mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:41:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadanje
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadanje  (Prebrano 45407 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #150 : ponedeljek, 14.11.2005 : 21:39:51 »

Jap.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #151 : ponedeljek, 14.11.2005 : 21:43:14 »

Che!  Shocked

a ne bi ubogi ženski raje pomagali z kakšnim nasvetom? saj ste tukaj veterinarji in kinologi vseh vrst. 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #152 : ponedeljek, 14.11.2005 : 21:45:58 »

Ma komu zdaj? Teti z napadalno NO ali MIMI?
Meni se pac zdi skoda energije se sekirat zaradi nekega X psa, ki konstantno napada mojega.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #153 : ponedeljek, 14.11.2005 : 21:48:51 »

nasvet bi bil za teto.  Mimi lahko samo dam nasvet kako jo drugič čim prej ucvre v nasprotno smer.

Jej jej Nanook dons si pa nasršena. Je vse v redu s tabo?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #154 : ponedeljek, 14.11.2005 : 21:59:04 »

Nic drugacna kot ponavadi. Tako je pac moje mnenje. Ja, ce ima psa, ki ga ne obvlada in ki je nevaren za okolico, naj gre pac na injekcijo (pes). Ce ima pa kdo zeljo po prevzgoji takega psa, naj ga pa vzame.
Pred napadalnim psom pa dvomim da bi tekla, so prehitri hehe.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #155 : torek, 15.11.2005 : 12:45:24 »

Citat
rešitev ni evtanazija ampak prevzgoja psa.
Mar nima v družini nikogar, ki bi psu dopovedal kdo je alfa. glede na vse napisano si upam trditi, da je pes nadrejen nad njo.  Če ne bo šlo z lepa pa z silo. tudi če je grdo slišat je pri takem kakšna "batina" čudežno zdravilo.
Ampak zdaj pa ne razumem  Sad .....saj to isto smo mi svetovali tebi, pa si nas užaljena zavrnila, ker ne zagovarjaš "nasilja" nad psom. Pri vsem skupaj pa o nasilju ni nihče govoril, samo o malo doslednosti.......
Še o batinah nismo govorili, pač pa o začasni izolaciji psa v boksu, kar pa še nikomur ni škodilo...

lp
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #156 : torek, 15.11.2005 : 12:56:36 »

ja. Vendar moj ni na tak način napadel še nobenega psa. Ta je povsem drug primer kot moj.

In ko bi ti videla kaj je moj delal v boksu. Totalna panika. Butal se je ob steno, tulil tako, da so ljudje gledali skozi šipo kaj se dogaja. 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #157 : torek, 15.11.2005 : 13:00:50 »

Za popadljive pse, ki jih lastniki ne obvladajo obstaja bolj malo izbire. ali do smrti na ketno ali v pesjak ( ni bogve kaj), ali poiskati novega lastnika, ki je pripravljen in sposoben psa prevzgojiti ( takih ravno ne mrgoli) ali pa pod injekcijo. Da bi lastnik sam psa uspešno prevzgojil je utopija. Potrebna bi bila strokovna pomoč in veliko volje in samodiscipline, vsega tega pa lastnica nima.  Kdor se nad pobijanjem popadljivih psov zgrža, naj jih izvoli vzeti in jih prevzgajati.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #158 : torek, 15.11.2005 : 13:17:19 »

Citat
Za popadljive pse, ki jih lastniki ne obvladajo obstaja bolj malo izbire. ali do smrti na ketno ali v pesjak ( ni bogve kaj), ali poiskati novega lastnika, ki je pripravljen in sposoben psa prevzgojiti ( takih ravno ne mrgoli) ali pa pod injekcijo. Da bi lastnik sam psa uspešno prevzgojil je utopija. Potrebna bi bila strokovna pomoč in veliko volje in samodiscipline, vsega tega pa lastnica nima.  Kdor se nad pobijanjem popadljivih psov zgrža, naj jih izvoli vzeti in jih prevzgajati.
Se ukvarjam z enim takšnim že dobri dve leti  Sad, pa ni nikakršnega izboljšanja. Ne glede na dosledno  vzgojo od 2 mesecev naprej, odkar je bila pri hiši, ne glede na obiske pri psihologu, ne glede na vse ukvarjanje 24 ur na dan 7 dni v tednu se stanje samo slabša....... očitno tako kot pri človeku obstajajo tudi pri psu patološki primerki. Vzgoja in okolje včasih očitno nista dovolj  Cry.

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #159 : torek, 15.11.2005 : 13:21:25 »

Svetovati beg pred napadalnim psom je pa butasto. To je najslabše od vsega, kar v taki situaciji lahko storiš.
Ory: res je, včasih ne pomaga prav nič. Tudi sama sem imela nekoč takega psa, podedovanega, vendar bi bil tisto lahko krasen pes, če ga ne bi v mladosti prvi lastniki nepopravljivo uničili.
Logiran
MIMI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 14


« Odgovor #160 : torek, 15.11.2005 : 14:53:25 »

lanabela,

kaj bi pa ti storila v mojem primeru, ko je psica drži psa v ustih kot klobaso in ga ne izpusti?

 Lastnica ga je pretolkla in reva še po tleh padla. Toliko koliko sem bila jezna na njo, se mi je reva tudi zasmilila, ker psa resnično nima v oblasti(pa panična je tudi). Ko je psica psa  spustila, pa je bila čist ok, kot da je najbolj priajzen kuža. Pa veste kaj tudi opažam, da so nemški ovčarji v večini popadljivi, pa je šolan gor ali dol...

Lep pozdrav
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #161 : torek, 15.11.2005 : 15:07:00 »

Mimi, Lanabela ti je dala na začetku dober predlog in sicer Halti. Z njim boš psa lažje kontrolirala.
O njegovi uporabi se posvetuj z inštruktorjem v šoli, najboljši bi bil res KD Krim (kar se tiče Haltija).
Logiran
MIMI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 14


« Odgovor #162 : torek, 15.11.2005 : 15:34:14 »

Andi,

a si ti kdaj uporabljala halti?

Kako to funkcionira?

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #163 : torek, 15.11.2005 : 15:42:29 »

Mi imamo halti za samca. Saj to ni noben čudežni pripomoček ali kakšen bav-bav (kot nekateri mislijo). Halti se zapne za vratom, pripne na rinko od navadne ovratnice in psu pride čez gobec. Ko pes potegne (in ga zadržiš), mu "obrne" celo glavo (ker ima halti čez gobec) in ne samo vratu (kot pri navadni ovratnici). To je vsa umetnost. Pes normalno diha, pije (česar pri nagobčniku zelo težko počne), lahko tudi ugrizne (!). Samo naš samec je kot ovčka, ko ima halti gor. Kot da se zaveda, da je nemočen, če ga ima Grin Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #164 : torek, 15.11.2005 : 15:45:34 »

Evo sliko, kako izgleda halti na psu:
http://vixen.moj-album.com/slike/43608/L0dQ5BjI7WEVMgVD.v.jpg

Pa še teme:
http://www.slo-apbt.com/forum/viewtopic.php?p=31783

http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=54087&t=54087

http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=47525&t=47525

http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=41488&t=41342

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,538.0.html
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines