mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:14:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 77   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja  (Prebrano 259561 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #60 : sreda, 14.01.2009 : 17:52:41 »

Epona, na žalost ti/vam lahko napišem samo nekaj krutega: dobrodošla/dobrodošle...  Cry

pa nekaj manj krutega: zaradi "zlatih izjem" se splača vztrajati! Zato namreč mi vsi še kar vztrajamo (čeprav velikokrat z glavo skozi zid).

Lp, Aleksandra
(vsaj v mislih z vami!)
Logiran
ema
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #61 : sreda, 14.01.2009 : 17:58:31 »

 Lips Sealed Če imaš v glavi naštimano, da si in boš reven, da  se lahko ven izvlečeš le če ti nekdo pomaga, neboš naredil nič. In takih je ogromno. Sem pa prepričana, da se da tudi z glavo skozi zid, če imaš zaščitno opremo in močno namero, da ti bo uspelo.  Smiley
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #62 : sreda, 14.01.2009 : 18:39:39 »

Malo za sprostitev!



Moja Bučka.  Cool
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #63 : sreda, 14.01.2009 : 19:40:42 »

Tudi pri nas so taki,za katere ljudje pravijo,da jedo mačke,tudi alkoholikov je veliko,revščine tudi,v mestu in okoli mesta.

Na kozjanskem so razmere prav takšne,kot jih opisuješ.Ni pa večina takšnih ljudi.Res pa je,da takšni so in bodo.
Ne glejte tako pesimistično na svet,vam ne bo pri dvigovanju kulture odnosa do živali pesimizem prav nič pomagal.
Ni opravičila za trpinčenje ne ljudi in ne živali.
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #64 : sreda, 14.01.2009 : 20:21:01 »

Ja, Helenca imaš popolnoma prav! Pesimizem še nikomur ni pomagal  Angry.

Samo tu pa tam se te loti. Jaz sem strumno zakorakala v vse to z namenom "da bodo vsi "moji" psi prišli na kavče" Shocked. Kaj pa zdaj? Zdaj pa sem že vesela, če vidim psa na dovolj dolgi verigi z neko (vsaj) hišo pa da ga ni samo kost in koža. Tak malo žalostno.

Amak kot praviš! Nič pesimizma, pogumno naprej in vsak dan se kaj na bolje premakne  Smiley.

Vseeno, če je kje v kakem kotu še kak Pomurec skrit, ki bi kdaj pa kdaj kakorkoli na pomoč priskočil, naj se le javi Smiley.

Vse prav lepo pozdravljam!

Petra
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #65 : sreda, 14.01.2009 : 20:24:18 »

Aja pa prosim ne me narobe razumeti...

Še vedno se trudimo, da pridejo psi na "kavče"! Nisem zadovoljna z verigani, niti malo. Ampak, ko vidiš en kup zelo grdih zadev, se ti pri dolgi verigi že oddahne... Da me zdaj ne prestreljate Shocked...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #66 : sreda, 14.01.2009 : 22:01:39 »

Lips Sealed Če imaš v glavi naštimano, da si in boš reven, da  se lahko ven izvlečeš le če ti nekdo pomaga, neboš naredil nič. In takih je ogromno. Sem pa prepričana, da se da tudi z glavo skozi zid, če imaš zaščitno opremo in močno namero, da ti bo uspelo.  Smiley
Joj, Ema, a si ti zihr, da niso falili tvojega emša? Kapo dol! Upam, da je veliko takih v tvoji generaciji!!!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #67 : sreda, 14.01.2009 : 22:09:35 »

Nisem zadovoljna z verigani, niti malo. Ampak, ko vidiš en kup zelo grdih zadev, se ti pri dolgi verigi že oddahne...
Verjamem, ja, saj v takem okolju res kar nekako znižaš kriterije sram
A kdo morda ve, a se v Sloveniji kaj premikamo v smer prepovedi verigarjev? No, tudi to seveda ne bi bila čudežna rešitev, saj mnogi mislijo, da so napredni, ko psa zaprejo v neko za silo zbito ograjeno zadevo, ki zavzame kolikor je mogoče malo prostora in je seveda nezaščitena pred vetrom, sončno pripeko ipd., pravijo pa ji pesjak, potem pa pes namesto na verigi ždi v tej ogradi, ničemur podobni ...
Mater me jezi, na eni strani bolniki s swarovski nakitom za ljubljenčke, na drugi pa taka beda Angry Cry
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #68 : sreda, 14.01.2009 : 22:26:42 »

Spet, da najprej povdarim. Kdor ima psa, naj ga ima pri sebi v hiši, naj bo pes član družine. Evo. In naj ima lepo ograjen vrt, ko bo kuža zunaj in zunaj naj ima tudi zavetje...

No, če pa preidem malo k manj idealnemu. Če ni ograje, če ni življenja v stanovanju. Takih primerov je ogromno in vsem takim psom je trenutno nemogoče najti lastnike, ki bi ustrezali zgoraj opisanemu. Kaj je pa potem bolj primerno? Pesjak ali daljša veriga, tista, ki drsi zgoraj (nevem kako se reče) ali pa v slabšem primeru tudi ne?

Če moram med tem dvojim zbirat, raje izberem verigo, še posebej če nudi psu večjo površino za gibanje. Se mi zdi, da je tudi pes "socialno bolj prisoten", če ni za rešetkami. Je večja možnost, da dobi tu pa tam kaki čoh. (Pa seveda, da je ovratnica primerna, da ni neka veriga zažrta v vrat!)

To seveda govorim za pse po takih domačijah, kjer je pes tam, ker pač je in to je tudi to...

Ne vem, povejte zakaj ste v takih primerih bolj za pesjake?
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #69 : sreda, 14.01.2009 : 22:43:08 »

Ko preberem Emino razmišljanje imam še več upanja v lepšo prihodnost  Smiley  Kiss -
Epona meni se vsekakor zdi boljši pesjak, ki mora biti primerne velikosti in v katerem mora imeti postavljeno tudi izolirano hišico. Pa zraven pašejo seveda redni sprehodi. Ker pa predvidevam, da sprašuješ za tiste pse, ki so že na verigah in tam tudi ostanejo, potem najbrž s sprehodi ne bo nič in bi svetovala verigo na zajli. Tako ima več prostora za gibanje. V primeru, da je pes na takšni ali drugačni verigi ne sme imeti ovratnice na zateg.
 
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #70 : sreda, 14.01.2009 : 22:58:27 »

Svet je res krut  Undecided
Zunanji psi vsekakor dobijo vsega manj, od pozornosti, sprehodov, oskrbe. Komu se pa da ven hodit. To so pozabljeni psi. Seveda so izjeme, ampak ni jih veliko. 
Vsekakor se pa strinjam z Liso, če je že zunaj, naj ima vsaj spodobne pogoje, če že drugače ne gre. Se pa vedno vprašam, zakaj že imajo ljudje pse zunaj? Za čuvaje?  Huh  Na 1 metru verige ali v pesjaku pa lahko čuvajo kaj že? Če že hočeš čuvaja, ga moraš imeti v bajti. Ne razumem logike ljudi.
Epona, res super za tale projekt. Želim vam čim več uspehov.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #71 : četrtek, 15.01.2009 : 08:57:38 »

Bolje kot majhen ničemur podoben pesjak se mi vsekakor zdi veriga na daljši zajli. Roll Eyes In ker še sprehodov taki psi ne poznajo, imajo tako še največ možnosti za gibanje.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #72 : četrtek, 15.01.2009 : 15:58:16 »

Joj, Ema, a si ti zihr, da niso falili tvojega emša? Kapo dol! Upam, da je veliko takih v tvoji generaciji!!!

Enako sem se vprašala jaz. Ema, vsaka čast za takšne otroke, kot si ti. Kaj praviš, vas je veliko takšnih ?
Logiran
ema
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #73 : četrtek, 15.01.2009 : 16:35:29 »

Enako sem se vprašala jaz. Ema, vsaka čast za takšne otroke, kot si ti. Kaj praviš, vas je veliko takšnih ?


 Grin Niti ne. Jaz veljam za malo "čudno" Tongue 

Pa naj še jaz pristavim svoj piskerček o pesjakih. Ja, naš pes je v pesjaku. A zakaj? Smo ga hoteli imeti v hiši pa ne gre. Ima bolezen na trebušni slinavki, dobiva tablete, od briketov pa samo hillsove i/d. Pa ima zelo pogosto drisko, kljub vsemu. Ponoči gre kakat tudi do 3x -4x in tak nemore biti v hiši Undecided. Ima sicer malo že star, ampak kvaliteten pesjak. Ima dobro izolirano hiško, pod streho še zunanje ležišče in pa prostor za kakce, ki so seveda vedno očiščeni. Tudi sprehodimo ga vsak dan, spuščamo na vrt ga pa itak. Vsi sanjamo, da se bomo preselili, in da bo za psa poskrbljeno tako, da bo pesjak del hiše, da bo šel lahko prosto na svoj mini ograjen vrtiček kakat kadar bo hotel, pa da bo tudi v hiši lahko kadar bo hotel. Dober pesjak in lastnik, ki ga veliko briga za psa je pomojem še zmerja boljši kot veriga.  Roll Eyes


Pomurke a imate kakšen TRR? Jaz sem iskala na prvi strani, pa nevem a sem spregledala ali pa ni napisan. Bi vam ob prvi možnosti kaj nakazala.
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #74 : četrtek, 15.01.2009 : 16:52:38 »

Ema, ti imaš tudi super družino in ste vsi skupaj res super!
Če si "čudna" zato, ker si taka kakršno te poznamo forumovci, se nikar ne sekiraj Wink Ljubitelji/zaščitniki živali smo za druge itak ponavadi čudni, ampak prepričana sem, da delamo prav Smiley

Pomurke - ne obupajte! Želim vam vso srečo pri vašem delu!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 77   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines