mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:36:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624253 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #90 : torek, 02.02.2010 : 23:20:35 »

Danes sta baje se 2 psa poklala jelene v Prekmurju. Verjetno se en minus za pse v vsej tej zmedi.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #91 : torek, 02.02.2010 : 23:24:59 »

Vodja poslanske skupine LDS Borut Sajovic, sicer po izobrazbi magister veterinarskih znanosti, pa je napovedal, da bo koalicijskim strankam in nato v DZ v najkrajšem možnem času v obravnavo ponovno posredoval predlog zakona o odgovornem lastništvu psov. Po Sajovičevih besedah je bistvo predloga zakona, da se lastnike tveganih pasem psov zaveže k dodatnem izobraževanju tako lastnikov kot tudi psov ter da se lastnike obveže k ustreznim pogojem reje takšnih psov.
Logiran
majnim
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #92 : torek, 02.02.2010 : 23:25:40 »

no, malo zamujam s svojim izbruhom, sem dolgo sestavljala. vidim da je ze veliko na to temo.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #93 : torek, 02.02.2010 : 23:26:03 »

Danes sta baje se 2 psa poklala jelene v Prekmurju. Verjetno se en minus za pse v vsej tej zmedi.

Bodi brez skrbi, da bodo v naslednjih dneh povlekli na dan vse take zgodbe. Pes pokončal ovco, srno, ugriznil sosedovo hčerko...še izmislili si bodo kakšno, na žalost.
 Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #94 : torek, 02.02.2010 : 23:26:44 »

Prejsnji njegov predlog najdete na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1063.

Lahko pricakujemo marsikaj.
Logiran

epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #95 : torek, 02.02.2010 : 23:30:45 »

Danes sta baje se 2 psa poklala jelene v Prekmurju. Verjetno se en minus za pse v vsej tej zmedi.

Poklala sta 21  živali (1 odrasel jelen, 3 šilarje, 6 mladičev, 11 brejih košut).
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #96 : torek, 02.02.2010 : 23:31:51 »

Kaj pa, če bi zraven še malo spremenili (ali pa kar na novo napisali)  zakon o zaščiti živali, ko že ravno dajejo predloge?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #97 : torek, 02.02.2010 : 23:32:39 »

Bodi brez skrbi, da bodo v naslednjih dneh povlekli na dan vse take zgodbe. Pes pokončal ovco, srno, ugriznil sosedovo hčerko...še izmislili si bodo kakšno, na žalost.
 Sad
...ja, pes kihnil v človeka...itn sram Undecided

groza me je  Sad

Sem tudi od g. Vidica pričakovala malo več v prispevku, ko je že ravno imel priliko.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #98 : torek, 02.02.2010 : 23:33:06 »

Pa ja ne, no.

Zakon kot nevarne pse natančno opredeljuje naslednje tipe psov:
• pit bull terrier (ameriški staffordshirski terier, ameriški pitbulterier, staffordshirski terier),
• ca de bou (mastif),
• kanarska doga,
• argentinska doga,
• brazilska fila,
• neapeljski mastif,
• bulmastif,
• bordojska doga,
• rotvajler,
• cane corso,
• akita inu,
• tosa inu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #99 : torek, 02.02.2010 : 23:34:47 »

Poklala sta 21  živali (1 odrasel jelen, 3 šilarje, 6 mladičev, 11 brejih košut).

Kdo bo nastradal? Kakšna kazen bo za lastnika psov? Kaj bo s psoma?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
fishy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 97


WWW
« Odgovor #100 : torek, 02.02.2010 : 23:42:03 »

Na veliko žalost bo sedaj res vse težje za pse, posebno večje.. Cry misli na tiste reveže, kateri že sedaj niso imeli nič lepega v življenju)
Ne moreš razumeti teh glupih PRIMITIVNIH LJUDI, če ga bo kakšen mimoidoči pes samo pogledal bo že zagnal vik in krik...mislim Lips Sealed

Zdaj pridejo na svoj račun tisti kret..., kateri so že ves čas proti psom.Joj kako glasni  so sedaj!! Angry



Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #101 : torek, 02.02.2010 : 23:43:32 »

bistvo predloga zakona, da se lastnike tveganih pasem psov

fantasticno ... gremo se mi na Luno. butnglavc Kaj pa vsi vaski mixi in kvazipasemski psi, kam jih bodo uvrstili. Pa je zagotovo vec napadov s strani teh kot z zgoraj omenjenih pasem. Res, lastnikom mastifov in bullmastifov ne zavidam nicesar, vem, da jih bom ze jaz s svojim teletom poslusala v naslednjih dneh/tednih/mesecih.
m.
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #102 : torek, 02.02.2010 : 23:45:40 »

Kdo bo nastradal? Kakšna kazen bo za lastnika psov? Kaj bo s psoma?

Oba psa, ki sta bila prijeta v obori, sta bila odpeljana v zavetišče.

Policisti lastnike potepuških psov iščejo. Bomo delali na tem, da bodo ukrepi ustrezni.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #103 : torek, 02.02.2010 : 23:46:34 »

Žal vsa ta gospoda z gospo na čelu ni posredno odgovorna le za smrt človeka, pač pa tudi za neznano število živali, ki jih ravnokar njihovi lastniki po vaseh streljajo (ker so vendar slišali ravno včeraj njihovega psa nekaj renčati, pa se ne bodo zajebavali, sploh ne zdaj, ko so videli, kaj se lahko zgodi), za neznano število nezaželenih (kar je tudi prav vaša posredna odgovornost, če ne že skoraj neposredna) živali, za katere smo komaj vzpostavili nekakšen odnos - da je lastnik vsaj poklical in prosil za pomoč, preden bi vzel "pravico" in njihovo usodo v svoje roke. Odgovorni ste za veliko število evtanaziranih živali v zavetiščih, v katerih se bo oddaja drastično ustavila, sploh za vse, ki so višji od 20 cm plečne. Vi, ki s svojimi neodgovornimi ravnanji dirigirate, kako naj jaz živim, ko sem se prisiljena odločat o njih, jo boste odnesli brez vseh posledic. Ko bi se vsaj ob tem, da boste še naprej nemoteno opravljali svoje cenjeno delo, zdrznili, kadar se zagledate v ogledalu in si nekajkrat na dan ponovili, takole sami pri sebi, da ste zaradi svojih napačnih odločitev (naj spomnim: izjemoma dovoliti, da se izvršitev odrejenih ukrepov odloži, če bi z njihovo izvedbo nastala nepopravljiva škoda, ki je drugače ni mogoče odvrniti, z odlogom pa zdravje ljudi in živali ni ogroženo.") sokrivi za smrt človeka (ste si sposobni predstavljati, kako zelo neopisljivo kruta smrt je to bila?)... pa se bojim, da niti tega ne bo. V raznih izjavah za javnost bomo spet poslušali, "kako zelo vas boli, če kdo misli, da VURS ni subtilna služba, ki se trudi".... in "kako veliko vam pomeni zdrava kmečka pamet", pa "kako grozno žal vam je, če vas ne razumejo".
Ob tem, da se bo sprožila cela histerija (oz. se je že) pred vsemi, ki so na štirih tacah, me zanima, kako boste sploh zagotovili še tisto minimalno od minimalnega izvajanja Zakona o zaščiti živali (ki se bo nenadoma dopolnil v smislu zaščite ljudi), kar vam mimogrede že zdaj gre slabo od rok? No, kako?
Že zdaj me je tiščalo, ker sem odgovorna za razliko od mnogih, žal tudi mojih kolegov - kako bom oddala tri mešanke med rotvajlerjem in šarplanincem, četudi so stare komaj 9 tednov. Ker mi za razliko od mnogih seže kam dlje kot do prvega ovinka v Žažarju oz. do tretjega meseca starosti takšnega psa. Pa zdaj? Lahko jih jutri peljem na evtanazijo. Zakaj, anede? Zato, ker je opevana zdrava kmečka pamet odpovedala, soodgovorni ste pa vi in prav čisto nihče drug.
Uradni veterinarji so samostojni, kajne? In pritožba na zadrži tega, o čemer je uradni veterinar odločil? In vpletete se lahko takrat, kadar bi z izvedbo ukrepov nastala nepopravljiva škoda, ki je drugače ni mogoče odvrniti, z odlogom pa zdravje ljudi in živali ni ogroženo? A bejžte....
Odgovorni se boste izgovarjali na zakone in na takoimenovana "strokovna mnenja". To je itak jasno. Upam le, da se bo zgodil taprav in zdrav kmečki punt, ki bo odnesel v nepovrat tiste, ki delajo neumnosti brez primere. Kaj ti bo stolček, ki ga greješ brez trohice kredibilnosti in spoštovanja?

P.s. Najslabše od vsega je podcenjevanje. Škoda, ker si VURS-ovci mislite, da so na drugi strani računalnikov ljudje, ki ne znajo mislit niti z desetinko svojih sivih celic.



Točno to, res, točno to, tole bi jim šla pribit tjale na vrata od VURS-a!
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #104 : torek, 02.02.2010 : 23:49:59 »

Vodja poslanske skupine LDS Borut Sajovic, sicer po izobrazbi magister veterinarskih znanosti, pa je napovedal, da bo koalicijskim strankam in nato v DZ v najkrajšem možnem času v obravnavo ponovno posredoval predlog zakona o odgovornem lastništvu psov. Po Sajovičevih besedah je bistvo predloga zakona, da se lastnike tveganih pasem psov zaveže k dodatnem izobraževanju tako lastnikov kot tudi psov ter da se lastnike obveže k ustreznim pogojem reje takšnih psov.

Sem za to, da se poostri nadzor, definitivno. Tole je odlična izhodiščna situacija, ko se končno lahko kaj premakne na področju štepanja teh psov, ki jih kar mrgoli, se tudi strinjam s tem, da lastnik ne bi postal kar vsak 15-letni mulo, ki se mu sprdne, da bi se malo frajerja delal, ampak bi bili za posedovanje takih psov določeni pogoji. Me pa zanima, kaj bi bilo s temi lastniki (in psi), ki s(m)o tu danes. 'Samo' nagobčnik in štrik? Čeprav mi ni najbolj jasno, kako bi dokazovali, da je neki pes res te in te pasme, glede na to, da je npr. večina apbt-jev, ast-jev in njim podobnih (oziroma še sami šteparji ne vejo, kaj je kaj) produkt štepanja. Bi to neka oseba ocenjevala na podlagi videza psa?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines