mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 15:41:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadanje
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadanje  (Prebrano 45599 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #105 : četrtek, 22.05.2003 : 15:58:05 »

Ja sej so mu dal sodnika za prekrške pa 120 000 bo plačal ampak danes ma pse spet spuščene,tko da se morva zdej vozt z avtom mimo tiste hiše.Nori ljudje,bogi psi,ker enkrat jih bo en ustrelil.A veš,to ni isto kot v mestu,to je vas in tukaj pasje življenje ne pomeni nič.Pol pa mene označujejo za "mestno deklico".Ne moreš verjet!Vsak dan pa tud ne morem policije klicat ćeprev policaja sploh nista bla napačna...
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #106 : petek, 23.05.2003 : 01:56:07 »

Andi
Svetujem ti, da se rajsi prilagodis ti in se peljes z avtom mimo te hise.Kajti dva kuzka sta ze krdelo in ju je precej tezje odgnati kot enega samega.
Sam imam podoben problem, ko greva z svojim kuzkom mimo ene hise kjer je vedno spuscen en velik nemski ovcar, ki je ze dvakrat zgrabil mojega. Ker se je pa zadnje case moj pricel braniti (strah in slabe izkusnje) in ne podrejati bi se sigurno stepla. Tako sem telefoniral lastnikom in jih poprosil, ce bi lahko malce popazili na svojega psa (mimogrede je ta kuza ze nekajkrat tudi ugriznil druge kuzke). In ne boste verjeli lepa beseda je lepo mesto nasla. Kadar grem sedaj mimo, kuza ni nikoli vec sam in brez nadzora.
Torej ce pogovor in prijava nista obrodila sadov, rajsi ne riskiraj. Tvoj kuza se dveh nikakor ne bo mogel ubraniti.
Poleg tega pa tvegas se slabe izkusnje za katere pa vsi vemo kam peljejo in krog je sklenjen.
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #107 : petek, 23.05.2003 : 08:29:12 »

Noro, noro.....120.000 SIT. In človek še vedno izziva in ima pse spuščene Huh Huh Huh. Temu pa res manjkajo koleščki....
Brez skrbi Andi, dandanes je policija pri plačilih položnic zelo učinkovita. Če ne bo plačal v predpisanem roku, bo policija zadevo posredovala naprej v finančno min., ki se mu bo obesilo na plačo ali na katerikoli drugi vir prihodka....
Res je najbolje, da greš mimo tiste hiše samo še z avtom....
Pa veliko sreče ti želim.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #108 : sobota, 13.12.2003 : 16:17:15 »

Eno vmesno vprašanje:
naj psici pustim, da se spremeni v ''zmajčka'', ko je in pride zraven drug pes (npr. gloda kost in renči na psa, ki se ji približa) ??
Mene pusti zraven in ji lahko kost tudi vzamem.
Torej- je prav, da na druge pse ko je renči ali bi ji mogla to preprečiti?? sram Huh Roll Eyes
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #109 : četrtek, 22.09.2005 : 13:05:18 »

Kako reagirati, ko se - sicer normalno socializirana in malošolana - 7 mesečna bokserka, prijateljske nravi, na prehodu v puberteto, začenja postavljati zase in tudi malo preizkušati svojo moč??
Kako naj reagiram če na sprehodu naleti na psico, ki ji ne paše ali jo izzove, in začne nasršena renčati in se pripravljati na napad??
Ali še huje, kaj naj storim, če se je stepla?? Ali je reakcija ista če je napadla ali bila napadena???
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #110 : četrtek, 22.09.2005 : 13:07:24 »

Nikomah: aaammmmm.....pasja šola Huh Pa glej, da boš našla dobrega instruktorja Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #111 : četrtek, 22.09.2005 : 13:08:55 »

Takoj ampak takoj začni to odpravljati oz jo nauči, da se bo mimo psice mirno sprehodila. Seveda, če je psica napadena naj se postavi zase, vendar ne dovoli, da ona izziva druge pse.
Nikakor ne meš sedaj zamuditi!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #112 : četrtek, 22.09.2005 : 13:12:31 »

V tejle temi se bo sigurno nasel kak pameten nasvet!
Zlati prinasalec in popadljivost do samcev!

Drugace pa cim prej v ta pravo pasjo solo ... ce zivite v blizni Ljubljane priporocam solo Ognjena, Branka Hobic - Vrhnika!

Lp, Ursa
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #113 : četrtek, 22.09.2005 : 13:15:52 »

Takoj ampak takoj začni to odpravljati oz jo nauči, da se bo mimo psice mirno sprehodila. Seveda, če je psica napadena naj se postavi zase, vendar ne dovoli, da ona izziva druge pse.
Nikakor ne meš sedaj zamuditi!
ja, Grin, kako naj začnem to odpravljati?? Kako naj ne dovolim, da ona izziva druge?? (tega sicer do sedaj še ni počela, se pa hitro odzove na grožnje...) KAKO??
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #114 : četrtek, 22.09.2005 : 13:24:02 »

Veliko imas napisano v temi, ki sem jo dodala zgoraj!

Drugace pa ... ce je na vrvici lahko resis marsikaj ... tudi to, da preprecis napadanje! Ce se zakadi v drugo psico jo TAKOJ odpelji stran ... kazen mora bit!
Pomembno je, da si vztrajen in da ji NIKOLI ne dovolis tega ... se pravi vedno, ko zacne z izzivanjem ji ostro reci ne. Ne dovoli ji, da s takim obnasanjem nadaljuje! Ce bo grozila se enkrat, jo odpelji stran.
Jaz sem svojo Aiko, ki je vcasih en malo tecna vedno "vrgla" na hrbet, tako da je bila pod psico na katero se je kregala ... vcasih je se poskusala z rencanjem, ampak ji nisem dovolila. Nic ne recem ... se danes je vcasih tecna, ampak napade pa nikoli!
Ob njenih groznjah je nikoli ne bozaj, ker je to le pohvala, kvecjemu kregaj!

PS: V temi zgoraj je res marsikaj zanimivega! Wink

Lp, Ursa
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #115 : četrtek, 22.09.2005 : 13:24:47 »

Tehnik je kar nekaj, mislim da noben nima pravice govoriti, katero pot uberi.

Moraš malo povedati na kakšen način  je bila psica do sedaj šolana (zatezna ovratnica in cukanje ali nezatezna in kliker varjante), kakšne kazni ste prej uporabljali, itd.

Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #116 : četrtek, 22.09.2005 : 13:45:15 »

Bila je zelo pohvaljena v mali šoli kd Krim (inštruktorica - Mia Zahariaš&co.)
Nobenihzategov, cukanj, tudi ne klikerja, vse samo pozitivna motivacija in nagrajevanje!
Sicer sploh ni agresivna, le nekajkrat je bila napadena in nekajkrat izzvana in je postopno postala bolj pogumna, do te mere, da se sedaj striktno postavi zase - manjšim psicam od sebe.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #117 : četrtek, 22.09.2005 : 14:08:20 »

nikomah pri meni je bilo podobno.. ko je bil mali je bilo vse pozitivna motivacija in nagrajevanje.. potem pa je prisel v puberteto, pa mu kar na lepem niso vec bili vsec vsi samci.. sicer ne bi za brezveze napadel, samo pa z rencanjem pove, pusit me na miru.. no jaz sem probala to preprecit z pozornostjo na mene, na najljubso igracko,.. pa ni pomagalo, tako da sem zdaj preklopla na zatezno in "cuk" ter ne , ko zarenci.. moram povedat 100% pomaga (zatezna).. dejansko se je naucil bolj poslusat,, se pozna to tudi ce nima zatezne, si ne upa vec toliko kot prej.. ok, sicer morama se veliko delati na vsem tem, da bom res lahko 100% v njega in njegova dejanja, toda sja je se mlad (13 mes. bo zdaj), tako da imam se cas Wink
drugace pa ti moram se povedat, da ce bi mi kdo rekel pred pol leta , uporabljaj zatezno, sem bila full proti, pa sem mislila, da je nikoli ne bom uporabljala,, samo ko pa je prisel v puberteto, pa azcel z svojim "jaz pa sem nekaj", pa mu z pozitivno metodo, tega "ega" nisem uspela zmanjsati.. tako da sem zdaj vesela, da obstaja zatezna Cheesy .. ko pa bo 100% ubogal(ja saj vem, to je se kar dolgo casa Cheesy), pa bom sigurno zatezno nekam zalozla Wink
no, saj razumes kaj sem zelela povedati, sem vidla s v tvojem primeru podoben primer mojemu, zato sem se oglasla... ni receno, da bo veljalo za tovjo psico isto, saj je tehnik dosti, pa vsakemu psu odgovarja svoja...sicer pa so tako ze pred mano dosti uporabnega povedali Cheesy Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #118 : četrtek, 22.09.2005 : 14:13:42 »

Jasmina, napisala si točno tako, kot je veljalo za Bino Wink Najprej je bilo eno leto: priiiidna punca, posvečala sem ji vsako minuto, bila je moja ljubezen.... Potem pa agresija in kaznovanje.... Jaz sem se jokala na poligonu, ko sem jo morala prvič kaznovat... Ona je bila pa tudi vsa v šoku.... Ampak (to stalno ponavljam sram): vse se je izplačalo. Sedaj je spet taka psica, kot je bila včasih (nenapadalna). Tudi jaz imam sedaj zatezno samo za šolanje. Drugače jo imam v garaži Grin Smiley Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #119 : četrtek, 22.09.2005 : 15:23:05 »

Ni problema,kdor ne mara zatezne (npr jaz  Wink ) lahko uporabi bodečo, ali pa psa "ročno obdela" (kar imam najraje jaz  Roll Eyes- se pravi ga zagrabim  za kožo in potegnem nazaj-najprej nežno in odločno- če ni efekta pa nič kaj nežno in še bolj odločno  Wink ), nekatri ljubijo tudi metanje konzerv od coca cole ,verižic in posebnih "ropotavčkov". V glavnem vseeno kaj, samo da narediš dovoljšen vtis na psa)
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines