je z njo privezan uleze ali sedi.

Lp Klea, Ars & Lisa
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #67 : petek, 29.07.2005 : 09:18:34 »

Oprsnica je res najbolj primerna, če ni avto dovolj velik za boks (ali pa prevelikega psa ki rabi ogormno kišto), ali pa, da se mora boks vedno vzeti ven iz avto, če se psa ravno ne prevaza. Oprsnico lahko vedno imamo nekje pod sedežom in tudi lahko uporabljamo za druge namene. Res je, pri uporabi oprsnice, se lahko kuža tudi vsede vleže, sleže pod stol, če je dovolj dolg pas... Čeprav boljše je, da nima preveč gibanja oz. predolg pas, da se slučajno ne zamota s tačkami..
LP, Tina
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #68 : petek, 29.07.2005 : 10:40:53 »

Mi ga prevažamo v prtljažniku (brez mreže), pa je do sedaj še vedno, ko smo šli preko meje (na carini), ležal. In ga sploh niso opazili, tako da naši niti njegovega potnega lista niso dali (na moje začudenje in jezo) pokazat. Sicer imamo neko "kao" mrežo (plastično) oz. pregrado, vendar v naš avto ravno ne paše in ima zaradi nje samo še manj prostora.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #69 : ponedeljek, 01.08.2005 : 09:20:19 »

Mi smo z našim že sli prek meje.. in sicer Hrvaska. Bil je v prtljazniku brez mreze oz. ni bil v boxu. Ko smo sli cez mejo, sem pokazale potne liste vseh, ki smo bili v avtu, pogledali so samo 'cloveske', pasjega niti pregledovali niso. Tako, da s tem niti malo ni bilo problemov. Kar se pa tice drugih drzav, sicer nisem 100% prepricana, pa mislim da je za Italijo, Avstrijo potrebno imeti vsaj zascitno mrezo prtljaznika, ce ze ne boks, tako kot je napisala Ivanhoe.
Za vsak prestop meje pa je potrebno, da je pes cepljen proti kugi in steklini za dobo enega leta. Mislim, da tega pri nobenem prestopu meje ne bi tolerirali (ce bi sploh pogledali v postni list Grin ).
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #70 : ponedeljek, 01.08.2005 : 10:46:54 »

Ne vem točno kakšni so zakoni v Avstriji, ampak mi gremo večkrat na leto z našo dalmatinko na Dunaj, vozimo jo v karavanu (brez boksa ali zaščitne mreže), pa še nikoli ni noben nič rekel - tudi potnega lista ponavadi ne pogledajo (v destih letih so ga samo 1x). Vsak se samo nasmehne ko jo vidi  Wink
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #71 : ponedeljek, 01.08.2005 : 10:56:07 »

mi smo pa bili vceraj v szombathelyju, pa sli preko avstirje na madzarsko.. noben ni pogledal Johnyjevega pasusa, en carinik mu je celo zazvizgal Grin.. bila pa sma z fantovim avtom, pa je JOhny(dalmatinec) sedel na azdnjem sedezu pri oknu pa gledal ven, pripasan ni bil.. tako da glede tega -voznje v avtu, si ne delat skrbi.. prav tako te lahko tudi v SLo kaznujejo za tako voznjo.. je pa res da gre tudi za varnost psa, ce se bilokaj zgodi, je dobro da je privezan Cheesy
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #72 : ponedeljek, 01.08.2005 : 13:56:53 »

Citat
JOhny(dalmatinec) sedel na azdnjem sedezu pri oknu pa gledal ven, pripasan ni bil..
ti si pa dosti upaš! Shocked Roll Eyes
dobro da nisi naletela na kakšnega tečnega in z zakonom obsedenega carinika-če se ne motim je kazen 50k v slo...lahko pa da se motim Roll Eyes
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #73 : torek, 02.08.2005 : 08:14:59 »

ja, saj menda je nekaj takega kazen Shocked .. saj bi jaz mogla krit stroske , ce bi kdo kaj kompliciral..samo saj ves, jaz sem optimist, sem vedla da ne bo nic narobe Wink Grin Grin Grin
Logiran
ursaklara
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #74 : nedelja, 15.01.2006 : 23:31:30 »

PES V PRTLJAŽNIKU, v krogu pesjanarjev smo načeli temo in se seveda skregali. Eni pravijo, da psu v prostornem prtljažniku ne more biti nič hudega, eni pravijo, da je mučenje, drugi spet, da če se pes ne pritužuje potem je že O.K. Kaj menite vi. Da ostanemo pri enotnih merilih. dali smo primer velikega avta s prostornim prtljažnikom, v avtu je klima, peljemo se 1 uro in pes je v prtljažnjiku. Undecided Huh Shocked Roll Eyes Tonguehttp://
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines