mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:59:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624294 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #585 : petek, 05.02.2010 : 22:17:49 »

Jaz sem enega že pripravila, me pa zanima mnenje tistih bolj izkušenih: je dovolj po mailu ali raje pismo? Hvala za povratno info
Sem prebrala še enkrat post od Lise - sem bila prehitra. Se opravičujem.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #586 : petek, 05.02.2010 : 22:25:27 »

Jaz bom pisala o tem, da se zakon imenuje Zakon o zašćiti živali, in naj dejansko ščiti živali in predvem naj se izvaja s strani VURSa.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #587 : petek, 05.02.2010 : 22:28:07 »

jst, kaj se tebi zdi debilno, me en klinc briga iz preprostega razloga, ker zakon velja za VSE. Ce zelis biti izjema, najdi nacin, da bos lahko izjema.
Upam, da je moje stalisce jasno in tudi upam, da je tematika psov na striku v tej temi za vedno zakljucena. Je nisi komentirala leta nazaj, ko so jo uzakonili in je tudi sedaj ni treba. Upam, da ves, kateri zakon velja v RS v zvezi s psi na strikih in kaj v njem pise.

Ne zelim nobenega odgovora in upam, da boste nehali tako vztrajno odvracati pozornost tja, kjer problema ni. Zakon je jasen, od oblasti se zahteva za vsako vejico, da se ga izpolni. Drugo mi resnicno dol visi do konca. Ce ne morete nehati, potem prosim, da odprete novo temo in tam izlijete vse svoje ogorcenje nad bedastim starim zakonom in predlagajte novega. Jaz si zelim, da novega zakona v oblikah, kot se ocitno pripravlja, ne bi bilo. Ti pa - kakor zelis. Tukaj zanj pac ne bos lobirala.

Se tole, da bos ustavila konje, se preden so startali - nihce ni rekel, da morate karkoli narediti ali kamorkoli pisati. Saj si menda odrasla in najbrz ti je jasno, da si na nekem spletnem portalu, kjer ti pac nihce ne ukazuje.

Sem mislila, da debatiramo o tem, KAJ bi lahko skupno zahtevali, npr. v obliki peticije, ki bi jo poslali na vlado, veterinarsko upravo in medije hkrati.
Ne, nimam pojma, kateri zakon velja zdaj, in nimam pojma, da bo vlada o tem razpravljala naslednji četrtek. Ni mi jasno, da bo ZELO verjetno sklenila zakon spremeniti. In če se bo zakon tako ali tako spreminjal (verjemi, da se bo), bi bila za to, da se spremeni smiselno.
Ampak ker te moje mnenje ne zanima, ti ne bom več smetila te teme, razen če bom direktno izzvana.  
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #588 : petek, 05.02.2010 : 22:41:25 »

jst, prav zares me zanima, kolk tvojih zelja bo v novem zakonu. Tolk, kolkr jih je nasih v prejsnjem? Torej 0 (nic)?

O tem, kaj bi lahko kdo skupaj s kom drugim naredil, lahko debatirate ali debatiramo kjerkoli. Glede na to, da sem jaz povsem proti novemu zakonu v tem trenutku, ker se predobro zavedam, da bo sprejet pod vtisom custev in blabla vecine parlamentarcev (kako ti fukncionirajo, tudi priblizno vemo) in ne na podlagi strokovnosti, sploh pa je izjemno malo verjetno, da bodo v tej histeriji dopustili kakrsenkoli racionalen predlog, ne zelim, da tukaj lobiras za nov zakon. Upam, da razumes. Dovolj je punktov, kjer lahko to pocnes uspesno, ker tukaj uspeha in podpore za svoje ideje o spremenjenem zakonu ne pricakuj.

Sama pricakujem in bom poskusila kaj naredit na tem, da se zdaj zakon ne spreminja, temvec se to pocne takrat, ko strasti niso tako vroce in ko bo mesto tudi za razum in strokovnost, pa morda kaksen predlog na podlagi prakse in podobni stosi.

Peticijo lahko sestavi in plasira v javnost vsakdo, posebej pa vsaka organizirana skupina. Upam, da ni tale forum edina skupina, kjer lahko izrazas svoje poglede na problem. Tole ni ne drustvo, ne klub, ne zveza drustev, ne zveza veterinarjev, pa tudi ne drustvo blondink, frajerjev ali prijateljev bulmastifov.
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #589 : petek, 05.02.2010 : 22:42:28 »

Tebi ki si že dolgo časa pameten ali pametna bom zastavil eno vprašanje.Ali lahko povprečen odrasel človek z povodcema zadrži dva psa teža vsakega je 60 do 70 kg in vlečeta z vso svojo močjo.V tem je glavni problem trenutno veljavnega zakona glede vodenja psov na javnih površinah.Ker je popolnoma jasno da povprečen človek tega ni zmožen sem trdno prepričan da bi v novem zakonu moralo pisati:

Ena oseba lahko na vseh javnih površinah vodi največ enega takega psa .Se razume obvezno z povodcem.
Ne more zakon dovoljevat nekaj česar noben odrasel povprečen človek niti približno ni zmožen.

O.K., a mora res cisto ves slovenski svet vedeti, da obstaja Miso, ki nima pojma o psih in to veckrat? Daj si najprej razsiri obzorja in potem pametuj. samo za info... v vsej svoji gloriji od fizicne povprecnoste (teza, moc, starost) sem zadrzala konja tako, da sta dva psa nebeska milina. In? Bos zdaj zahteval se zakon za konje?
Res, pojdi misice pumpat.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #590 : petek, 05.02.2010 : 22:42:38 »

Zaenkrat poslala LDS, Zares, SDS z vprašanjem, kaj konkretnega mislijo storiti, da bi se ugotovila soodgovornost v temu dogodku z izrecnim sklicevanjem na razne komisije in na domnevno mučenje psov. Plus pripomba, da novega zakona v tem trenutku ne potrebujemo in da naj se raje osredotočijo na spoštovanje obstoječega, od označevanja psov dalje.
Grem pisat še medijem, že samo fiktivni kontakti s političnimi strankami me znervirajo do amena.


Ne, nimam pojma, kateri zakon velja zdaj
Če ni ta stavek samo sarkazem - kaj za eno peticijo pa bi ti potem podpisala  Roll Eyes ?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #591 : petek, 05.02.2010 : 23:02:28 »

jst, prav zares me zanima, kolk tvojih zelja bo v novem zakonu. Tolk, kolkr jih je nasih v prejsnjem? Torej 0 (nic)?

O tem, kaj bi lahko kdo skupaj s kom drugim naredil, lahko debatirate ali debatiramo kjerkoli. Glede na to, da sem jaz povsem proti novemu zakonu v tem trenutku, ker se predobro zavedam, da bo sprejet pod vtisom custev in blabla vecine parlamentarcev (kako ti fukncionirajo, tudi priblizno vemo) in ne na podlagi strokovnosti, sploh pa je izjemno malo verjetno, da bodo v tej histeriji dopustili kakrsenkoli racionalen predlog, ne zelim, da tukaj lobiras za nov zakon. Upam, da razumes. Dovolj je punktov, kjer lahko to pocnes uspesno, ker tukaj uspeha in podpore za svoje ideje o spremenjenem zakonu ne pricakuj.

Sama pricakujem in bom poskusila kaj naredit na tem, da se zdaj zakon ne spreminja, temvec se to pocne takrat, ko strasti niso tako vroce in ko bo mesto tudi za razum in strokovnost, pa morda kaksen predlog na podlagi prakse in podobni stosi.

Peticijo lahko sestavi in plasira v javnost vsakdo, posebej pa vsaka organizirana skupina. Upam, da ni tale forum edina skupina, kjer lahko izrazas svoje poglede na problem. Tole ni ne drustvo, ne klub, ne zveza drustev, ne zveza veterinarjev, pa tudi ne drustvo blondink, frajerjev ali prijateljev bulmastifov.

Samo to: od kod ti ideja, da jaz lobiram za nov zakon?
To, da bo vlada razpravljala o tem dogodku, je bilo javno objavljeno. Da so v igri predlogi sprememb zakona, je bilo tudi javno objavljeno. To, da bo vlada te predloge obravnavala, je moje mnenje na podlagi tega. Ali bo ta predlog, ki je v igri, sprejela, pa je odvisno tudi od tega, ali bodo v igri še kakšni drugi predlogi. Toliko o mojem "lobiranju". Ne morem verjeti, da se moram opravičevati zaradi nečesa, kar mi nekdo pripisuje na podlagi nekih fiksnih idej.

Sama praviš, da je to le forum in da nima namena povezati sodelujočih pod nek skupen tekst. Ok. Po drugi strani te motijo drugačna mnenja, torej s tem tudi debata. V čem je torej smisel? Jaz mislim, da bi peticija dosegla večji odmev kot posamično pisanje uradnikom. Tudi zato, ker bi prvopodnisniki potem postali tisti ljudje, ki bi bili predstavniki nekega gibanja in s tem postali bolj relevantni sogovorniki tudi za medije. In hkrati bi tudi mediji naslavljali na naslovnike točno tista vprašanja, ki bi bila v obliki zahtev zapisana v tej peticiji.

Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #592 : petek, 05.02.2010 : 23:07:07 »

Jaz sem enega že pripravila, me pa zanima mnenje tistih bolj izkušenih: je dovolj po mailu ali raje pismo? Hvala za povratno info

Po mailu bi moralo biti ok. Bi pa jaz potem poklicala tudi po telefonu na sedeže strank in jih opozorila na poslani mail.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #593 : petek, 05.02.2010 : 23:11:28 »

Zaenkrat poslala LDS, Zares, SDS z vprašanjem, kaj konkretnega mislijo storiti, da bi se ugotovila soodgovornost v temu dogodku z izrecnim sklicevanjem na razne komisije in na domnevno muèenje psov. Plus pripomba, da novega zakona v tem trenutku ne potrebujemo in da naj se raje osredotoèijo na spoštovanje obstojeèega, od oznaèevanja psov dalje.
Grem pisat še medijem, že samo fiktivni kontakti s politiènimi strankami me znervirajo do amena.
Èe ni ta stavek samo sarkazem - kaj za eno peticijo pa bi ti potem podpisala  Roll Eyes ?


Je sarkazem.
Predlagam, da storiš tako, da pišeš HKRATI tako na ministrstvo za kmetijstvo, neposredno ministru, uradu premiera, naslove uredništev medijev pa navedeš pod CC, tako da bodo tisti naslovniki, ki jim je mail namenjen, vedeli, da je isti mail poslan tudi medijem.
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #594 : petek, 05.02.2010 : 23:12:57 »

Mislim, da so /smo sedaj na potezi tako kinološka društva in tudi živalovarstvena.

Fino bi bilo, če bi kdo to strnil v nemščino in angleščino.
Jbmti, no, mišo57, a si dojel, da so temle psom dildote v rit porivali, ti pa o nekih procentih iz ZDA bluziš? A se ti res zdi, da so ugriznili, ker so 'nevarna pasma'?? Psi, ki so jih zlorabljali in ki niso imeli nikogar, ki mu bi lahko zaupali svojo stisko? A se ti zdi čudno, da jim je udarilo ven? Še komu drugemu bi.

Če te motijo podatki za Ameriko,si lahko ogledaš satistične podatke za bolj humano zapadno Evropo.Ti pa že vnaprej povem,da tudi podatki za Evropo niso za nevarne pasme psov nič bolj ugodni od ameriških uradnih podatkov.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #595 : petek, 05.02.2010 : 23:21:54 »

Po slisanem so Sajovic & Comp. ze vlozili predlog zakona.

Njegov prejsnji predlog zakona je na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1063, novega upam, da cim prej dobim z dovoljenjem za objavo.

jst, torej cakamo peticijo. Ali mislis, da jo naj tukaj oblikujemo? Na 40 straneh se ne bomo mogli zmeniti, kdo je za štrike in kdo ne. Kje je sele kaksna resnejsa tocka.

mišo57, predlagam, da gres ze danes h gospodu Sajovicu, ki je pripravil predlog novega zakona o nevarnih psih in mu dodas vse statisticne podatke, ki si jih v zadnjih dneh vnetega iskanja po internetu nasel. Do zjutraj lahko imata skupaj dopolnila, od zjutraj naprej pa mu lahko pomagas lobirat, da poslanci cim vec teh tvojih umotvorov potrdijo.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #596 : petek, 05.02.2010 : 23:33:40 »

A samo to prebral, statistični podatki gor pa statistični podatki gor. A zlorabljanja pa ne boš komentiral? Seveda ne, ker se potem sesuje tvoja ideja o nevarnih pasmah. A dejansko misliš, da je bil problem v psih, a dejansko zagovarjaš početje pokojnega? Pa daj, sram naj te bo. Torej spolno zlorabljanje te ne moti, motijo te psi?

Pri taki zlorabi bi vsak znorel, ne samo pes. Psi so še dolgo zdržali.

Res mi je hudo, ko vidim kako omejeni so nekateri, ne vidijo dlje od svojega nosu.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #597 : petek, 05.02.2010 : 23:54:11 »

Meni gre pa pri vsem skupaj samo še na bruhanje....

... ampak to ne bo pomagalo mojim psicam...

...torej?...
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Bono in Vox
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #598 : sobota, 06.02.2010 : 00:08:40 »

Èe te motijo podatki za Ameriko,si lahko ogledaš satistiène podatke za bolj humano zapadno Evropo.Ti pa že vnaprej povem,da tudi podatki za Evropo niso za nevarne pasme psov niè bolj ugodni od ameriških uradnih podatkov.

Pa iz kje si ti padu? Dej se začni s čim drugim ukvarjat no, ker tuki nisi še čist nič pametnega napisu...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #599 : sobota, 06.02.2010 : 00:24:20 »

Ali lahko jaz zaprosim za en statističen podatek? Lahko tudi od gospoda miša, mi je čisto vseeno.
Koliko ameriških držav ima zakon o nevarnih pasmah? In koliko držav Evropske unije? Koliko od teh držav, ki zakon ima, ga že opušča? Mogoče to kdo ve bolj iz glave?
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines