mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 06:25:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 112088 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #615 : četrtek, 30.10.2008 : 11:59:44 »

Poleg tega razmisli, kakšnega psa imaš dejansko doma. Je res pekinezer? Se pravi, ima rodovnik, na katerem piše, da je pekinezer in na katerem so napisani njegovi predniki? Če ga ima, se pozanimaj pri vzreditelju o zdravju njegovih prednikov.

Če ga nima, imaš pa doma mešanca brez znanega porekla, ki lahko zboli za marsikatero boleznijo, ki se je ne da predvideti in ki ni v ničemer povezana s pasmo pekinezer, ker tvoj pes ni predstavnik te pasme.

Vsekakor pa je za tvoje težave pravi naslov veterinar, ne forum.

Logiran
NEža^^
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


« Odgovor #616 : sobota, 22.11.2008 : 20:00:30 »

Spomladi bom dobila psa Pekinezer-ja stara sem 14 let, in imam dve mlajši sestri mi lahko kdo prosim pove če je ta pes primeren zame, pri vzgoji mi bosta seveda pomagala starša. Zanima me če je ta pes primeren tudi preživeti dneve zunaj v pesjaku,  imel  bo izolirano pasjo uto in zavetje pred dežjem in vetrom.
kako se razume z mački?Smiley in kako prenese otroško mrcvarjenje?? saj imam mlajši sestri, ki se jim še ne da najbolje dopovedati da pes ni igrača. Za odgovore se vam že najprej zahvaljujem. Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #617 : sobota, 22.11.2008 : 20:37:40 »

NI za v pesjak in če ga mislite imeti v pesjaku, pa čeprav z izolirano uto, NISTE primerni za takšnega psa.

V roke vzet knjige in prebrat kaj o pasmi. Toda vedite, da to, kar boste prebrali, velja za rodovniške pekinčane in ne za mešance, ki pri nas veljajo za pekinezerje.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #618 : sobota, 22.11.2008 : 21:15:19 »

O moj bog, jaz se opravicujem, ampak za taksne ljudi bi morali biti ukrepi tako kot v ameriki...otrosko mrcvarjenje?? Pes ni igraca za otroke, sploh pa ne tak mali, saj se se branit ne more Sad in komu pade na pamet psa pustiti pozimi veni-se celo mladicka? Ne morem verjet.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #619 : nedelja, 23.11.2008 : 13:34:41 »

Pekinezer je bil že od vedno hišni pes. Nikoli ni bil nek lovski pes..
Bili so kraljevi ljubljenčki.
Te psi NIKAKOR NE SPADAJO V PESJAK!!! In se popolnoma strinjam s Kalsang.

Mrcvarjenje?? Ti moraš sestrama pač preprečit, da ga mrcvarita, tako kot jima preprečiš, da se igrata s tvojimi stvarmi..  Tudi jaz imam mlajšega bratca, in mu pač povem kaj lahko in kaj nesme. Če kaj ni  vredu se pa z Bello umakneva v mojo sobo (tudi jaz imam 14 let..pa še ime imava isto (?)..).
Sploh pa se nekateri mladički sploh ne marajo "čohat".. odvisno od psa.

Preberite si čim več o pasmi, in se pozanimajte, če ste za psa sploh primerni.. to ni kupovanje plišaste igračke.. kupujete živo bitje. Na vašem mestu se bi pozanimala pri dobrem vzreditelju!!
Ni težko, samo lotit se je treba.
Logiran
NEža^^
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


« Odgovor #620 : nedelja, 23.11.2008 : 19:03:59 »

POTEM SEM VERJETNO DOBILA NAPAČNE INFORMACIJE, KER MI JE NEK VZREDITELJ, KO SMO GA KLICALE REKEL, DA JE PES PRIMEREN TUDI ZA PESJAK. vseno hvala, da ste mi povedali da vem da ga bomo morali imeti notri ali pa se bomo odločili za drugo pasmo. Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #621 : nedelja, 23.11.2008 : 19:17:58 »

Potem vsekakor niste govorili z vzrediteljem pekinezarjev!
Nevem kakšen kreten (oprostite izrazu) bi vam lahko dal takšne informacije... Angry
Logiran
NEža^^
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


« Odgovor #622 : nedelja, 23.11.2008 : 19:31:27 »

verjetno res nisem govorila z vzrediteljem Sad
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #623 : nedelja, 23.11.2008 : 20:11:26 »

Nevem kakšen kreten (oprostite izrazu) bi vam lahko dal takšne informacije... Angry
Takšen, ki se mu gre le za zaslužek ne pa za dobrobit psa Angry . Ubogi psi. Cry
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #624 : nedelja, 23.11.2008 : 21:39:46 »

nevem ce je ravno on kreten ali nekdo ki takega psa rine kupiti
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #625 : nedelja, 23.11.2008 : 23:06:28 »

Mah saj je škoda besed na take fore.. Tongue
Ljudje bi so mogli bolj pozanimat glede tega kje kupujejo, kaj kupujejo, kako kupujejo...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #626 : ponedeljek, 24.11.2008 : 11:16:31 »

Predvsem pa si je treba razčistit pojme, kaj je pekinezer: http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=349

Psi, ki se v Sloveniji prodajajo kot pekinezerji in ki jih pod tem nazivom pozna večina ljudi, nimajo prav nič skupnega s pekinčanom. Prav nič. Še ene kocine ne. Pekinčan je samo to, kar je opisano v predstavitvi na zgornjem linku.
Logiran
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #627 : ponedeljek, 24.11.2008 : 11:27:38 »

mislim, halo....naš mali pekinžan se trese že po nekaj minutah na mrazu, pa čeprav ima bogato dlako.
me prav zanima, kdo bi bil tako neumen, da bi takega majhnega psa prodajal za zunanjega.sama nisem niti pristašica tega, da so psi sploh zunaj, navsezadnje so psi socialna bitja in imajo nas za njihovo krdelo. psa pa s tem izločimo iz družinskega življenja, ko nas vidi samo ko pridemo iz službe ali šole in kasneje ko dobi hrano, mogoče celo izpust...
res se informiraj, preden kupiš kar enega psa.in še ena info-pekinžani sploh niso ne vem kako prizanesljivi do ljudi nasploh, takoj jim je treba dopovedati da lajanje , grizenje ni dovoljeno itd, drugače vam lahko zrastejo preko glave...
Logiran
janez novak
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #628 : sobota, 29.11.2008 : 20:59:19 »

živjo
čez 1 teden dubim čivavo in tega pikinezera ali kako se mu ravilno reče imam ogromen pesjak za oba pasja šola se mi ne zdi potrebna vandar moja hčera kar sili in sili pa še zelo rada marcvari živali zanjo so igračke sploh se ji neda dopovedati da so to tako kot ljudje no pasja šola se mi nezdi potrbna iz tega razloga ker ga bom vse sam naučil velikokrat sem že slišav da ni treba dati psu vsak dan za jesti vendar temu ne vrjamem kaj si mislite vi???
razstave pa so samo mučenje psa raje ga imejom doma in z njim uživajmo kaj pravi te ali bi lahko kužku te pasme ublekel oblačila??


PROOOOSIM POVEJTE MI ODGOVORE
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #629 : sobota, 29.11.2008 : 21:00:20 »

 Huh
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines