mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 17:06:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 77   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja  (Prebrano 259312 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
scully
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #90 : petek, 30.01.2009 : 18:26:15 »

o.k Wink
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #91 : petek, 30.01.2009 : 18:27:21 »

Uh, nič mi ni več jasno  Huh Kam naj pošljem... na: skuikiAdruga.org  Shocked

Je arončka razložila. Hvala Smiley

AT nadomešča znak @. Pri objavah tvojega poštnega naslova naokoli je vsekakor takšen način priporočljivejši,
saj ti prehrani marsikatero pošiljko vsiljene pošte (spam)  Wink
Logiran
scully
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #92 : petek, 30.01.2009 : 18:39:13 »

A tako...zdaj nekaj več vem Roll Eyes
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #93 : nedelja, 01.02.2009 : 22:15:03 »

Zelo smo zaživeli "akcijami po terenu". Srečujemo se z zelo žalostnimi primeri.

Velikokrat so kužki na zelo kratkih verigah, brez vsakšnega zavetja. Če dobimo kje kakšno pasjo uto, jo odpeljemo na mesto, kjer kak kuža rabi zavetje. Vendar je veliko več kužkov brez zavetja, kot pa je pasjih hišk na voljo. Vem pa tudi, da se ob marsikateri hiši nahaja prazna pasja hiška, ki več ne služi svojemu namenu.

Tako da prosim, če ve kdo za kakšno tako pasjo hiško (še posebej tu v našem okolišu), naj me pokliče.
(Sicer pa jaz drvim enkrat mesečno po celi Koroški, Štajerski in Prekmurju in hišo nabašem kjerkoli  Cheesy...)

041 967 798 (Petra)


Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #94 : ponedeljek, 02.02.2009 : 20:25:40 »

Kaj pa inspektorji na vasih koncih pravijo na prekratke verige in na bivanje psa brez ute? Angry Cry
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #95 : torek, 03.02.2009 : 12:17:56 »

SunnyDay, čeprav povsod veljajo isti zakoni, nekje še vedno tolerirajo več kot drugje. Res. Takole po deželi, recimo temu, je pes na ketni čisto sprejemljiv, tudi če je prekratka in čeprav je edino zavetje kakšna podrta koča ali napol streha. Se jim niti riti ne da zmigat na teren. Koliko teženja in posredovanja je potrebnega da se kdo zgane! Mentaliteta pračloveka....
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #96 : torek, 03.02.2009 : 12:54:27 »

SunnyDay, čeprav povsod veljajo isti zakoni, nekje še vedno tolerirajo več kot drugje. Res. Takole po deželi, recimo temu, je pes na ketni čisto sprejemljiv, tudi če je prekratka in čeprav je edino zavetje kakšna podrta koča ali napol streha. Se jim niti riti ne da zmigat na teren. Koliko teženja in posredovanja je potrebnega da se kdo zgane! Mentaliteta pračloveka....


MORA se jim da rit zmigat
, če nem, se jih prijavi nadzornikom na Vurs v Ljubljano.

Le prijavitelj mora biti dovolj vztrajen.



Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #97 : torek, 03.02.2009 : 13:14:32 »

Helena, vse to je bilo potrebno da so po treh letih teženja ukrepali v enem samem primeru. Pa še to napol. Ker razmere, ki so za njih sprejemljive, zame niso.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #98 : torek, 03.02.2009 : 13:28:52 »

Ste jih prijavili njihovi notranji kontroli?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #99 : torek, 03.02.2009 : 13:32:37 »

Prijava zaradi neukrepanja je bila podana na Vurs v Lj, več pisem naslovljenih na župana, na občino itd. Zadeva se je rešila, vendar se mi zdi grozljivo, da je potrebno toliko dokazovanja, da je nekaj res narobe in da so navadni lenuhi, preden se kaj premakne. Tačas se lahko zgodi marsikaj, psi zginevajo, nihče nič ne ve itd. Podn, ni drugega izraza.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #100 : torek, 03.02.2009 : 13:40:35 »

Dajte nekajkrat, četudi 10x, mogoče 11-tič ne bo treba.
V Celju so prijave, odkar smo zelo vztrajni in dosledni glede rokov in odgovorov, mnogo bolj ažurno obdelane.
Res se pozna, že v par mesecih.
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #101 : sreda, 04.02.2009 : 21:35:37 »

Še vedno bomo zelo veseli, če nas pokliče kdo, ki ve za kakšno prosto pasjo hiško. (041 967 798)

Vse poglede na situacije imemo predebatirane sto in enkrat in se trudimo pri vsakem primeru najbolje odločit, kaj bomo storili, da se stanje izboljša. Pri nekaterih je potrebna vojaška sila, da se kaj premakne, pri drugih inšpekcija, spet pri tretjih pa naredimo z lepo besedo, vzgledom, poučevanjem več, kot sploh upamo pričakovati. Vseeno nas je še vedno premalo, ampak dajemo pa vse od sebe. Zato je kak nov, poln svežine vedno zelo zaželjen:).

Helena, kakšne rezultate (eno povprečje) pa imate vi, ko posreduje inšpekcija? (časovno, kazni, kaj se zgodi z živalmi)


Lepo vas pozdravljam:)

Petra
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #102 : sreda, 04.02.2009 : 21:41:17 »

Ponavadi je itak vse po zakonu in ok Angry, ali pa tako prikažejo- vsaj kar se prijav zavetišča tiče.
Tu in tam je kakšna veriga malo daljša in kakšna koča postavljena. Žal se zgodi, da kakšen pes nenadoma izgine.
Statistike nimam narejene, je pa res, da zadnje čase veliko več prijavljamo, kot smo to počeli pred letom in še več nazaj.




Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #103 : sreda, 04.02.2009 : 21:56:27 »

Tega, da psi kar izginejo, je nas nekako najbolj groza... In en tak trezen, "nehisteričen", prijazen in hkrati vztrajen pristop se zelo zelo lepo poplača. Npr. v enem od romskih naselij imamo tak lep odziv, da smo res vesele, ukrepamo me in niti nočemo, da inšpekcija pride zraven. Res verjamemo, da s tem več dosežemo. (Še enkrat povdarjam, kjer precenimo, da je pač tak pristop boljši). Bi samo izgubile pridobljeno zaupanje, zraslo pa bi sovraštvo in to bi na koncu občutile živali... Nekako tako.
Tak malo za izmenjavo mnenj Smiley.

Pozdravček od Društva za zaščito živali Pomurja!
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #104 : sreda, 04.02.2009 : 22:00:08 »

Čisto tako realno- tudi če izginejo, hitra smrt ali življenje 10 in več let na kratki, boleči ketni, večkrat lačen in žejen kot kaj drugega?
Prej obrcan, kot pobožan.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 77   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines